Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 14 lip 2020, 21:32

Poczatkujacy pisze:
14 lip 2020, 21:26

Tak jak pisałem, na tym dailyfx pokazują dane z pozycji swoich klientów, cmc - też na chwilę obecną 66% klientów na s, co nie wejde na jakieś forum to plagi egipskie... Jednak jak pisałem, to moja taka mała pomoc w wejściach. Rzucę okiem na Twoje źródła, dziękuję :)

70% klientów szort mi wychodzi tak samo :) dlatego jak napisałem wcześniej tymczasowo jestem na long, a moja pozycja krótka wygasa w piątek

Tylko ja mam podgląd na wykres pozycji krótkich do długich i to moja przewaga ;)

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 15 lip 2020, 00:07

Futures znow otwarte. SPY i QQQ ok. +0.8% jakze by inaczej, na wiadomosc o testach klinicznych szczepionki ;-).

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 15 lip 2020, 00:08

Zanabyłem wczoraj starter pack $ROST - to tak w charakterze długoterminowym. Ciekawe jaka dziś będzie sesja...

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 15 lip 2020, 00:11

Ja sie zapatruje na 1211, 0853 i 3888 (wszystkie na HKEX), choc pewnie dzis rano byl ten odpowiedni moment zeby dorzucic
.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 15 lip 2020, 00:29

glina pisze:
15 lip 2020, 00:11
1211, 0853 i 3888

Paanie, tak drogo? ;P
Wewnętrzna cebula by mi nie pozwoliła ich kupić.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 15 lip 2020, 08:33

Niby drogo, ale Chinczycy inaczej rozumieja momentum niz my :-).

Tego producenta protez ortopedycznych juz od prawie roku ujezdzam
https://www.tradingview.com/symbols/HKEX-1858/

Pisalem tu juz jakis czas temu o tej firmie. Wystosowali dosc nietypowy "profit warning" informujac o drastycznie *wyzszych* przychodach niz prognozowano. Ostatnio udalo mi sie nawiazac kontakt z osoba z branzy/konkurencji w Szwajcarii aby sie upewnic sie, czy ta firma na serio istnieje, no i jak to mowia .. "this shit is real" wiec podwoilem pozycje.

orzech
Posty: 16
Rejestracja: 04 mar 2020, 16:10

Re: Live o wszystkim

Post autor: orzech » 15 lip 2020, 09:59

Ryszard Wielkouch pisze:
14 lip 2020, 21:10
Poczatkujacy pisze:
14 lip 2020, 20:11
Nie wiem, gdzie nie czytam to raczej mega niedźwiedzio jest własnie.
Jak przeglądam net pozycje u różnych brokerów to właśnie ludzie bardziej w S zapakowani. (głupie, ale jakaś zawsze podpowiedź jest)
https://www.dailyfx.com/sp-500 tu np pokazują na chwilę pisania net short 73%.. czyli trochę sporo.
Jednak jak pisałem traktuję to jako dodatek.. i dziwnie czuję, że jednak szczyty zauważymy, choć jak widać na chwilę obecną 3175 to tak jakby ciężkie do przejścia jest. Reasumując większość chyba wiarę, czy też przekonania mają w stronę sprzedaży.

Patrz tu:
1) https://www.naaim.org/programs/naaim-exposure-index/ - tutaj byczo nastawieni są menadzerowie zarządzający funduszami, ale ostatnie dane są z zeszłego tygodnia
2) http://www.market-harmonics.com/free-ch ... utcall.htm - tu ogólny obraz rynku ilość putów do cali i ich przyrost - niedźwiedzio wyglądają czyli są bycze - te dane są bardziej świeże

Najświeższe dane są na tradingview i najbardziej nadające sie do szybkiej reakcji

Pokaż te dane brokerów bo ja na to nawet uwagi nie zwracam i można je różnie interpretować.



glina pisze:
14 lip 2020, 20:45
Przy tak zawalonej odpowiedzi na kryzys zdrowotny, teraz nie zostalo im juz nic jak tylko drukowac, rozdawac pieniadze i blagac o jak najszybsze wynalezienie szczepionki. Akcje jeszcze beda rosly, bo brak alternatywnego scenariusza. Paradoksalnie, to szczepionka moze okazac sie zapalnikiem do poteznej korekty (ewentualnie wielkiego odwrotu z growth do value).

Póki co każda informacja o szczepionce to rakieta na giełdzie. Moge sie zgodzić, że szczepionka, którą bedą na siłe szczepić może być zdarzeniem typu sprzedaj fakty, ale zanim do tego dojdzie minie mnóstwo czasu.



Ja używam tej stronki do sprawdzania put/call ratio:
http://www.indexindicators.com/charts/s ... -x-x-10ma/

I mam pytanie - skąd taka różnica w index put/call i equity put/call?
na indexie mamy bardzo niedźwiedzie nastawienie, a na equity bardzo bycze. na total też jest raczej byczo. O czym to świadczy?

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 15 lip 2020, 14:26

glina pisze:
19 cze 2020, 11:22
Dawno nie bylo tu zadnej profesjonalnej analizy, to macie cos ode mnie. Russell 2000 jeszcze musi pokonac 200 DMA.

russell2.png

W wersji alternatywnej przelamac trend dolem, ale jako permabull wykluczam taki scenariusz.

Uwaga, zaczyna sie :-)

russell3.png

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 15 lip 2020, 15:52

Szorty poczyszczone daje zielone światło do spadków ;) Przy czym ten wskaźnik jest krótkoterminowy.

orzech pisze:
15 lip 2020, 09:59

Ja używam tej stronki do sprawdzania put/call ratio:
http://www.indexindicators.com/charts/s ... -x-x-10ma/

I mam pytanie - skąd taka różnica w index put/call i equity put/call?
na indexie mamy bardzo niedźwiedzie nastawienie, a na equity bardzo bycze. na total też jest raczej byczo. O czym to świadczy?

Skąd różnica nie mam pojecia, ale jak patrze na total put/call (jeśli to suma index put/call i equity put/call) to dochodze do wniosku, że index put/call to jakaś bardzo mała pomijalna wielkość i znaczenie ma tylko equity put/call.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2020, 16:07 przez Ryszard Wielkouch, łącznie zmieniany 2 razy.

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 15 lip 2020, 16:00

Myślę, że perspektywy są raczej pozytywne. Co się złego miało stać już się stało (pikujący wirus, ograniczenia), a rynek nie zjechał. Teraz liczyłbym na odbitkę długoterminowo.
Mamy co najmniej dwóch kandydatów na szczepionki (BioNTech i Moderna), wszyscy działają na podwyższonych obrotach. BioNTech już rozpoczęło produkcję żeby nadążyć, a Moderna ma wstępne pozytywne wyniki. Do tego FDA jest w kontakcie z firmami i tryb będzie przyspieszony.
W sumie kandydatów na szczepionkę jest 150, ale ja obserwuję tych którzy zdają się być blisko i mają zakończoną drugą próbę testów (jeszcze będzie trzecia próba na większej liczbie ludzi).

API raportuje też silny spadek inwentarzu ropy w USA (4x większy niż się spodziewano).
Wirus póki co nie pikuje, choć spodziewałem się wzrostów po weekendzie (jak było w zeszłym tygodniu) i które nawet zapowiadano, tak nawet mówił gubernator Teksasu. To daje nadzieje, że nowe ograniczenia wprowadzone przez stany takie jak Kalifornia, Floryda i Teksas zbiją go w dół do sierpnia.
Koniec końców nawet Szwecja sobie poradziła, choć nie było w ogóle tam lockdownu (ponoć im konstytucja tego zabrania) i teraz liczba nowych przypadków pikuje tam radykalnie w dół.
No i to czym wspomniał Tomek, na rynku jest dużo gotówki.

Dlatego jestem raczej byczo nastawiony, trzeba tylko cierpliwości. I mówię tu też o tradycyjnych branżach, a nie tylko tech i medycyna.

PS. Co do dollara to myślę, że jeśli ktoś chciał kupić to teraz ma odpowiedni moment. Ja ograniczyłem jednak ekspozycję na dollara, bo nauczyłem się, że waluty są nieprzewidywalne. Zawsze może się zdarzyć, że nastąpi odwrócenie wieloletniego trendu spadkowego EUR/USD, jeśli USA dalej będą się mozolić, a Europa zatwierdzi i zacznie stosować swój program odbudowy.

Jest też pewien minus co do szczepionki. Będzie ona najwcześniej na przełomie 2020/2021 i trzeba się jeszcze liczyć, że minie trochę czasu zanim procedurę szczepień się przeprowadzi. Pesymiści mówią, że to zadanie na lata, ale ja nie jestem aż takim pesymistą, biorąc pod uwagę, że nawet teraz wirus nie jest aż tak groźny jak początkowo myślano (co nie znaczy, że niegroźny).


PS2. Jedyne co złego może się jeszcze stać to second lockdown (zwł w Teksasie). Jeśli to się stanie to cofam wszystko co napisałem. Ale będą się przed tym bronić, bo biznes naciska, a i wpływ lockdownu na stanowy budżet jest tragiczny. Władze stanowe więc będą sięgać w miarę możliwości po inne środki.

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 15 lip 2020, 16:19

glina pisze:
14 lip 2020, 20:45
Przy tak zawalonej odpowiedzi na kryzys zdrowotny, teraz nie zostalo im juz nic jak tylko drukowac, rozdawac pieniadze i blagac o jak najszybsze wynalezienie szczepionki. Akcje jeszcze beda rosly, bo brak alternatywnego scenariusza. Paradoksalnie, to szczepionka moze okazac sie zapalnikiem do poteznej korekty (ewentualnie wielkiego odwrotu z growth do value).

Może tak być, zwłaszcza, że spora część rynku już się wycenia na lepsze czasy i może będzie chciała realizować zyski, gdy te czasy w reszcie nastąpią.
W myśl zasady "kupuj plotki, sprzedawaj fakty".

PS. Co nie zmienia faktu, że daje się odczuć, że biznes chce odbudowywać swoje firmy. Paradoksalnie lockdown może dać wielu świeżą energię w przyszłości, jak to czasem w ludzkiej naturze - kryzys jest kreatorem zmian.

orzech
Posty: 16
Rejestracja: 04 mar 2020, 16:10

Re: Live o wszystkim

Post autor: orzech » 15 lip 2020, 16:38

Ryszard Wielkouch pisze:
15 lip 2020, 15:52
Szorty poczyszczone daje zielone światło do spadków ;) Przy czym ten wskaźnik jest krótkoterminowy.

orzech pisze:
15 lip 2020, 09:59

Ja używam tej stronki do sprawdzania put/call ratio:
http://www.indexindicators.com/charts/s ... -x-x-10ma/

I mam pytanie - skąd taka różnica w index put/call i equity put/call?
na indexie mamy bardzo niedźwiedzie nastawienie, a na equity bardzo bycze. na total też jest raczej byczo. O czym to świadczy?

Skąd różnica nie mam pojecia, ale jak patrze na total put/call (jeśli to suma index put/call i equity put/call) to dochodze do wniosku, że index put/call to jakaś bardzo mała pomijalna wielkość i znaczenie ma tylko equity put/call.

Trochę poczytałem i podobno index to hedge professionals a equity to ulica. Total to suma obu. Więc w sumie jak chcę patrzeć na sentyment to najlepiej equity albo total.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 15 lip 2020, 20:37

Jesli wierzycie, ze ten "dash for trash" potrwa dluzej to poza liniami lotniczymi (DAL, UAL, AAL ... JETS) i wycieczkowymi (CCL, RCL, NCLH) polecam obserwowac tez PLAY, SIX, RUTH, AMC, SPG

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 15 lip 2020, 21:37

W Iranie coś sie szykuje za dużo tam różnych wybuchów i innego szumu. Wtedy możemy mieć rotacje do realnej gospodarki.

qqqspx.png

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 15 lip 2020, 23:15

No to jutro bedzie ... :-)

Ec_v7vlXoAcPTxu.png

ODPOWIEDZ