Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 13 lip 2020, 22:50

Nic się nie martw jeszcze nie raz i nie dwa zmoczysz. Kto z nas nie zmoczył niech rzuci kamieniem. Potraktuj to jako drogą lekcję Ps Dokładnie przeczytaj co napisał Tomek 10 Lipca w tym samy wątku (popatrz co Tomasz obecnie robi i na co czeka.....)

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 13 lip 2020, 23:20

Strata była papierowa :) Chodziło mi o utracone zyski, że nie zainwestowałem wcześniej w Teslę realnych pieniędzy.

A jeśli chodzi o ciężkie chwile, to uwierz mi, że takie już przeżyłem (na granicy załamania).
Siedzę dniami i nocami czytając ile się da, ale brak mi waszego doświadczenia. Wtopiłem trochę na spółkach paliwowych. Nie doceniłem, że amerykanie nie poradzą sobie z pierwszą falą COVID. Po prostu nie przyszło mi to do głowy, że cały świat sobie z tym jakoś poradził, a oni nie.
Ale... (tutaj podziękować Tomkowi) kombinowanie z opcjami sporo podratowało moją sytuację.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 14 lip 2020, 00:00

Dzisiaj tak technicznie trochę patrząc sesja odwrotu. Wszystko rostrzygną wyniki spółek w następnych 2 tygodniach pierw banki a potem reszta będzie ciekawie . Ja dzisiaj wywaliłem 3/4 Unimotu super spółka ale mi 100 % w 2 miesiące wystarczy :)

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 14 lip 2020, 00:13

Generalnie zaczynała się sesja wzrostowa, rynek "chce" rosnąć. Ale pojawiła się informacja, że Kalifornia wprowadza restrykcje w związku z pikującym wirusem (zamyka bary, restauracje, muzea, zoo), do tego wirus bije niespotykane wcześniej rekordy na Florydzie.
No i w zeszłym tygodniu gubernator Teksasu zapowiedział, że jeśli obowiązkowe noszenie masek (wprowadzone w zeszłym tygodniu) nie ustabilizuje wirusa, to będzie niestety konieczny drugi lockdown niestety. A przypomnę, że Teksas to jeden ze stanów zużywających najwięcej ropy, co wpływa na jej cenę.

W każdym razie ten tydzień będzie na pewno ciężki, bo jakiekolwiek działania władz stanowych nie odniosą skutków na pewno w tym tygodniu, a może i do sierpnia.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 14 lip 2020, 15:12

longtech.png

Pozycja długa na spółki technologiczne i wzrostowe najwyżej w historii ciekawe czy tym razem bedzie inaczej :) Także moje szorty nie są nieuzasadnione.


Dolar spada nawet przy spadkach na giełdzie, ale to generalnie wszystkie waluty save heaven sie osłabiają. Może jeszcze dzisiaj odbijemy.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 14 lip 2020, 15:48

Jak dla mnie niedźwiedzie zapakowały sie po uszy w szorty z tego głebszych spadków nie powinno być. Rozliczycie mnie po sesji ;)

Co nie zmienia, że do tech growth jestem nastawiony sceptycznie.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 14 lip 2020, 15:57

W co inwestowac, jak nic poza medycyna i technologia nie zwieksza przychodow? Ja dorzucilem do EMQQ (po $50) i VGT (po $280).

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 14 lip 2020, 16:36

Czy ktoś mi odpowie dlaczego obecnie jest taki apetyt na Euro ? I czy przypadkiem dni tego apetytu nie są juz policzone ?

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 14 lip 2020, 16:51

Ja osobiście ciągle byczo, na ostatnich szczytach zdjęte kontrakty na sp.. i wystawiane od nowa w mniejszej skali w razie w.
Powinno spadać.. ale czy będzie? obligacje na dołkach... zobaczymy.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 14 lip 2020, 19:37

glina pisze:
14 lip 2020, 15:57
W co inwestowac, jak nic poza medycyna i technologia nie zwieksza przychodow? Ja dorzucilem do EMQQ (po $50) i VGT (po $280).

Wniosek jest jak najbardziej poprawny. Tylko problem robi sie w momencie gdy wszyscy zaczynają myśleć tak samo :)

Kris pisze:
14 lip 2020, 16:36
Czy ktoś mi odpowie dlaczego obecnie jest taki apetyt na Euro ? I czy przypadkiem dni tego apetytu nie są juz policzone ?

No właśnie nawet wszyscy w strefie euro nie zatwierdzili tego planu naprawczego, a wychodzi że pod to były te całe wzrosty. Sam już mam dość tej dziwnej konsolidacji z tendencją spadkową.


Poczatkujacy pisze:
14 lip 2020, 16:51
Ja osobiście ciągle byczo, na ostatnich szczytach zdjęte kontrakty na sp.. i wystawiane od nowa w mniejszej skali w razie w.
Powinno spadać.. ale czy będzie? obligacje na dołkach... zobaczymy.
Ja jestem tylko na chwile byczo dopóki wszyscy znowu nie uwierzą we wzrosty :)

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 14 lip 2020, 20:11

Ryszard Wielkouch pisze:
14 lip 2020, 19:37
Ja jestem tylko na chwile byczo dopóki wszyscy znowu nie uwierzą we wzrosty :)

Nie wiem, gdzie nie czytam to raczej mega niedźwiedzio jest własnie.
Jak przeglądam net pozycje u różnych brokerów to właśnie ludzie bardziej w S zapakowani. (głupie, ale jakaś zawsze podpowiedź jest)
https://www.dailyfx.com/sp-500 tu np pokazują na chwilę pisania net short 73%.. czyli trochę sporo.
Jednak jak pisałem traktuję to jako dodatek.. i dziwnie czuję, że jednak szczyty zauważymy, choć jak widać na chwilę obecną 3175 to tak jakby ciężkie do przejścia jest. Reasumując większość chyba wiarę, czy też przekonania mają w stronę sprzedaży.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 14 lip 2020, 20:45

Przy tak zawalonej odpowiedzi na kryzys zdrowotny, teraz nie zostalo im juz nic jak tylko drukowac, rozdawac pieniadze i blagac o jak najszybsze wynalezienie szczepionki. Akcje jeszcze beda rosly, bo brak alternatywnego scenariusza. Paradoksalnie, to szczepionka moze okazac sie zapalnikiem do poteznej korekty (ewentualnie wielkiego odwrotu z growth do value).

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 14 lip 2020, 20:49

glina pisze:
14 lip 2020, 20:45
Przy tak zawalonej odpowiedzi na kryzys zdrowotny, teraz nie zostalo im juz nic jak tylko drukowac, rozdawac pieniadze i blagac o jak najszybsze wynalezienie szczepionki. Akcje jeszcze beda rosly, bo brak alternatywnego scenariusza. Paradoksalnie, to szczepionka moze okazac sie zapalnikiem do poteznej korekty (ewentualnie wielkiego odwrotu z growth do value).

Powiem szczerze że nie patrzyłem na to w ten sposób ale chyba masz rację .

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 14 lip 2020, 21:10

Poczatkujacy pisze:
14 lip 2020, 20:11
Nie wiem, gdzie nie czytam to raczej mega niedźwiedzio jest własnie.
Jak przeglądam net pozycje u różnych brokerów to właśnie ludzie bardziej w S zapakowani. (głupie, ale jakaś zawsze podpowiedź jest)
https://www.dailyfx.com/sp-500 tu np pokazują na chwilę pisania net short 73%.. czyli trochę sporo.
Jednak jak pisałem traktuję to jako dodatek.. i dziwnie czuję, że jednak szczyty zauważymy, choć jak widać na chwilę obecną 3175 to tak jakby ciężkie do przejścia jest. Reasumując większość chyba wiarę, czy też przekonania mają w stronę sprzedaży.

Patrz tu:
1) https://www.naaim.org/programs/naaim-exposure-index/ - tutaj byczo nastawieni są menadzerowie zarządzający funduszami, ale ostatnie dane są z zeszłego tygodnia
2) http://www.market-harmonics.com/free-ch ... utcall.htm - tu ogólny obraz rynku ilość putów do cali i ich przyrost - niedźwiedzio wyglądają czyli są bycze - te dane są bardziej świeże

Najświeższe dane są na tradingview i najbardziej nadające sie do szybkiej reakcji

Pokaż te dane brokerów bo ja na to nawet uwagi nie zwracam i można je różnie interpretować.



glina pisze:
14 lip 2020, 20:45
Przy tak zawalonej odpowiedzi na kryzys zdrowotny, teraz nie zostalo im juz nic jak tylko drukowac, rozdawac pieniadze i blagac o jak najszybsze wynalezienie szczepionki. Akcje jeszcze beda rosly, bo brak alternatywnego scenariusza. Paradoksalnie, to szczepionka moze okazac sie zapalnikiem do poteznej korekty (ewentualnie wielkiego odwrotu z growth do value).

Póki co każda informacja o szczepionce to rakieta na giełdzie. Moge sie zgodzić, że szczepionka, którą bedą na siłe szczepić może być zdarzeniem typu sprzedaj fakty, ale zanim do tego dojdzie minie mnóstwo czasu.

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 14 lip 2020, 21:26

Ryszard Wielkouch pisze:
14 lip 2020, 21:10
Pokaż te dane brokerów bo ja na to nawet uwagi nie zwracam i można je różnie interpretować.

Tak jak pisałem, na tym dailyfx pokazują dane z pozycji swoich klientów, cmc - też na chwilę obecną 66% klientów na s, co nie wejde na jakieś forum to plagi egipskie... Jednak jak pisałem, to moja taka mała pomoc w wejściach. Rzucę okiem na Twoje źródła, dziękuję :)

ODPOWIEDZ