Covid-19 Market Crash

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Besso » 04 kwie 2020, 12:08

Odniosę się do kilku rzeczy. Generalnie hamuj język, bo dostaniesz ode mnie ostrzeżenie. Nie ma zgody na obrażanie innych.

Greg pisze:
03 kwie 2020, 23:59
Ile obstawiacie bezrobocia? Wiecie ile osób wyleci na tych kredytach złotówkowych za chwile? Nawet nie macie pojęcia co się stanie. 2 banki zbankrutowały w USA już.

Ty też nie masz pojęcia co się stanie. Które banki zbankrutowały? Nie widzę nigdzie info, pewnie jakieś nieznaczące mikro-ogórki.

Greg pisze:
03 kwie 2020, 23:59
ARE YOU READY FOR THE NEXT LEG DOWN?

Myślałeś kiedyś o karierze showmana? Pisałeś o niskim poziomie, a sam go kreujesz.

Greg pisze:
03 kwie 2020, 23:59
Następnym razem niech nikt nie pier...li, że kryzysu nie da się przewidzieć. Tak samo jak jego dołka.

"Uratowała" Cie pandemia i Ty mówisz, że coś przewidziałeś? Litości. Rozumiem, że ten dołek to DOW na poziomie 7,5k?

Greg pisze:
03 kwie 2020, 23:59
Jak jakiś kretyn jeszcze raz mi powie, że repo crisis to brak podatków to zabije...
Między innymi takie teksty miałem na myśli pisząc, żebyś hamował język.

Greg pisze:
04 kwie 2020, 00:48
Problem z tym forum jest taki, że 99.9% ludzi tutaj nie rozumie jak działa ekonomia i niech tak zostanie (tak jak 100% tych w bankach). 0.1% jestem ja. Dlatego wybacz nie wytłumaczę Ci jak mocno jesteś w błędzie i nie rozumiesz podstaw.
Greg pisze:
03 kwie 2020, 23:59
Dlaczego to forum to drugie bankier pl? Dlaczego tak zmarnial tu poziom jak odszedlem? Nikt serio nie wyciagnal wnioskow po 12M nauki w temacie Stock Market Crash 2018 zeby ciagnac poziom? Ludzie...
Pobawię się w domorosłego psychologa. Wiesz jaki jest Twój problem? Masz jakąś maniakalną potrzebę by "mieć rację", jesteś chodzącą definicją neurotyka, który w dodatku nie szanuje innych i uważa się za kogoś lepszego. Łechtasz swoje przerośnięte ego, bo wydarzyła się bezprecedensowa rzecz. OK, w porządku, ale rób to w sposób kulturalny.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: rebahas » 07 kwie 2020, 08:27

Greg pisze:
04 kwie 2020, 03:13
Czytelnicy tego forum, bardzo dobrze wiedzieli gdzie był dołek na $$$ i kiedy kupować złoto... Tak cały 2018 rok...

@Greg też uważam, że odpuść sobie wycieczki personalne i kreowanie siebie na jakiegoś guru 0.1% bo chyba nikomu tak nie zaimponujesz. Masz wiedzę, masz swój punkt widzenia i zajebiście. Jednak nie próbuj na siłę zmieniać innych i ewentualnie ich "ratować", bo z mojego doświadczenia to zawsze przynosi odwrotny skutek.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: mlubinski » 07 kwie 2020, 14:31

Gratulacje dla tych co wierzyli w temat Stock Market crash 2018 zapoczątkowany na topie Emerging Markets 26 stycznia 2018. Jak się posłuchaliście zarobiliście tyle, że nie wiecie co z kasą robić - tak jak ja

Śmieszny jesteś, na prawdę :)
Gdyby ktoś cię posłuchał, to by w międzyczasie płakał na forum jak to wyzerował sobie portfel.
TMF z początku 2018 (poziom 20) zjechał na 15, a jest to lewarowany produkt 3x, żeby potem wbić się na 45 (obecnie).
Czyli co, według Ciebie (nawet jeśli ktoś “przetrwał ten zjazd) zapakował tam powiedzmy ile? 50k? 100k? To teraz ma hmm, czekaj 100-200k, wow, jeśli to jest dla CIebie “nie wiem co mam z kasą robić” to ja nie mam pytań. Krowa co dużo muczy, mało mleka daje - zastanów się nad tym :-)
No chyba że mówisz o TLT które napisałeś sam - wtedy WOW co za jazda, 50% w górę - [sarkazm] no faktycznie można iść kupować posiadłości na hawajach ;-) [/sarkazm]

Generalnie dużo gadasz, jaki to nie jesteś ekspert od wszystkiego, ale to tylko gadka. Pokaż te masywne trejdy z konta co dały ci miliony - ah no tak, nie masz… well…

Jak jakiś kretyn jeszcze raz mi powie, że repo crisis to brak podatków to zabije...

Tego typu obelgi to słychać w stodołach, więc trochę kultury by się przydało…
Zresztą “zabiję…” chyba śmiechem

Problem z tym forum jest taki, że 99.9% ludzi tutaj nie rozumie jak działa ekonomia i niech tak zostanie (tak jak 100% tych w bankach). 0.1% jestem ja. Dlatego wybacz nie wytłumaczę Ci jak mocno jesteś w błędzie i nie rozumiesz podstaw.

No tu to się popisałeś znowu swoją kulturą osobistą. Wiesz co kolego? Oprócz tego, że jesteś zwykłym szarakiem, to nie szanujesz ludzi, a w szczególności swoich znajomych, bo skoro 99.9% tego forum to kretyni i idioci a 0.1% to jest mega-kozak-greg który zna sie na wszystkim, to Tomkowi pewnie jest przykro, że znajomy (nie jakaś tam obca osoba) w taki lekceważący sposób wyraża się o grupie (do której Tomek też należy). Po prostu Twoje zachowanie jest kuriozalne, no ale widać ten typ tak ma.
Napisz se może maila do FED, czy innych hedgefundow żeby to Ciebie zatrudnili, bo przecież się znasz najlepiej - to dopiero oni Cię zabiją, ale śmiechem :-)

Swoim zachowaniem powodujesz, że Twoja wiedza idzie prosto do kibla, zamiast żeby ludzie coś na tym skorzystali i się czegoś nauczyli. A szkoda… ;-)

Następnym razem zamiast pisać: spółka X to warta ZERO, to stary miej jaja, weź se kredyt i nakupuj za wszystko opcji PUT, skoro to takie pewne - wtedy dopiero będziesz miał miliony. No ale znowu, to trzeba robić, a nie pier*** o dupie Maryni :)

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Adrian » 07 kwie 2020, 19:03

Greg pisze:
22 mar 2020, 01:59
Besso pisze:
21 mar 2020, 11:44
Bo uważam, że w długim terminie gospodarka wróci na właściwe tory i będziemy bić nowe szczyty. Nie wiem ile potrwa pandemia i jak duże będą jej konsekwencje, wiem natomiast, że świat boryka się z takimi sytuacjami (patrząc np. na ostatnie 100 lat) i zawsze wychodził obronną ręką. Stawiam na taki scenariusz.

Serio tak uważasz? Patrz gdzie jesteś. Na samym początku załamania gospodarczego... Ta krzywa musi dojść do min 3.5 aby to ogłaszać, że jest OK. Daleka droga, ze 2 latka daje. Pamiętacie jak mówiłem, że na szczycie dead-cat bounce'a zrzuci na nas ekonomia egipskie plagi? I jakie pierdoły wymyślałem od DB po Tesle? No to zrzuciło COVID19... i 2 lata temu było to wiadome ... dokładnie 26 stycznia 2018 na szczycie Emerging Markets czyli np. WIG.

(...)

Ale jak poszliście jak mówiłem w 2018 w liquidity portfolio :

Long $$$
Long gold
Long US bonds od 4Q18

To odliczacie takie kokosy, że głowa mała...

Obstawiam ponad 20% bezrobocie za około 1 rok i RPP będzie podwyższała stopy i cel na DXY na 160 w przeciągu 2 lat... tylko czekać jak mieszkania dropną o 70% i pewnie w 2H20 się zacznie jak wywali miejsca pracy ...

Długa droga, oj długa, ale duży bear market dead cat bounce jak w 1930 roku się należy... Potwierdzam.

Projekcja :


Drobne sprostowanie się należy, bo pamiętam jak w 2018 mówiłeś ze złoto spadnie poniżej $1000. Zresztą miałeś nawet w swojej stopce short na GDX. Ale.. nieważne. Na Twitterze widzialem ze shortowales ostatnią korektę do samego dołka, gratulacje!
Mówiłem wcześniej, ze zgadzam się z Twoimi poglądami odnośnie tego jak to wszystko sie zakończy ale wspominałem również, ze zarówno Ty jak i cała masa ludzi na Twitterze ignoruje dodruk na masowa skalę. Rezultatem tego conrobi teraz FED i rząd USA będzie osłabienie dolara, wzrosty na ATH na indeksach i na złocie zanim Twój scenariusz bedzie mial miejsce. Sentyment jest mocno negatywny, rekordowy poziom krótkich pozycji oraz rekordowe QE, to wszystko razem da nam rajd stulecia, najpierw w gore, pozniej w dol. Pozdrawiam

imjw
Posty: 42
Rejestracja: 23 gru 2018, 02:15

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: imjw » 08 kwie 2020, 13:20

Adrian pisze:
07 kwie 2020, 19:03

Mówiłem wcześniej, ze zgadzam się z Twoimi poglądami odnośnie tego jak to wszystko sie zakończy ale wspominałem również, ze zarówno Ty jak i cała masa ludzi na Twitterze ignoruje dodruk na masowa skalę. Rezultatem tego conrobi teraz FED i rząd USA będzie osłabienie dolara, wzrosty na ATH na indeksach i na złocie zanim Twój scenariusz bedzie mial miejsce. Sentyment jest mocno negatywny, rekordowy poziom krótkich pozycji oraz rekordowe QE, to wszystko razem da nam rajd stulecia, najpierw w gore, pozniej w dol. Pozdrawiam

Pan nie rozumie czym jest i czym nie jest QE. FED nie może zrobić nic. Skupuje obligacje od dealerów, a ci trzymają gotówkę i żadna stymulacja z tego nie wynika.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Adrian » 08 kwie 2020, 14:57

Proszę nie mówmy do siebie per pan..
Skoro FED skupuje obligacje poprzez QE oraz inne aktywa poprzez inne programy to oznacza, ze mamy ogromny przypływ gotówki, ktora prędzej czy później trafi na rynek. Gospodarki sa zamknięte i spowolnione a zachorowania czy umieralność na wirusa zbliżają sie do szczytu a zatem inwestorzy zaczynają wyceniać wydarzenia wprzód, czyli odbicie gospodarek i "powrót do normy". Niektóre sektory wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie - fang, spolki wydobywcze, niektore spolki energetyczne. Przeogromne pozycje short oraz sentyment najgorszy od dekad + zalanie rynków pieniędzmi = skok w górę. Nie mam na myśli bear market rally - mowie o zdecydowanym pobiciu ATH w krótkim czasie. Takie jest moje rozumowanie, a czy sluszne to się okaże. Samo ogłoszenie QE infinity spowodowało, ze od tamtej pory jesteśmy o 20% wyżej.
Zwróćmy uwagę, ze cala rzesza inwestorów na Twitterze i YouTube uparcie otwiera pozycje krótkie, które zostają wystopowane. Ostatnio Tomek napisał co to jest short squeeze - polecam ten artykuł, gdyż uważam, ze będzie to bardzo ważny czynnik napędzający ten rajd. W ogole posty i artykuły Tomka to w pewnym sensie wiedza insiderska. Na podstawie tego co Tomek pisze, możecie zrozumieć jak postępują i myślą zawodowcy. Pozdrawiam

imjw
Posty: 42
Rejestracja: 23 gru 2018, 02:15

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: imjw » 09 kwie 2020, 02:39

Adrian pisze:
08 kwie 2020, 14:57
Proszę nie mówmy do siebie per pan..
Skoro FED skupuje obligacje poprzez QE oraz inne aktywa poprzez inne programy to oznacza, ze mamy ogromny przypływ gotówki, ktora prędzej czy później trafi na rynek.

Jak?

Mieliśmy załamanie na rynku repo, bo banki nie chciały pozyczać pieniędzy/zabezpieczen między sobą na termin do dwóch tygodnii, robiąc jednocześnie ładny profit! Wobec tego uważasz, że pożycza te pieniądze spółkom/ludziom na lata, jednocześnie wiedząc, że szansa niewypłacalności jest wysoka?

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Adrian » 09 kwie 2020, 03:26

imjw pisze:
09 kwie 2020, 02:39
Adrian pisze:
08 kwie 2020, 14:57
Proszę nie mówmy do siebie per pan..
Skoro FED skupuje obligacje poprzez QE oraz inne aktywa poprzez inne programy to oznacza, ze mamy ogromny przypływ gotówki, ktora prędzej czy później trafi na rynek.

Jak?

Mieliśmy załamanie na rynku repo, bo banki nie chciały pozyczać pieniędzy/zabezpieczen między sobą na termin do dwóch tygodnii, robiąc jednocześnie ładny profit! Wobec tego uważasz, że pożycza te pieniądze spółkom/ludziom na lata, jednocześnie wiedząc, że szansa niewypłacalności jest wysoka?

Uważam to, co napisałem w poprzednim poście. Zerknij co oznacza i na czym polega ekspansja ballance sheet, QE, debt monetization. Jednym słowem FED zalewa rynki pieniędzmi, przy czym nie działa to natychmiastowo a z lekkim opoznieniem.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Q'bot » 09 kwie 2020, 09:10

Adrian pisze:
08 kwie 2020, 14:57
Niektóre sektory wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie - fang, spolki wydobywcze, niektore spolki energetyczne

Ale przecież FANG spadł bardzo niewiele - to raczej transport i turystyka stanowiły w dołku okazję nie do odpuszczenia? ;)
W sumie logiczne, że spółki technologiczne nie ucierpiały, a mogły wręcz zarobić na większym ruchu w sieci.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: glina » 09 kwie 2020, 10:22

BEACH stocks (booking, entertainment, airlines, cruise lines, hotels)

EVGw6KIVAAAp32R.jpg

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Adrian » 09 kwie 2020, 15:02

Q'bot pisze:
09 kwie 2020, 09:10
Adrian pisze:
08 kwie 2020, 14:57
Niektóre sektory wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie - fang, spolki wydobywcze, niektore spolki energetyczne

Ale przecież FANG spadł bardzo niewiele - to raczej transport i turystyka stanowiły w dołku okazję nie do odpuszczenia? ;)
W sumie logiczne, że spółki technologiczne nie ucierpiały, a mogły wręcz zarobić na większym ruchu w sieci.

Napisalem przeciez co wygląda atrakcyjnie, a nie co wyglądało ;)
Fang jest bardzo popularny i lubiany przez inwestorów, szczególnie Apple i Amazon. Spółki kopalniane i energetyczne to z uwagi na osłabiającego się dolara uważam, ze surowce odbija a zloto przebije ATH. Wybrałbym raczej nisko Zalewarowane spolki, Chevron, Exxon, XLI. Z kopalni lubię AEM, KL, GOLD, GDX, GDXJ. Z bardziej ryzykownych ale tez o potencjalnie większych wzrostach FSM i AG.
Na transport uważam, ze przyjdzie pora po krachu. Myślę że w kolejnym cyklu zobaczymy wiele rządowych programów skupionych na infrastrukturze, obronie i właśnie transporcie. Oczywiście jeszcze wiecej dodruku inflację.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Adrian » 09 kwie 2020, 15:43

Adrian pisze:
09 kwie 2020, 15:02
Q'bot pisze:
09 kwie 2020, 09:10
Adrian pisze:
08 kwie 2020, 14:57
Niektóre sektory wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie - fang, spolki wydobywcze, niektore spolki energetyczne

Ale przecież FANG spadł bardzo niewiele - to raczej transport i turystyka stanowiły w dołku okazję nie do odpuszczenia? ;)
W sumie logiczne, że spółki technologiczne nie ucierpiały, a mogły wręcz zarobić na większym ruchu w sieci.

Napisalem przeciez co wygląda atrakcyjnie, a nie co wyglądało ;)
Fang jest bardzo popularny i lubiany przez inwestorów, szczególnie Apple i Amazon. Spółki kopalniane i energetyczne to z uwagi na osłabiającego się dolara uważam, ze surowce odbija a zloto przebije ATH. Wybrałbym raczej nisko Zalewarowane spolki, Chevron, Exxon, XLI. Z kopalni lubię AEM, KL, GOLD, GDX, GDXJ. Z bardziej ryzykownych ale tez o potencjalnie większych wzrostach FSM i AG.
Na transport uważam, ze przyjdzie pora po krachu. Myślę że w kolejnym cyklu zobaczymy wiele rządowych programów skupionych na infrastrukturze, obronie i właśnie transporcie. Oczywiście jeszcze wiecej dodruku inflację.

XLE a nie XLI, lubię tez MU

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Plastic Tofu » 09 kwie 2020, 18:31

@Adrian
Uważam to, co napisałem w poprzednim poście. Zerknij co oznacza i na czym polega ekspansja ballance sheet, QE, debt monetization. Jednym słowem FED zalewa rynki pieniędzmi, przy czym nie działa to natychmiastowo a z lekkim opoznieniem.
Popatrzylem na czym to polega. :)
Teraz mam pytanie; o ile wzrosnie inflacja? Po ostatnim kryzysie skoczyla na chwile na 4% aby wrocic w okolice 2% mimo calej serii QE.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Adrian » 09 kwie 2020, 18:47

Plastic Tofu pisze:
09 kwie 2020, 18:31
@Adrian
Uważam to, co napisałem w poprzednim poście. Zerknij co oznacza i na czym polega ekspansja ballance sheet, QE, debt monetization. Jednym słowem FED zalewa rynki pieniędzmi, przy czym nie działa to natychmiastowo a z lekkim opoznieniem.
Popatrzylem na czym to polega. :)
Teraz mam pytanie; o ile wzrosnie inflacja? Po ostatnim kryzysie skoczyla na chwile na 4% aby wrocic w okolice 2% mimo calej serii QE.
Chcialbym znac odpowiedzi na takie pytania;) Z racji tego, że zmierzamy do deflacyjnego załamania, uważam, że nie zobaczymy inflacji dopóki ono nie nastąpi w pełnej okazałości, a moze nawet kilkanaście miesięcy po tym wydarzeniu. W trakcie i po krachu zobaczymy jeszcze wiecej dodruku, te kilka Tn ogłoszone do tej pory przez FED i govt to bedzie przy tym pikuś. Uwazam, ze będzie to caly, kilku/kilkunastuletni cykl z rosnącą z roku na rok o kilka % inflacją az do wywalenia systemu. Oczywiście dużo jest teraz glosow, ze po tym załamaniu czeka nas depresja. Uważam, ze to błędne przekonanie, gdyż nie bierze pod uwagę dodruku, który w zasadzie niczym nie jest limitowany i z którego zarówno FED jak i rząd USA ochoczo korzysta. Zresztą bardzo dobrze, bo po to to narzędzie właśnie jest.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Plastic Tofu » 09 kwie 2020, 20:23

Mój problem to katastroficzne słownictwo w większości wypowiedzi:
zalewa rynki pieniędzmi
zalanie = QE/rozmiar rynku? Od jakiej części rynku rozumiemy zalanie ?
te kilka Tn ogłoszone do tej pory przez FED i govt to bedzie przy tym pikuś
W jakim przedziale mnożnika jest pikuś?
Uwazam, ze będzie to caly, kilku/kilkunastuletni cykl z rosnącą z roku na rok o kilka % inflacją az do wywalenia systemu
Jestem w stanie zrozumieć ten punkt widzenia, ale Japonia trzyma się z deficytem dużo wyższym. Zresztą ten scenariusz promuje ziemianki, suchary i oczywiście złoto, zakładając że masz się czym bronić bo inaczej to akumulujesz bogactwo dla najsilniejszej grupy w mieście.
Uważam, ze to błędne przekonanie, gdyż nie bierze pod uwagę dodruku, który w zasadzie niczym nie jest limitowany i z którego zarówno FED jak i rząd USA ochoczo korzysta. Zresztą bardzo dobrze, bo po to to narzędzie właśnie jest.
Mieliśmy ogromny doruk przez ostatnie 40 lat;
https://fred.stlouisfed.org/series/M2
Tu mamy inflację:
https://fred.stlouisfed.org/series/CPIAUCSL
wychodzi ciut powyżej 2.5%
Nie wiem jak będzie, ale używanie jak w telewizji: kryzys, zaleje, upadek, reset, pikuś i tak dalej niewiele wnosi do analizy poza ładunkiem emocjonalnym.
Ale może się mylę w końcu nie raz emocje tutaj górowały nad definicją.

ODPOWIEDZ