Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
imjw
Posty: 42
Rejestracja: 23 gru 2018, 02:15

Re: Live o wszystkim

Post autor: imjw » 02 paź 2019, 05:38

rebahas pisze:
01 paź 2019, 23:34
ja się teorii spiskowych doszukiwać nie chce, po prostu pytam z ciekawości

Czy zwrot ten w wolnym tłumaczeniu znaczy: ,,przymykam oko na fakty, które są w konflikcie z moimi przyjętymi przekonaniami"?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3703523/

ald
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2018, 15:56

Re: Live o wszystkim

Post autor: ald » 02 paź 2019, 09:13

rebahas pisze:
01 paź 2019, 23:34
Tomek pisze:
30 wrz 2019, 09:30
rebahas, wydaje mi się, że nie ma jednego centralnego rejestru tego, ile gotówki wszystkie banki komercyjne mają akurat w kasie, więc trudno przewidzieć, kiedy tej gotówki może zabraknąć. Ja wiem, że jest wielu fanów różnych teorii spiskowych, ale moim zdaniem to był zwykły przypadek, że akurat dwie te sytuacje zbiegły się w czasie.

Nie wnikając w jakieś teorie czy spiski wyszperałem coś takiego. To chyba czarno na białym pokazuje, że gotówki w bankach ubywa i to coraz szybciej.
https://fred.stlouisfed.org/series/CASACBW027SBOG

wujt
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2018, 15:31

Re: Live o wszystkim

Post autor: wujt » 02 paź 2019, 11:56


Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 02 paź 2019, 15:14

Hubert pisze:
29 mar 2019, 16:22
Ja osobiście nic nie wiem o tej spółce tylko że pożycza hulajnogi :) Narazie będę się przyglądał z boku chociaż kupowanie po IPO to raczej ryzykowne jest :) Dzisiaj przeczytałem ciekawą opinię o NIO i to może być ciekawy short .

Tak się załatwia naiwnych inwestorów na IPO po prostu masakra aż mi ich szkoda...ticker NIO
Załączniki
Zrzut ekranu 2019-10-2 o 15.13.31.png

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gregory » 02 paź 2019, 18:51

Tak się załatwia naiwnych inwestorów na IPO po prostu masakra aż mi ich szkoda...ticker NIO
[/quote]


Tencent będzie interweniował.

Jak dzisiejszy dzień się utrzyma do końca tygodnia to Chińczycy zapamiętają swoje święto na długo.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gregory » 02 paź 2019, 19:03

Wygląda że jesteśmy na kluczowym wsparciu. 2878 niezwykle ważne wsparcie.

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald » 02 paź 2019, 22:48

Ktoś ma konto w Charles Schwab ? Wrażenia.
Może warto otworzyć choćby dla serwisu analitycznego i informacyjnego, jak otwierają od 0$ i 0$ za prowadzenie?

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Live o wszystkim

Post autor: sebo » 03 paź 2019, 10:04

Na jakim paszporcie chcesz otworzyć?
Sprawdzałeś czy Ci otworzą konto.

Na pewno warto bank i broker, bardzo rozbudowany. Jak możesz zakładaj. Jak masz paszport EU zapomnij, chyba, że masz worek $ to możesz jechać i negocjować z nimi.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Plastic Tofu » 11 paź 2019, 14:25

Thorwald pisze:
02 paź 2019, 22:48
Ktoś ma konto w Charles Schwab ? Wrażenia.
Może warto otworzyć choćby dla serwisu analitycznego i informacyjnego, jak otwierają od 0$ i 0$ za prowadzenie?

Błysnęło mi to w głowie, ale zaraz wszyscy obniżyli commissions do 0 więc powód upadł. Mam paru znajomych, którzy dali by się pokroić za Schwaba, więc jak mogę w czymś pomóc daj znać. Ja zostałem z TD ze względu na 2 platformy czyli TD i Think or Swim, która była budowana przez Tasty Trade oraz ogromną bazę wiedzy. Teraz nie sądzę, że przodujące platformy wiele się różnią. Bankowość mają chyba wszyscy bo to najprostszy sposób na przytulenie paru groszy, nawet Robinhood wprowadzić ma cash management. Tak naprawdę to przyzwyczajenie do strony, layotu, zwykłego wyglądu decyduje gdyż dostępność instrumentów, rynków jest podobna.

arku
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:32

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku » 11 paź 2019, 17:13

Apple miało iść do piachu śladem Nokii, a tymczasem dziś nowe ATH :-)
Aż kusi żeby zaszortować pod lokalny podwójny szczyt.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Plastic Tofu » 11 paź 2019, 18:06

Apropos wojny pomiedzy brokerami w USA kupilem troche akcji AMTD i troche opcji nov 1liczac po cichu na odbicie.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 11 paź 2019, 18:51

arku pisze:
11 paź 2019, 17:13
Apple miało iść do piachu śladem Nokii, a tymczasem dziś nowe ATH :-)
Aż kusi żeby zaszortować pod lokalny podwójny szczyt.
Taaa, czas weryfikuje paplaninę bez pojęcia. Ale za to wesoło się teraz czyta temat "Stock Market Crash 2018" :D. Pozwolę zacytować samego siebie:
Rastignac pisze:
30 lip 2018, 17:55
Greg pisze:Netflix na razie cos tu peka nam, ale jak Apple peknie to bedzie zabawa...
Najlepiej zarządzana firma świata z fanatycznie oddanymi klientami - po przecenie? Chętnie :)
Greg pisze:
30 lip 2018, 18:14
Najlepiej zarzadzana? Extra no to buy the dip... telefony sie przestaja sprzedawac a dodatkowe uslugi pewnie zaraz przestana sie sprzedawac. Teraz cofna 100b$ buy back z tego powodu i zobaczymy. Dla mnie apple to numer 1 jezeli chodzi o wyniki w 2Q
Rastignac pisze:
30 lip 2018, 18:25
Haha, nie mówię, że BTFD, ale gdyby spadła te 30% w ciągu najbliższych miesięcy, to na pewno skrobnąłbym co nieco. Przy 50% spadku na pewno wrzuciłbym to do swojego portfela. Przy takiej firmie to tylko kwestia, niedługiego, czasu kiedy wróci do wzrostów.
[...]
I wykres poglądowy:
Obrazek
"Śmiechom nie było końca".

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 11 paź 2019, 23:04

Dolar po 4,5 zł póki co się nie zapowiada, FED rozpoczął program QE, ale nie nazywajcie go QE bo Fedowi się to nie podoba :)
Jeżeli nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności to kierunek dla dolara jest na południe.

Dzisiaj wziąłem szorty, umowa handlowa to żart co pokazuje zamknięcie. Pozycje krótkie zostały wyczyszczone więc szort skłiz mi w poniedziałek nie grozi ;)

spx1d.png

Po tej pięknej świecy spodziewam się domknięcia luki.

Pomarańczowy wykres na dole to ilość pozycji krótkich do długich.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 12 paź 2019, 00:48

Świetnie! To było do przewidzenia. W perspektywie kilkumiesięcznej to bardzo dobra wiadomość dla złota, które po korekcie jest gotowe do kolejnego wystrzalu. JNUG wg mnie zawedruje w okolice $200. QE i dalsze obnizki powinny odwrocic trend DXY.. myślę że zloto może dojść nawet do $1700. Obawiam sie również, że ci co są zapakowani w szorty zostaną spektakularnie spaleni (nie mowie o Tobie Ryszard;)) gdyz zwiekszenie plynnosci to rowniez bycza wiadomość dla equity a biarac pod uwage negatywny sentyment możemy dojsc na sp w okolice 3500 w bardzo krótkim czasie. Miłego weekendu wszystkim!

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 12 paź 2019, 10:28

To, że FED zaczął z powrotem zwiększać swój bilans nie oznacza z miejsca, że złoto urośnie bo sam FED próbuje wmówić opinii publicznej, że to jest środek tymczasowy. Nawet spadek ceny dolara nie oznacza, że złoto będzie rosło. Korelacja na poniższym wykresie USDEUR do GLD to - 0,29 (EURUSD do GLD +0,29) czyli istnieje, ale jakby to powiedzieć nie ma szału.
Screenshot_2019-10-12 $USDEUR - US Dollar to Euro (EOD).png

Złoto traktuje jako zabezpieczenie przed głupotą banków centralnych i save heaven. Obniżki stóp procentowych i złe dane gospodarcze, programy drukowania, panika to będzie coś co podniesie cenę złota. Sam minerów kupuję, ale tylko po solidnych spadkach.


Jeżeli spojrzeć na to wszystko z szerszej perspektywy to już jesteśmy w kryzysie. Wszyscy obniżają stopy procentowe, wprowadzają programy dodruku. Tylko czy tym razem będzie to miało wpływ na normalną gospodarkę nie sądzę, na wyceny akcji owszem, ale nie nastawiam się na żaden scenariusz.

ODPOWIEDZ