Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Hermetic » 30 lip 2018, 17:05

Wygląda na to, że sierpień zapowiada się spadkowy na dolarze. Może później odreagowanie i 100 na DXY?

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 30 lip 2018, 17:23

To co sie dzieje na DXY to czyste zaburzenie przez FED. Dzis FED zwija bilans. Rosna rentownosci. Skoro rosna rentownosci to znaczy ze waluta spada. Tak w notmalnych realiach powinno to wygladac ale dzis FED trzyma rynek. Zwija 24B$ z obiegu jutro puszcza i rynek wraca do realiow. Wie ze te rentownosci sa chore i zaburzone przez FED wiec bedzie je obnizac tym samym dawac kopa DXY.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 30 lip 2018, 17:25

dammad pisze:Biorąc pod uwagę, że jutro kończy się miesiąc to wygląda na to, że mieliśmy top właśnie i coś "pękło" ;)

Obrazek
A to dopiero PIERWSZY kwartal wynikow w “inflationary slow down”. Szykuje sie 3Q-4Q zabawne...

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 30 lip 2018, 17:55

Greg pisze:Netflix na razie cos tu peka nam, ale jak Apple peknie to bedzie zabawa...
Najlepiej zarządzana firma świata z fanatycznie oddanymi klientami - po przecenie? Chętnie :)

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 30 lip 2018, 18:14

Najlepiej zarzadzana? Extra no to buy the dip... telefony sie przestaja sprzedawac a dodatkowe uslugi pewnie zaraz przestana sie sprzedawac. Teraz cofna 100b$ buy back z tego powodu i zobaczymy. Dla mnie apple to numer 1 jezeli chodzi o wyniki w 2Q

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 30 lip 2018, 18:23


Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 30 lip 2018, 18:25

Haha, nie mówię, że BTFD, ale gdyby spadła te 30% w ciągu najbliższych miesięcy, to na pewno skrobnąłbym co nieco. Przy 50% spadku na pewno wrzuciłbym to do swojego portfela. Przy takiej firmie to tylko kwestia, niedługiego, czasu kiedy wróci do wzrostów.
@Greg, tak z ciekawości, widzisz obecnie jakieś wzrostowe spółki? :)

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 30 lip 2018, 18:27

Jutro apple, po jutrze Tesla (znowu pump sie zaczyna... teraz Elon fabryke w Europie otwiera).

Ile Apple wyjdzie to pytanie za 100pkt

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Tomek » 30 lip 2018, 18:36

Apple ściągnął do kraju 230 mld dolarów z rajów podatkowych, a buyback akcji został już zatwierdzony przez radę nadzorczą. Tego nie można tak po prostu cofnąć, bo firma nie dowiezie EPS-ów, no bez przesady.

Jeśli Apple nie jest najlepiej zarządzaną spółką na świecie, to nie wiem co nią jest... Zobacz ile trwa cykl konwersji towaru na gotówkę, ile średnio dni towar spędza w inventory zanim zamieni się w cash itd. To jest mistrzostwo świata co oni robią ze swoim supply chain. Nie mam tej firmy w portfelu, bo akcje są rzeczywiście przewartościowane z perspektywy ich średnich wskaźników, ale jeśli pojawi się tu korekta, to ja akurat bez większego zastanowienia zrobię BTD :)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Ryszard Wielkouch » 30 lip 2018, 18:43

Zwykle przed earningsami apple są pogłoski o słabej sprzedaży. Kurs leci w dół, żeby potem w dniu wyników zacząć rosnąć bo jednak nie jest aż tak źle. Myślę, że brak tych tradycyjnych pogłosek to zły omen.

Jeśli założyć taką teorię spiskową ;), że plotki rozsiewane są specjalnie po to, żeby zabrać akcje od ulicy. To teraz jest cisza przed burzą.
Do całości układanki brakuje tylko insajderów sprzedających duże ilości akcji, a tu tego nie ma. Jakbym miał obstawiać kierunek to bardziej południe niż północ. Za tym, że będą spadki przemawia też kurs dolara, który utrzymuje się wysoko od maja.

Jakby coś też zrobię btfd jak kurs przestanie spadać ;)

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 30 lip 2018, 18:52

Rastignac pisze:@Greg, tak z ciekawości, widzisz obecnie jakieś wzrostowe spółki? :)
Ja sie patrze indeksami obecnie i nie za bardzo widze podstawy ktory indeks mialby tu rosnac. A co do spolek to ... nie wiem :)

Ja nie zmieniam zdania ze Apple to druga Nokia, jaki czas konwersji zanim spadnie? Nie wiem. Nie mowie ze zbankrutuje jak Tesla. O nie, ale spolka zacznie ratowac sie za chwile idiotycznymi pomyslami i zacznie spalac kapital bez sensu. Gdy rynek bedzie zwanial i z inflationary slow down zaczniemy wchodzic w deflationary slow down Apple coraz szybciej wypsztyka sie z kasy na coraz glupsze pomysly. Hype minie Apple zleci i stanie sie szeregowa spolka bo przyjdzie czas na hype w sektorze value a nie tech. To nie ja wymyslam, takie cos gielda wykreuje im blizej deflationary slow down sie bedziemy zblizac.

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Hermetic » 30 lip 2018, 19:20

Greg pisze:To co sie dzieje na DXY to czyste zaburzenie przez FED. Dzis FED zwija bilans. Rosna rentownosci. Skoro rosna rentownosci to znaczy ze waluta spada. Tak w notmalnych realiach powinno to wygladac ale dzis FED trzyma rynek. Zwija 24B$ z obiegu jutro puszcza i rynek wraca do realiow. Wie ze te rentownosci sa chore i zaburzone przez FED wiec bedzie je obnizac tym samym dawac kopa DXY.

Ciekawe, że jak patrzyłem pozycje Commercials w COT na walutach, to zajęli obecnie na jenie pozycje na wzrosty, na parze USD/JPY, USD/CHF i kilku innych na spadki.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Ryszard Wielkouch » 30 lip 2018, 19:23

Z tego co kojarzę to są teraz najpopularniejsze trejdy ;) i nie robiłbym tak samo. Chociaż trochę się wykluczają.

-> short gold
-> short usd treasuries
-> long usd/chn
-> short volatility
Ostatnio zmieniony 30 lip 2018, 19:26 przez Ryszard Wielkouch, łącznie zmieniany 1 raz.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 30 lip 2018, 19:25

FED panic... czas na zatrzymanie QT i interest rate hikes czy jedziemy na maxa i wywalamy wszystko. Ok FED juz wywalil gospodarke tylko jeszcze o tym chyba nie wie ...
Załączniki
F3DD34D1-F702-45F5-9404-17A0C709BD68.png

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 30 lip 2018, 19:34

Porównujesz Apple do Noki, no bez jaj. Fakt Apple co jakiś czas ma wpadki z produktami (głośna klawiatura w macbook pro 2017 :) ale miłośników tej marki jest masa, nie wiem co musieli by robić by rozwalić tą firmę.
Naprawdę dużo produktów ma dobry i szkoda, że niektóre miała i dalej nie produkuje, np monitory.
Rynek aktualnie jest już nasycony i raczej 2019 nie będzie dobry finansowy, no chyba, że coś rewolucyjnego wymyślą, ale raczej wątpię.
Czemu nie wskrzesić stary produktów, które się dobrze sprzedawały, np iPhone X za dobrze się nie sprzedaje, ale poprzednie generacje znowu wróciły do sprzedaży np. w nowym czerwonym kolorze, albo z nowszym procesorem
Można ? Można!

Zablokowany