Opcje CALL LEAPS

Wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych instrumentów pochodnych, przede wszystkim opcji, ale też swapów czy kontraktów terminowych. Hedging, short volatility i zagrania kierunkowe. Co kto lubi.
polykaczy-sasiad
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2024, 19:05
Tu mieszkam: Polska

Opcje CALL LEAPS

Post autor: polykaczy-sasiad »

Cześć wszystkim!

To mój pierwszy post na forum, więc chciałem się krótko przedstawić. Od kilku lat interesuję się inwestowaniem w akcje i ETF-y, a ostatnio zacząłem zgłębiać temat opcji.

Regularnie dokupuję ETF, ale zastanawiam się nad możliwością zakupu opcji CALL LEAPS głęboko ITM. Chciałbym wykorzystać dźwignię, aby zwiększyć swój potencjalny zysk. Czy ktoś z Was miał doświadczenie z takim podejściem? Jakie są Wasze przemyślenia na ten temat?
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 634
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Sam już nie wiem, chyba głównie jednak na lotniskach

Re: Opcje CALL LEAPS

Post autor: Tomek »

Cześć!

Napisałem kiedyś artykuł na ten temat: https://www.tradingforaliving.pl/co-to- ... pcje-call/

Ale jak mam być szczery, to moim zdaniem lepszym pomysłem na wykorzystanie dźwigni będą pozycje syntetyczne, które są bezkosztowe (w przeciwieństwie do LEAPS). W dodatku wymagają one jedynie 25% zabezpieczenia, czyli de facto masz dźwignię 1:4, no i a ten kapitał nie musi leżeć jako gotówka, tylko może sobie dodatkowo pracować w T-Billsach na ponad 4%.

Prowadziłem kiedyś webinar o pozycjach sytentycznych, jakby co:

polykaczy-sasiad
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2024, 19:05
Tu mieszkam: Polska

Re: Opcje CALL LEAPS

Post autor: polykaczy-sasiad »

Dzięki za sugestię. Spróbuję faktycznie pójść w tym kierunku. Przy dzisiejszej cenie QQQ wynoszącej 498,23 USD, koszt pozycji syntetycznej QQQ Nov29 z ceną wykonania 498,00 USD wynosi 2,65 USD. Poobserwuję rynek i poczekam na lepszy kurs, zanim zajmę pozycję.
ODPOWIEDZ