Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 25 maja 2018, 16:04

Bo pytanie gdzie kończy się rajd inflacyjny i gdzie rosnący DXY oznacza koniec... Zerknij na kółko cyklu...

Poniżej oczekiwań Sentyment. Brakuje teraz zaskakujących spadków EPSów za 2Q2018, które przyjdą... za 2Q2018 :)
US Univ. of Michigan Consumer Sentiment May F: 98.0 (est 98.8; prev 98.8)

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 25 maja 2018, 16:15

Zobaczymy jak ropa odpowie na coraz gorsze dane ... (Thanks to LIBOR ... )

Obrazek

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 25 maja 2018, 16:15

Dziwna sprawa z vixem , dzisiaj o tej samej wartości sp500 ,vix miał grubo ponad 1% , teraz 0 %.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Tomek » 25 maja 2018, 16:23

Ale ta ropa nie leci z uwagi na jakieś dane gospodarcze, LIBOR, ceny złota, ani nawet opady deszczu, tylko dlatego, że wczoraj Arabia Saudyjska dogadała się z Rosją, że będą luzować limity wydobycia i zawczasu uzupełnią pustkę po Wenezueli i Iranie. Wydaje mi się, że za bardzo to wszystko upraszczacie sprowadzając całą gospodarkę, giełdę i notowania aktywów do prostych zależności, że jak X to Y. Gdyby to było takie proste, to wystarczyło by puścić w ruch algorytm, który działa na zasadzie warunku, że jak dolar spada, to trzeba kupić ropę itd. W ten sposób można by stworzyć sobie finansowe perpetum mobile. Tylko problem w tym, że do tej pory jakoś nikomu się to nie udało :)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Ryszard Wielkouch » 25 maja 2018, 16:25

Szkoda, że nie ma przycisku "lubię" tego posta bo teraz by się przydał ;)

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 25 maja 2018, 16:45

Tomek pisze:Ale ta ropa nie leci z uwagi na jakieś dane gospodarcze, LIBOR, ceny złota, ani nawet opady deszczu, tylko dlatego, że wczoraj Arabia Saudyjska dogadała się z Rosją, że będą luzować limity wydobycia i zawczasu uzupełnią pustkę po Wenezueli i Iranie. Wydaje mi się, że za bardzo to wszystko upraszczacie sprowadzając całą gospodarkę, giełdę i notowania aktywów do prostych zależności, że jak X to Y. Gdyby to było takie proste, to wystarczyło by puścić w ruch algorytm, który działa na zasadzie warunku, że jak dolar spada, to trzeba kupić ropę itd. W ten sposób można by stworzyć sobie finansowe perpetum mobile. Tylko problem w tym, że do tej pory jakoś nikomu się to nie udało :)
Jedno wynika z drugiego...

Skoro rośnie dolar w ramach ostatniej fazy cyklu, a Rosja i Arabia kontkratuje (Rosja jeszcze nie, ale jej nie dużo brakuje), to mogą albo na potęgę wydobywać ropę żeby pokryć deficyty, albo oddać pole shale oil... i się poddać i mieć na uwadze, że ktoś odsunie od władzy tych co spowodowali kryzys...

GIełda wyprzedza rzeczywistość, a Ty Tomek uważasz, że rzeczywistość wyprzedza giełdę (ja się z tym stwierdzeniem nie zgadzam). Wiadomo było, że ropa spadnie - pytanie czy opady deszczu, czy Arabia Saudyjska się dogada z Nigerią, Rosją, czy ktoś wysadzi w powietrze pola w Teksasie ma małe znaczenie... Ropa jest cykliczna ... 1:1 to tu widać. Gdyby było to losowe to raczej tak by to nie wyglądało. To dowód na to, że giełda wyprzedza rzeczywistość, a nie odwrotnie. Gospodarka się przegrzewa inflacją, wydatki konsumenckie spadają, ropy potrzeba coraz mniej, więc kreuje się rzeczywistość, ala Arabia dogaduje się z Rosją, ale to było wiadome, że spadek na popyt ropy będzie (LIBOR), więc OPEC zacznie szukać ratunku, ale to ma zerowe znaczenie. Ważniejsze jest to, że LIBOR wywalił gospodarkę (no wywala) i ropa spada, bo mniej jej potrzeba. Teraz zacznie się psychologiczne sprzężenie zwrotne w drugą stronę. Arabia zacznie panicznie pompować ropę, aby pokryć deficyty i ujemne GDP, Rosja tak samo, bo rosnący dolar spowoduje jeszcze większe deficyty i odsetki od długu dolarowego. A ropa to jedyne co mają, a Shale Oil ich wywala z rynku...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 25 maja 2018, 17:07

Jeżeli ropa teraz odbije na np. 90$ to 10Y zaliczą np 4%, wtedy konsumpcja UMRZE od razu na całym świecie i wszystko runie... Wiadomo co się działo przy 3% i jak dane macro teraz wyglądają (wszystko na czerwono), więc jak mocniej na czerwono może być gdy ropa podskoczy i umrze cała konsumpcja... ?

Kris .. 22$ ... Ponieważ dzisiejsze wyniki macro były słabe, obstawiam, że złoto jednak zleci a GDX pierwsze to pokaże.

Obrazek

LIBOR3M topuje (wypłaszcza się) ... Nie idzie już do góry. Widać, że to może być top gdzie rynek więcej nie przyjmuje wzrostu inflacji (cen ropy + wzrostu stóp procentowych).

Obrazek

MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: MarcinBB » 25 maja 2018, 17:19

sebo pisze:Na inne stronie można też sprawdzić co dany kraj importuje a co exportuje.
Może o ATLAS chodzi http://atlas.cid.harvard.edu/explore/?c ... &year=2016 - bardzo fajnie wizualizują dane, polecam.

Ale jak ktoś tu wspomniał, decydując się na ETF trzeba sprawdzić czy faktycznie zawiera on ekspozycję na dany surowiec/branże. W NGE akurat petro malutko http://etfdb.com/etf/NGE/ aczkolwiek pewnie dobra kondycja spółek petro przekłada się też na inne branże ale to już taka pochodna trochę.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 25 maja 2018, 17:21

Poczekajmy 3M teraz i zobaczymy pierwsze rozczarowania EPSów... za 2Q2018 (bo oczekiwania są astronomiczne, ale to widać po ilości zapowiadanych buy-backów, z których wiele nie wyjdzie, nie dojdzie do skutku)...

Ja lecę bo mam kolację na mieście ze znajomymi na 19:00.

Kurcze już 67.xx

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 25 maja 2018, 17:45

eleste pisze:
Greg pisze: Ropa spada ostatnia, ale w takim tempie, że nie zdążysz jej nawet przeshortować...
jasna sprawa, z tym że uważam, że rynki lubią psychologiczne poziomy - w tym wypadku wti -70. Wczesniej był ponowiony szczyt na 66-66,5. Teraz ponawia szczyt na 69,50. Obserwuję jak się zachowa w tym przedziale 69,50-70. Ja generalnie nie mam problemu z tym, że nie wchodzę na szczycie/dołku. Mój problem na wielu aktywach (nad którym pracuję nad sobą) to za wczesna realizacja zysków.
:)

-4%... XOP -4.5% ...

Teraz coraz bardziej czerwone dane zaczną wychodzić a ropa spada w 4M o 50-70%... Zobaczymy czy tak będzie...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 25 maja 2018, 18:05

Kolejny gwóźdź do trumny. O ile przez ostatnie kilka miesięcy nikt tego nie zauważał, że przez 1.5r ilość odwiertów wzrosła o 150% (czyli 2.5 raza), to teraz rynek zacznie się na to patrzeć bacznie :

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 25 maja 2018, 18:09

Teraz poczekajmy gdy CME obniży marże na ropę to wiadomo gdzie będzie dołek ... Oczywiście, będą bounce'y do góry, ale 72$ to był raczej TOP. LIBOR3M i 10Y jasno to pokazały. Rynek nie wytrzymuje wyższej inflacji.

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 25 maja 2018, 18:11

Rynek kreuje rzeczywistość...

Rosja zakłada w budżecie ceny ropy 40$...

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 25 maja 2018, 18:20

Greg pisze:
eleste pisze:
Greg pisze: Ropa spada ostatnia, ale w takim tempie, że nie zdążysz jej nawet przeshortować...
jasna sprawa, z tym że uważam, że rynki lubią psychologiczne poziomy - w tym wypadku wti -70. Wczesniej był ponowiony szczyt na 66-66,5. Teraz ponawia szczyt na 69,50. Obserwuję jak się zachowa w tym przedziale 69,50-70. Ja generalnie nie mam problemu z tym, że nie wchodzę na szczycie/dołku. Mój problem na wielu aktywach (nad którym pracuję nad sobą) to za wczesna realizacja zysków.
:)

-4%... XOP -4.5% ...

Teraz coraz bardziej czerwone dane zaczną wychodzić a ropa spada w 4M o 50-70%... Zobaczymy czy tak będzie...
:) Dzięki Greg za te wszystkie komentarze o ropie. Wszedłem w to dwt jak pisałem kilka dni temu i w dużej mierze dzięki tobie teraz się udało praktycznie w szczyt. Stracić już nie stracę bo teraz będzie już stóp loss kroczył jeśli dalej crude będzie zjezdzal

A i jednocześnie Tomek dzięki za pomysł z delta :)
Ostatnio zmieniony 25 maja 2018, 18:21 przez eleste, łącznie zmieniany 1 raz.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 25 maja 2018, 18:21

Najbardziej skrajne "dumb-money" crowded trades :

1/ Short USD
2/ Long Oil
3/ Long Stocks
4/ Short UST

--------------------------------------------------------------
a ja

1/ Long USD
2/ Short Oil
3/ Short stocks
4/ Long UST

--------------------------------------------------------------

Ide na piwko ...

Zablokowany