Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 08 cze 2020, 11:33

Adako pisze:
07 cze 2020, 23:47
Och, miałem na myśli tylko zabezpieczone akcjami call-e, a nie sprzedawanie gołych.

To niby jest spoko. Wszystko zależy jakiej spółki są to akcje. Jest tu ktoś kto wystawił opcje call na akcje chyba Qualcoma i potem żałował bo kurs poszedł w góre o 40%, a on dostał marną premie wysokości pewnie góra kilku %. Z drugiej strony jak bedą mocne spadki to ta premia za sprzedaż opcji też niewiele sie zda. Nie ma prostej odpowiedzi.

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins » 08 cze 2020, 12:02

Poczatkujacy pisze:
07 cze 2020, 14:40
uwielbiam te nowe określenia, takie to modne, dojrzałe. Jednak jest jak jest, powodów do zamknięcia gospodarki było od cholery, bo ktoś powiedział.. . Takie same zachowania widzimy wszędzie i tak na prawdę mamy co chcieliśmy. Strach i obłęd.
Faktem jest jednak jedno, mamy niespotykany dodruk i tak na prawdę możemy tylko wymyślać jak to się skończy. A może nie? może nie warto się nad tym rozwodzić? Może tym razem też nie jest inaczej? Może my tu sobie.. a rynki i tak swoje zrobią? Luźne przemyślenia to tylko moje..

Nie mówimy o tym, czy rozsądnym i koniecznym było zamrożenie światowej gospodarki na trzy miesiące, ani nie przewidujemy jak skończy się zalewanie rynku darmowym pieniądzem, to są oddzielne tematy.
Ale negowanie istnienia wirusa i rozsiewanie głupot na temat działania testów przy pół milionie zgonów to dla mnie ta sama kategoria co plaska ziemia, szczepionki powodujące autyzm czy bomba w tupolewie.

Łukasz
Posty: 19
Rejestracja: 04 paź 2019, 23:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: Łukasz » 08 cze 2020, 13:21

Może ktoś wie lub posiada wiedzę gdzie można oszukać informację z jakim największym dyskontem były handlowane poszczególne emisje obligacji 30 letnich USA?

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 08 cze 2020, 15:48

CoinsMakingCoins pisze:
08 cze 2020, 12:02
Nie mówimy o tym, czy rozsądnym i koniecznym było zamrożenie światowej gospodarki na trzy miesiące, ani nie przewidujemy jak skończy się zalewanie rynku darmowym pieniądzem, to są oddzielne tematy.
Ale negowanie istnienia wirusa i rozsiewanie głupot na temat działania testów przy pół milionie zgonów to dla mnie ta sama kategoria co plaska ziemia, szczepionki powodujące autyzm czy bomba w tupolewie.

Nie piszę iż wirusa nie ma.. faktem jest, że nie jest taki zjadliwy jak uważasz/cie. Faktem jest, że sporo osób (tak, nawet tych co zajmują się codziennie wirusami) uważa, że pandemia jest wielce wątpliwa, aby nie użyć innych słów.. Jak widzę, jest tylko jedna prawda.. tych "betonowych czapeczek" jak już dajemy nazwy... nie ma nic pośrodku, ani obok. Ok niech i Cie/Was ta wiedza prowadzi. Swoją drogą..łatwo jest rzucać nazwami.. trudniej potem przychodzi przepraszanie...
I tak jeszcze w temacie 3225 to poziom gdzie uważam, że powinno nastąpić zatrzymanie ceny.. przejście powinno wywindować cenę na nowe ath.
i tam 20% pozycji raczej pozamykam. Pozostaje czekać na kolejne korekty...

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 08 cze 2020, 17:54

ss.gif

naaim.png

Nie ma co sie za dużo rozwodzić. Pierwsza grafika sentyment na nasdaqu, druga ekspozycja na rynek USA. Waluty save heaven dają znaki ostrzegawcze.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 08 cze 2020, 22:01

Sky is the limit 😂

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 08 cze 2020, 22:08

Vix +5%, Obligacje, metale szlachetne, waluty save heaven up, ktoś tu oszukuje :)

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 08 cze 2020, 22:17

Vix to faktycznie dziwna sprawa ale cała reszta to chyba zasługa lecącego na łeb dolara?

noth
Posty: 65
Rejestracja: 26 kwie 2018, 17:01

Re: Live o wszystkim

Post autor: noth » 09 cze 2020, 11:17

To co sie dzieje w ostatnim czasie na NYSE/NQ to jest peak fomo. Co Ci ludzie mają w głowie? Napakowali bankruta Hertz z 0,40 do ponad 6 chwili pisania. Ten fejkowy chinski starbucks co walił w ch..w raportach tzn. Luckin Coffee też dzielni robin hooderzy pompili. Ulubione spółki januszów zza oceanu to linie lotnicze, cruises, i bankruty.

Pojawia sie jakiś typ Portnoy czy jak mu tam. Typowi wchodzą te longi. Janusze sie jarają, on wyzywa Buffeta od idiotów , twierdzi, że trading na giełdzie to najłatwiejsza gra na świecie.

Buffety, Druckenmilery pesymisci , a janusze i celebryci zarabiają w longach , swiat stanal na glowie.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 09 cze 2020, 11:30

glina pisze:
04 maja 2020, 19:49
S&P500 zjechal do 2774 w rynku futures, wiec troche dokupilem. Dolozylem tez JETS po taniosci w premarkecie dzieki Buffettowi ;-)

Az sie zacytuje :)).

Nie wazne kto ma racje. Wazne kto ma wyniki.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 09 cze 2020, 12:04

To ja też cię zacytuję

glina pisze:
05 cze 2020, 17:32
@Adrian

Spodizewalem sie wiecej pozytywizmu po kims kto wlasnie zarobil olbrzymie pieniadze, bo dobrze obstawil kierunek. Moze nawet bys zorganizowal impreze i postawil piwo kolegom, ktorym sie nie udalo? O ile oczywiscie to co piszesz ma odzwierciedlenie w portfelu, a nie jedynie w gebie.

Dziecinada


I jeszcze jedna perełka

glina pisze:
05 cze 2020, 18:17
Da sie kulturalniej. To czy masz racje czy nie pokaze czas. Wskazywanie na to, ze kiedys cso napisales i kazdy powinien sluchac jest zwyczajnie butne. Raczej nie mam watpliwosci co do kompetencji wiekszosci uzytkownikow tego gremium i kazdemu gratuluje mniejszych i wiekszych sukcesow. Gdyby kazdy z miejsca wiedzial juz wszystko, nie bylo by go tu; ciebie takze.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 09 cze 2020, 12:10

Nie wiem o co ci dokladnie chodzi, ale czuj sie zaproszony. Dla ciebie nawet beda dwa piwa po jednym za kazdy cytat.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 09 cze 2020, 12:53

glina pisze:
09 cze 2020, 11:30
glina pisze:
04 maja 2020, 19:49
S&P500 zjechal do 2774 w rynku futures, wiec troche dokupilem. Dolozylem tez JETS po taniosci w premarkecie dzieki Buffettowi ;-)

Az sie zacytuje :)).

Nie wazne kto ma racje. Wazne kto ma wyniki.

Gratuluje!!! tak z ciekawości zapytam trzymasz czy gonisz?

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Live o wszystkim

Post autor: rebahas » 09 cze 2020, 12:55

glina pisze:
09 cze 2020, 11:30
glina pisze:
04 maja 2020, 19:49
S&P500 zjechal do 2774 w rynku futures, wiec troche dokupilem. Dolozylem tez JETS po taniosci w premarkecie dzieki Buffettowi ;-)

Az sie zacytuje :)).

Nie wazne kto ma racje. Wazne kto ma wyniki.

No miałeś nosa. Ja trochę spękałem bo miałem złapaną Deltę po 19 to nie chciałem dokładać, no ale jak widać mogłem ;) Było nie było na Delta mam już po raz 3 od tego marcowego zjazdu fajny urobek także nie narzekam.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 09 cze 2020, 13:09

Trzymam, choc w pelni swiadomy, ze pewnie troche zyskow krotkoterminowo bede musial oddac. W ktoryms momencie przyjdzie pora na konsolidacje i wtedy bede podejmowal konkretne decyzje.

Aktualnie mam ok 20% portfolio w zagraniach "recovery. Reszta to moj standardowy portfel z ETF na caly swiat.
Na NYSE mam JETS, RCL, CCL, XES. Z Europy nastpujace pozycje:
SWX:DUFN ; LON:SDRY ; LON:CINE ; LON:SMWH ; LON:RR ; LON:AML ; EPA:EUCAR ; EPA:RNO ; EPA:AIR ; FRA:TUI1

Teorie, ze za wszystko odpowiedzialni sa Robinhooderzy kupujacy JETS to oczywiste bzdury. Ulica w USA nie ma pojecia o istnieniu rynkow poza ich wlasnym podworkiem, tymczasem odbijaja linie lotnicze na calym swiecie i ich sumaryczna kapitalizacja rynkowa jest o 2 jak nie 3 rzedy wielkosci wieksza niz kapitalizacja JETS.

ODPOWIEDZ