Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 05 cze 2020, 14:59

Adrian pisze:
04 cze 2020, 20:59
Wyglada na to, ze szykuje nam sie mala korekta na indeksach - max 10% po czym, zgodnie z tym co pisalem jakis czas temu wystrzal w gore znacznie powyzej obecnych ATH.

Chcialbym przeslac gorace pozdrowainia dla niedzwiedzi, ktorzy przegapili ponad 40% rajd od konca marca. Mniemam ze podczas nadchodzacej korekty wyjdziecie ze swojej gawry aby zapakowac sie w shorty :)

Pragne rowniez usciskac tych, co mowili ze to co robi FED nie dziala. Otoz wspomniany wyzej rajd to wlasnie skutek pompowania w ekonomie i dodruku. Potwierdza to rowniez DXY, ktore leci na leb i wg mnie wyladuje gdzies ponizej 90.
Zloto i srebro daly niezle zarobic od konca 2018 i.. dadza zarobic jeszcze wiecej! Srebro i jego wydobywcy nareszcie nadrabiaja, co mnie bardzo cieszy.

Pozdrowienia dla wszystkich

totalnie bez sensu wpis. Ja wiele rzeczy mówiłem... i z 80% z tego okazało się faktem(nie na tym forum).. tylko co to wnosi do dyskusji?
Nic.
Jak już jesteśmy przy FED-zie.. mocno, ale to mocno martwi mnie ten dodruk... totalnie nie mam pojęcia jak to może się skończyć, ba... nawet nie mogę sobie tego wyobrazić... trochę za głupi na to jestem... a tymczasem kolejne targety wpadają z longów.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 05 cze 2020, 15:27

Jestem naprawdę zaskoczony jak ten indeks rośnie . Jesteśmy na poziomach z Grudnia 2019 i rynek zachowuje się jakby nic się nie stało i pandemii w ogóle nie było . No cóż ja pomału skupuje obligacje bo coś nie ufam tym wzrostą :) Jest mnóstwo super spółek ale te wyceny trochę straszą :)

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 05 cze 2020, 16:00

no nie wiem. Tech na szczytach dziś. Obligacje faktycznie tanie już. W sumie nie dawałem szans na taki podskok dla obligów:)

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 05 cze 2020, 16:02

Poczatkujacy pisze:
05 cze 2020, 14:59
Adrian pisze:
04 cze 2020, 20:59
Wyglada na to, ze szykuje nam sie mala korekta na indeksach - max 10% po czym, zgodnie z tym co pisalem jakis czas temu wystrzal w gore znacznie powyzej obecnych ATH.

Chcialbym przeslac gorace pozdrowainia dla niedzwiedzi, ktorzy przegapili ponad 40% rajd od konca marca. Mniemam ze podczas nadchodzacej korekty wyjdziecie ze swojej gawry aby zapakowac sie w shorty :)

Pragne rowniez usciskac tych, co mowili ze to co robi FED nie dziala. Otoz wspomniany wyzej rajd to wlasnie skutek pompowania w ekonomie i dodruku. Potwierdza to rowniez DXY, ktore leci na leb i wg mnie wyladuje gdzies ponizej 90.
Zloto i srebro daly niezle zarobic od konca 2018 i.. dadza zarobic jeszcze wiecej! Srebro i jego wydobywcy nareszcie nadrabiaja, co mnie bardzo cieszy.

Pozdrowienia dla wszystkich

totalnie bez sensu wpis. Ja wiele rzeczy mówiłem... i z 80% z tego okazało się faktem(nie na tym forum).. tylko co to wnosi do dyskusji?
Nic.
Jak już jesteśmy przy FED-zie.. mocno, ale to mocno martwi mnie ten dodruk... totalnie nie mam pojęcia jak to może się skończyć, ba... nawet nie mogę sobie tego wyobrazić... trochę za głupi na to jestem... a tymczasem kolejne targety wpadają z longów.

Skoro sam przyznajesz, ze jesteś za głupi to nie mam zamiaru sie z tobą kłócić. Gdybyś zadał sobie trochę trudu i zerknął co pisalem i jak to uargumentowalem to obecne wzrosty by cie nie zaskoczyły. To co robi FED i rzad USA wyniesie indeksy na min 20% wyzej niz obecne szczyty a jak tylko przestaną stymulować to czeka nas krach stulecia i to o czym pisał Greg przez kilka ostatnich lat. Pisalem o tym jeszcze przed QE. Martw sie dalej i odkup akcje na szczycie a tymczasem pozwól, ze dodam cie do osob ingnorowanych.

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 05 cze 2020, 16:23

Adrian pisze:
05 cze 2020, 16:02
Skoro sam przyznajesz, ze jesteś za głupi to nie mam zamiaru sie z tobą kłócić. Gdybyś zadał sobie trochę trudu i zerknął co pisalem i jak to uargumentowalem to obecne wzrosty by cie nie zaskoczyły. To co robi FED i rzad USA wyniesie indeksy na min 20% wyzej niz obecne szczyty a jak tylko przestaną stymulować to czeka nas krach stulecia i to o czym pisał Greg przez kilka ostatnich lat. Pisalem o tym jeszcze przed QE. Martw sie dalej i odkup akcje na szczycie a tymczasem pozwól, ze dodam cie do osob ingnorowanych.

Zawsze zastanawia mnie skąd u "poważnych" inwestorów tyle chamstwa i prostactwa.. Rasowe niedźwiedzie to już pobijają szczyty swoją arogancją...
Jednak idąc Twoim tokiem rozumowania... jakbyś zadał sobie trud i przeczytał o tym jak pisałem, iż wg mnie idziemy na szczyty + mam zapakowane pozycje... dobra nieważne.. miałem coś dopisać.. jednak nie. Sensu nie ma. Jednak faktem jest to co piszesz.. zaprzestanie dodruku zakończyć się powinno źle.. jak źle? ciężko powiedzieć. Krach stulecia? może.. jak każdy następny. W sumie już nie mogę się doczekać tych magicznych 1k na sp i innych niższych poziomów.

Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Live o wszystkim

Post autor: Besso » 05 cze 2020, 17:15

Adrian pisze:
05 cze 2020, 16:02
Poczatkujacy pisze:
05 cze 2020, 14:59
Adrian pisze:
04 cze 2020, 20:59
Wyglada na to, ze szykuje nam sie mala korekta na indeksach - max 10% po czym, zgodnie z tym co pisalem jakis czas temu wystrzal w gore znacznie powyzej obecnych ATH.

Chcialbym przeslac gorace pozdrowainia dla niedzwiedzi, ktorzy przegapili ponad 40% rajd od konca marca. Mniemam ze podczas nadchodzacej korekty wyjdziecie ze swojej gawry aby zapakowac sie w shorty :)

Pragne rowniez usciskac tych, co mowili ze to co robi FED nie dziala. Otoz wspomniany wyzej rajd to wlasnie skutek pompowania w ekonomie i dodruku. Potwierdza to rowniez DXY, ktore leci na leb i wg mnie wyladuje gdzies ponizej 90.
Zloto i srebro daly niezle zarobic od konca 2018 i.. dadza zarobic jeszcze wiecej! Srebro i jego wydobywcy nareszcie nadrabiaja, co mnie bardzo cieszy.

Pozdrowienia dla wszystkich

totalnie bez sensu wpis. Ja wiele rzeczy mówiłem... i z 80% z tego okazało się faktem(nie na tym forum).. tylko co to wnosi do dyskusji?
Nic.
Jak już jesteśmy przy FED-zie.. mocno, ale to mocno martwi mnie ten dodruk... totalnie nie mam pojęcia jak to może się skończyć, ba... nawet nie mogę sobie tego wyobrazić... trochę za głupi na to jestem... a tymczasem kolejne targety wpadają z longów.

Skoro sam przyznajesz, ze jesteś za głupi to nie mam zamiaru sie z tobą kłócić. Gdybyś zadał sobie trochę trudu i zerknął co pisalem i jak to uargumentowalem to obecne wzrosty by cie nie zaskoczyły. To co robi FED i rzad USA wyniesie indeksy na min 20% wyzej niz obecne szczyty a jak tylko przestaną stymulować to czeka nas krach stulecia i to o czym pisał Greg przez kilka ostatnich lat. Pisalem o tym jeszcze przed QE. Martw sie dalej i odkup akcje na szczycie a tymczasem pozwól, ze dodam cie do osob ingnorowanych.

Kolego, hamuj język. Poza tym Twoje wpisy, że szykuje się korekta "max 10%" itp. - come on, można się tylko uśmiechnąć.

//

We have two classes of forecasters: Those who don’t know – and those who don’t know they don’t know.

John Kenneth Galbraith

Online
Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 05 cze 2020, 17:32

@Adrian

Spodizewalem sie wiecej pozytywizmu po kims kto wlasnie zarobil olbrzymie pieniadze, bo dobrze obstawil kierunek. Moze nawet bys zorganizowal impreze i postawil piwo kolegom, ktorym sie nie udalo? O ile oczywiscie to co piszesz ma odzwierciedlenie w portfelu, a nie jedynie w gebie.

Dziecinada

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 05 cze 2020, 17:36

Besso pisze:
05 cze 2020, 17:15
Adrian pisze:
05 cze 2020, 16:02
Poczatkujacy pisze:
05 cze 2020, 14:59


totalnie bez sensu wpis. Ja wiele rzeczy mówiłem... i z 80% z tego okazało się faktem(nie na tym forum).. tylko co to wnosi do dyskusji?
Nic.
Jak już jesteśmy przy FED-zie.. mocno, ale to mocno martwi mnie ten dodruk... totalnie nie mam pojęcia jak to może się skończyć, ba... nawet nie mogę sobie tego wyobrazić... trochę za głupi na to jestem... a tymczasem kolejne targety wpadają z longów.

Skoro sam przyznajesz, ze jesteś za głupi to nie mam zamiaru sie z tobą kłócić. Gdybyś zadał sobie trochę trudu i zerknął co pisalem i jak to uargumentowalem to obecne wzrosty by cie nie zaskoczyły. To co robi FED i rzad USA wyniesie indeksy na min 20% wyzej niz obecne szczyty a jak tylko przestaną stymulować to czeka nas krach stulecia i to o czym pisał Greg przez kilka ostatnich lat. Pisalem o tym jeszcze przed QE. Martw sie dalej i odkup akcje na szczycie a tymczasem pozwól, ze dodam cie do osob ingnorowanych.

Kolego, hamuj język. Poza tym Twoje wpisy, że szykuje się korekta "max 10%" itp. - come on, można się tylko uśmiechnąć.

//

We have two classes of forecasters: Those who don’t know – and those who don’t know they don’t know.

John Kenneth Galbraith

Przejrzałem na szybko historię twoich postów i tez się uśmiałem. A korekta owszem bedzie a dzisiaj jest świetny dzień na dobieranie putow i oddanie części tego co tak ładnie od konca marca urosło. Nie tylko ty "pomyliłeś sie w zalozeniach na całej linii"
Ostatnio zmieniony 05 cze 2020, 17:41 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 05 cze 2020, 17:41

glina pisze:
05 cze 2020, 17:32
@Adrian

Spodizewalem sie wiecej pozytywizmu po kims kto wlasnie zarobil olbrzymie pieniadze, bo dobrze obstawil kierunek. Moze nawet bys zorganizowal impreze i postawil piwo kolegom, ktorym sie nie udalo? O ile oczywiscie to co piszesz ma odzwierciedlenie w portfelu, a nie jedynie w gebie.

Dziecinada

Nie bardzo rozumiem gdzie widzisz brak optymizmu? Mowie jedynie, ze to dobry moment zeby trochę odciąć, kupic kilka opcji put po to zeby po korekcie znów byc long na full. Dziecinada to jest nazwanie czyichś wypowiedzi bez sensu a w kolejnym poście napisanie "jestem na to za głupi". Widzę w waszych wypowiedziach olbrzymia frustracje. Prawdopodobnie przegapiliscie caly ten ruch w gore l i bijecie sie z FOMO.

Online
Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 05 cze 2020, 17:50

FOMO wyzwala agresje. Problem mam taki, ze agresje widze w twoich wypowiedziach i doswiadczam dysonansu.

Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Live o wszystkim

Post autor: Besso » 05 cze 2020, 17:52

Adrian pisze:
05 cze 2020, 17:36
Besso pisze:
05 cze 2020, 17:15
Adrian pisze:
05 cze 2020, 16:02


Skoro sam przyznajesz, ze jesteś za głupi to nie mam zamiaru sie z tobą kłócić. Gdybyś zadał sobie trochę trudu i zerknął co pisalem i jak to uargumentowalem to obecne wzrosty by cie nie zaskoczyły. To co robi FED i rzad USA wyniesie indeksy na min 20% wyzej niz obecne szczyty a jak tylko przestaną stymulować to czeka nas krach stulecia i to o czym pisał Greg przez kilka ostatnich lat. Pisalem o tym jeszcze przed QE. Martw sie dalej i odkup akcje na szczycie a tymczasem pozwól, ze dodam cie do osob ingnorowanych.

Kolego, hamuj język. Poza tym Twoje wpisy, że szykuje się korekta "max 10%" itp. - come on, można się tylko uśmiechnąć.

//

We have two classes of forecasters: Those who don’t know – and those who don’t know they don’t know.

John Kenneth Galbraith

Przejrzałem na szybko historię twoich postów i tez się uśmiałem. A korekta owszem bedzie a dzisiaj jest świetny dzień na dobieranie putow i oddanie części tego co tak ładnie od konca marca urosło. Nie tylko ty "pomyliłeś sie w zalozeniach na całej linii"

Ok, żyj dalej w swoim kosmosie, ale nie obrażaj innych. Powodzenia!

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 05 cze 2020, 18:04

W moich postach nie ma agresji. Nie toleruje natomiast wyśmiewanie czyichś wypowiedzi, nazywanie ich bez sensu twierdzenia, ze zyje w kosmosie albo ze mam gębę lub jestem dziecinny - to wszystko napisaliście wy w kilku ostatnich postach. Nie uważam również, ze kogokolwiek obraziłem. Kolega Początkujący napisał kilka słów o sobie samym a ja stwierdziłem, ze nie zamierzam się z nim kłócić. To tyle odnośnie kultury na forum.

Dla przypomnienia powiem, ze uważam ze ogromny dodruk jaki ma miejsce, wielkość pozycji krótkich jak i ilość gotówki zgromadzonej przez inwestorów wywiezie rynki na znaczne ATH a w najbliższym czasie spodziewam sie korekty podczas ktorej sprzedam kupione dzisiaj PUTy i odkupie CALLe. Powodzenia wszystkim i mniej frustracji życzę

Online
Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 05 cze 2020, 18:17

Da sie kulturalniej. To czy masz racje czy nie pokaze czas. Wskazywanie na to, ze kiedys cso napisales i kazdy powinien sluchac jest zwyczajnie butne. Raczej nie mam watpliwosci co do kompetencji wiekszosci uzytkownikow tego gremium i kazdemu gratuluje mniejszych i wiekszych sukcesow. Gdyby kazdy z miejsca wiedzial juz wszystko, nie bylo by go tu; ciebie takze.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 05 cze 2020, 18:32

glina pisze:
05 cze 2020, 18:17
Da sie kulturalniej. To czy masz racje czy nie pokaze czas. Wskazywanie na to, ze kiedys cso napisales i kazdy powinien sluchac jest zwyczajnie butne. Raczej nie mam watpliwosci co do kompetencji wiekszosci uzytkownikow tego gremium i kazdemu gratuluje mniejszych i wiekszych sukcesow. Gdyby kazdy z miejsca wiedzial juz wszystko, nie bylo by go tu; ciebie takze.

Czas juz pokazał, ze miałem rację, to nie podlega dyskusji. Jesli komukolwiek przeszkadzają moje posty to polecam "dodanie do wrogów". Nikt przecież nie każe ci czytać tego co wypisuję, a juz tym bardziej reagować na to lub słać w moim kierunku jakieś oceniające farmazony.

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 05 cze 2020, 18:40

Nie wiem czemu przyjąłeś fakt iż ktoś się z Ciebie śmieje P.Adrianie. W młodości gorzej? Nie moja sprawa.

Pisząc "bez sensu" miałem na myśli to iż... wielu pisze... a nie mówiłem? mówiłem. Mało kto ma z tego jakiś $. Zauważ tylko jak możesz, że nikt nie mówi kiedy i w jakim czasie oraz ile jeszcze spadnie/wzrośnie.. tylko - ja miałem racje - takie podejście nie jest normalne. Powiedz proszę co się dzieje kiedy idzie nie w tym kierunku co trzeba? znika osoba pisząca wróżby. Co było z Mega Misiem na forum jak sp rosło? kij wie. Co jak rynek spadł? "a nie mówiłem". I tak to uważam za bez sensowe, może nawet żałosne. Jednak nigdy nie było w tym grama naśmiewania się. Co robi "WRÓŻBITA"? Dodaję Cię do ignorów.. Brawo.
Pisząc "jestem na to za głupi" miałem na myśli to co się teraz dzieje. I nie mów mi, że wiesz co się stanie i jaki efekt będzie tego dodruku. Nikt nie wie. Może będzie krach.. ale do ilu? no słucham.. i od ilu... też chcę wiedzieć.. jednak jest opcja, że kolejny krach będzie tylko korektą.. a dzisiejszy krach będzie kolejna hossa, która będzie miała 10 lat.

I teraz, jeżeli Cię obraziłem to serio przepraszam, nie taki był cel.. ale pisanie...- i tu wstaw to wszystko co było po ..."pisząc..."

ODPOWIEDZ