Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 12 lut 2020, 12:45

Q'bot pisze:
12 lut 2020, 12:23
Wczoraj dopiero po zamknięciu sesji mnie olśniło - w sensie dowiedziałem się o słabych wynikach Under Armour i zjeździe -18%.

Jak na w miarę znaną markę, to jej wycena wydaje się być dość rozsądna - ludzie nagle nie przestaną uprawiać sportów, nawet jeśli nadejdzie spowolnienie. Kusi to ;P

Jeden obrazek milion słów:)
Załączniki
BIDU_BMWYY_DDAIF_EA_HCR_HOG_IMAX_INTC_JKS_MED_MPC_RUTH_SEDG_TCF_THO_TOT_CRI_JLL_F_GM_TPR_THC_TSLA_UAA_NKE_ADDDF_chart.png

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 12 lut 2020, 13:15

Hahaha. Nice1 :-)

Dorzuc jeszce Anta Sports jak mozesz (HKG:2020)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 12 lut 2020, 13:18

bbby.png

Do kolekcji :-)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 12 lut 2020, 16:03

Znowu nikt nie szortuje rynku. Dzisiaj nawet mniej osób niż wczoraj. Trudno w ogóle znaleźć taki moment gdy było tak mało szortów. To jest drugi dzień, który może wyglądać w ten sam sposób FOMO na początku sesji, a potem spadki

sentiment.png

sen2.png

Jak widać na tych obrazkach to czasem są ostatnie strzały przed wielkimi spadkami, innym razem nie znaczy to nic :)

free.png

Ten obrazek to aktywność klientów detalicznych z kontem bez prowizji.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 12 lut 2020, 19:18

Ostatni screen dość znaczący. Skoro retail rzucił się na rynek, to oznacza, że koniec jest bliski ;>
Tylko coś w sumie nie widać tego runu na wykresie 1D. Ciekawie, ciekawie...

Teraz powinien wystąpić Zaorski i oznajmić, że to właśnie w tym tygodniu został zapytany przez taksówkarza/kelnera czy warto kupować SPX ;P

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 12 lut 2020, 20:18

CDR to tylko na szorta
cdr.png

Producent kilku fajnych gier po ostatnich wynikach.
ttwo2.png

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 12 lut 2020, 21:32

Ja się dziś skusiłem na ponowne zajęcie fotela w pociągu:

Obrazek

Ostatnio wychodziłem powyżej dwudziestu jakoś w grudniu...

@Ryszard
CDP to najwcześniej short po wydaniu gry we wrześniu ;P Ale wątpię, że będzie dogodne miejsce na wejście...
Idealnie byłoby obserwować do jesieni regularne wzrosty, short squeeze w okolicach premiery i dopiero wtedy zająć pozycję. Lecz jeśli kurs zamierza kosolidować do tego czasu, to ja postoję obok.

Obecna okazja na shorta to idealna hiperbolka na PlayWay.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 14 lut 2020, 15:57

Wszedłem średnim pakietem w AEM po 52$

aem.png

aem (2).png

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 14 lut 2020, 20:38

Jeszcze rok czy dwa lata temu inwestorzy martwili sie ze wszystko sie za chwile zawali. Teraz nawet potencjalna pandemia nikogo nie rusza! Wczesniej wspominalem o poziomach 3500 na SP500. Niemal zaliczylismy 3400 i uwazam ze czas na korekte, naplywajace dane z Chin odnosnie wirusa powinny wplynac negatywnie na sentyment. Wskazniki takie jak chociazby put/call jest na ekstremalnych poziomach. Po korekcie paraboliczne wzrosty i nowe szczyty.

Przy takiej cenie zlota, ktora na dodatek lada chwila wybije pionowo w gore zakup minersow to wg mnie swietna inwestycja. FED, ECB, PBoC drukuja jak szalone, a to swietna wiadomosc dla metali szlachetnych. Nadchodzace korekta i ucieczka w bezpieczne aktywa rowniez w tym pomoze.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 14 lut 2020, 21:06

1Y zwrot ze zlota jest IDENTYCZNY ze zwrotem SP500 w USD, nie wierzycie - sprawdzcie. Jedno i drugie moze i wydrukowane, ale ten kto stoi obok moze co najwyzej liczyc utrate sily nabywczej gotowki.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 14 lut 2020, 21:35

Nie siedziałem przed kompem, a tu widzę że będzie bardzo brzydka świeczka na AEM.

W piątki nikt nie chce trzymać akcji to jest zmiana, która występuje od nowego roku. W 2019 prawie każdy piątek był wzrostowy, a teraz nie pamiętam wzrostów piątkowych. Powinna przyjść korekta, która zmusi Fed do obniżek stóp. O tym jak nieciekawa jest sytuacja świadczy fakt, że dzisiaj Biały Dom czyli Trump rozważa ulgę finansową dla amerykanów na kupowanie akcji :)

Źródło:
https://www.cnbc.com/2020/02/14/white-h ... tocks.html

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 14 lut 2020, 21:40

Adrian pisze:
14 lut 2020, 20:38
Jeszcze rok czy dwa lata temu inwestorzy martwili sie ze wszystko sie za chwile zawali.

Paaanie! Ja od dziesięcioleci czekam, aż się wszystko wreszcie zawali! ;]
Powiedz mi, kto sto lat temu kupował aktywa z myślą o dalszej odsprzedaży po wyższej cenie? Liczyła się dywidenda i tyle ;P

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 15 lut 2020, 16:47

Spojrzałem do raportów i widzę, że dolar powinien się osłabić/skorygować do wszystkich walut. Na ropie sentyment tak niski jak w październiku. Miedź wygląda zachęcająco. Pallad wygląda jakby szykował się na rajd, ale trudno to sobie wyobrazić na tych poziomach :)

Ziutek
Posty: 14
Rejestracja: 14 paź 2018, 16:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ziutek » 15 lut 2020, 17:36

A co panowie na teorię Rafała Zaorskiego że "kryzysu nie będzie"? Mówi o tym od tego momentu https://youtu.be/HOfJwn7nGLc?t=334 i uzupełnił w swoim wpisie na fejsie: https://www.facebook.com/zaorski.rafal/ ... cation=ufi

Ciekawe spojrzenie. Mnie jedna rzecz nie pasuje w jego rozumowaniu - proces ubożenia klasy średniej krajów rozwiniętych (https://kulturaliberalna.pl/2016/02/16/ ... ityka-pis/). Proces jest oczywisty, widoczny, i stanowi 100-letni trend. Jeżeli miałoby być tak jak twierdzi Zaorski że fabryki będą dalej produkować a ludzie kupować to trend ubożenia musiałby zostać zatrzymany, a nie wygląda na to żeby cokolwiek się działo w tej kwestii. Na rzazie mamy nowe pomysły na oranie klasy średniej ("zielona polityka").

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 15 lut 2020, 19:42

Kryzys będzie. Kiedyś na pewno. Teraz? w gospodarce jest ok. Po co szukać kryzysu, którego nie widać.

ODPOWIEDZ