Złoto, srebro, platyna

Surowce przemysłowe, towary rolnicze, metale szlachetne. Od złota i platyny, przez lit i kobalt, po pszenicę czy soję. Króluje jednak ropa naftowa.
sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 19 sie 2019, 13:28

Będąc u nich na miejscu można odebrać i zabrać, że sobą, czy tylko magazynować można.
Oczywiście zabranie bez opłat, ktoś był u nich i zabrał swoje złoto czy srebro?

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: rebahas » 19 sie 2019, 13:36

sebo pisze:
19 sie 2019, 13:28
Będąc u nich na miejscu można odebrać i zabrać, że sobą, czy tylko magazynować można.
Oczywiście zabranie bez opłat, ktoś był u nich i zabrał swoje złoto czy srebro?

Ja na razie z BullionStar mam same pozytywne kontakty i szczerze polecam. Z moich testów, to wysłałem sobie srebrne coin do PL i tak we wtorek wysłali i w czwartek były już w Wawie ale potem się systemowa hydra za to wzięła i za 12 dni myk i już były u mnie ;)
Wszystko doszło i bez problemu. Co do wizytowania i ewentualnie zabierania od nich lub wysyłania na razie nie testowałem bo wrzuciłem do nich na dłużej.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 19 sie 2019, 13:45

Koszt wysyłki jaki? Oraz czy wysyłają pod każdy adres czy tylko ten przy zakładaniu konta?

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: rebahas » 19 sie 2019, 14:38

Najtańsza wysyłka 90 SGD za 25 uncjowych coins (akurat w moim przypadku to nie były monety tylko jak to ustalono medale). Co do adresu to chyba wysyłają gdzie wskażesz bez problemu, oni są generalnie totalnie nieproblematyczni i wszystko się u nich da.

wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: wies » 20 sie 2019, 08:36

Odnośnie złota i dolara swoje prognozy w bardzo ciekawy sposób opisuje Radomski,wg niego złoto zaliczy dużą korektę ,a dolar będzie i obligacje będą rosły.Tekst można przetłumaczyć .Z górników proponuję spółkę ,która od kilku lat rośnie i daje zyski pomimo ,że złoto w tych latach spadało,ma bardzo dobre wskażniki,jak PE,czy Piotrowski Score-8/w skali 10/,https://pl.investing.com/equities/croco ... ?cid=24571
https://www.gold-eagle.com/article/gold ... d-just-90s

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: rebahas » 20 sie 2019, 09:25

wies pisze:
20 sie 2019, 08:36
Z górników proponuję spółkę ,która od kilku lat rośnie i daje zyski pomimo ,że złoto w tych latach spadało, ma bardzo dobre wskażniki, jak PE czy Piotrowski Score-8/w skali 10/,

Jakby złoto zaliczy dużą korektę to ta spółka mimo dobrych wskaźników też powinna polecieć a często jest tak, że dany metal leci 10-15% a spółki wydobywcze potrafią i 40% albo lepiej.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 20 sie 2019, 10:45

To że ktoś napisałem, że złoto spadnie nie oznacza, ze spadnie, bo są trzy opcje, wzrost, spadek w bok, tylko, że jak piszemy o spadkach to działa to mocniej na nasze odczucia, dlatego tak dużo się o tym pisze.
Jak były takie wzrosty dużo osób czeka na mocną korektę, bo się nie załapali i chcą odkupić tylko czy będzie, hm wątpię, tutaj powinny być coraz wyższe poziomy a nie niższe.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: rebahas » 20 sie 2019, 11:14

sebo pisze:
20 sie 2019, 10:45
To że ktoś napisałem, że złoto spadnie nie oznacza, ze spadnie, bo są trzy opcje, wzrost, spadek w bok, tylko, że jak piszemy o spadkach to działa to mocniej na nasze odczucia, dlatego tak dużo się o tym pisze.
Jak były takie wzrosty dużo osób czeka na mocną korektę, bo się nie załapali i chcą odkupić tylko czy będzie, hm wątpię, tutaj powinny być coraz wyższe poziomy a nie niższe.

No tak to mniej więcej działa i ja tego nie kwestionuje a już na pewno nie wyrokuję czy spadnie czy nie. Bardziej mi chodziło o post @wies, że skoro wrzuca link do artykuły, którego autor twierdzi, że złoto spadnie, znaczy taka jest prognoza a jednocześnie podaje spółkę, która zajmuje się wydobyciem złota, no to na logikę średnio się to trzyma kupy.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 20 sie 2019, 11:23

sorki odpisywałem do wiesia, takich tekstów co on wrzucił można znaleźć setki i to w każdą stronę, człowiek musi mieć swoje zdanie, a jak będzie to będzie.

wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: wies » 20 sie 2019, 19:58

rebahas pisze:
20 sie 2019, 11:14
sebo pisze:
20 sie 2019, 10:45
To że ktoś napisałem, że złoto spadnie nie oznacza, ze spadnie, bo są trzy opcje, wzrost, spadek w bok, tylko, że jak piszemy o spadkach to działa to mocniej na nasze odczucia, dlatego tak dużo się o tym pisze.
Jak były takie wzrosty dużo osób czeka na mocną korektę, bo się nie załapali i chcą odkupić tylko czy będzie, hm wątpię, tutaj powinny być coraz wyższe poziomy a nie niższe.

No tak to mniej więcej działa i ja tego nie kwestionuje a już na pewno nie wyrokuję czy spadnie czy nie. Bardziej mi chodziło o post @wies, że skoro wrzuca link do artykuły, którego autor twierdzi, że złoto spadnie, znaczy taka jest prognoza a jednocześnie podaje spółkę, która zajmuje się wydobyciem złota, no to na logikę średnio się to trzyma kupy.

Czy Ty i inni potraficie czytać,jak nie to przeczytaj 2 razy,to ,że wrzuciłem link z prognozami gościa ,który pisze o spadkach ,ale to nie przemawia do niektórych -do mnie też , bo to wszystko jest odwrotnie ,a to że podałem spólkę ,którą mam od kilku miesięcy nie ma żadnego odniesienia do prognozy z podanego linka.To jest moja propozycja wejścia w tę spółkę-dlaczego?-https://www.gurufocus.com/stock/KL/summary
Następną spółkę ,którą mam i proponuję jest Franko Nevada-FNV,dlaczego ? poszukajcie w/w linku dane na temat tej spółki.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 20 sie 2019, 20:13

I ?
To są popularne spółki, które są w popularnych ETF, ja mam od paru lat, co to zmienia nic, tak jak artykuły, które pojawiają się co jakiś czas.
Przeczytaj sam siebie, wrzucasz bez sensu linka, gość coś piszę ale to nie przemawia do Ciebie, kurde ? Sam siebie rozumiesz ?
Po następne dobrych spółek jest parę a co lepsze, wystarczy nawet przeczytać prasę w naszym języku i sami zobaczycie jakie fundusze kupują spółki.

Proszę bardzo masz jakie duże fundusze i zagraniczne i polskie kupują spółki.
https://strefainwestorow.pl/artykuly/su ... usze-zlota

Wrzucanie takich linków to po co? By ludzi straszyć czy jak?

wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: wies » 20 sie 2019, 22:49

sebo pisze:
20 sie 2019, 20:13
I ?
To są popularne spółki, które są w popularnych ETF, ja mam od paru lat, co to zmienia nic, tak jak artykuły, które pojawiają się co jakiś czas.
Przeczytaj sam siebie, wrzucasz bez sensu linka, gość coś piszę ale to nie przemawia do Ciebie, kurde ? Sam siebie rozumiesz ?
Po następne dobrych spółek jest parę a co lepsze, wystarczy nawet przeczytać prasę w naszym języku i sami zobaczycie jakie fundusze kupują spółki.

Proszę bardzo masz jakie duże fundusze i zagraniczne i polskie kupują spółki.
https://strefainwestorow.pl/artykuly/su ... usze-zlota

Wrzucanie takich linków to po co? By ludzi straszyć czy jak?

Po Tobie takiej odpowiedzi bym się nie spodziewał,którego uważam za doświadczonego inwstora.Link podany - jest po to żeby zobaczyć co mają inni do powiedzenia,mało tego to jest firma ,która za swoje prognozy pobiera kasę i z tego żyje ,a czy to się sprawdzi w to Ja nie wnikam,ale warto poczytać inne nastawienia i przemyślenia w tym temacie .NIKT nikogo nie straszy,zresztą autor tej prognozy pisze ,że to są prognozy na ten dzień i na tą chwilę/wystarczy do końca przeczytać/.Po to podaje się różne artykuły ,żeby każdy z nas sobie wyrobił na te temat własną opinię ,co zrobi to jego sprawa ,-po to jest to forum ,żeby się dzielić własnymi przemyśleniami na jakiejś podstawie.Wiele osób tu czytających nie wie o takich stronach .A warto żeby poznać dwie strony monety.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 20 sie 2019, 23:03

No i na koncu napisałeś ważną rzecz, swoimi przemyśleniami, wolę wieś przeczytac co o tym myślisz niz setka płatnych stron czy darmowych, które są zmienne jak pogoda. To jak T21 który wiecznie up up za srebrem przez tyle lat az do znudzenia.
Im wiecej czytasz, tym masz wiekszy metlik w głowie, ja nie czytam, kupiłem trzymam i tyle.
W dzisiejszych czasach nie wiem czy, coś sie kupy trzyma.
Wiec fajnie by było, jakbyś napisał coś od siebie, masz wiedzę, jestes inwestorem z długim dorobkiem.

Oni piszą bo z tego żyją, dzisiaj to jutro tamto - aby pisać.
Nie wiem, czy zauważyłeś ale czasy sie zmieniły i większość osob na forach itd. to osoby na lewarach, młodzi agresywni z szybkim zarobkiem.

Artykułu nie czytałem, szkoda mi czasu i tak nic z tego by, nie wynikło w moim przypadku.
Dzisiaj tez inaczej sie czyta, nie wiem czy wiesz ale poczytaj badania, cxy cxytamy ze zrozumieniem czy nie, cxy pamietamy co czytaliśmy ?
Czy dzisiaj słuchamy muzyki jak kiedyś ? W dobie kiepskiej jakości,, skoro człowiek młody nie rozróżnia kiepskiej mp3 z flac.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: Rastignac » 21 sie 2019, 00:07

rebahas pisze:
20 sie 2019, 11:14
To jest moja propozycja wejścia w tę spółkę-dlaczego?-https://www.gurufocus.com/stock/KL/summary
Następną spółkę ,którą mam i proponuję jest Franko Nevada-FNV,dlaczego ? poszukajcie w/w linku dane na temat tej spółki.
KL to świetna spółka. Pozwolę siebie zacytować siebie sprzed roku:
Rastignac pisze:
24 sie 2018, 17:27
Kris pisze:Panowie czy ktoś z Was handluje ABX ? (jak macie problem z ETF GDX , ABX jest dla mnie akurat substytutem)
Miałem, ale sprzedałem. Od dłuższego czasu mam tylko RGLD i KL. W temacie minersów polecam https://www.youtube.com/watch?v=7Ik4IpacPoU
KL +150%, RGLD +75% od tamtego czasu. W zeszłym tygodniu sprzedałem większą część akcji w tych spółkach, ale tylko dlatego, że to są pozycje spekulacyjne i zwroty tego rzędu zawsze zabieram ze stołu. Nie wiem co dalej ze złotem, ale na wszelki wypadek wolałem się ewakuować.

BTW. Jak pisałem wtedy o tych spółkach, to niektórzy tutaj marzyli o złocie po $800. Można łatwo sprawdzić kto ;).

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 21 sie 2019, 00:37

Marzył G po tyle ale sam kupował (złoto/srebro) bo jednak to było tylko marzeniem jego.
Dobrze być przed a nie po, teraz pisanie po wzrostach to już nie to samo co przed, szkoda, że jakoś przed wzrostami nikt nie pisze, tylko jak już jest po, jakie co jest dobre jakie co było, dzisiaj jest dzisiaj.
Co do sprzedaży, sam myślałem by sprzedać trochę, ale stwierdziłem, co mi tam, nie śpieszy mi się. A jak kasy zabraknie na jedzenie to się monety sprzeda.
Niech jeszcze obniżą stopy, trochę więcej kasy dodrukują, powiedzą prawdę o inflacji i samo złoto ruszy na nowe szczyty.
A nie pierdu pierdu, że marchewka zdrożała.

ODPOWIEDZ