Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 24 sie 2018, 17:18

eleste pisze:Od dłuższego czasu uważam, że RPA to upadający kraj. Nie ma żadnego sarkazmu/żartu czy wyolbrzymienia w mówieniu, że tu będzie druga Wenezuela czy drugie Zimbabwe.
Akurat jestem po obejrzeniu:

https://www.youtube.com/watch?v=a_bDc7FfItk

Czy ktoś shortuje EZA? za pomocą czego? Short na EZA czy CFD EZA w Dif jest zablokowany.
Po zmianie w Konstytucji zacznie się chaos i prawdopodobnie exodus białych.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 24 sie 2018, 17:22

Jak nie patrząc ABX szoruje po dnie. Nawet jak zejdzie do 6 to raczej niżej nie będzie. Tylko kosztowało kiedy cena złota spadła do 1050. To jest inwestycja na 24 miesiące gdzieś tak mniej więcej.
Drugą które może dać zarobić Golden Minerals AUMN obecnie gdzieś po 20 centów. Najniższy kurs podobnie jak ABX był chyba 0,16. Pamiętam że na fali wzrostów poszła na prawie 1,5.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2018, 17:25 przez Gregory, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Ryszard Wielkouch » 24 sie 2018, 17:24

ABX nie, ja kupiłem PAAS składowa dużej liczby etfów. Duże wzrosty jak i spadki.

Dzisiaj wyszedł gołąb z Powella to może być game changer i duża korekta na dolarze i metalach nas czeka.

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 24 sie 2018, 17:26

Gregory pisze:
eleste pisze:Od dłuższego czasu uważam, że RPA to upadający kraj. Nie ma żadnego sarkazmu/żartu czy wyolbrzymienia w mówieniu, że tu będzie druga Wenezuela czy drugie Zimbabwe.
Akurat jestem po obejrzeniu:

https://www.youtube.com/watch?v=a_bDc7FfItk

Czy ktoś shortuje EZA? za pomocą czego? Short na EZA czy CFD EZA w Dif jest zablokowany.
Po zmianie w Konstytucji zacznie się chaos i prawdopodobnie exodus białych.
już się zaczął. Nie wiem czy przepisy (tfu aż przykro to tak nazywać) już formalnie weszły, ale rasistowska kradzież ziemi już się rozpoczęła.
Wcześniej przez lata oglądałem sporo dokumentów o napływie czarnej ludności (bynajmniej nie rdzennej bo rdzenna ludność w Rpa to mniej więcej coś takiego jak Indianie w US) z terenów Zimbabwe na przedmieścia Johanesburga czy innych miast. To jest kraj totalnie upadły (w dosłownym tego słowa znaczeniu), obserwujemy ostatnie miesiące może lata.
Jak ktoś chciałby obejrzeć coś fabularnego to "Jerusalema" z 2008 jest ok.

To co z tym shortem - może gospodarz coś doradzi? :)

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 24 sie 2018, 17:27

Kris pisze:Panowie czy ktoś z Was handluje ABX ? (jak macie problem z ETF GDX , ABX jest dla mnie akurat substytutem)
Miałem, ale sprzedałem. Od dłuższego czasu mam tylko RGLD i KL. W temacie minersów polecam https://www.youtube.com/watch?v=7Ik4IpacPoU

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 24 sie 2018, 17:28

Gregory pisze:Jak nie patrząc ABX szoruje po dnie. Nawet jak zejdzie do 6 to raczej niżej nie będzie. Tylko kosztowało kiedy cena złota spadła do 1050. To jest inwestycja na 24 miesiące gdzieś tak mniej więcej.
Drugą które może dać zarobić Golden Minerals AUMN obecnie gdzieś po 20 centów. Najniższy kurs podobnie jak ABX był chyba 0,16. Pamiętam że na fali wzrostów poszła na prawie 1,5.
First Mining Gold z Kanady - oni chyba nie kopią tylko skupują złotonośne lokalizacje więc trochę to jak KBLT dla Kobaltu

Przy okazji bo nałożyły się dwie rozmowy o RPA i złocie - może to jest sposób - short na kopanie złota w RPA (ale takie firmy co mają tylko tam) bo przecież tam już strajki były a zaraz będzie odbieranie.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 24 sie 2018, 17:30

eleste pisze:
Gregory pisze:
eleste pisze:Od dłuższego czasu uważam, że RPA to upadający kraj. Nie ma żadnego sarkazmu/żartu czy wyolbrzymienia w mówieniu, że tu będzie druga Wenezuela czy drugie Zimbabwe.
Akurat jestem po obejrzeniu:

https://www.youtube.com/watch?v=a_bDc7FfItk

Czy ktoś shortuje EZA? za pomocą czego? Short na EZA czy CFD EZA w Dif jest zablokowany.
Po zmianie w Konstytucji zacznie się chaos i prawdopodobnie exodus białych.
już się zaczął. Nie wiem czy przepisy (tfu aż przykro to tak nazywać) już formalnie weszły, ale rasistowska kradzież ziemi już się rozpoczęła.
Wcześniej przez lata oglądałem sporo dokumentów o napływie czarnej ludności (bynajmniej nie rdzennej bo rdzenna ludność w Rpa to mniej więcej coś takiego jak Indianie w US) z terenów Zimbabwe na przedmieścia Johanesburga czy innych miast. To jest kraj totalnie upadły (w dosłownym tego słowa znaczeniu), obserwujemy ostatnie miesiące może lata.
Jak ktoś chciałby obejrzeć coś fabularnego to "Jerusalema" z 2008 jest ok.

To co z tym shortem - może gospodarz coś doradzi? :)
To prawda. Część Burów szuka miejsca na Zakaukaziu. Rzeź się zacznie kiedy wprowadzą konfiskatę ziemi bo o to chodzi bez rekompensaty. To ta właśnie zmiana w Konstytucji. Wtedy będzie exodus i kurs waluty poleci do nieba. Gospodarstwa wielkoobszarowe to 80% ziemi która jest w rękach białych i to jedyna kultura agrarna tam. Jak to padnie to RPA z bogatego zrobi się biedna. Jest jeszcze jeden ciekawy aspekt. Ciekaw jestem jak to zrobią. Chodzi o kopalnie diamentów.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 24 sie 2018, 17:36

Kopalnie złota w RPA są słabo dochodowe. Chyba najgłębsza ma 4 km w dół. Trudne wydobycie wysokie koszty.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 24 sie 2018, 17:41

Chodzi o Polyus Gold. 400$ na uncję.
LSE spółka zależna

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 24 sie 2018, 17:52

Nie wiem co zrobi euro. Jednak wykres tygodniowy nie napawa optymizmem dla dolara. Trzy ostanie świece razem tworzą bardzo dużego odwróconego pin bara. A na pewno dwie ostanie świece / dzisiejsza i wczorajsza objęcie hossy.
Załączniki
EurUS.png

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 24 sie 2018, 17:56

Mamy retest LT supportu na złocie. Jak się zamknie powyżej $1208.3 dzisiaj to IMHO long GDX. Jeśli nie, to cholera wie.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 24 sie 2018, 18:03

Ruch na złocie ma bardzo duży impet. Wszystko wskazuje na to że przejdą i utrzymają 1209. Jeśli moje domniemanie co do świecy złożonej na W1 euro się sprawdzi to czeka nas test 1,20.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 24 sie 2018, 18:08

Co do reszty to raczej optuję za 261,8 na sp500 3030. US100 Przetestuje 7500 zresztą niewielu mu brakuje. W sytuacji osłabiającego się dolara nie zdziwię się jak zajdą na 8000.

Nie wiem czy mam rację. To tylko domniemanie. Greg uważa że testujemy poziom 161,8 na US100. Ja uważam że poziom ten już dawno przebiliśmy i jest on aktualnie wsparciem / 7300/. Widać to było przez ostatni tydzień.

Do czasu wyborów uzupełniających w US nie widzę zbytnio przestrzeni do tzw. krachu.

Druga ewentualność Podwójny TOP na US100 i SP500 może być wyzwalaczem do realizacji zysków. Zwykle ta formacja sprawdza się w 70%. Jedynie do całości brakuje mi 26500 na US30
Ostatnio zmieniony 24 sie 2018, 18:15 przez Gregory, łącznie zmieniany 1 raz.

Dziros
Stały bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 lut 2018, 23:40

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Dziros » 24 sie 2018, 18:15

Fed Chief Powell Downplays Need for More Aggressive Rates Hikes, Dollar Slides
https://www.investing.com/news/economy- ... es-1586223

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 24 sie 2018, 18:22

Dziros pisze:
Fed Chief Powell Downplays Need for More Aggressive Rates Hikes, Dollar Slides
https://www.investing.com/news/economy- ... es-1586223
Widać że powoli zmienia swoją retorykę w stosunku do prowadzonych przesłuchań w Kongresie. Pisałem o tym już że toczy się cicha woja Trump- FED. Żadne z nich nie chce być obarczonym winą za krach. Według mnie Trump jest w korzystniejszej sytuacji bo odwołuje się do Amerykanów, a FED nie ma do kogo się odwołać aby wywrzeć nacisk że to co robi jest konieczne i właściwe. Jak wszystko runie i dotknie zwykłych Amerykanów to Trump będzie triumfował. Widzicie mówiłem, nie dali mi zrobić reform, swoim działaniem spowodowali kryzys. Stąd zapewne łagodniejsze stanowisko FED czyli żadne, bez wyrazu.

Zablokowany