Szybkie pomysły na spekulację

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: Hubert » 13 lip 2019, 13:47

Plastic Tofu pisze:
10 cze 2019, 15:21
Spekulacja;
Potężne wzrosty:
BYND - usa opanowuje wariacja na temat Beyond Meat wszyscy to jedzą, ci co nie jedzą przegrali życie, firma zdobywa nowe rynki, dotychczas koncentrowała się tylko na sprzedaży w sklepach teraz weszła do fast foodów
Potężne spadki:
IFRX - firma zaliczyła poważną wpadkę, kiedy ich badania nad nowym lekiem okazały się fiaskiem. Firma niewiele ma w pipeline i ciągłe straty wygląda jak prawdziwa spekulacja na biotechu, która się nie udała. Dead cat bounce?

Dla każdego do prywatnej analizy i na własne ryzyko. Jedną z tych spółek kupiłem drugą nie.

Jeżeli chodzi o BYND to ja myśle o shorcie tu :)

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: Plastic Tofu » 13 lip 2019, 22:24

Miesiac minął od mojego wpisu, sprzedałem BYND na koniec tego tygodnia kiedy o tym pisałem. W tym czasie spółka 3 razy próbowała przebić szczyty i za każdym razem była ściągana na dół. Myślę, że drobniaki się skończyły Robinhoodowcom i hype się skończył na razie. Opinie są już trochę bardziej wyważone i wydaje się, że jednak sok z buraków nie smakuje tak jak mięso, plus z technicznego punktu widzenia MA idą na przecięcie. Może to być dobry moment na short. Powodzenia.

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: eleste » 22 lip 2019, 17:46

Ja z shortem na BYND bym uważał. Moim zdaniem hype trwa i ma się dobrze. Zakładam, że najbliższe wyniki, a może i kolejne będą na plus lub duży plus (bo przecież każdy próbuje, sieciówki się towarują, fast foody się towarują- są miejsca, że bodajże Burger King losowo daje klientom tą ściemę chociaż zamówili prawdziwe mięcho itd). Także ja bym tego przed wynikami najbliższymi (a może i kolejnymi ale to trzeba poczekać i zobaczyć co się będzie działo) nie shortował.
A kiedyś pewnie przyjdzie moment, że się hype skończy, klapki spadną i wtedy short.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: Plastic Tofu » 22 lip 2019, 18:16

eleste pisze:
22 lip 2019, 17:46
Ja z shortem na BYND bym uważał. Moim zdaniem hype trwa i ma się dobrze. Zakładam, że najbliższe wyniki, a może i kolejne będą na plus lub duży plus (bo przecież każdy próbuje, sieciówki się towarują, fast foody się towarują- są miejsca, że bodajże Burger King losowo daje klientom tą ściemę chociaż zamówili prawdziwe mięcho itd). Także ja bym tego przed wynikami najbliższymi (a może i kolejnymi ale to trzeba poczekać i zobaczyć co się będzie działo) nie shortował.
A kiedyś pewnie przyjdzie moment, że się hype skończy, klapki spadną i wtedy short.

Nie mam nic przeciwko tej analizie. W/g mnie granie na shorty i timing to wyzsza szkoła walki ze stresem i kapitałem. Tomek tu pisał o powolnych wzrostach i szybkich spadkach. Ogólnie efekt wejścia na giełdę i tematu vegańskich burgerów jakby przybladł w mainstreamie i potencjał do zysków jakby trochę zmalał. Czy warto walczyć z nowym szaleństwem? To już indywidualne pytanie dla każdego.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: Rastignac » 23 lip 2019, 12:28

https://www.reuters.com/article/us-glob ... SKCN1UI00Y
The auto industry also gained as German parts makers Hella and French peer Faurecia surged nearly 6% and tyre maker Continental rose 4% despite a profit warning, putting the sector on track for its best day since April 1.

Czaję się od jakiegoś czasu na LKQ. Przez ostatnie kilka dni akcje spółki spadły o jakieś dodatkowe 10%. Możliwe, że w czwartek firma zaraportuje dobre wyniki i będziemy mieć przynajmniej małe odbicie. Wydaje mi się, że PUT sprzedany gdzieś w obecnych okolicach da szybko zarobić. Oczywiście to czysta spekulacja.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: Rastignac » 25 lip 2019, 18:09

LKQ +4,5% po wynikach i +11,5% od momentu wystawienia PUTa. Cha-ching!

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: Tomek » 25 lip 2019, 21:57

A ja rzutem na taśmę kupiłem jeszcze Amazona przed chwila, bo coś te wyniki rzeczywiście mocno zielone wszędzie, a za pare minut będzie raport :)

domi
Stały bywalec
Posty: 235
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: domi » 26 lip 2019, 15:18

Wydaje mi się, że Tomek wrzucił jakiegoś screena dt. Amazon ale chyba zniknął. Odnośnie Amazon to czy umacniający się USD też nie spowoduje spadku zysków Amazon ? Przychody mogą rosnąć bo ciągle przejmuje albo wchodzi w nowe biznesy ale z zyskiem może być coraz słabiej.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: Tomek » 26 lip 2019, 16:53

Wrzucałem screena z Bloomberga z porównaniem tego, jak w after-hours zachowują się Amazon vs. Google vs. Intel, ale coś ten screen rozwalał wyświetlanie się strony, więc go usunąłem.

Mocny dolar szkodzi wszystkim, ale pytanie czy przy niższych stopach on się na pewno utrzyma. Administracja Trumpa też może ostro wejść do gry wyprzedając walutę. Na długą metę to nigdy nie działa, ale na krótką może zbić kurs. No i też pamiętajmy, że siła dolara nie wynika tylko z dolara, ale też ze słabości euro czy funta. Obecnie po prostu nie ma za bardzo alternatyw dla dolara. Zresztą, ponad 45% amerykańskich firm z S&P 500 to tzw. multinationals, więc tak naprawdę co drugą z nich dotyka jakieś ryzyko walutowe (pozytywne albo negatywne). Moim zdaniem zatem ryzyko walutowe można pominąć w analizie globalnych spółek, bo szanse na to, że dolar się umocni albo osłabi są mniej więcej jeden do jednego, jak zawsze, więc szkoda na to czasu :)

Tak czy inaczej, ja właśnie zamykam swoją wczorajszą brawurową pozycję z całymi dwoma procentami straty, bo jednak liczyłem na lepsze wyniki. No ale to tylko kolejne przypomnienie dla mnie, że te pseudospekulacyjne pomysły, które przychodzą mi wieczorami do głowy ni z tego ni z owego, to potem odpowiadają za niepotrzebne straty, a próba przewidywania przyszłości nigdy nie kończy się tak, jak bym chciał :)

A co do papierowych zysków, to moim zdaniem w tego typu spółkach bardziej liczy się to, jak dużo rzeczywistych pieniędzy one generują. Amazon pod tym względem bije wszystkie rekordy (20mld free cash-flow!) i patrząc pod tym kątem na jego wycenę, to... wcale nie jest tak drogo :)

Zrzut ekranu 2019-07-26 o 16.55.22.png

EPS-y faktycznie ruszają kursami w krótszym terminie, bo giełda to chaos, ale w dłuższym terminie EPS-e mnie spłacisz zadłużenia, ani nie zrobisz kolejnego przejęcia. Dla firm o tak dużej i dynamicznej skali rozwoju CASH IS THE KING :)

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: Hubert » 26 lip 2019, 17:51

eleste pisze:
22 lip 2019, 17:46
Ja z shortem na BYND bym uważał. Moim zdaniem hype trwa i ma się dobrze. Zakładam, że najbliższe wyniki, a może i kolejne będą na plus lub duży plus (bo przecież każdy próbuje, sieciówki się towarują, fast foody się towarują- są miejsca, że bodajże Burger King losowo daje klientom tą ściemę chociaż zamówili prawdziwe mięcho itd). Także ja bym tego przed wynikami najbliższymi (a może i kolejnymi ale to trzeba poczekać i zobaczyć co się będzie działo) nie shortował.
A kiedyś pewnie przyjdzie moment, że się hype skończy, klapki spadną i wtedy short.

czy już jest ten moment czy czekamy :) narazie przyglądam się z boku ale ta cena jest po prostu absurdalna :) Dzisiaj z resztą dla jaj chciałem sprzedać 2 akcje na krótko ale nie było dostępnych :)

kdyx
Posty: 19
Rejestracja: 11 lut 2018, 20:08

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: kdyx » 27 lip 2019, 16:58

Na pewno czytałeś artykuł
https://www.zerohedge.com/news/2019-07- ... ee-hit-144

"Which incidentally reminds us of a simple trading rule we first presented back in 2013: the easiest way to generate alpha in this market - where nothing has made sense for the past decade - is just to go long the most shorted stocks; to be sure, BYND has been a phenomenal case study of precisely this. For those who think BYND has run too far, just create an equal-weighted long basket of the remaining 29 stock listed above, and sit back as the alpha trickles in, in this market made by idiots for idiots."

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: eleste » 02 sie 2019, 12:12

Hubert pisze:
26 lip 2019, 17:51
eleste pisze:
22 lip 2019, 17:46
Ja z shortem na BYND bym uważał. Moim zdaniem hype trwa i ma się dobrze. Zakładam, że najbliższe wyniki, a może i kolejne będą na plus lub duży plus (bo przecież każdy próbuje, sieciówki się towarują, fast foody się towarują- są miejsca, że bodajże Burger King losowo daje klientom tą ściemę chociaż zamówili prawdziwe mięcho itd). Także ja bym tego przed wynikami najbliższymi (a może i kolejnymi ale to trzeba poczekać i zobaczyć co się będzie działo) nie shortował.
A kiedyś pewnie przyjdzie moment, że się hype skończy, klapki spadną i wtedy short.

czy już jest ten moment czy czekamy :) narazie przyglądam się z boku ale ta cena jest po prostu absurdalna :) Dzisiaj z resztą dla jaj chciałem sprzedać 2 akcje na krótko ale nie było dostępnych :)

Nie no jest absurdalna ale i może być jeszcze długo. Przecież jakby to było warte obecną cenę to 3 miesiące temu nie robili by IPO za ułamek obecnej ceny.
Tutaj fundamenty nie mają żadnego znaczenia. To czyste emocje. Niby to już teraz pęka balon bo poszedł news o secondary offering po 160 ale jedno mnie przeraża - ilość shortów - tam w pewnym momencie było 300% borrowing cost. Kiedyś to musi być zamykane. I to też jest piękna spółka do rozjechania szorciarzy. Ten rajd na 240 tak z resztą oceniam.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: Rastignac » 12 wrz 2019, 22:43

Rastignac pisze:
25 lip 2019, 18:09
LKQ +4,5% po wynikach i +11,5% od momentu wystawienia PUTa. Cha-ching!
Piękny rajd na LKQ:
Obrazek

Dzisiaj kupiłem AWR Mar 20, 2020 85 PUT za $2.90 sztuka. Spółka świetna, ale wycena z kosmosu:
Obrazek
Jeśli będziecie to shortować i poleci dalej w górę to nie miejcie do mnie pretensji. Każdy spekuluje na własny rachunek.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: Hubert » 29 paź 2019, 16:54

No i BYND spadło z 240 do 85 USD i teraz zastanawiam się na Longiem tutaj . Firma podała lepsze wyniki niż oczekiwał rynek a spada o 20 % . Ponadto się dzisiaj kończy lockup wiec wszyszcy wywalali na wyścigi . Zobaczcie na obrót dzisiaj po prostu masakra .

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: Hubert » 07 lis 2019, 16:25

Polecam kupić dziś BKNG pod wyniki , właśnie oberwał - 6% przez dramat Expedii ale to jest inna spółka i moim zdaniem pobije wynik.

ODPOWIEDZ