Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
ald
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2018, 15:56

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: ald » 12 gru 2018, 08:11

Apropos bardzo w temacie, jakbyście tracili wiarę w shorty to szefowa FEDu doda wam nadziei bo wygląda na to że zmienia zdanie i dziś już widzi nadciągający kryzys:
https://businessoutsiderpl.wordpress.co ... i-problem/
Okazji do shortów chyba będzie przybywać... ;-)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 12 gru 2018, 08:38

Greg jak możesz wspomnij też coś o naszym rynku lokalnym w tej analizie, nie samą ameryką człowiek żyje.
Szkoda, że nie piszesz ale takie życie, bo temat stał się nudny.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 12 gru 2018, 11:18

Uwaga na UK i Francje.

Wniosek o odwołanie Theresy May złożyli członkowie jej Partii Konserwatywnej. Zebrali wymagane regulaminem 48 pism w tej sprawie. Jest to związane z chaosem, który narasta wokół brexitu.

Bloomberg reporter, Nikos Chrysoloras, tweeted: "O.K, this is an epidemic now: France’s government will face a no confidence vote in parliament on Thursday, AFP reports."

Ryjkowski
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2018, 23:15

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Ryjkowski » 12 gru 2018, 11:39

Pytanie raczkującej osoby w temacie inwestowania, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi ani w tym temacie, ani w Internecie.

Jak siedzicie w np USD czy CHF to macie tę walutę w gotowce? Czy trzymacie na koncie oszczędnościowym/lokacie?

Matthias
Posty: 52
Rejestracja: 23 lis 2018, 21:12

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Matthias » 12 gru 2018, 11:50

A próbowałeś zadać to pytanie przypadkowej osobie spotkanej na ulicy?

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 12 gru 2018, 12:00

Nie trzymaj raczej w zagranicznych europejskich bankach, bo jak zrobią bail in to ci wyzerują konto albo ci zostanie chyba 20 %.
Dlaczego w ogóle chcesz kupić CHF ? ja nie lubie CHF SNB i wszystkich banków w Szwajcarii i odradzam zakup ich waluty.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 12 gru 2018, 12:15

Aktualne pozycje COT dla wszystkich zainteresowanych: https://marketontime.pl/raport-cot-grudzien-2018/

@Matthias

A twój PIERWSZY post wnosi coś do tematu czy się zwyczajnie nudzisz? (Chyba, że chodziło Ci o kwestie prywatności?)

@Ryjkowski

Osobiście trzymam w gotówce w USD/CHF około 10-20% kapitału, reszta u brokerów i Revolut, a czasami na krótki okres również alior kantor np.

wujt
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2018, 15:31

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: wujt » 12 gru 2018, 12:20

dammad pisze:Uwaga na UK i Francje.

Wniosek o odwołanie Theresy May złożyli członkowie jej Partii Konserwatywnej. Zebrali wymagane regulaminem 48 pism w tej sprawie. Jest to związane z chaosem, który narasta wokół brexitu.

Bloomberg reporter, Nikos Chrysoloras, tweeted: "O.K, this is an epidemic now: France’s government will face a no confidence vote in parliament on Thursday, AFP reports."
Jakie konsekwencje dla funta będzie miało jej odwołanie bądź nie?

Matthias
Posty: 52
Rejestracja: 23 lis 2018, 21:12

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Matthias » 12 gru 2018, 12:28

@Dammad
Oczywiście chodziło mi o kwestie prywatności. Opowiadanie w internecie o formie własnych oszczędności jest mało odpowiedzialne.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 12 gru 2018, 12:39

To prawda, zawsze niesie ze sobą jakieś ryzyko, ale osobiście zakładam, że jeśli trafiłbym pod lupę panów, którzy znają się w swoim fachu to nie ma to wówczas żadnego znaczenia. Całe szczęście, tacy zajmują się większą kasą, niż takimi groszami jak u mnie :)

Co nie zmienia faktu, że ogromna większość inwestorów, traderów nie robi nic w kwestii cyberbezpieczeństwa (mówię o nawet podstawowych kwestiach)

Matthias
Posty: 52
Rejestracja: 23 lis 2018, 21:12

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Matthias » 12 gru 2018, 12:52

@Dammad
Masz rację, ale z samej ludzkiej ciekawości ktoś może zechcieć sprawdzić, jak wygląda Twój dom, samochód ( google maps) i firma, jeśli ją ewentualnie posiadasz.
Informacja o procencie oszczędności w gotówce pozwala oszacować opłacalność realizacji złych zamiarów....
Zajmuję się bezpieczeństwem od lat i wiem, co piszę.
To tak dla refleksji...

Awatar użytkownika
Makaron
Stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:04

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Makaron » 12 gru 2018, 12:57

onufry pisze:Dlaczego w ogóle chcesz kupić CHF ? ja nie lubie CHF SNB i wszystkich banków w Szwajcarii i odradzam zakup ich waluty.
Odradzasz tylko dlatego bo nie lubisz CHF?
Jeszcze rozumiem gdybyś sensownie uzasadnił swoją opinię. Ale "nie bo nie" jest mało poważne, szczególnie gdy ktoś prosi o poradę

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 12 gru 2018, 12:58

Bardzo słuszna refleksja. Anonimowości w sieci dziś nie ma jako takiej, choć wiele osób, wciąż uważa, że ją posiada, stąd należy być ostrożnym.

Nie mam na myśli tylko tych złych panów, bo również i pewne urzędy czy służby doskonale sobie radzą w tym zakresie. Ciepło pozdrawiam czytających :)

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Tomek » 12 gru 2018, 13:04

dammad pisze:Co nie zmienia faktu, że ogromna większość inwestorów, traderów nie robi nic w kwestii cyberbezpieczeństwa (mówię o nawet podstawowych kwestiach)
Dammad, zdziwiłbyś się, ile osób korzysta z forum regularnie poprzez VPN czy rejestrując się podaje jednorazowe maile. A przynajmniej ja się dziwię jak przeglądam logi :) No ale to fakt, że ciągle spora liczba osób beztrosko podchodzi do tematu swojego bezpieczeństwa i prywatności w sieci. Ja z uwagi na to, gdzie kiedyś pracowałem, mam lekkiego bzika na tym punkcie, bo wiem do czego zdolne są służby i wiem jak to działa od środka. Swojego czasu krążyły nawet cenniki od co bardziej odważnych pracowników trzyliterowych instytucji w rodzaju: billingi danego numeru i logowania do BTS-ów z ostatnich trzech miesięcy – 10 000 zł; dane odnośnie lokalizacji logowań z konkretnego IP – 7 000 zł itd.

W sumie fajny pomysł na jakiś tekst na bloga o tym, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci w kontekście inwestowania, bo np. wiele osób inwestuje sobie za pośrednictwem spółek zarejestrowanych w Estonii czy w UK, żeby nie płacić w Polsce podatku, ale już nie ma problemu z tym, żeby beztrosko logować się do konta bankowego tych spółek z polskiego adresu IP, czym poświadczaja, że decyzje podejmowane są na terenie PL. Sporo takich kwestii jest zresztą, na które warto by było zwrócić uwagę :)

Matthias
Posty: 52
Rejestracja: 23 lis 2018, 21:12

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Matthias » 12 gru 2018, 13:12

@Tomek
Same instytucje finansowe różnie podchodzą do bezpieczeństwa przy operacjach finansowych. Samo logowanie różnie wygląda, jak też poziom zabezpieczenia operacji ( zdrapki, tokeny, sms-y)
Myślę, że artykuł na ten temat, to bardzo dobry pomysł. Ludzie czują się bezpieczni z racji tego, że instytucje finansowe, to w ogólnym wyobrażeniu instytucje zufania publicznego.
Nie zawsze tak jest.

Zablokowany