Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 22 lis 2018, 01:15

Pierwsza ofiara ... Tick Tock ... Na własne oczy możecie oglądać jak rynek kredytowy się zamyka i pewno zmiecie SpaceX też z powierzchni ziemi ... Chcieli 750M$, nie dostali, teraz 250M$ chcą ... i prawdę mówiąc ciekawe czy dostaną... Jak nie to ... cóż ciekawe co się stanie bo SpaceX od 16 lat jest ... nierentowny TADAM...

Recognition Phase to ciekawa faza ... bo to "Pay your debt or go bankrupt", właściwie ona już się zaczęła...

Oczywiście to PR na dole... Banki wypięły się na SpaceX i nie załatwiły im finansowania ... SpaceX to kolejny cash-burning machine potrzebujący ogromnej kasy, której nie dostanie już w tej fazie cyklu.

Obrazek

fred
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2018, 19:54

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: fred » 22 lis 2018, 06:15

Greg
Wytłumacz proszę, bo tego nie rozumiem:
Wg rysunku teraz będą obniżki stóp i DXT= low. To poco teraz trzymać dolara?- skoro cena jego spadnie. A Ty zapakowany jesteś niego w 42%.
Pytam, bo tez mam...
Jestem pod wrażeniem Wszystkich tutaj komentujących za wiedzę i chęć dzielenia się nią. Pozdrawiam

yossarian
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2018, 11:05

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: yossarian » 22 lis 2018, 08:58

@fred próbowałem odpowiedzieć na to samo pytanie porównując wykresy.
2008-spx-vs-usdpln.png
W 2008 widać jak kapitał ucieka z walut krajów EM do save heaven po pierwszych spadkach.
2001-spx-vs-usdpln.png
W 2001r. w przypadku złotówki tak źle już nie było. Trochę to dziwne więc sprawdziłem trochę szerzej:
2001-spx-vs-dxy.png
Dla indeksu dolara i kilku główych walut (EUR, GBP) wykres wygląda tak. Nie widać tutaj wyraźnego odpływu do dolara.

Mocna złotówka w 2000r. prawdopodobnie wynikała z tego, że stopy procentowe w tym okresie w PL były na poziomach ok 19% (dla porównania US w 2000r. - 5%, PL w 2008 - 5%)

Na korzyść dolara w 2018r. przemawiają zerowe czy ujemne stopy procentowe w innych krajach, niższe stopy w PL niż w US i oczywiście QT wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem na USD (spłata pożyczek innych krajów zaciągniętych w USD).

Jeśli o czymś zapomniałem to chętnie wysłucham opinii innych.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 22 lis 2018, 10:58

Jutro skrócona sesja w USA. Nasza 15:30-19:00.

obserwator
Posty: 32
Rejestracja: 21 lis 2018, 09:24

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: obserwator » 22 lis 2018, 11:42

@Greg
Zgodnie z cyklem Kondratieffa, który z resztą sam wrzucałeś na forum, w ostatnim etapie euforii i najwyższych wycen akcji złoto osiąga swoje low i jest to najlepszy moment na kupno. Następnie właśnie w fazie deflacji zaczyna rosnąć.
Możesz się do tego odnieść? Bo twierdzisz, że na złocie jeszcze z 2 lata do ostatecznego dołka.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 22 lis 2018, 11:50

fred pisze:Greg
Wytłumacz proszę, bo tego nie rozumiem:
Wg rysunku teraz będą obniżki stóp i DXT= low. To poco teraz trzymać dolara?- skoro cena jego spadnie. A Ty zapakowany jesteś niego w 42%.
Pytam, bo tez mam...
Jestem pod wrażeniem Wszystkich tutaj komentujących za wiedzę i chęć dzielenia się nią. Pozdrawiam
Przecież n-ty raz powtarzam, że obniżki stóp są super-bullish dla $ ... Ten wykres cyklu nie oznacza, że dotarliśmy do DXY high, bo nam jeszcze daleko do tego. To, że jesteśmy w fazie rate-cuts nie oznacza, że nie będzie podwyżek stóp. To, że idziemy dopiero w stronę DXY=low nie oznacza, że DXY nie wyleci na nowe szczyty...

A tu nasza rada mędrców... Wszyscy się głowią ... Nikt nie rozumie, że idzie po prostu recesja...

Obrazek

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 22 lis 2018, 12:16

Jak niechlujnie ubrani i te buty masakra. To mają być mędrcy?

Maniek
Posty: 20
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:16

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Maniek » 22 lis 2018, 12:43

Mędrcy nie tracą czasu na bzdurne debaty, tylko zarabiają kasę...
Zazwyczaj nie oceniam ludzi po wyglądzie, ale trudno zaufać doradcy, który twierdzi, że wie jak zarabiać duże pieniądze jeśli on sam tych pieniędzy nie potrafił zarobić...

Schludny biznesowy strój na występ publiczny powinien być standardem...

Pora zrozumieć, że większość analityków i dziennikarzy ekonomicznych zarabia na życie opisując rzeczywistość, najczęściej zgodnie z linią myślenia narzuconym przez redakcję... Oni nie potrafią prognozować skutecznie tylko analizować to, co się już wydarzyło.

Czego zatem oczekiwać ?

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 22 lis 2018, 12:54

Dokładnie tak jest, ważne by kasa co miesiąc wpływała na konto i się zgadzało.
Widać jak tutaj co poniektórym palma udrze a niedawno nie wiedzieli co to DXY itd.
Żenujące jak człowiek, próbuje się wybić na kimś powielając kogoś.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 22 lis 2018, 16:30

Dzisiaj i jutro rynek jest właściwe martwy. Nawet Europa nie świeci światłem odbitym bo Ameryka świętuje. Jednak notowania chodzą. Czyżby na mało płynnym rynku chcieli coś skęcić?

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 22 lis 2018, 16:32

Jedyne co powinniście wyciągnąć z naszej lekcji procesu topowania i przejścia z bull market do bear market to właśnie to, że :

a) Analitycy i Ekonomiści to nie trejderzy i inwestorzy - oni zarabiają na gadaniu i ocenianiu tego co się stało tak jak Maniek napisał. Zmieniają zdanie co chwila, bo nie mają zielonego pojęcia o co tak naprawdę w tym całym burdelu chodzi, zauważcie, że my od stycznia ani na moment nie zmieniliśmy ani jednego punktu wydarzeń. Ich plany są bardzo odległe a potem na prędce zmieniają zdanie i ich 2-letni horyzont skraca się do zaskoczenia i skrócenia o 1.5 roku.
b) Najlepsi trejderzy to tacy o których jest cicho, żaden nie udziela się publicznie, bo po co, skoro każdy z nich zarobił tyle kasy, że nie musi się ruszać już sprzed komputera a robi to już tak naprawdę dla sportu
c) Rynek sam tworzy wydarzenia a nie odwrotnie
d) Jedyne co ważne to FED i poziom stóp procentowych i bilans tego i tylko tego banku centralnego
e) Momenty przejściowe można z ogromną precyzją określić - co mam nadzieje, że Wam udowodniłem
f) Rynek tworzy zawsze pierwsze ostrzeżenie (w naszym przypadku 26/01/2018) i daje nam 6-12M do ucieczki
g) Każdy inwestor musi być trejderem i każdy trejder musi być inwestorem ... Inaczej to ch.. du.. i kamieni kupa. Nie da się być inwestorem bez bycia trejderem i w drugą stronę. Trejderzy są znacznie wyżej w hierarchii od inwestorów, bo oni rozumieją o co w tym wszystkim chodzi, inwestorzy często nie i popełniają kolosalne błędy właśnie w momentach przejściowych, dlatego VIX > 20 bo są "disoriented" jak to mawia Soros przy zmianie trendu.
h) Dostaliście szkołę a ja choć raz w życiu zrobiłem dobry uczynek ... bo jak mam być szczery to nie mogłem już Tomka słuchać i jego teorii o losowości i o wiecznym bull-markecie i postanowiłem też i jemu pokazać, że wszystko da się na tym rynku przewidzieć łącznie z dniami i może go uratowałem od strat, gdy wrzucał nam tu fajne statystyki a rynek walił pionowo w dół. :P

Ide dla Was pisać dalej podsumowanie, które ukaże się pewnie w 1/2 grudnia, bo dzisiaj dzień wolny w postaci Thanksgiving day... Cieszę się, że akurat w 1dnym roku wypadł cały proces topowania, a temat źle nazwałem, on nie powinien się nazywać Stock Market Crash 2018, tylko 4Q2018 - początek bear market, bo za dużo ludzi oczekuje, że z dnia na dzień obudzimy się w nowej rzeczywistości a to trwa chwilę...

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 22 lis 2018, 16:51

Greg nikt nie podważa Twoich myśli. Czasem przychodzą tutaj nowi ludzie niekiedy dopiero zaczynający pracę z wykresem i natłokiem informacji, do to tego nie mający żadnych podstaw. Może więc zdarzyć się tak że z byt dosłownie czytają co mówisz bez uwzględniania horyzontu czasowego i powstaje wtedy dysonans poznawczy, bowiem Greg napisał crash a więc hajda krótkie pozycje. Bardzo często biegają od portalu do portalu bo może ktoś im powie co zrobić, ot takie pójście na łatwiznę bo nie chce się poczytać, złapać trochę wiedzy i dopiero zadawać sensowne pytania.

Ja natomiast mam pytanie do innych. Dobrze czy źle widzę i zakładam.
SP500 W1. Czy to nie jest SHS ?
Załączniki
US500 W1.png

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 22 lis 2018, 16:59

Nie wiem co to jest ja sie nie patrze juz na figury geometryczne ani rsi czy dsi czy MA itp itd. Celem jest zlapanie duzego odbicia na dead cat bounce

motokolo
Stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: motokolo » 22 lis 2018, 17:20

Gregory pisze:Greg nikt nie podważa Twoich myśli. Czasem przychodzą tutaj nowi ludzie niekiedy dopiero zaczynający pracę z wykresem i natłokiem informacji, do to tego nie mający żadnych podstaw. Może więc zdarzyć się tak że z byt dosłownie czytają co mówisz bez uwzględniania horyzontu czasowego i powstaje wtedy dysonans poznawczy, bowiem Greg napisał crash a więc hajda krótkie pozycje. Bardzo często biegają od portalu do portalu bo może ktoś im powie co zrobić, ot takie pójście na łatwiznę bo nie chce się poczytać, złapać trochę wiedzy i dopiero zadawać sensowne pytania.

Ja natomiast mam pytanie do innych. Dobrze czy źle widzę i zakładam.
SP500 W1. Czy to nie jest SHS ?

Na upartego można tu się dopatrywać RGR, ale trochę to naciągane jednak

arku
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: arku » 22 lis 2018, 17:47

Też patrzyłem pod kontem RGR-u na ten wykres, ale wydaje mi się że prawe ramię musiałoby się mocniej rozbudować żeby tak na do patrzeć. Co nie zmienia faktu że krecha będąca potencjalną linią szyi i tak ma duże znaczenie i jak się pod nią zamkniemy droga do spadków będzie otwarta

Zablokowany