Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
jfd
Stały bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 10 sie 2018, 00:01

Re: Live o wszystkim

Post autor: jfd » 19 sty 2019, 01:39

Rastignac pisze:
19 sty 2019, 00:22
Martin78, po pierwsze wyluzuj, po drugie przestań pisać wierszem, bo to nie forum dla poetów. Twoje posty wyglądają jak zmutowane haiku.

Haha dokładnie. Lepiej uciekaj z giełdy skoro nie rozważasz alternatywnego rozwoju sytuacji niż tylko pogrom niedźwiedzi.

A tu mamy ładny strzał po zakończeniu sesji w USA...od poniedziałku zapewne troszkę dostanie się SP500:
https://www.bloomberg.com/news/articles ... nd=premium

rufi01
Posty: 99
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:43

Re: Live o wszystkim

Post autor: rufi01 » 19 sty 2019, 20:07

Martin78 pisze:
18 sty 2019, 23:21
Czy wy w ogole rozumiecie te pdostawowe zasady?? Tak... sa moze paradoksalne, ale tak to dziala
Kurs bedzie rosl do gory tylko wtedy gdy jest duzo miskow! Bo tylko miski zpewniaja oferty na kupno, czym ich wiecej tym wiecej mozna kupic bez windowania znacznie kursu!

podobają mi się Twoje teorie i faktycznie brzmią paradoksaln
jeśli o mnie chodzi to zdecydowanie jestem "wyznawcą" Grega, stawiam na to pieniądze ale nie wykluczam pomyłki

tak z ciekawości zapytam - jakie masz teraz otwarte pozycje? jeśli to nie tajemnica oczywiście

durin
Stały bywalec
Posty: 200
Rejestracja: 22 maja 2018, 18:57

Re: Live o wszystkim

Post autor: durin » 20 sty 2019, 14:29


Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Live o wszystkim

Post autor: Besso » 20 sty 2019, 15:29

durin pisze:
20 sty 2019, 14:29
Helicopter money czas zacząć:
https://www.forbes.pl/finanse/wlochy-wp ... be/x73xqh2

To wygląda na zwykły zasiłek dla bezrobotnych pod piękną nazwą. Z tego co wiem, idea dochodu podstawowego opiera się na bezwarunkowości i prędzej, czy później owy dochód stanie się faktem ze względu na postępującą robotyzację. Ale to jeszcze nie to.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 21 sty 2019, 09:40

Bry :)

Tak na szybko, bo się odkopuje z 4 dni i muszę najpierw prasówkę ogarnąć i zaległości~

Pamiętacie wykres?

Obrazek

Na tą chwilę, mamy euforię kosmicznych rozmiarów (+350 pkt) i ładne przyspieszenie ruchu w ostatniej fazie, nic zaskakującego. Nie patrzcie na "newsy", bo nie mają żadnego znaczenia i są wyłącznie zasłoną/dopasowaniem do tego co się dzieje na giełdzie.

Podaż została wchłonięta w strefie 2600~ i zgrabnie wywieziona w górę na niskich wolumenach. Nie zgodzę się też z tym, że nie ma tutaj oporów, ponieważ okolice 2700, 2750 i w końcu 2800 tworzą świetną strefę do rozpoczęcia dystrybucji tego całego impulsu korekcynejgo i zastawienia pułapki na byki tym razem.

Nie mam żadnej wątpliwości, że zejdziemy na test low (na tą chwilę nie ma sygnału na zakończenie tego impulsu wzrostowego, ani oznak słabości, więc cierpliwości) pytanie właściwe z jakiego poziomu to nastąpi i dokąd dotrze, czyli ile siły będzie miała podaż. Nie zapominajcie, że na wyższym interwale jesteśmy w trendzie SPADKOWYM do którego brakuje jedynie niższego szczytu, a wszystko rozgrywa się w dłuższym okresie czasu niż myślicie.

Wysoka zmienność powoduje silne ruchy po kilka, kilkanaście procent w krótkim okresie czasu co wpływa, że wiele osób dosłownie zostanie wymiecione z rynku. Mówię tutaj zarówno o tych co grają short jak i long.

Trzeba spokojnie obserwować kiedy wyczerpie się obecny ruch i na bazie tego co będzie widać podejmować PRZEMYŚLANE decyzje, względem ryzyka, kapitału, horyzontu czasowego, etc.

Jeśli chodzi o mnie, spokojnie będę domykał małe longi i realizował zysk po dotarciu do w/w poziomów i wyczerpaniu się obecnego ruchu, analogicznie przerzucając się na shorty. Im wyżej podejdą tym lepiej dla mnie, ale polecam być cierpliwym, bo możemy spokojnie z niższym top obudzić się w moim już ulubionym marcu, w który sam zwątpiłem jeszcze kilka tyg temu.

Natomiast najważniejsze, najważniejsze! dla mnie to zachowanie w momencie testu low i podjęcie decyzji czy zamykam wszystkie shorty i robię pełen swap w longi czy też trzymam je dalej ponieważ rzeczywiście spełni się scenariusz Grega.

I już nie wiem po raz, który, ale przypomnę, że to się nie dzieje w tydzień, ani miesiąc, a cała jest/będzie większa niż wielu sądziło.

Myśleć samodzielnie Panowie i Panie, nie dać się emocjom euforii i strachu, podejmować przemyślane decyzje, trzymać się planu, zarządzać odpowiednio ryzykiem i nie być chciwym. Powodzenia!

Obrazek

I też przypomnę, że duże dystrybucje/reakumulacje mogą mieć najróżniejszą formę, więc nie sugerujcie się jednym wykresem, a miejcie na uwadze, że mogą się też i takie cuda dziać, bo ilu z was zwątpi w spadki jeśli wyjdziemy na 2800+ czy 3000+? To nie jest tak, że to niemożliwe, to jest tylko mało prawdopodobne :)
Załączniki
distr.png

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 21 sty 2019, 13:08

Wyniki na ten tydzień~
Załączniki
earnings 21.jpg

wujt
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2018, 15:31

Re: Live o wszystkim

Post autor: wujt » 21 sty 2019, 21:38

W ameryce dziś bank holiday?

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Plastic Tofu » 21 sty 2019, 21:48

wujt pisze:
21 sty 2019, 21:38
W ameryce dziś bank holiday?

Martin Luther King Jr day.

wujt
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2018, 15:31

Re: Live o wszystkim

Post autor: wujt » 21 sty 2019, 21:56

Plastic Tofu pisze:
21 sty 2019, 21:48
Martin Luther King Jr day.

Dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 22 sty 2019, 12:08

Ciekawa sprawa. Cały czas uważałem, że w okolicach marca możemy mieć niższy top, a po zapoznaniu się z ostatnimi raportami i prognozami na 2019, zanosi się na to, że to będzie dołek. W każdym razie kierunek nie ma dla mnie wielkiego znaczenia, raczej potwierdza się to, że to będzie decydujący miesiąc, moment i warto być czujnym, aby zająć odpowiednie pozycje.

Andrew
Posty: 26
Rejestracja: 15 lip 2018, 22:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Andrew » 22 sty 2019, 15:54

Ciarki mnie przeszły na myśl o tym co sugeruje Saxo w wypadku braku alternatywy
https://stooq.pl/n/?f=1271769

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 22 sty 2019, 16:11

Dzięki za linka, moim zdaniem napisali prawdę i to dość trafnie osadzoną w datach. Takie realia mamy i tak naprawdę nikt nie wie czy wyjdziemy z tego obronną ręką jeśli proces upadku się rozpędzi.

US Existing Home Sales Dec: 4.99M (est 5.24M; prev R 5.33M)
- Existing Home Sales (M/M) Dec: -6.4% (est -1.5%; prev R 2.1

jfd
Stały bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 10 sie 2018, 00:01

Re: Live o wszystkim

Post autor: jfd » 22 sty 2019, 19:27

dammad pisze:
21 sty 2019, 09:40
Bry :)

Tak na szybko, bo się odkopuje z 4 dni i muszę najpierw prasówkę ogarnąć i zaległości~

I też przypomnę, że duże dystrybucje/reakumulacje mogą mieć najróżniejszą formę, więc nie sugerujcie się jednym wykresem, a miejcie na uwadze, że mogą się też i takie cuda dziać, bo ilu z was zwątpi w spadki jeśli wyjdziemy na 2800+ czy 3000+? To nie jest tak, że to niemożliwe, to jest tylko mało prawdopodobne :)


Dammad, dzięki za podsumowanie, niezwykle trafne. Również borykam się z tym co napisałeś, a więc czy przy low przechodzić w longi czy czekać na spełnienie się scenariusza Grega. Ja zaryzykowałem, otworzyłem shorty w piątek na końcówce, jednak się opłacało. Trzymam zapewne jeszcze przez tydzień-dwa :)


Pozdrowienia!

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 22 sty 2019, 19:48

O longach to ja będę myślał wyłącznie przy pozytywnych sygnałach po teście low :) a tak sell, sell, sell~ I szczerze mówiąc, nie podoba mi się ta dzisiejsza świeczka, wolałbym, aby się dokulali na 2700 czy nawet 2740~, a tak nie wiadomo czy to nie jest przypadkiem początek mniejszej korekty, aktualnego trendu wzrostowego~

Taka zgrabna grafika mi się jeszcze dziś trafiła:
Załączniki
bbb.jpg

jfd
Stały bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 10 sie 2018, 00:01

Re: Live o wszystkim

Post autor: jfd » 23 sty 2019, 01:54

dammad pisze:
22 sty 2019, 19:48
O longach to ja będę myślał wyłącznie przy pozytywnych sygnałach po teście low :) a tak sell, sell, sell~ I szczerze mówiąc, nie podoba mi się ta dzisiejsza świeczka, wolałbym, aby się dokulali na 2700 czy nawet 2740~, a tak nie wiadomo czy to nie jest przypadkiem początek mniejszej korekty, aktualnego trendu wzrostowego~

Taka zgrabna grafika mi się jeszcze dziś trafiła:

Też tak pomyślałem. Choć ciężko teraz mówić o jakichkolwiek trendach. Najlepiej otworzyć shorta i nie analizować zanadto, już nauczyłem się pare lat temu, że trzymanie wychodzi na zdrowie. A otwieranie/zamykanie tylko przysporzyło kłopotów :)

ODPOWIEDZ