Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
jfd
Stały bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 10 sie 2018, 00:01

Re: Live o wszystkim

Post autor: jfd » 17 sty 2019, 22:28

Ryszard Wielkouch pisze:
17 sty 2019, 20:54
Wiadomo, poszła wiadomość, że USA chcą się wycofać z części sankcji na Chiny.

Dzięki za info, pytam bo faktycznie nie widać nic konkretnego nigdzie odnośnie tych sankcji...ale zapewne pod ten news jeżeli gdzieś się pojawił to ten wzrost był...pytanie czy zejdziemy do jutra do 2625.

Marek
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: Marek » 17 sty 2019, 22:37

jfd pisze:
17 sty 2019, 22:28
Ryszard Wielkouch pisze:
17 sty 2019, 20:54
Wiadomo, poszła wiadomość, że USA chcą się wycofać z części sankcji na Chiny.

Dzięki za info, pytam bo faktycznie nie widać nic konkretnego nigdzie odnośnie tych sankcji...ale zapewne pod ten news jeżeli gdzieś się pojawił to ten wzrost był...pytanie czy zejdziemy do jutra do 2625.

On był na Bloombergu parę minut już po tym wystrzale...
https://www.bloomberg.com/news/articles ... markets-vp

jfd
Stały bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 10 sie 2018, 00:01

Re: Live o wszystkim

Post autor: jfd » 18 sty 2019, 16:06

Dammad, może jakiś komentarz? :)

Maro
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: Live o wszystkim

Post autor: Maro » 18 sty 2019, 16:55

jfd pisze:
18 sty 2019, 16:06
Dammad, może jakiś komentarz? :)

Dał na swoim profilu na fb (marketontime) komentarz, że będzie na urlopie do poniedziałku

jfd
Stały bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 10 sie 2018, 00:01

Re: Live o wszystkim

Post autor: jfd » 18 sty 2019, 17:25

Maro pisze:
18 sty 2019, 16:55

Dał na swoim profilu na fb (marketontime) komentarz, że będzie na urlopie do poniedziałku

Dzięki za info!

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gregory » 18 sty 2019, 17:40

Tu nie ma co komentować. Wszystko widać na wykresie. W1 2634 rozjechane. Następny opór 2800 ponieważ po drodze nic nie ma. Wyjaśni się w przyszłym tygodniu albo retest 2600 i w dół czyli fałszywe wybicie jeśli nie to w górę na 2800. Patrząc na dzienny praktycznie niema ani jednej czarnej świecy co świadczy o sile ruchu. Poza tym krachu nie było ale była ponad 20% korekta. Na chwilę obecną zrobiliśmy więcej niż 10% czy 50 fibo przebite. 2700 to 61,8 ale na tym poziomie nic nie ma. Dopiero 76,4 tam jest strefa oporowa 2800.
Patrząc na to co się dzieje uważam spadek poniżej 2200 mało realnym. Choć jestem nastawiony bardziej spadkowo jakiegoś dramatu spadkowego na ten moment się nie spodziewam raczej.
Wznowienie finansowania agend rządowych uważam że rynek potraktuje jako impuls do dalszych wzrostów. Słabym impulsem spadkowym może być sprawa brexitu ale jak wskazują fakty na teraz Ameryka ma gdzieś problemy europejskie.

Poza tym jest jeszcze jedna kwestia. Mianowicie w ostatnim komunikacie FED widać że się ugiął w swojej retoryce, która właściwie uległa zmianie w stosunku do deklaracji początkowych. Dla mnie świadczy to o słabości stanowiska i dalszej niezdolności o utrzymania celu jakim było zacieśnianie polityki finansowej w pierwotnym, deklarowanym wydaniu. To jest dla mnie co najmniej sygnałem że w najgorszym razie będziemy mieli długoterminowy trend boczny. Dolnym jego ograniczeniem będzie 200 okresowa z W1.

Podobna jest sytuacja na US100, więc nie ma co zaśmiecać wątku wykresami.
Załączniki
US500.png

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Live o wszystkim

Post autor: Martin78 » 18 sty 2019, 18:47

Nic dodac nic ująć :) przypomne tylko :)


Martin78 pisze:
10 sty 2019, 22:56

Kazda fala konczy sie silnym ruchem
wiec 2630 to za malo na taki ruch, jak jestesmy przy 2600
nie zdziwie sie jak bedzie 2700...
to sie nie wygasi lagodnie, trzeba ostro wystraszyc miski

wiec sie misiaczki bardzo zdziwicie sama koncowka, wtedy juz przestaniecie pytac dlaczego bo bedziecie lizac rany


arku
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:32

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku » 18 sty 2019, 19:24

Nieprawda że na 2700 nic nie ma. Obecnie na tym poziomie przebiega linia trendu spadkowego, co w połączeniu z fibo 61,8 daje już solidny opór.
Zresztą nieważne z jakiego poziomu rynek by nie zawrócił, to po fakcie zawsze uda się coś dopasować :-)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Live o wszystkim

Post autor: sebo » 18 sty 2019, 19:41

Nie ważne gdzie linia przebiega, gdzie jest kreska, ważne ilu chętnych będzie do sprzedaży i kupna akcji.
Pewnie większość myśli i robi jak ja, wstrzymuję się ze sprzedażą i kupnem.
Miłego weekendu, tydzień był dla mnie nudny.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gregory » 18 sty 2019, 19:57

Gdzie leży prawda tego nikt nie wie, a ludzie mówią różne rzeczy. Nie zamierzam się sprzeczać.
Ja nie polegam zbytnio na różnych skośnych liniach z powodu dowolności i ich rysowania i interpretacji.
Dla mnie są istotne poziome wsparcia i opory które najczęściej wyznaczam z W1, na tym interwale jest mało szumu.
Dlatego uważam poziomy ok 2600 i 2800 za istotne, zwłaszcza że wielokrotnie potwierdzone iż stanowią istotne strefy dla ruchu ceny.
Należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy mamy już trend spadkowy?
Patrząc na W1 i 200 okresową to chyba raczej jeszcze nie mamy trendu spadkowego. Ciągle siedzimy w korekcie.
Skoro już mowa o 200 okresowej to na upartego 200 okresowa z D1 może wyznaczać strefę oporową a to poziom ok. 2750.

arku
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:32

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku » 18 sty 2019, 21:32

zgadzam się że poziome wsparcia i opory są bardzie obiektywne, przy rysowaniu linii trendu już można trochę "ponaciągać" - jedni rysują po knotach, inni po korpusach itp. Dodatkowa gdy zastosować skalę liniową a nie logarytmiczną też mogą wyjść różnice.
Ja jednak podpieram się również liniami skośnymi i np. w tym tygodniu ładnie netflix odbił się od LT poprowadzonej przez ostatnie dwa ekstrema (wykres W1) co pozwoliło mi upolować dobre shorty.

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Live o wszystkim

Post autor: Martin78 » 18 sty 2019, 22:36

sebo pisze:
18 sty 2019, 19:41
Nie ważne gdzie linia przebiega, gdzie jest kreska, ważne ilu chętnych będzie do sprzedaży i kupna akcji.
Pewnie większość myśli i robi jak ja, wstrzymuję się ze sprzedażą i kupnem.
Miłego weekendu, tydzień był dla mnie nudny.

Tak to wlasnie sie odbywa
Ze ludzie wystrachani czy sprzedawac czy kupowac.

To jest psychologia i naprawde proste obserwacje, ale do was to nie dociera bo wy wolicie tony wykresow.
Pisalem przeciez, zapamietac to!
ze to bylo widac jak na dloni. Nie bylo zadnych realizacji zyskow do konca sesji.
Co to znaczy? Ze grubasy nie chca nic sprzedawac! Czemu nie chca? No bo to bedzie roslo i roslo!

Mozna bylo spokojnie brac na wzrosty :)

Pamietajcie jedno, zmiana trendow, nawet tych krotko/srednioterminowych poprzedzona jest bardzo mocnymi ruchami. Pisalem to ze 3 razy.

Czyli, logicznie myslac.. Jesli widze ze na sesjach grubas nie realizuje zyskow
Jesli nie bylo silnego ruchu konczacego. TO WIEM ZE BEDZIE ROSLO I TAKIEGO SILNEGO RUCHU NALEZY OCZEKIWAC przed korekta.


Stad bylem pewien ze nie skoncza na 2630 jak byli przed 2600. Co napisalem wtedy? przypomnijcie :)
Ze zrobia conajmniej 2666 a moze 2700 i to w jakims silnych ruchu jesli mamy miec jakas korekte.

Mozna przyjac ze to dzis mogl byc taki ruch. Ostroznosci nie zawadzi, ALE nie widzialem realizacji zyskow. Wiec wydaje sie ze nadal beda isc w gore.

na 2666 raczej nie skonczymy, bo nadal nie widze zadnej checi pozbywania sie akcji przez grubasow :)
kolejny poziom to 2700, mozna smialo kupowac nawet jak ciut skoryguja, a potem i 2800 ale to sie zobaczy :)

Na takiej samej PROSTEJ logice wywnioskowalem ze ta bessa to byla sciema. Tlumaczlem to wam, skad mi sie to wzielo.
a potem ten konczacy ruch w wigilie, przy najmniejszym wysilku przy najmniejszym mozliwym zaangazowaniu kapitalu. Manipulacja paru funduszy, jakiejs spoldzielni. Ta prognoza mnie kosztowala wiele, na bledach. Dalem sie na to zrobic, bo nie spodziewalem sie ze taki numer wytna w wigilie. Bolalo na swieta, ale coz :)

Pisalem non stop, bediemy mieli ostra jazde w gore i nie bedzie to zaden rajd w bessie, tylko normalne odreagowanie po korekcie. To bylo widac jak na dloni!
Poza tym pokazywaly to wlasnie te obligi :) doszly do bandy) ropa, dolar, perspektywa stop, ktore dla Grega akurat byly zwiastunem bessy a dla mnie koncem korekty :) Media non stopo kryzys a wyniki z gospodarki macro byly dobre. No to jasne ze to odbije...

Jeszcze mam takie przemyslenie, ze po tak ogromnym odplywie kapitaliu retiail. Wzrosty musza byc dlugie. Zeby przekonac ulice.
Nie mozna ich wystraszyc jesli ulica ma umoczyc w kryzysie, jesli trzeba ich wycyckac. Trzeba ich dobrze zachecic.
Wiec te wzrosty moga byc naprawde zaskakujace... Nie moze byc zawahania, to ma rosnac i pokazywac. hej ulica, mozecie wracac, juz jest spokojnie! To da zarobic!
Moga zrobic ATH tak szybko i mocno ze sie nie spodziewacie...
Ostatnio zmieniony 18 sty 2019, 22:52 przez Martin78, łącznie zmieniany 5 razy.

jfd
Stały bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 10 sie 2018, 00:01

Re: Live o wszystkim

Post autor: jfd » 18 sty 2019, 22:42

Martin78 pisze:
18 sty 2019, 18:47
Nic dodac nic ująć :) przypomne tylko :)


Martin78 pisze:
10 sty 2019, 22:56

Kazda fala konczy sie silnym ruchem
wiec 2630 to za malo na taki ruch, jak jestesmy przy 2600
nie zdziwie sie jak bedzie 2700...
to sie nie wygasi lagodnie, trzeba ostro wystraszyc miski

wiec sie misiaczki bardzo zdziwicie sama koncowka, wtedy juz przestaniecie pytac dlaczego bo bedziecie lizac rany


Właśnie szukałem tego tekstu na forum...dzięki :)

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Live o wszystkim

Post autor: Martin78 » 18 sty 2019, 23:21

no misiaczki powoli traca zapal, dokladnie jak pisalem :)
juz nawet nie pytaja DLACZEGO :) Liza rany :)
Ci ktorzy wyskoczyli stoja z boku

Nie ma za duzo misiaczkow, to byczki tez nie kupuja, bo kto ma im to sprzedac? Byczki wywinduja tylko bez sensu kurs do gory a za duzo sie nie obkupia.
Bo byczki tez nie sa glupie i drogo nie chca brac.
A tylko misiaczki moga hamowac wzrost kursu... Coraz ich mniej, wiec... Trzeba oddac im pola zeby znow moc kupic tanio.ad

Czy wy w ogole rozumiecie te pdostawowe zasady?? Tak... sa moze paradoksalne, ale tak to dziala
Kurs bedzie rosl do gory tylko wtedy gdy jest duzo miskow! Bo tylko miski zpewniaja oferty na kupno, czym ich wiecej tym wiecej mozna kupic bez windowania znacznie kursu!

Jesli jest ich coraz mniej, to zaden gruby byczek nie bedzie kupowal duzych ilosci zeby mu potem kurs bez sensu wyskoczyl do gory. Po co ma kupowac drogo. To sie mija z celem :) Dlatego oddaje pole byczkom. Ale widac ze nie sprzedaje tego co ma. Pozwala tylko zarobic przez chwile miskom. Po czym jak ci z kursem troche zjada znow to odkupi taniej, i o to tu chodzi.

Widac jak na dloni panowie, to jest Bull Market!

Jednak korekta blisko :)
Ale sie nie napalajcie, nie bedzie za gleboka :)

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 19 sty 2019, 00:22

Martin78, po pierwsze wyluzuj, po drugie przestań pisać wierszem, bo to nie forum dla poetów. Twoje posty wyglądają jak zmutowane haiku.

ODPOWIEDZ