Najtańsza giełda do spreadów na SPY

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
RobertStelar
Gość niedzielny
Posty: 13
Rejestracja: 08 cze 2024, 20:25
Tu mieszkam: Niemcy

Najtańsza giełda do spreadów na SPY

Post autor: RobertStelar »

Serwus,
Przy wystawieniu spreada kredytowego Sep 23 571/572 Bear Call zapłaciłem prowizji 3.09 $. Spread został zrealizowany na giełdzie PSE. Mam ustawione Smart Routing. Czy z Waszego doświadczenia warto wskazać konkretne giełdy, zamiast Smart Routing, aby prowizja za jeden kontrakt była mniejsza niż 1 $ ?
Jakie najtańsze giełdy są dla SPY ?
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 256
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Najtańsza giełda do spreadów na SPY

Post autor: iMisiek »

W Tasty masz stala opłata 1 USD za otwarcie pozycji wiec za spreada bedzie 2 USD + oplaty wiec wychodzi 2.27 USD
RobertStelar
Gość niedzielny
Posty: 13
Rejestracja: 08 cze 2024, 20:25
Tu mieszkam: Niemcy

Re: Najtańsza giełda do spreadów na SPY

Post autor: RobertStelar »

Dzięki, pytam o giełdę, nie o brokera.
W IB mogę ustawić Smart Routing lub wybrać konkretną giełdę.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 256
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Najtańsza giełda do spreadów na SPY

Post autor: iMisiek »

RobertStelar pisze: 23 wrz 2024, 23:23 Dzięki, pytam o giełdę, nie o brokera.
W IB mogę ustawić Smart Routing lub wybrać konkretną giełdę.
Z tego co kojarzę to ceny mogą sie zmieniać dynamicznie i ja nie słyszałem ze był dostępny cennik giełd dla klientów detalicznych
Wiem jak w jest to Tasty (tam nie masz wyboru) ale znasz cene

Pozatym w Tasty jest jeszcze to -

Capped Commissions
Our commissions are capped at $10 per leg for all opening listed equity option trades
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 631
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Sam już nie wiem, chyba głównie jednak na lotniskach

Re: Najtańsza giełda do spreadów na SPY

Post autor: Tomek »

Wysokość prowizji na giełdach zmienia się dynamicznie w zależności od płynności na danym instrumencie w danym momencie, więc nie da się stwierdzić, który parkiet jest najtańszy. Jak dana giełda potrzebuje akurat płynności na opcje na AAPL, to obniża prowizje, żeby brokerzy kierowali zlecenia klientów na jej parkiet. Jak drugiego dnia czy w drugiej godzinie tej płynności ma dostatecznie, to podwyższa prowizje. Dlatego zresztą powstał ten smart routing, żeby kierować zlecenia dynamicznie na giełdę, która w danym momencie ma kombinację najlepszej ceny i najniższej prowizji.
RobertStelar
Gość niedzielny
Posty: 13
Rejestracja: 08 cze 2024, 20:25
Tu mieszkam: Niemcy

Re: Najtańsza giełda do spreadów na SPY

Post autor: RobertStelar »

Dzięki. Czyli Smart Routing zostaje.

Jako ciekawostkę dodam, że raz miałem prowizję ujemną, czyli dopłacili mi dodatkowo za to, że wystawiłem opcję.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 631
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Sam już nie wiem, chyba głównie jednak na lotniskach

Re: Najtańsza giełda do spreadów na SPY

Post autor: Tomek »

Tak, to się zdarza, bo IBKR korzysta z tzw. payment for order flow, czyli to taki trochę kickback, gdzie broker sam zarabia prowizje za to, że kieruje zlecenia klientów na konkretny prywatny parkiet (który akurat potrzebuje płynności od detalu, żeby HFT miało żniwa). No i IBKR w swojej wspaniałości czasem częścią tych prowizji dzieli się z nami :)
ODPOWIEDZ