Carry Trade

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
RobertStelar
Gość niedzielny
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2024, 20:25
Tu mieszkam: Niemcy

Carry Trade

Post autor: RobertStelar »

Tomek,
W nawiązaniu do ostatniego artykułu, mógłbyś zrobić webinar lub dodatkowy wpis z instrukcją, krok po kroku, jak przeprowadzić Carry Trade ?

Od pożyczenia jenów na koncie margin do zakupu Billsów za uzyskane dolary.

Dziękuję.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 620
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Sam już nie wiem, chyba głównie jednak na lotniskach

Re: Carry Trade

Post autor: Tomek »

Nie byłoby za bardzo o czym mówić w trakcie takiego webinaru, bo do tego wystarczy transakcja BUY na parze walutowej USD.JPY :)

A jak kupić Billsy, to pisałem i pokazywałem w artykule oraz nagraniu, które dostępne są tutaj: https://www.tradingforaliving.pl/obliga ... rbowe-usa/
RobertStelar
Gość niedzielny
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2024, 20:25
Tu mieszkam: Niemcy

Re: Carry Trade

Post autor: RobertStelar »

Czyli tak:

1. Kupuję parę USD.JPY.
Powiedzmy 100 000$, czyli pożyczam od brokera 680 jenów.

2. Oprocentowanie jenów to 1.5 %

3. Rocznie muszę brokerowi płacić 10.2 jenów, czyli ca. 1510 $ (przy kursie USD.JPY = 148)

4. Od 100 000$ broker zapłaci mi 4.83% dla kwoty 90 000$, czyli rocznie 4347 $.

5. Zostaje mi na czysto 2837 $ w skali roku, nie robiąc nic z parą USD.JPY. Może nawet lepiej nic nie robić, aby w dowolnym momencie oddać pożyczone jeny ?

Czy o to chodzi ?
Jakie są tu ryzyka ?
kuba
Stały bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: Carry Trade

Post autor: kuba »

Kurs walutowy odwrotnie powinien być, $1=¥148
Czyli pożyczasz ¥14,800,000

A ryzyko to umacniający się jen. Np. jeśli jen się umocni i kurs USDJPY wniesie np $1=¥128 to wtedy Twoja pożyczka ¥148m będzie warta w przeliczeniu $115,625. Czyli na odsetkach zarobiłeś $4,000 ale na kursie straciłeś $15,000.
Oczywiście jen może równie dobrze osłabić się do dolara, wtedy zyskujesz podwójnie.
Ja prognozowac kursów walut nie potrafię, także sam musisz sobie ocenić czy gra warta świeczki
RobertStelar
Gość niedzielny
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2024, 20:25
Tu mieszkam: Niemcy

Re: Carry Trade

Post autor: RobertStelar »

Dzięki.

Czyli jednak bezpieczniej kupić dolary, potem Billsy, a za uzysk wystawiać miesięczne spready na SPY i QQQ.
FreeCashFlow
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2024, 22:15
Tu mieszkam: Poland

Re: Carry Trade

Post autor: FreeCashFlow »

Jakoś nie bardzo widzę możliwość zarobienia na kuponie, na wzroście cen obligacji, przy jednoczesnym zarobieniu na umocnieniu dolara.
To nie ma dla mnie większego sensu.

Chyba, że jakieś okresy paniki lub tym podobne, kiedy normalna ekonomia przestaje działać.
ODPOWIEDZ