Hedge walutowy - Wasze opinie, czy stosujecie

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
Pytacz
Gość niedzielny
Posty: 13
Rejestracja: 24 lip 2024, 15:23
Tu mieszkam: Poland

Hedge walutowy - Wasze opinie, czy stosujecie

Post autor: Pytacz »

Witajcie - czy stosujecie Hedge walutowy? jeśli tak to dlaczego? jeśli nie to też dlaczego ? bo słyszałem tyle samo opinii za i przeciw, że już się pogubiłem, pozdrawiam serdecznie
kuba
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: Hedge walutowy - Wasze opinie, czy stosujecie

Post autor: kuba »

Pytacz pisze: 14 sie 2024, 00:32 bo słyszałem tyle samo opinii za i przeciw, że już się pogubiłem
To jak usłyszysz jeszcze kilka opini to się odnajdziesz? ;)

Ja u siebie nie stosuje żadnego hedge walutowego jako takiego, natomiast mam inwestycje w różnych walutach, więc jakieś tam nawet wieksze ruchy USD mnie nie bolą. Obecnie chyba mam 10% w PLN, 45% w USD i pozostałe 45% w innych walutach krajowych rozwiniętych (EUR, JPY, CAD,...).

Chyba nawet tu na forum ktoś pisał, że w długim terminie nie opłaca się stosować zabezpieczenia walutowego. Natomiast jeśli np. obstawiasz obniżkę stóp w USA i spadek USD względem EUR, to może takie 'spekulacyjne' zagranie ma jakiś sens.

Pzdr.
Kuba
Pytacz
Gość niedzielny
Posty: 13
Rejestracja: 24 lip 2024, 15:23
Tu mieszkam: Poland

Re: Hedge walutowy - Wasze opinie, czy stosujecie

Post autor: Pytacz »

No właśnie bo wcześniej czy później waluta i tak odbije, jeśli to licząca się na świecie waluta, tak mi się wydaje
ODPOWIEDZ