Bull credit spread

Wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych instrumentów pochodnych, przede wszystkim opcji, ale też swapów czy kontraktów terminowych. Hedging, short volatility i zagrania kierunkowe. Co kto lubi.
bakaesce
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 06 lut 2023, 09:34
Tu mieszkam: Sosnowiec

Bull credit spread

Post autor: bakaesce »

Witam , przy poprzednim pytaniu pomogliście więc liczę że tym razem też rozjaśnicie mi sytuację .
Sprawa jest bardzo prosta .. ale ponownie będę robił to 1 raz więc brak doświadczenia w tym konkretnym aspekcie, do rzeczy : teoretyczne mam bull credit spread’a na akcje X ze strike 100 , opcja jest załóżmy na rok , po 4 miesiącach akcje są po 150 - czyli cała pozycja dla uproszczenia daje 5000 zysku przy zamknięciu - pytanie jak to zrobić praktycznie ? Jak w IB zamknąć taką pozycję przed czasem ? Sell ? Close position ? Nie robiłem tego jeszcze stąd pewnie dosyć śmieszne pytanie. Pozdrawiam
kuba
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: Bull credit spread

Post autor: kuba »

Credit spread zasadniczo ma dwa poziomy strike, jeden na opcję long i jeden na opcję short. Ale to akurat nieistotny szczegół w przypadku Twojego pytania ;)

Najprościej zrobić po prostu CLOSE na pozycji, którą chcesz zamknąć. Jedynie trzeba uważać, żeby przypadkiem nie zamknąć tylko jednej nogi (leg), tylko cały spread.
ODPOWIEDZ