Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Tomek » 25 maja 2018, 09:31

Staram się nie być tutaj cyniczny, ale czasami i ja ulegam...

Onufry, zobacz jak to wygląda z boku: inwestujesz w chyba najbardziej skomplikowany derywat na świecie (VIXY), który jest pochodną innego instrumentu pochodnego (VIX), który jest pochodną jeszcze innego instrumentu pochodnego (opcje), które są kolejną pochodną odrębnego instrumentu pochodnego (S&P 500), który jest wirtualnym indeksem naśladującym zbiór jeszcze innych instrumentów bazowych (akcje).

I teraz, kompletnie nie znając mechaniki, ani sposobu działania VIXY, nie rozumiejąc za grosz na czym polega idea tego funduszu i jak on w rzeczywistości działa, ani co trzyma w środku, bazujesz na inwestycji w taki skomplikowany instrument tylko dlatego, że w 2011 roku jego wycena wynosiła 11 000 pkt., a dzisiaj wynosi 28 pkt. i liczysz na to, że sytuacja kiedyś się powtórzy, co spowoduje wzrost jeszcze innego instrumentu pochodnego, czyli QID?

Większość osób nie potrafi regularnie zarabiać na giełdzie przy wykorzystaniu najprostszych instrumentów, czyli akcji, a więc po co jeszcze dodatkowo utrudniać sobie życie i podnosić poprzeczkę, próbując wykorzystać najbardziej skomplikowane instrumenty finansowe, jakie zostały wymyślone w ostatnich kilkunastu latach?

Jest taki znany akronim, którego jestem dużym fanem: KISS, czyli Keep It Simple, Stupid :)

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 25 maja 2018, 10:12

Tomek pisze: w taki skomplikowany instrument tylko dlatego, że w 2011 roku jego wycena wynosiła 11 000 pkt., a dzisiaj wynosi 28 pkt.
Dobrze Tomaszu że nawiązujesz do tego instrumentu i podobnych mu w sumie. (VXX:arcx) 11000 pkt to nic innego jak magia cyfr. Warto aby inwestor prześledził wspomniany co działo się z nim na przestrzeni od 2011 i skąd tak naprawdę wynika obecna wartość przeszła 11000 pkt. Przecież ten instrument realnie nie miał wówczas takiej wartości i liczenie na to nawet że przy sprzyjającym układzie tam dojdzie powiedzmy w ciągu roku jest jak wiara że wyrosną skrzydła i nie trzeba będzie korzystać z linii lotniczych. Ja akurat obserwuję już bardzo długo VXX i pamiętam że 2-3 lata temu jego wartość oscylowała w okolicach 10-13 $ a obecna wartość notowania to 33$. Czy to oznacza że wzrósł, skąd. Ciągle spada. Czy to oznacza jak wyżej że osiągnie wartość 125000 pkt . Oczywiście że nie.

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 25 maja 2018, 10:38

Tomek pisze:Staram się nie być tutaj cyniczny, ale czasami i ja ulegam...

Onufry, zobacz jak to wygląda z boku: inwestujesz w chyba najbardziej skomplikowany derywat na świecie (VIXY), który jest pochodną innego instrumentu pochodnego (VIX), który jest pochodną jeszcze innego instrumentu pochodnego (opcje), które są kolejną pochodną odrębnego instrumentu pochodnego (S&P 500), który jest wirtualnym indeksem naśladującym zbiór jeszcze innych instrumentów bazowych (akcje).

I teraz, kompletnie nie znając mechaniki, ani sposobu działania VIXY, nie rozumiejąc za grosz na czym polega idea tego funduszu i jak on w rzeczywistości działa, ani co trzyma w środku, bazujesz na inwestycji w taki skomplikowany instrument tylko dlatego, że w 2011 roku jego wycena wynosiła 11 000 pkt., a dzisiaj wynosi 28 pkt. i liczysz na to, że sytuacja kiedyś się powtórzy, co spowoduje wzrost jeszcze innego instrumentu pochodnego, czyli QID?

Większość osób nie potrafi regularnie zarabiać na giełdzie przy wykorzystaniu najprostszych instrumentów, czyli akcji, a więc po co jeszcze dodatkowo utrudniać sobie życie i podnosić poprzeczkę, próbując wykorzystać najbardziej skomplikowane instrumenty finansowe, jakie zostały wymyślone w ostatnich kilkunastu latach?

Jest taki znany akronim, którego jestem dużym fanem: KISS, czyli Keep It Simple, Stupid :)
Jest skomplikowany , ale jego zasada działania jest bardzo prosta.Nie ma znaczenia stopień skomplikowania.Liczy się tylko to że przy spadkach , on leci do góry.
Jest to moja jedyna szansa która już sie nie powtórzy, żeby pozyskać kapitał.Pracuje już chwile , ale nie wystarcza mi pieniędzy na nic czasem nawet na szlugi , jakbym chciał długoterminowo w coś zainwestować , to nie za takie pieniądze bo to jest śmieszne.Jak przetrwam swapy to mi się kiedyś uda.Chyba najlepiej korzystać z instrumentów o największym potencjale.Niektórzy muszą zaczynać od zera.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Tomek » 25 maja 2018, 10:55

onufry pisze:Jest skomplikowany , ale jego zasada działania jest bardzo prosta.Nie ma znaczenia stopień skomplikowania.Liczy się tylko to że przy spadkach , on leci do góry.
Jest to moja jedyna szansa która już się nie powtórzy, żeby pozyskać kapitał.
Tylko w oczekiwaniu na te spadki, tego typu instrumenty potrafią wyzerować cały rachunek. Ledwie dwa miesiące temu z instrumentów opartych na VIX wyparowały miliardy dolarów i wszyscy nagle zaczęli się dziwić, jak to możliwe, że im ETF w ciągu jednego dnia spadł o 97%, a przecież to miały być bezpieczne instrumenty. W dodatku przez te splity i odwrotne splity w większości przypadków nigdy nie zobaczysz na wykresie, że dzieje się coś złego, bo jak kurs spada w niskie poziomy, to robi się odwrotny split i nagle kurs wygląda jakby odbił do niewiadomo jakich zakresów.

Ja rozumiem motywację, żeby się szybko dorobić na hazardzie i potem już zacząć to "prawdziwe" inwestowanie, ale niestety to tak nie działa. Nie ma łatwych pieniędzy, nie ma drogi na skróty i nie ma prostych rozwiązań dla złożonych problemów. I nie ma już więcej moralizowania, pardon :)

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 25 maja 2018, 14:12

[quote="Bartek"Co w związku z tym skłoniło Ciebie żeby grać przeciwko największym firmom tego świata?
Nie martwi Ciebie że wiele firm przeciwko którym grasz jest na kolejnych nowych szczytach np. AAPL, NFLX, i kilka innych blisko szczytów i nie chcą coś spadać.
Jestem ciekawy też kiedy kiedy skonczysz szortować Nasdaqa jesli Twój scenariusz sie nie sprawdzi- zachowasz 50% kapitału czy grasz zero jedynkowo albo zarobisz albo wyzerujesz konto?
Powodzenia[/quote]
Jeszcze zanim interesowałem się giełdą , bardzo dobrze znałem historie pieniądza , wpływu wojen na finanse , dlaczego powstały największe instytucje jak banki centralne ONZ, MFW , system dwupartyjny partia rządząca i opozycja a i tak zrobią to samo.Dzięki temu wiem że to się stanie ,niczego w życiu nie byłem bardziej pewien.Dużo już nie urosną akcje jak np sp500.NIgdy ich nie sprzedam nawet jakbym miał je trzymać do emerytury.Shorta nasdaq sprzedam gdy będzie conajmniej ponad 1k.Vixy mam zamiar sprzedać za 100k , uważam że urośnie więcej niż 100k.Teraz mam 48% margin level.Vixy przy cenie 30 za akcje nie jest aż tak ryzykowne.
eleste pisze: Nie rozumiem. Co teraz moze być lepiej?
Krach z większym impetem.
Tomek pisze:Ledwie dwa miesiące temu z instrumentów opartych na VIX wyparowały miliardy dolarów i wszyscy nagle zaczęli się dziwić, jak to możliwe
Pewnie svxy , jak będzie okolica dna bessy czyli cena svxy koło 1zł to to kupie i przytrzymam do 20-30 zł za akcje jak spadnie znowu do zera to wyjde na zero.
Kris pisze:Wszyscy zaczynają od zera. Wszystko buduje się mozolnie, powoli, małymi krokami i wymaga to dużo wyrzeczeń cierpliwości i pracy. Sytuacje gdy ktoś wygrywa miliony są losowe a i tak 75 % takich ludzi traci wygraną w pierwszych czterech latach. Onufry nie próbowałbym wejść na szczyt Pałacu Kultury schodami wykonując dwa kroki.
Z takim podejściem jest to niemożliwe bo nawet nie spróbujesz.
Gregory pisze: DPrzecież ten instrument realnie nie miał wówczas takiej wartości
Prosiłbym o wytłumaczenie , bo jak każdy wie wiedze mam małą.

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 25 maja 2018, 14:15

Bartek pisze:Co w związku z tym skłoniło Ciebie żeby grać przeciwko największym firmom tego świata?
Nie martwi Ciebie że wiele firm przeciwko którym grasz jest na kolejnych nowych szczytach np. AAPL, NFLX, i kilka innych blisko szczytów i nie chcą coś spadać.
Jestem ciekawy też kiedy kiedy skonczysz szortować Nasdaqa jesli Twój scenariusz sie nie sprawdzi- zachowasz 50% kapitału czy grasz zero jedynkowo albo zarobisz albo wyzerujesz konto?
Powodzenia
Jeszcze zanim interesowałem się giełdą , bardzo dobrze znałem historie pieniądza , wpływu wojen na finanse , dlaczego powstały największe instytucje jak banki centralne ONZ, MFW , system dwupartyjny partia rządząca i opozycja a i tak zrobią to samo.Dzięki temu wiem że to się stanie ,niczego w życiu nie byłem bardziej pewien.Dużo już nie urosną akcje jak np sp500.NIgdy ich nie sprzedam nawet jakbym miał je trzymać do emerytury.Shorta nasdaq sprzedam gdy będzie conajmniej ponad 1k.Vixy mam zamiar sprzedać za 100k , uważam że urośnie więcej niż 100k.Teraz mam 48% margin level.Vixy przy cenie 30 za akcje nie jest aż tak ryzykowne.
eleste pisze: Nie rozumiem. Co teraz moze być lepiej?
Krach z większym impetem.
Tomek pisze:Ledwie dwa miesiące temu z instrumentów opartych na VIX wyparowały miliardy dolarów i wszyscy nagle zaczęli się dziwić, jak to możliwe
Pewnie svxy , jak będzie okolica dna bessy czyli cena svxy koło 1zł to to kupie i przytrzymam do 20-30 zł za akcje jak spadnie znowu do zera to wyjde na zero.
Kris pisze:Wszyscy zaczynają od zera. Wszystko buduje się mozolnie, powoli, małymi krokami i wymaga to dużo wyrzeczeń cierpliwości i pracy. Sytuacje gdy ktoś wygrywa miliony są losowe a i tak 75 % takich ludzi traci wygraną w pierwszych czterech latach. Onufry nie próbowałbym wejść na szczyt Pałacu Kultury schodami wykonując dwa kroki.
Z takim podejściem jest to niemożliwe bo nawet nie spróbujesz.
Gregory pisze: DPrzecież ten instrument realnie nie miał wówczas takiej wartości
Prosiłbym o wytłumaczenie , bo jak każdy wie wiedze mam małą.
11.png
Czy są jeszcze rzeczy które są ważne ,a ich nie znam coś jak split?

_Deco_10
Posty: 29
Rejestracja: 12 maja 2018, 13:29

Re: HYDEPARK – LIVE O WSZYSTKIM

Post autor: _Deco_10 » 30 maja 2018, 10:08

Zainteresowałem się ostatnio tematem pożyczek społecznościowych, dokładnie serwisem Mintos.
W teorii to nawet fajnie wygląda: przyzwoity zysk w okolicach 10% i jakaś tam gwarancja, że jeśli pożyczkobiorca nie będzie spłacał pożyczki to pożyczkodawca instytucjonalny spłaci zobowiązania wobec nas. Ma ktoś może jakieś doświadczenie w tym temacie, jakieś dobre czy złe opinie na taki sposób inwestowania pieniędzy?

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 30 maja 2018, 14:58

onufry pisze:NIgdy ich nie sprzedam nawet jakbym miał je trzymać do emerytury.Shorta nasdaq sprzedam gdy będzie conajmniej ponad 1k.
Onufry zakładasz, że ten QID co kupiłeś będzie miał cenę powyżej 1k usd z obecnych 40 usd?
Bo jeśli tak to przecież to jest niemożliwe (chyba że reverse split ale to czysto techniczna sprawa, która żadnego zysku Ci nie da, poza tym reverse splity[join czy jakoś tak] na inverse robią jak cena spada po to żeby nie poszło w groszówki, a nie jak rośnie). Chyba że to 1k co piszesz to chodzi Ci o zyski lub jakieś konstrukcję z lewarami własnymi ect. Ewentualnie ja tu czegoś nie rozumiem i w takiej sytuacji chętnie się dowiem.

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 30 maja 2018, 15:09

eleste pisze:
onufry pisze:NIgdy ich nie sprzedam nawet jakbym miał je trzymać do emerytury.Shorta nasdaq sprzedam gdy będzie conajmniej ponad 1k.
Onufry zakładasz, że ten QID co kupiłeś będzie miał cenę powyżej 1k usd z obecnych 40 usd?
Bo jeśli tak to przecież to jest niemożliwe (chyba że split ale to czysto techniczna sprawa, która żadnego zysku Ci nie da, poza tym reverse splity[join czy jakoś tak] na inverse robią jak cena spada po to żeby nie poszło w groszówki, a nie jak rośnie). Chyba że to 1k co piszesz to chodzi Ci o zyski lub jakieś konstrukcję z lewarami własnymi ect. Ewentualnie ja tu czegoś nie rozumiem i w takiej sytuacji chętnie się dowiem.
Chodzi mi o wartość indexu na xtb. Jest to możliwe ,bo było nawet więcej a uważam że będą okoliczności jeszcze lepsze niż w 2008 .Teraz wiem że split robi pewnie połowe wartości.W pewnym czasie na shortach też może powstać bańka.Tak zakładam z 40 usd dobije do ponad >1k. Tak samo zakładam banchmark vixy >100k . Może faktycznie to szaleństwo , ale jest to możliwe .Też kup sobie vixy narazie jest po około 30 to dużo nie spadnie , chociaż za 15 minut spadnie o kilka %.Kup sobie jutro to urośnie.I nawet jak urośnie 5 razy to i tak nie sprzedawaj bo urośnie dużo więcej .

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: HYDEPARK – LIVE O WSZYSTKIM

Post autor: eleste » 30 maja 2018, 15:17

Nie czaje tego "wartość nidexu na xtb"
A jeśli chodzi o samą cenę produktu spod tciker QID to jego cena nie ma możliwości urosnąć z obecnych 40 usd na 1 000 usd. Przecież nawet zakładając że dzisiaj nasdaq100, do którego qid się odnosi spadnie o 99% to qid urośnie z 40 max na jakieś 120 usd. Tak to z resztą wyglądało w 2007/2008 - od szczytu nasdaq poleciał jakieś 50% a qid poszedł w górę z jakichś 700 na około 2000. Więc jak tu ma być 1 000 usd za QID?

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: HYDEPARK – LIVE O WSZYSTKIM

Post autor: onufry » 30 maja 2018, 15:18

Być możę bardzo duże pieniądze z akcji przejdą nie koniecznie do obilgacji ale do shortów i podbiją cene. Niekoniecznie shorty idą procentowo tak jak powinny naprzykład wczoraj QID był 1,3% gdy nasdaqu 2% .Działa to też w drugą strone.Tak samo jak akcje facebooka nie mają wartości dużej , tylko dużo osób kupiło akcje i to nabiło index.Że jak jak za rok nasdaqu spadnie o 5 zł i to będzie minus 1% z małej sumy. To wtedy na Qidzie to może być 2 % z dużej sumy i może wzrosnąć o 20 zł.

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: HYDEPARK – LIVE O WSZYSTKIM

Post autor: onufry » 30 maja 2018, 15:28

Jak policzysz sobie teraz % nasdaq i qid to będzie niedużo.Ale jak ten procent będzie codziennie , to prawie coś jak procent składany.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: HYDEPARK – LIVE O WSZYSTKIM

Post autor: Tomek » 30 maja 2018, 15:57

...

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: HYDEPARK – LIVE O WSZYSTKIM

Post autor: Ryszard Wielkouch » 30 maja 2018, 16:14

Onufry organizujesz jakieś szkolenia, bo podoba mi się perspektywa zarobienia dużej forsy małym wkładem ;)

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: HYDEPARK – LIVE O WSZYSTKIM

Post autor: onufry » 30 maja 2018, 16:30

Czasu na szkolenia nie zostało za wiele.Coraz bliżej do paniki na giełdzie.Po wszystkim tylko dla konserów short volatility.

ODPOWIEDZ