Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Plastic Tofu » 18 maja 2018, 18:37


Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Plastic Tofu » 18 maja 2018, 18:43

Campbell od ponad roku leci na dół. Dzisiaj weszło to na tapetę bo CEO odchodzi. Nie dlatego, że firma ma problemy tylko dlatego, że będzie mniej kobiet CEO, ah ta porawność polityczna.

http://money.cnn.com/2018/05/18/investi ... index.html

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 18 maja 2018, 18:48

Leci pomału, ale dzisiaj dopiero faktycznie zleciał :)
Campbell Soup Shares On Track For Worst Day In Over 19 Years
Citigroup Says Campbell Soup Earnings Call Raised More Questions Than Answers
Campbell Shares Down 11.75pct At USD34.61
Coraz częściej będziemy słyszeć o takich rzeczach ... Aż do momentu gdy zaliczymy powtóreczkę z grudnia 2007 roku gdzie nagle większość firm pokazała gorsze EPSy... i z powodu złej pogody (jak to FED tłumaczy słabe GDP), co zapewne jest przejściowe (gdy Retail Core Sales zacznie spadać na minus), przy zwiększaniu stóp procentowych (hipokryzja FEDu), okaże się, że cały kwartał jest słaby, a potem z górki już będzie.

@Plastic Tofu,

Nie sprawdzałem. Patrzę ogólną podaż kredytu + zaległości + zmiany ile dochodzi sub-prime z kwartału na kwartał, oraz czy sprzedaż ogólna samochodów idzie do góry czy w dół. Poza tym jest nadpodaż na używkach. Indeks używek nurkuje,

Obrazek

sprzedaż nowych wymaga coraz wyższego "incentive" (dopłat),

Obrazek

a zmiany z miesiąca na miesiąc w cenach używek potrafią nawet i 2-3% urwać :

Obrazek

Rozpędem jeszcze jakoś leci, ale widać, że wytracać impet zaczyna. A te 96M pożyczki to samo w sobie mówi jaki jest to chory układ. Kiedyś było 4 lata, potem 5, zaraz 6, a teraz 7 lat się robi. Okres się wydłuża, więc z automatu ludzie rzadziej wymieniają auta.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Plastic Tofu » 18 maja 2018, 21:06

Sprzedaż samochodów w ogóle leci na dół
https://www.statista.com/statistics/199 ... ince-1951/
Suv-y natomiast sprzedają się jak ciepłe bułki;
https://www.statista.com/statistics/199 ... ince-1951/
Summa sumarum:
https://www.statista.com/statistics/199 ... ince-1951/
lecimy na dół.

Z drugiej strony samochody się starzeją
https://www.statista.com/statistics/185 ... ince-1990/
Czy to zasługa boomers odchodzących na emeryturę? Niezależnie kto jest "winny" firmy samochodowe będą miały spore kłopoty.

https://www.statista.com/statistics/204 ... ince-1990/
Paliwko w górę ale nie sądzę, że jeszcze ma to wielki wpływ na budżety domowe, nikt jeszcze nie wspomina o cenie podczas rozmów, czy tak jak było w 2012-13.
A z drugiej strony zawsze można się pocieszyć patrząc ile za wahę płacą Norwegowie;
https://www.statista.com/statistics/221 ... the-world/

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 21 maja 2018, 18:35

Dzisiaj zawieszenie broni w wojnie handlowej ,a za kilka dni sankcje na Chiny i Europe , potem znowu negocjacje i rozejm.I tak w kółko.

rufi01
Posty: 99
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:43

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: rufi01 » 21 maja 2018, 20:53

Kris pisze:I jak Panowie chyba czas już zapiąć pasy na DXY :) No to rozpoczynamy promocję :)
na co ta promocja?
na waluty, akcje?

czytałem dzisiaj opinię analityków z Goldmana, że odpływ z giełdy (USA) do obligacji nastąpi przy rentownościach 3,60% a takich spodziewają się pod koniec 2018.
narazie na giełdzie sytuacja patowa ani w górę ani w dół,trzeba czekać na jakiś większy ruch, na walutach w tym tygodniu zanosi się na korektę po ostatnich spadkach na EURUSD, na (D1) mamy pinbara co potwierdza korektę, na metalach mamy próbę odreagowania po ostatnich spadkach na złocie, na kawie próbę zmiany trendu na wzrostowy, kakao natomiast robi odwrót spod szczytów
tak więc Kris co uważasz za promocję? :)

scyther5
Posty: 92
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:58

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: scyther5 » 21 maja 2018, 22:08

Kris pisze:I jak Panowie chyba czas już zapiąć pasy na DXY :) No to rozpoczynamy promocję :)
Jeszcze raz Ci napisze KRIS ... odpuść sobie analizy Piotra Głowackiego :) Raz się coś sprawdza,a raz nie. Zacznij samemu rynek obserwować. Obserwuje Cie od jakiegoś czasu i widzę, ze większość Twoich wypowiedzi to podpytywanie się co będzie itp i rzucanie niczym nie podpartych stwierdzeń (pewnie z nadzieja, ze ktos Ci coś zasugeruje). Nic nie wnosisz swoimi wypowiedziami.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 21 maja 2018, 22:18

Dzisiaj mieliśmy dość ciekawy rynek EM, ciekawe czy robią odwrót po spadkach, jeśli dzisiaj w nocy dolar będzie się osłabiał, to powinniśmy zobaczyć wzrosty na EM.
Ja się wycofałem, już z częśći walut.
Przez parę dni analizowałem rynki, nie czytałem nikogo by mi nie siali głupot w głowie, zobaczymy jak będzie.
Co do DAL propozycji dość dobra jak i wiele teraz jest w bardzo dobrych cenach ale to pisałem wcześniej, są dobre ceny i promocje. Zawsze mogą być lepsze promocje ale nie chcę tego słuchać.
Zapomniałem TATA w końcu jest w dobrej cenie, nie wiem czemu tak spada. Kurcze mnóstwo jest w dobrej cenie firm.

Zastanawia mnie co się dzieje z kasą teraz? Nigdzie jej nie widać, wszystko stoi w miejscu i się nie przemieszcza, chyba, że w rolne bo ostro jakiś czas temu ruszyły.
Zobaczymy czy złoto nad ranem ruszy.

Co do rentowności obligacje dalej podtrzymuje, że są za niskie no ale ktoś kto tu ma przebicie dalej twierdzi, że są już wysokie, dla mnie jeszcze nie.
Ciekawe czy pod koniec roku obniża stopy jak dojdą do 3,30-3.60%.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, 22:27 przez sebo, łącznie zmieniany 1 raz.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 21 maja 2018, 22:28

Możesz ją nawet zakopać.
Bez sensu. Zacznij samodzielnie myśleć bo inaczej to strata czasu i lepiej zająć się ogródkiem.

GrzegorzM
Posty: 31
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:44

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: GrzegorzM » 21 maja 2018, 23:44

Przewijala sie tutaj TESLA.. taka ciekawostka dzisiaj - brakuje juz akcji do shortowania.
Dobry grunt pod short squeeze... ktos te shortowane akcje juz kupil a cena nadal ma sie dobrze i nie mysli dalej spadac.

https://www.barrons.com/articles/tesla- ... 1525467892

Kejumbija
Posty: 89
Rejestracja: 06 kwie 2018, 20:29

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Kejumbija » 22 maja 2018, 09:51

sebo pisze:lepiej zająć się ogródkiem.
I to jest dobra rada. Szansa na zwrot z inwestycji jest niemal pewna ;)

Co do ropy - moim zdaniem ciężko liczyć tutaj na spadki cen. Napięcia na Bliskim Wschodzie są w stanie napompować cenę do irracjonalnych wartości. Spowolnienie gospodarek nie spowoduje gwałtownej korekty, a raczej powolne osuwanie się ceny jeśli już. Z racje jednak, że w dodatku USA i państwa z nimi sprzymierzone odpowiadają za znaczną część eksportu - chyba jest im na rękę wysoka cena. W razie czego USA ma narzędzia do wpływania na ceny surowca poprzez politykę.
Nie widzę na ten moment argumentów za szybką korektą, która mogłaby być spowodowana przez: duże zapasy, zniesienie sankcji na Iran, nadprodukcja, znaczące spowolnienie w Chinach (największy importer). Także chyba jeszcze nie traz...

Wygląda na to, że sytuacja się mocno uspokoiła i wszystkie strachy, które hamowały wzrosty na giełdzie, napędzały ucieczkę z EM, póki co wygasają. Pytanie - czy tylko do czasu kolejnego QT? 31/05 kolejna redukcja bilansu chyba. Jeśli tak, to można się spodziewać:
- ponownego wzrostu DXY (ucieczka od PLN, EUR itp.)
- korekty po nadchodzących wzrostach na S&P

BTW
Ja z boku. Jakiś czas temu pozamykałem pokaźne jak dla mnie straty (które okazuje się, by się tylko powiększyły z czasem). Zabawa nie dla mnie, dopóki nie wygram w totka.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 22 maja 2018, 10:16

Ja robię to hobbystycznie dla zabawy, ale nie uznaję strat, staram się ich nie mieć a jak mam to ich nie zamykam, zamykam teraz pozycje co były na stratach a teraz są za zyskach, ale to dzięki temu, że nie słuchałem innych.

Co do ogródka to poważnie, naprawdę to sprawia radość i widać efekty i-na świeżym powietrzu.
Ludzie wolą zainwestować pieni∂ze na giełdzie, ja tego nie rozumiem skoro często są straty.
No zobaczymy czy się sprawdzi co pisałem.

Kejumbija
Posty: 89
Rejestracja: 06 kwie 2018, 20:29

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Kejumbija » 22 maja 2018, 10:28

Z tym nie zamykaniem - to różnie bywa. U mnie było i tak, że faktycznie cośtam bym ugrał na +. Ale gdybym trzymał szorty np. na DAXie - musiałbym wciąż dosypywać pieniędzy na utrzymywanie takich pozycji. W międzyczasie - nie oszukuję się - psychicznie bym był pewno wrakiem. Codzienne sprawdzanie, czy to już ta korekta, czy jednak muszę dosypywać kolejne ciężko zarobione pieniądze i zamiast zabrać rodzinę na wakacje, zafunduję złoty kibel Buffetowi ;)
Też zacząłem hobbystycznie, ale niestety brak doświadczenia, miraże fajnych zysków (początek to w 3 dni +50% ugrałem), ale i odważnej decyzji o szybkim zamknięciu strat (obstawiony scenariusz się nie sprawdzał), powodował tylko ich powiększanie do granicy bólu tyłka.
Także popieram z ogródkiem w całej rozciągłości. :)

domi
Stały bywalec
Posty: 235
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: domi » 22 maja 2018, 10:29

Aktualnie na horyzoncie widać podwyżki cen. Coraz większa ilość producentów informuje, że dostają mocne podwyżki półproduktów od zaraz, co się przełoży na sprzedawane przez nich produkty. Dodatkowo w Polsce mocno rosną wynagrodzenia co pewnie dodatkowo będzie widać w cenach.

Kejumbija
Posty: 89
Rejestracja: 06 kwie 2018, 20:29

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Kejumbija » 22 maja 2018, 10:39

domi pisze:Aktualnie na horyzoncie widać podwyżki cen. Coraz większa ilość producentów informuje, że dostają mocne podwyżki półproduktów od zaraz, co się przełoży na sprzedawane przez nich produkty. Dodatkowo w Polsce mocno rosną wynagrodzenia co pewnie dodatkowo będzie widać w cenach.
Ale te podwyżki - mówisz w PL, tak?

Zablokowany