Giełda polska

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Wszystko, co notowane jest w euro, funcie, koronie, franku lub złotym polskim.
sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Giełda polska

Post autor: sebo » 06 lut 2018, 15:02

IKE to nie OFE tak na marginesie.

Podpierają, bo jak widzą duże spadki to myślą, że za dwa dni odbije.

MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Giełda polska

Post autor: MarcinBB » 06 lut 2018, 15:18

Jeszcze nie, ale w korycie znowu niedługo zabraknie kartofli.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Giełda polska

Post autor: sebo » 06 lut 2018, 15:25

pls weź nie porównuj, równie dobrze, z banku czy brokera też Ci zabiorą.
Nie znam się na korytach, zostawiam to innym, ale czytać opowieści dziwnej treści nie mam zamiaru.

MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Giełda polska

Post autor: MarcinBB » 06 lut 2018, 15:32

Analogie są, ale żyj w swojej szczęśliwej ułudzie, nie będę Ci głowy więcej zawracał :-)

Bartek
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 03 lut 2018, 02:42

Re: Giełda polska

Post autor: Bartek » 09 lut 2018, 14:12

Nie mam zbyt duzego doswiadczenia z polska gielda.
Gdzie sprawdzacie parametry spolek np P/E na biezaco?
Jaka strone/ serwis polecacie.
Cos na zasadzie Morningstar lub Yahoo Finance na przyklad.
Dzieki
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Giełda polska

Post autor: Tomek » 09 lut 2018, 15:00

Ja za dawnych czasów korzystałem ze http://stooq.pl (darmowe) i http://stockwatch.pl (płatne, ale warto).

MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Giełda polska

Post autor: MarcinBB » 09 lut 2018, 15:37

https://www.biznesradar.pl/gielda/akcje_gpw - nie wygląda specjalnie, ale przeklinasz się po zakładkach na stronie spółki to jest sporo danych.

Bartek
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 03 lut 2018, 02:42

Re: Giełda polska

Post autor: Bartek » 11 lut 2018, 13:57

Dziekuje bardzo.

topix69
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2017, 10:34

Re: Giełda polska

Post autor: topix69 » 22 lut 2018, 21:06

FW20 dziś na zakończenie sesji wygenerowany u mnie sygnał kupna na D1. Odbicie się kontraktów u nas od ostatniego minimum daje podwójny dołek,wygenerowana świeca kreśli objęcie hossy,poparte to dużymi obrotami.Należało by kupować tomorrow,jest nadzieja na ruch co najmniej do 2450,lub 2470 tam testować ostatni wierzchołek lub nawet nadgryzać i domknąć ostatnią lukę na 2490

MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Giełda polska

Post autor: MarcinBB » 22 lut 2018, 23:05

Faktycznie podwójny dołek z lutego wygląda zachęcająco, ogólnie widać bardzo mocne wsparcie na obecnych poziomach (również z 2017: grudzień, sierpień, kwiecień/maj). Zgodziłbym się z tym, że warto teraz wejść na logi na WIG20 gdyby nie sytuacja w USA gdzie rynki totalnie utknęły.

Dzisiejsze wyciągnięcie w końcówce z -1,25% na mały plus odbyło się tylko i wyłącznie z uwagi na dobry start w USA. Obroty nie zachwycają, w ostatnich dniach była tragedia zero obrotu, wszyscy czekali, dzisiaj już było lepiej ale głównie w samej końcówce na fali zachodniej euforii.

Przy tak niestabilnej sytuacji na świecie, ze smrodkami politycznymi z Izraelem i patrząc na wykres WIG20 gdzie w przypadku wyłamania w dół możemy polecieć daleko ja bym się bał wchodzić. Ogólnie na PL jestem gdzieś od tygodnia tylko na shortach.

Maro
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: Giełda polska

Post autor: Maro » 14 mar 2018, 20:41

Co myślicie o spółkach z sektora energetycznego? temat warty zainteresowania? np. Tauron po dzisiejszych wynikach jest wyceniany bardzo atrakcyjnie C/Z=3,19 C/WK=0,24, ale reszta też wygląda dobrze PGE, Enea, ZEPAK.

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Giełda polska

Post autor: Thorwald » 14 mar 2018, 21:50

Witam
Moim zdaniem spółki nie rosną dla tego, że mają korzystny P/E (w dużym uproszczeniu). Rosną dla tego, że mają coraz lepsze perspektywy i ich sytuacja się zasadniczo poprawia. Czy dochody spółek energetycznych mogą zasadniczo wzrosnąć ? Moim zdaniem nie bo dochody są regulowane za pomocą taryf, które są regulowane administracyjnie. Jeżeli spółki sprzedawałyby prąd po takich cenach, że ich dochody rosły by zasadniczo z roku na rok to obniżka cen prądu w taryfach nabrałaby tępa by to ukrócić. Rząd planuje wykorzystać spółki energetyczne do celów politycznych takich jak „zakup węgla tylko z polskich kopalń, po cenach korzystnych dla kopalń” oraz „budowa polskiej elektrowni jądrowej” i "tani prąd w nocy do ładowania samochodów elektrycznych i ogrzewania domów" i "budowa nowych bloków energetycznych w Opolu, Kozienicach i Ostrołęce" które mogą nie być opłacalną inwestycją, ale buduje się bo jak prezesi protestowali to tracili pracę.
Inna sprawa, że zagranica może wchodzić i wychodzić z takich płynnych akcji jak akcje spółek energetycznych na GPW i dla tego mogą one rosnąć.
Pozdrawiam

Piotr
Posty: 9
Rejestracja: 11 lut 2018, 12:12

Re: Giełda polska

Post autor: Piotr » 14 mar 2018, 23:14

KGHM opublikował wyniki, w końcu jakiś zysk
C/WK 1.16 C/P 1.02 C/Z 13.20 ROE 8.82% ROA 4.60% Piotroski F-Score 9 ...chyba kupię mimo całego tego politycznego paskudztwa

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Giełda polska

Post autor: eleste » 15 mar 2018, 01:14

Ja przy PL giełdzie mam jedną zagadkę - jak się skończy (w kontekście GPW) finalny demontaż ofe

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Giełda polska

Post autor: Thorwald » 15 mar 2018, 17:49

Maro pisze:Co myślicie o spółkach z sektora energetycznego?
Koszt projektu budowy elektrowni jądrowej można szacować na 70-75 miliardów złotych - wynika ze słów Krzysztofa Tchórzewskiego. Minister energii uważa, że Polska jest w stanie podołać tej inwestycji. Wcześniej Tchórzewski zapowiadał, że decyzje odnośnie budowy elektrowni jądrowej mogą zapaść jeszcze w marcu.Decydując się na udział w tym przedsięwzięciu wielu musi zrezygnować z innych rzeczy. W Ministerstwie Energii opracowano kilka modeli finansowania budowy elektrowni jądrowej. Jeden z nich zakłada, że przynajmniej budowa jednego bloku będzie finansowana z środków krajowych. Chodzi nam o to, żeby tego projektu nie zdominowały rynki finansowe. Żeby nie był to projekt finansowy, tylko energetyczny - mówił wówczas Józef Sobolewski.
- za TVN24

Ja to czytam tak, że spółki energetyczne muszą sfinansować co najmniej jeden blok elektrowni atomowej jeżeli nie całą elektrownię za 75mld zł. To oznacza, że będą się musiały mocniej zadłużać i cały zysk netto przeznaczać na budowę EJ. Budowa może trwać przez 10 lat co oznacza co najmniej 2 wybory parlamentarne i ktoś po drodze może wpaść na pomysł anulowania projektu pomimo wydania przez spółki energetyczne mld zł i będziemy mieli Żarnowiec bis. O ile jestem zwolennikiem budowy EJ to nie jestem zwolennikiem budowy przestarzałych, nieperspektywicznych PWR i BWR z Korei, Chin czy Francji.

ODPOWIEDZ