Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Hydepark – o wszystkim

Post autor: wies » 16 lut 2018, 22:40

http://kalinowepola.pl/aktualnosci.html
---------------------------------------------------------------
Na tej inwestycji zysk 1000%.Kupo-Sprzedaż.Czas 8 lat.
http://kalinowepola.pl/aktualnosci.html

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Hydepark – o wszystkim

Post autor: eranet » 16 lut 2018, 22:53

Do poczytania, człowieka skubią z każdej zarobionej transakcji, a tu taki high life na który wszyscy się składamy...
https://web.archive.org/web/20180216091 ... -moj-wpis/

benjamin
Posty: 21
Rejestracja: 25 kwie 2017, 20:46

Re: Hydepark – o wszystkim

Post autor: benjamin » 17 lut 2018, 06:37

Wczoraj czytałem jak ktoś rano na twittera wrzucił.dla mnie najlepsza część to komentarze.masakra.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Hydepark – o wszystkim

Post autor: sebo » 17 lut 2018, 11:23

cezary692 pisze:Jest weekend więc temat na luzie ale to nie pierdoły:
Jeżeli giełda to gra o sumie zerowej, tzn jak ktoś zyskuje 1 ktoś inny traci 1 to po cholerę my czytamy te wszystkie fora i wymieniamy się info? Przecież pieniądze zabiera cwańszy mniej cwanemu, lub cytat: " giełda to przepływ kapitału od aktywnych (biednych) do cierpliwych (bogatych).Tu nie ma miejsca na empatię i wspólną burzę mózgu. Co myślicie?
Bo gra jest anonimowa i przy większej ilości uczestników i po następne loteria i masz w dupie, czy ten po drugiej stronie będzie miał na chleb.
Odnośnie tego co napisał wies, wies mam prośbę cięgle coś powtarzasz, że podałeś na it21 tylko kto to będzie szukał ? Tak ciężko tutaj napisać tylko wysyłasz na zasadzie coś tam poszukajcie sobie.
Nie każdy dostaje spadek, ziemie do opierdolenia. Mam znajomego co ma tyle ziemi i tyle kasy wszystko na zasadzie osiedlenia itd a taki dziad, że głowa mała.

Po następne życie z giełdy, na giełdzie nic nie wytwarzamy, działa na zasadzie kto cwańszy kto sprytniejszy itd, nic produktywnego. Dużo osób napala się by żyć z giełdy nic nie robić a pieniądze same będą wpadać bo po co u kogoś pracować albo zakładać firmę, oczywiście to debilne podejście ale muszą być takie osoby.
Są osoby, które żyją z giełdy, ale jest ich mało, po następne trzeba najpierw zarobić dość duże pieniądze, by żyć z giełdy jeśli nie mamy jakiegoś stałego dochodu na pokrycie, czynszu, jedzenia itd.
Jeśli nie masz pieniędzy jak możesz żyć z giełdy? Ja nie widzę sensu jeśli nie masz około miliona złotych.


Czyli 10 lat średnia stopa 6% od kwoty 500.000zł daje nam okolice 290tyś zł orientacyjnie nie chce mi się liczyć, nawet na bonach skarbowych można było chyba tyle osiągnąć.


Inny przykład dzisiaj, 500tyś zł 10% zysku przez rok, co daje nam miesięcznie około 3300zł oczywiście to założenie zyskowne a tak zazwyczaj nie ma, jeśli nie masz minumum 3tyś miesięcznie stałego dochodu w dużym mieście, to zapomnij i nie słuchajcie bajek ludzi.
Tylko musisz mieć ta duża kwotę początkową i być sprawdziwym dziadem i na nic nie wydawać, nie podróżować itd. Znam takich dziadów i nie chcę nawet myśleć o tym sposobie życia.
Lepiej mieć parę fachów w ręku niż ta giełda.
Załączniki
Screen Shot 2018-02-17 at 11.33.41.png

wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Hydepark – o wszystkim

Post autor: wies » 17 lut 2018, 12:49


wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Hydepark – o wszystkim

Post autor: wies » 17 lut 2018, 18:25

SEBO,,Nie każdy dostaje spadek, ziemie do opierdolenia. Mam znajomego co ma tyle ziemi i tyle kasy wszystko na zasadzie osiedlenia itd a taki dziad, że głowa mała.,,
--------------------
Przeczytaj jeszcze raz,-KUPOWAŁEM ziemie,a nie dostałem spadek.

wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Hydepark – o wszystkim

Post autor: wies » 17 lut 2018, 19:31

Jeśli chodzi o zysk z takich portfeli modelowych możesz osobiście zapytać Panią Anie z DIF,wtedy masz potwierdzoną i prawdziwą informacje ze żródła.
Portfel ten został ułożony przez Dif Broker na podstawie moich preferencji ryzyka .Moim zdaniem takie portfele zarządzane są mniej stersogenne i dają większe zyski niż samodzielnie z małą wiedzą.
Co do ryzyka kursowego -portfel był w EURO ,wtedy dolar zyskiwał do EURO,-portfel był zabezpieczony na forexie w takiej samej kwocie ./200tys.EUR/
O tym brokerze nawet Trader nie wiedział w 2015r.
A od tego momentu wiedzą prawie wszyscy.
https://independenttrader.pl/dif-kolejn ... cenia.html

wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Hydepark – o wszystkim

Post autor: wies » 17 lut 2018, 20:29

POTWIERDZAM ,masz 100% racji.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Hydepark – o wszystkim

Post autor: sebo » 17 lut 2018, 21:49

wies pisze:SEBO,,Nie każdy dostaje spadek, ziemie do opierdolenia. Mam znajomego co ma tyle ziemi i tyle kasy wszystko na zasadzie osiedlenia itd a taki dziad, że głowa mała.,,
--------------------
Przeczytaj jeszcze raz,-KUPOWAŁEM ziemie,a nie dostałem spadek.

Sprostowanie, bo nie mogę edytować, odnośnie ziemi to przykład i nie do Ciebie to było. Wiele osób w ten sposób się wzbogacało do niedawna, sprzedawali ziemie, które dostali i inwestowali w mieszkania w Warszawie.
Jak byłem kupić ziemie parę lat temu, to kasa ze sprzedaży ziemi szła w mieszkania.

Kris byłeś u niego na szkoleniu i masz taką niewiedzę, to co to za szkolenie, przecież widać, że po siedzeniu tutaj więcej zyskałeś niż te szkolenia, popraw mnie jeśli się mylę. Chodzić na szkolenia do osoby, która się jeszcze uczy on jeszcze jest młody i się uczy, może za parę lat to tak.
Po jego szkoleniu to Ty powinieneś nas uczyć a nie na odwrót, coś tu jest nie tak.
Byłem kiedyś na paru szkoleniach, oprócz początkowego napalenia nic mi chyba nie dały, teraz byłem tez na paru ale tak z ciekawości, czego się dowiedziałem, chyba niczego czego by nie wiedział.
Ale takie zaawansowane szkolenia z AT, AF, opcji itd. to jednak człowiek coś wyniesie z nich, tylko prowadzący musi je znać i umieć a IT21 nie zna się na opcjach ani AT co innego Tomek i to widać gołym okiem.
Teraz doczytałem, jak widać trzeba poznać Panów :) Dlatego ja od dawna twierdziłem i twierdzę, że to nie ta liga. Tomek, Greg i długo długo nic, i za nimi gdzieś tam dalej, że swoimi tanimi aktywami IT21.
1. Tomek ale ciężko mi się go czasem czyta
2. Greg prostota pisania, niestety zaniedbał pisanie ciekawych dłuższych tekstów, kosztem tematu hm..
3. Czarek IT21 są plusy i minusy, brak potwierdzenia rzeczywistości, to jest to co Kris wspomniał.
Jednak dla mnie wszyscy są zwycięzcami :)
Załączniki
Screen Shot 2018-02-17 at 22.05.43.png

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Hydepark – o wszystkim

Post autor: eranet » 18 lut 2018, 00:25

1. Spróbuj kupić $ australijskiego czy nowozelandzkiego w banku i go wypłacić, to o takich sytuacjach mówi IT21, a nie o CHF czy USD. Wiele poważnych osób twierdzi, że powinno się mieć pod ręką gotówkę na wszelki wypadek, by przeżyć kilka/naście m-cy w razie W co jest dosyć logiczne
2. Od AT ma ostatnio kolesia, mówił o tym na ostatnim webinarze, on sam technikiem nie jest i nie będzie, gdzieś wspominał, że w aktywa wchodził za szybko, a one jeszcze spadały, ale tak jest jak się szuka tanich rzeczy, a one jeszcze jadą w dół
3. Na jego blogu jest masa wartościowych rzeczy, lektura obowiązkowa dla poznania fundamentów i podstaw inwestowania
4. Swego czasu na pewno 1 z topowych osób, teraz jest wiele ciekawych miejsc w sieci i tak powinno być, by czerpać wiedzę z kilku różnych źródeł i ciągle się uczyć. Szkoleń nie oceniam, bo nie korzystałem, ale doceniam jego wiedzę i umiejętności analityczne, podobnie jak gospodarza i grega tutaj

MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Hydepark – o wszystkim

Post autor: MarcinBB » 18 lut 2018, 00:51

Imho zerojedynkowosc w biznesie czy inwestycjach to właśnie Twój problem bo niestety ale to nie na tym polega że jest racja albo nie-racja tylko sa tysiące odcieni szarości wsrod których musisz dokonywać trudnch wyborów.

MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Hydepark – o wszystkim

Post autor: MarcinBB » 18 lut 2018, 10:36

Nie kumam czaczy, ale ważne, że Ty kumasz i u Ciebie się to sprawdza :-) To co działa u jednego wcale nie musi działać u innych.

Wątpię aby Tomek czy Greg mieli zerojedynkowe osądy na tematy inwestycyjne i posiadali więcej informacji niż szczątkowe dane przy podejmowaniu decyzji. Na pewno mają tych szczątków więcej niż inni ale to cały czas są szczątki. Greg, masz szklaną kulę?

Moim zdaniem jeżeli inwestowanie jest zabawą i odpoczynkiem od poważnych dylematów to z definicji jest to skazane na porażkę. To oczywiście nie neguje sensowności inwestowania, tylko po prostu ma to inny cel: rekreacyjny a nie zarobkowy... i to też jest spoko jeżeli jest się tego świadomym :-) Psychologia jest niedoceniana wśród traderów/inwestorów a jest bardzo ważna, sztywne zerojedynkowe fixowanie się na dane poziomy, walory czy kierunki prowadzi do straty kapitału. Trzeba być elastycznym i reagować na zmieniające się warunki otoczenia.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 21 lut 2018, 23:38

Mieszkania na wynajem powinny jeszcze ładnie generować zyski i to jeszcze do przyszłego roku, nie wiem po co sprzedajesz coś co przynosi zysk.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 21 lut 2018, 23:53

Takie lanie wody słyszę od wielu lat, jak na razie ma się wszystko dobrze.
Powodzenia w powtarzaniu tej głupoty.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 22 lut 2018, 00:08

Opanowała Cię dziwna mania Gregowa i naśladowa.
Nie będę tego komentował bo jest to żenujące, rób co chcesz.
Pieprzysz głupoty jak to będzie wodospad na mieszkaniach itd.
Weź się opamietaj i zacznij myśleć. Te same głupoty i 5 lat temu byś mówił będąc tutaj.
Jakoś ceny nie spadają a tylu zapowiadało spadki.
Chętnie kupię tanio.

Nie wszystko działa na zasadzie, że trzeba sprzedać. Od kiedy ktoś wie gdzie jest górka dołek, mieszkania w PL to inne inwestycje i mają inne prawa rządzenia, oj wielu by chciało spadki i tanio kupić to oni tak nawołują, od paru lat jak to ceny spadną.

ODPOWIEDZ