Tesla

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
piap
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: 05 gru 2017, 16:50

Re: Tesla

Post autor: piap » 06 lut 2018, 11:15

Na bloombergu pokazuje ze wyniki sa jutro czyli 07.02.
https://www.bloomberg.com/markets/earnings-calendar/us

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 06 lut 2018, 14:55

Tak sorry chyba przenieśli bo miały być 5/02, albo coś pokićkałem...

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Tesla

Post autor: eranet » 06 lut 2018, 22:24

Tesla po godzinach na 0, ale test chyba udany
https://youtu.be/wbSwFU6tY1c

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 06 lut 2018, 22:41

Mi się to podoba strasznie :

Nie ma jak wysyłać samochody w kosmos grające muzykę Davida Bowiego... Przecież Elon to już chyba nawet TESLĄ się nie zajmuje... SpaceX, miotacze płomieni, Boring Company ... Głos o Modelu 3 ucichł w/g mnie.

Obrazek

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Tesla

Post autor: sebo » 07 lut 2018, 10:41

Wczoraj w nocy widziałem jakaś tam rakieta poleciała, coś tam się udało, ale nie wnikałem.
Szum był niezły, kurcze news leciały, że szok.
No jest dzieje się.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 07 lut 2018, 22:11

Szum był niezły, ale Elon teraz nie ma czasu na produkcję Modelu 3. Przejmowałbyś się gdybyś miał rezerwację na Model 3 a Twój CEO by stwierdził, ze przecież rakiety i mars to lepsze rozwiązanie poczekasz?

Podziwiam ten entuzjazm, ale to jak zwykle odwracanie uwagi i tak :

TESLA 4Q ADJ LOSS/SHR $3.04, EST. LOSS/SHR $3.20
(toż to prawie jak zysk... hahahahahaha)

Ludzie się rzucą na zakup akcji, ale ja ... w życiu nie byłem pewnien upadku żadnej spółki tak jak Tesli :)

Dawajcie ten Free Cash Flow, bo te EPSy to jest oszustwo...

Obrazek

Hahhaa, oznacza to tylko tyle, że TESLA oszukuje już w księgach... Zaliczki za Model 3, Semi i Roadstera zaksięgowali nie jako finansowanie zawnętrzne, ale jako operation profit ... ENRON #2... O kurde to już jest MEGA MEGA SHORT...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 08 lut 2018, 00:58

Dług Tesli ... Ta firma w 99.9% jest bankrutem... Koniec. Kropka. Nie w tym cyklu gospodarczym :

"Total Long Term Debt" ... Jak zwykle fundusze wyprzedały akcje bandzie idiotów i nowicjuszy chcących chyba odrobić straty na Bitcoinie... (istnych frajerów ładują się teraz w akcje z tymi "wspaniałymi" wynikami)

Ta firma jest warta 0$... Dług jej przyrasta jak teoria bańki... Oby szybko pękła...

Ja już nie mogę... Muszę znaleźć inną robotę. Nie mogę się patrzeć jak wciskają ludziom istny kit, chyba do pomocy społecznej pójdę...

Taki trick jak TESLA zrobiła po tych wynikach

JEST OSTATNIM MOŻIWYM PRZED BANKRUCTWEM, TO CO ZROBILI JEST OSZUSTWEM W KSIĘGACH NA MIARĘ ENRONu

Jak dojdzie cena akcji pod 400$ - zrobię super-hiper-giga-shorta na to gówno...

Ta firma do końca 2018 roku nie będzie istnieć - wiecie dobrze, że się nie mylę...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 lut 2018, 01:37 przez Greg, łącznie zmieniany 2 razy.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Tesla

Post autor: Adrian » 08 lut 2018, 01:29

Greg, chciałbym napić się z tobą wòdki:)

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 08 lut 2018, 01:33

Adrian pisze:Greg, chciałbym napić się z tobą wòdki:)
Zapraszam do Warszawy :D :P

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 11 lut 2018, 20:43

Ja przewiduje 0$ a bank 1$ ... :)

Obrazek

Kaizen
Posty: 27
Rejestracja: 06 lip 2017, 15:51

Re: Tesla

Post autor: Kaizen » 22 lut 2018, 16:39

Greg, a ten balon to dalej puchnie pod info ze rośnie popyt na modele S i X, czy moze są inne powody ?

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 22 lut 2018, 21:39

Przecież ani Model S ani Model X się nie sprzedają,więc ktoś pompuje...

Obrazek

Modelu 3 nie ma, a jak jest to za 50k$ (dla mas, hehe - tego za 35k$ nie będzie w ogóle - już o rok znowu przesunęli terminy dostawy - ludzie się rzucili do anulowania rezerwacji), a Tesla wrzuca przychody z rezerwacji na auta w :

operations income (w/g mnie to jest financing) - no ale, szkoda, że LIBOR rośnie w takim tempie, że ludzi właśnie przestało stać na nowe auta...

Do tego ten wstrętny Chevrolet Bolt o dziwo się sprzedaje poddając w wątpliwość czy ludzie faktycznie potrzebują seksownych aut elektrycznych na codzień i miliona stacji ładowania. GM nawet stacji ładowania nie ma, bo się okazało jak zrobił research, że ludzie od aut elektrycznych oczekują pojechania do pracy i z powrotem, albo po bułki przysłowiowe, ładować w nocy w domu, a na dłuższe trasy wziąć auto drugie - benzynowe/hybrydowe itp itd... Bo 45min ładowania szybkiego w trasie to trochę długo...

Obrazek

Żeby dalej było zabawnie, mało kto o tym wie, ale Elon zastawił akcje w bankach pod kredyty... Tesla NIE MOŻE w myśl umowy emitować nowych akcji. Więc jak rynek długu się skończy to nie wiem co... Ten sam schemat zastawienia akcji pod kredyt miał osławiony Valeant Pharmaceuticals (VRX). Jak inwestorzy jorgnęli się o co chodzi i cena akcji przekroczyła krytyczną, ruszyła lawia SELL przez banki które miały zastawione akcje, żeby odzyskać kasę. Jak kurs VRX skończył to można zobaczyć chyba z 250$ na 5$...

A rośnie bo ktoś ma kogoś kupić tylko nie wiadomo kto kogo. Kolejny deal ala Solar City :

Czy firma od rakiet (gdzie nikt nie wie ile traci i skąd ma kasę) kupi Tesle, czy może będzie emisja na 10B$ obligacji i Tesla kupi SpaceX.

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 23 lut 2018, 12:37

Aaaaaaa już wiem czemu kurs wczoraj eksplodował +3% ... Bo odpalili konfigurator Modelu 3 - więc rynek uznał, że auto jest już dostępne... kolejny PR... Znowu daj zadatek 5000$ wpiszemy sobie to w operating income a może za 3 lata auto dostaniesz...

Odnośnie tego, że Elon zastawił akcje - to w/g mojej wiedzy poziom 300$ warunkuje gigantyczny SELL przez banki. Także jak akcje tąpną poniżej 300$ to Elon stanie się ... bankrutem, bo tak samo jak Valeant, banki aktywowały zlecenia SELL na zastawionych akcjach ratując kredyty. Dlatego bankom póki marzenia trwają nie zależy aby kurs spadł poniżej 300$, jeżeli jednak spadnie poniżej 300$ to spadnie bardzo szybko i gwałtownie. Czas pokaże.

Na całe szczęście - kredyty zamarły, więc pewnie kolejka chętnych i każdy po 50-60k$ gotówki niesie i nikt na raty czy kredyt tego nie bierze.

Obrazek

A tekst Daimlera o cieżarówkach Semi słyszeliście?

Że chyba w Kalifornii są inne prawa fizyki niż na całym świecie i że chętnie Daimler kupi te ciężarówki jak je wyprodukują i pozna nowe reguły tych kalifornijskich praw fizyki...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 23 lut 2018, 13:32

Dziś pośmiejemy się ponownie z Tesli. Każdy kto uważa, że ta firma jest rewolucyjna i przy tej podaży kredytu i rosnących kosztach kredytu sprzeda miliony aut zapraszam do dyskusji. Uważam nadal, że to największy przekręt po Valeant Pharmaceuticals i Enronie i nadszedł czas podsumowania oszustw Elona, który chyba ma tą spółkę już w głębokim poważaniu bo raczej woli rakiety wystrzeliwać, ale fanom Elona wcale to nie przeszkadza. Uwielbiam tekst w stylu :

"Ale Elon wypuścił rakietę, więc jak Tesla może zbankrutować" ... chciałby się powiedzieć ... A co ma k..wa piernik do wiatraka - nieprawdaż?

Każdy kto uważa, że ta firma jest rewolucyjna i zawojuje świat przy zwijaniu obecnej gospodarki zapraszam z chęcią do dyskusji, bo ja nie odnajduje ani jednego argumentu za tym, aby ta firma po prostu przetrwała. Wszelkie bzdury ala APPLE ją kupi itp itd można od razu wsadzić między bajki. Zapraszam do zabawy. Dziś chyba wyszedł raport roczny (10-K), później go przestudiuje, a na razie zapraszam do pośmiania się. Zerkniemy na super obietnice i nawet parę zrzutów zrobiłem z szumnych zapowiedzi w 2016 roku, jak to Elon zawojuje Chiny, czy zdetronizuje Mercedesa - jak ludzie mogli w takie bzdury wtedy wierzyć to sam nadal nie wiem, ale do rzeczy :

1/ Przejrzałem fora Tesli i niestety coraz więcej ludzi czuje się oszukanych i wycofuje zamówienia - to niezaprzeczalny fakt - ceny kobaltu lecą pionowo w górę 400% w 2 lata i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdrożał kolejne 200% w tym roku, wtedy dotknięcie się do auta elektrycznego już z założenia będzie skazane na gigantyczne straty.


2/ Tesla to następny Amazon - te wykresy przeczą tej tezie, to durne usprawiedliwianie się. Amazon po 4-tym roku od IPO przestał pożyczać pieniądzę. Tesla jedzie 7 lat po IPO (2010)(choć chyba z 10-12 lat jest na rynku) i z roku na rok pożycza więcej. Amazon do 4tego roku pożyczał zatem i od 4-tego roku nie zwiększał zobowiązań. Tesla wręcz przeciwnie. W 6stym roku Amazon zaczął zarabiać, Tesli się to niestety nie udało... wręcz przeciwnie. Amazon po 7 latach od IPO miał już tylko 100MLN$ odsetek od długu, a Tesla poszła w drugą stronę ... Ze 100MLN$ w 2 lata dobiła do 500MLN$ odsetek od długu rocznie (ach ten LIBOR który idzie pionowo do góry...)

Obrazek

3/ Tesla to nie automotive company! No to jest gigant powiedzenie, kolejne ala Tesla = Amazon. O ile dobrze pamiętam coś koło 90% przychodów to jednak automotive, jednak zerknijmy jak zatem idzie Tesli w pozostałych 10%... No cóż nawet szło nieźle, niestety jak to w przypadku Tesli bywa od razu na gruby minus już zlecieliśmy.

Obrazek

4/ Pamiętacie dachy solarne i te nagłówki? No jasne, trzeba być kretynem, żeby daszku solarnego nie wziąć! Prawda? Patrzcie na daty tych artykułów... No cóż prawda jak zwykle w przypadku Tesli jest ... zupełnie inna, ale tak o 180*

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dachy solarne są nadal w fazie pilotarzu, ale Tesla też powerwalle instaluje itp itd... Pewnie im super idzie? Gdzieeeeeeeeeeeeee tak. Czysty PR, a sprzedaż zerowa :

Obrazek

5/ Podstawą każdej firmy jest zarabianie pieniędzy. Ale nie nie. Tesla idzie o 180* w przeciwnym kierunku. Możecie wybrać czy szybciej zjeżdza narciarz, albo start SpaceX ale w dół - do wyboru do koloru (ach ten LIBOR rosnący i malejąca podaż kredytu...)

Obrazek
Obrazek

6/ TESLA sprzedaje auta i produkcja rośnie... Wcale nie rośnie bo jest taka sama od roku, a zobaczcie jak stabilnie sprzedaje. Zgadnijcie czemu są takie nagłe przypływy sprzedaży akurat w miesiącach gdzie się kwartały kończą - no jasne! TESLA daje rabaty, żeby sprzedać cokolwiek! Fajne revenue wychodzi, ale net-loss coraz większy - toż to super sposób na super biznes.

Obrazek

7/ Pamiętacie prognozy produkcji Modelu 3? Wszyscy olali, że inżynierowie się zwolnili - ja to głośno mówiłem. No i tyle z prognoz vs realia :

Obrazek

8/ Tesla zdominuje Chiny ... Dobra bez komentarza :

Obrazek

9/ Kalkulator opóźnień (aktualny na dziś, parę dni powinno się dodać)

Obrazek

10/ Deliveries in US... Od 200k 7500$ dodatków od rządu spada do 3500$ i potem do zera, a inni dostaną ten dodatek :

Obrazek

11/ Zobowiązania i dług. No cóż już 25MLD$ (25B$)

Obrazek

i rekord. Dług już przewyższa assety :

Obrazek

Ale rynek obligacji już to zobaczył - zatonęły.

Obrazek

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Tesla

Post autor: Gregory » 23 lut 2018, 14:52

Przypomina mi to pewną spółkę z polskiej giełdy. Zerknąłem na opóźnienie modelu 3. Jaki sens jest czekanie na auto prawie 2 lata przy tak dynamicznym postępie technicznym. Generalnie Greg nie mogę powiedzieć masz fazę. :)

ODPOWIEDZ