Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 13 sie 2020, 21:06

Q'bot pisze:
13 sie 2020, 20:53
Ryszard Wielkouch pisze:
13 sie 2020, 08:43
Stąd wzięło się pojęcie FOMO (Fear of missing out)

FOMO działa w dwie strony - jedna strona pompuje, druga ściga się kto lepiej przyszorci - najlepiej widać to na samym początku sesji w przypadku low-floatów, gdzie poszedł jakiś news ;)

BTW. Zainteresował się ktoś dziś Cisco? W sumie mało perspektywiczna spółka, ale niby marka znana...

Jak już miał inwestować po samej nazwie to kupiłbym Harleya :)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 13 sie 2020, 21:30

Dzisiaj rysuje się nam taka nie za ciekawa świeczka. Jak się patrzę wcześniej to takie odwroty zwiastowały spore spadki no i te obligacje bezwartościowe ciekawe jak daleko polecą.

winnie-the-pooh
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 19 lut 2020, 22:14

Re: Live o wszystkim

Post autor: winnie-the-pooh » 13 sie 2020, 22:33

Q'bot pisze:
13 sie 2020, 20:53
BTW. Zainteresował się ktoś dziś Cisco? W sumie mało perspektywiczna spółka, ale niby marka znana...
Ops. -11,19%. Wymieniłem na siłę ten rzekomo dobry wentylator, co to przekonywał mnie support, żeby odkurzaczem dmuchnąć w jednym z moich ISR4431 i popłynęli...

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins » 14 sie 2020, 02:28

Ja kupilem w marcu po $37 do mojego eksperymentalnego portfela inspirowanego Magic formula Greenblata, ale nie wytrzymałem i pogoniłem całość 3 sierpnia (przy $46) z zyskiem +24%.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 14 sie 2020, 14:18

Słynne kontrariańskie okładki z the economist

abc.jpg

W tym momencie pewnie wszystkim wielbicielom obligacji przechodzi na nie ochota :)

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 14 sie 2020, 15:20

Ryszard Wielkouch pisze:
14 sie 2020, 14:18
W tym momencie pewnie wszystkim wielbicielom obligacji przechodzi na nie ochota :)
Bo ja wiem, trochę zrośnie... trochę spadnie.. jak się dobrze powkłada do koszyka kawałeczki to będzie ok.

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 14 sie 2020, 16:33

Ryszard Wielkouch pisze:
14 sie 2020, 14:18
W tym momencie pewnie wszystkim wielbicielom obligacji przechodzi na nie ochota :)

Mnie nie przekonuje jeszcze ryzyko walutowe. Szkoda, że polskimi nie można handlować na IB/Lynx.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 14 sie 2020, 22:29

Buffet kupił udziały w Barrick Gold :> wcześniej Dalio

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 15 sie 2020, 10:45

Ryszard Wielkouch pisze:
12 sie 2020, 22:18
Q'bot pisze:
12 sie 2020, 21:25
Ryszard Wielkouch pisze:
12 sie 2020, 20:46
Dziwny dzień rynki rosną, a szortujących przybywa. Zazwyczaj jest odwrotnie.

Noo... to chyba naturalne, że skoro rośnie, to coraz więcej niedźwiedzi próbuje złapać lepszą miejscówkę? Cieżko shorcić, gdy już spada...


No to nie jest naturalne. Wraz z rosnącymi indeksami zamykają się pozycje krótkie, a nie otwierają. No właśnie byś się zdziwił najwięcej niedzwiedzi jest w dołkach nie bez powodu dołki to najczęściej pułapki na niedźwiedzie :) Zresztą codziennie widzę te szorty i zgodnie z moją logiką taka sytuacja ma miejsce codziennie oprócz dzisiaj :)

Czy to coś znaczy bo ktoś wie coś więcej czy to tylko szum zapewne dowiemy się wkrótce.

Dokładnie tak, najwięcej niedźwiedzi jest w okolicach dołka a w okolicy szczytów odwrotnie. O ile nie można powiedzieć, ze mamy dołek to nastroje są skrajnie pesymistyczne. Pozycje short są duze i wciąż rosną, duzo inwestorów po wyprzedaniu sie w marcu przyglada sie wzrostom, a rzad USA szykuje kolejny pakiet pomocowy. To oznacza nic innego tylko epickie wzrosty i euforię na indeksach oraz korektę na rynku obligacji.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 15 sie 2020, 16:21

Adrian pisze:
15 sie 2020, 10:45
Dokładnie tak, najwięcej niedźwiedzi jest w okolicach dołka a w okolicy szczytów odwrotnie.

Na tutejszym forum i owszem, niedźwiedzie wylazły z gawry dopiero pod koniec marca ;P
Ale na rynku każdy (indywidualny) trader próbuje złapać zarówno górki jak i dołki... Chyba nie powiesz mi, że dwa tygodnie temu Kodaka wszyscy ochoczo kupowali po 60$ - ja raczej obstawiam, że zamykało konta bagholderom z dnia poprzedniego, którzy trzymali shorty już z 12$.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 15 sie 2020, 17:02

Q'bot pisze:
15 sie 2020, 16:21
Adrian pisze:
15 sie 2020, 10:45
Dokładnie tak, najwięcej niedźwiedzi jest w okolicach dołka a w okolicy szczytów odwrotnie.
Na tutejszym forum i owszem, niedźwiedzie wylazły z gawry dopiero pod koniec marca ;P
Ale na rynku każdy (indywidualny) trader próbuje złapać zarówno górki jak i dołki... Chyba nie powiesz mi, że dwa tygodnie temu Kodaka wszyscy ochoczo kupowali po 60$ - ja raczej obstawiam, że zamykało konta bagholderom z dnia poprzedniego, którzy trzymali shorty już z 12$.


Tak, to prawda, ze pod koniec marca mieliśmy tu najwięcej niedźwiedzi. Niektórzy nawet tworzyli osobne tematy i krzyczeli jaki to mamy wielki krach zupełnie ignorując możliwość interwencji FEDu

Nastroje inwestorskie są mega skrajnie negatywne, mimo tego indeksy pną się w górę i jest to zasługa głównie rozdanej przez rzad gotówki. Ale nie tylko, bo fundamentalnie należy oczekiwać kilku dobrych kwartałów. Również jest to zasługa rzadowych programów pomocowych jak i FEDu, który robi "wszystko co może", zeby zapewnic płynność. Kilka procent na indeksach w górę i nieco dobrych danych z gospodarek spowoduje zmiane sentymentu z negatywnego w kierunku pozytywnego i powrót gotówki na rynki. Szczególnie powyżej szczytu na sp500 należy spodziewać się FOMO. Kiepsko widze również shortujacych gdyż jakby nie spojrzec to znaczna większość shortow jest pod wodą i shortujacy zaczynają czuć lekkie pieczenie. Wspominałem to kilka miesięcy temu i powtórzę jeszcze raz - to jest bańka, ktora wlasnie wchodzi w fazę parabolicznych wzrostów.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 15 sie 2020, 17:43

Adrian pisze:
15 sie 2020, 17:02
to jest bańka, ktora wlasnie wchodzi w fazę parabolicznych wzrostów.

Fajnie, jakby była szeroko zakrojoną bańką, na której skorzystałby każdy sektor (piszę z perspektywy posiadacza głównie spółek value, a nie growth) ;P

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 16 sie 2020, 04:14

Q'bot pisze:
15 sie 2020, 16:21
Chyba nie powiesz mi, że dwa tygodnie temu Kodaka wszyscy ochoczo kupowali po 60$ - ja raczej obstawiam, że zamykało konta bagholderom z dnia poprzedniego, którzy trzymali shorty już z 12$.

Nie masz co obstawiać. Wg YCharts na kodaku shorty rosły wtedy wraz z ceną.

KODK_chart.png

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald » 19 sie 2020, 15:38

Zbliżają się wybory w USA. Hipotetycznie jeżeli wygra duet Joe Biden/Kamala Haris jak prognozujecie zachowanie giełdy w reakcji na taki wynik?
Odnoszę wrażenie, że w reakcji na wybór duetu który domaga się wielu nowych programów społecznych i obiecujący podnoszenie podatków dla korporacji czeka nas bessa.

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 19 sie 2020, 16:12

Na pewno nie oznacza to nic dobrego, biorąc pod uwagę ogrom wydatków i regulacji o których mówi Biden.
Jednak trzeba tu brać pod uwagę, że Biden by wcielić je w życie musi przejąć także Senat, a raczej demokraci muszą to zrobić. Co niestety jest jak najbardziej realne.
Rozważam wycofanie się z amerykańskiej giełdy, przynajmniej czasowo, przed wyborami.


Swoją drogą niestety także w Chinach jest niepewnie, biorąc pod uwagę serię skandali finansowych. O Lucking Coffe wszyscy wiedzą, teraz prześwietlany jest iQiyi.

China’s iQiyi Inc., IQ a Netflix-like video-streaming company, said it was under investigation by the U.S. Securities and Exchange Commission, sending its shares plunging 11% in Friday trading.
..
News of the SEC probe also pressured shares of iQiyi’s majority shareholder, Chinese search-engine giant Baidu Inc., BIDU which fell 6% in Friday trading in New York.
...
The White House is seeking to step up regulatory oversight of Chinese companies with shares traded on U.S. stock exchanges, after a series of accounting scandals in recent years.

Cytując WSJ z 14.08.2020.

Znowu zaczęło się od rewelacji short-sellera.

ODPOWIEDZ