Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 28 lip 2020, 16:12

Ryszard Wielkouch pisze:
28 lip 2020, 16:07
Dajmy na to QQQ 130 i dzisiejsze poziomy niewidziane przez nastepne 5 lat.

fakt - leciałem z miesięcznego - tam mi właśnie nisko wychodziło 4h daje mi coś poniżej 140.

Pytanie więc inne.. spółki technologiczne - sporo bez długu, z kozak przychodami, nic prócz - może nie czarnego, ale jakiegoś szarego łabędzia - nie prognozuje takiego wariantu dla nich. Jakby dorzucić, że technologia ciągle gna.. nie spina się to. Też uważam, że lekko nie w tą stronę poszli - odjazd za mocny - jednak aż tak ich karcić? nie wiem. Dodać do tego rentowność obligacji na poziomie ~1.2... nic to może będzie dobrze:P

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 28 lip 2020, 17:46

Do wyborów w USA jeszcze troche zostało i to bedzie czas w którym spodziewałbym sie łabedzia. Wystarczy poczytać ile incydentów było pomiedzy Izraelem, a Iranem w ostatnim czasie. Izraelowi sie spieszy bo w ich interesie jest rozbrojenie Iranu za kadencji Trumpa. Ropa po 150$ z łatwością przekułaby bańke na nasdaqu. Wyszłaby z tego niesamowita inflacja, której tak wszyscy pożądają (włącznie z fedem), aby zdewaluować zadłużenie

Jeśli w jakimś sektorze jest bardzo dużo pieniedzy i wszyscy są zgodni do tego, że bedą wzrosty w połączeniu z tym, że sentyment jest rekordowo wysoki daje mi sygnał na sell

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 28 lip 2020, 20:26

No na tech to tak 20 % korekty by się przydało chociaż zawsze jest wariant ze pójdziemy w bok wiec lepiej grać tu Bear callem niż shortem .

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 29 lip 2020, 15:57

mmmm.png

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 29 lip 2020, 16:01

Ryszard wyżej wymieniony wykres nie wróży nic dobrego i pokazuje prawdziwy obraz wzrostów....Totalny brak siły i paliwa do wzrostów (To oczywiście wyłącznie moja opinia) Dodam jeszcze, że robi się bardzo ciekawie bardzo.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2020, 16:07 przez Kris, łącznie zmieniany 1 raz.

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 29 lip 2020, 16:03

no jest w tym sporo racji, ale też wynika to z modelu biznesowego.. przecież wiadomo, że statki mają się lekko gorzej niż takie Adobe..

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Live o wszystkim

Post autor: rebahas » 29 lip 2020, 20:40

Kris pisze:
29 lip 2020, 16:01
Ryszard wyżej wymieniony wykres nie wróży nic dobrego i pokazuje prawdziwy obraz wzrostów....Totalny brak siły i paliwa do wzrostów (To oczywiście wyłącznie moja opinia) Dodam jeszcze, że robi się bardzo ciekawie bardzo.

A czemu nie wróży nic dobrego? Równie dobrze mogę wysnuć teorię, że zawsze dobry lider ciągnie całą drużynę w ciężkim czasie. Czas się zmieni i cała drużyna zacznie dorównywać kroku liderowi ;)

Dla mnie ten wykres to bardzo dobry przykład tego, że rozkład normalny, statystka, uśrednianie itd itp mają się nijak do rzeczywistości.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Live o wszystkim

Post autor: mlubinski » 29 lip 2020, 22:07

ostatnio zastanawiałem się nad jednym - nie wiem czy czytaliście książki pana Harari, szczególnie homo deus i 21 lekcji na 21 wiek, gdzie jednym z tematów poruszanych jest bioinżynieria, gdzie urządzenia będą wykrywać coraz więcej (i coraz lepiej) rzeczy z naszego ciała (zanim nawet my się ogarniemy, że coś jest na rzeczy). No i tak sobie rozmyślałem, czy sobie nie kupić Apple Watcha jak wyjdzie we wrześniu, i przy okazji myślę sobie: o ciekawe, że Apple wprowadzi czujnik temperatury, zatem w połączeniu ze śledzeniem non-stop tego co czytamy (bo jednak użytkownicy watcha mają też inne produkty jabłka) w internecie da możliwość faktycznie sprofilowania emocji (w dalszym terminie), zatem pewnie będzie to mega kąsek dla wszelkich zbieraczy danych. Więc myślę, że na apple będzie jeszcze hosanna jak na tesli :D a ci co porównują z Nokią, to może nie patrzą pod takim kątem...
nawet sprawdziłem, że w 2019 Apple sprzedało 30mln swoich watchy, więcej niż cały szwajcarski przemysł zegarkowy na świecie :D

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 29 lip 2020, 23:29

mlubinski pisze:
29 lip 2020, 22:07
nawet sprawdziłem, że w 2019 Apple sprzedało 30mln swoich watchy, więcej niż cały szwajcarski przemysł zegarkowy na świecie :D

Tylko na co komu dzisiaj zegarek.

Smartwatche należałoby porównywać raczej do smartphone'ów pod względem sprzedaży niż do zegarków. Wtedy można trafniej ocenić czy sprzedało się dużo czy mało.
Smartphone ma każdy, a smartwatch to taki gadżet. Jeden z szefów O2.pl określił je jako ślepą kiszkę rozwoju.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Live o wszystkim

Post autor: mlubinski » 30 lip 2020, 09:06

Wojtas pisze:
29 lip 2020, 23:29

Tylko na co komu dzisiaj zegarek.

Smartwatche należałoby porównywać raczej do smartphone'ów pod względem sprzedaży niż do zegarków. Wtedy można trafniej ocenić czy sprzedało się dużo czy mało.
Smartphone ma każdy, a smartwatch to taki gadżet. Jeden z szefów O2.pl określił je jako ślepą kiszkę rozwoju.

czy ja wiem czy kiszka? widać rynek potrzebuje takich "gadżetów" bo i apple i garmin i fitbit rosną na potęgę w tym segmencie... a ludki chyba doceniają wysiłek, skoro kupują :D
niemniej jednak, jak będą te zegarki sprawdzać puls, tętno, temperaturę i inne parametry, a dodatkowo będą mogły "matchować" w czasie rzeczywistym (lub post-factum) z aktywnością (webową) użytkownika, no to łątwo będzie wychwycić, czy dany artykuł/post/tweet wywołał szybsze bicie serca czy inne parametry, które w przyszłości będą zapewne na wagę złota dla przemysłu marketingowego i innych powiązanych...

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 30 lip 2020, 09:36

Wyczekiwana korekta na metalach. Nie mogłem sie powstrzymać i zgrzeszyłem wbrew swoim przekonaniom szortuje złoto. Wczoraj jako jedyne rosło gdy inne metale mocno spadały, dzisiaj korekta obejmuje już złoto.

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 30 lip 2020, 09:52

Ryszard oczywiście, że korekta na metalach by się należała natomiast według mnie w obecnym otoczeniu może ona nie wystąpić lub będzie bardzo płytka (Bądź ostrożny). Idąc dalej tym rozumowaniem Pana $ możemy zobaczyć jeszcze niżej....

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 30 lip 2020, 10:07

Chińczycy chcą ostudzić rajd na złocie.

https://www.reuters.com/article/us-chin ... SKCN24U1C4

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 30 lip 2020, 11:28

Złoto w tym roku poszybowało chyba już o 30 % . Patrząc czysto monetarnie zdyskontowało inflację przynajmniej na 5 lat do przodu :)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 30 lip 2020, 11:48

Inflacje, jaką inflacje? Wg. rządowych danych nie ma żadnej inflacji chyba, że w Polsce :) Złoto ma pod co rosnąć, zadłużenie USA rosnące w zawrotnym tempie, obligacje nic niepłacące, niskie stopy procentowe, akcje z niepewnymi perspektywami.

ODPOWIEDZ