Interactive Brokers

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
gregor77
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2020, 18:33

Re: Interactive Brokers

Post autor: gregor77 » 07 cze 2020, 19:15

Witam,
Założyłem niedawno konto w IB i mam kilka pytań początkującego :)
1. Która giełda europejska dostępna na IB jest najlepsza (najtańsza?) do inwestycji w ETF?
2. Zakładając, że będę w 90% inwestował w ETFy z ekspozycją na rynek amerykański to w jakiej walucie najlepiej kupować dany ETF (EUR czy USD)? To pytanie jest trochę powiązane z pytaniem nr 1.
3. Czy można złożyć zlecenie sprzedaży ETFa "XYZ" ze zleceniem MOC i w tym samym dniu kupić inne ETFy "ABC" i "IJK" ze zleceniem MOC? Zakładając, że 100% kapitału jest zainwestowane w XYZ i chcę te 100% kapitału po sprzedaży "XYZ" rozdzielić po 50% na "ABC" i "IJK". Czy zależy to od rodzaju rachunku Cash/Marigin?

Z góry dzięki za pomoc

kuzik
Posty: 13
Rejestracja: 12 gru 2019, 19:13

Re: Interactive Brokers

Post autor: kuzik » 08 cze 2020, 11:23

dzisiaj próbowałem sprzedać MHG ose. Niestety mam blokadę. Z czego to może wynikać? Pojawił się taki komunikat:
Załączniki
01.png

kuba
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:19
Kontakt:

Re: Interactive Brokers

Post autor: kuba » 08 cze 2020, 12:01

Też miałem problemy z zleceniami na OSE, kiedyś mi działało a potem przestało ;) Spróbuj może wysłać zlecenie na OMXNO, czyli Nasdaq Nordic

kuzik
Posty: 13
Rejestracja: 12 gru 2019, 19:13

Re: Interactive Brokers

Post autor: kuzik » 08 cze 2020, 12:05

dzięki!
poszło

pd49
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2020, 17:45

Re: Interactive Brokers

Post autor: pd49 » 08 cze 2020, 13:51

dzień dobry,
mam założone konto w IB - i próbowałem kupić ETF: GLOBAL X MSCI SUPERDIVIDEND (ticker: SDEM) i z tego co widzę zgodnie z dyrektywą MIFID zakup jest zablokowany . Z tego co czytałem to kupowaliście ETF-y za pomocą opcji CALL i PUT.
Pytanie czy możecie mi podać ticke-y takich opcji bo nie mogę na ten ETF znaleźć? i jak to sensownie znaleźć i zrobić (tzn. znaleźć opcje o jak najkrótszym czasie realizacji? i właściwej cenie).
Pozdrawiam serdecznie
Paweł
P.s.
naczytałem się na ten temat opcji na forum ale w dalszym ciągu czuję się niepewnie i nie mam doświadczenia

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Interactive Brokers

Post autor: mlubinski » 08 cze 2020, 14:35

pd49 pisze:
08 cze 2020, 13:51
dzień dobry,
mam założone konto w IB - i próbowałem kupić ETF: GLOBAL X MSCI SUPERDIVIDEND (ticker: SDEM) i z tego co widzę zgodnie z dyrektywą MIFID zakup jest zablokowany . Z tego co czytałem to kupowaliście ETF-y za pomocą opcji CALL i PUT.
Pytanie czy możecie mi podać ticke-y takich opcji bo nie mogę na ten ETF znaleźć? i jak to sensownie znaleźć i zrobić (tzn. znaleźć opcje o jak najkrótszym czasie realizacji? i właściwej cenie).
Pozdrawiam serdecznie
Paweł
P.s.
naczytałem się na ten temat opcji na forum ale w dalszym ciągu czuję się niepewnie i nie mam doświadczenia

nie ma opcji na SDEM. generalnie robisz tak - w aplikacji wbijasz sobie ticker ETFa, i (jesli uzywasz apki mobilnej) w zakladce symbol bedziesz widzial czy sa opcje czy goly "stock". Jesli goly "stock", to dla US nie kupisz (np PAK, TUR, i rowniez SDEM).

w platformie TWS odpalasz dla tickera Option Chain i patrzysz czy jest (czy nie).

GPR
Posty: 85
Rejestracja: 18 kwie 2020, 19:12

Re: Interactive Brokers

Post autor: GPR » 08 cze 2020, 20:48

https://www.tradestation-international. ... ange-fees/

Podobno to jakiś internetowy oddział IB. Potwierdzacie?

Benefits and Backing of an
IB Universal Account®
A universal account for all your trading needs, backed by the financial strength and worldwide market coverage of Interactive Brokers.

https://brokerchooser.com/broker-review ... bal-review

🗺️ Country of regulation UK
💰 Minimum deposit $1,000

Wygląda na to że opłaty sa wyższe ale nie ma opłat za konto czyli tak jakby było uszyte dla tych co nie handlują za dużo.
Ciekawe jak z dostępem do ETF.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2020, 20:52 przez GPR, łącznie zmieniany 1 raz.

pd49
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2020, 17:45

Re: Interactive Brokers

Post autor: pd49 » 08 cze 2020, 20:51

dziękuję za odpowiedź
Pytanie:
Czy jest zatem jakaś możliwość zakupu tego ETF o tickerze: SDEM przez biuro brokerskie IB?
a jeżeli nie to jakie biuro to oferuje przy małych kosztach utrzymywania rachunku?
pozdrawiam
Paweł

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Interactive Brokers

Post autor: mlubinski » 09 cze 2020, 08:26

pd49 pisze:
08 cze 2020, 20:51
Czy jest zatem jakaś możliwość zakupu tego ETF o tickerze: SDEM przez biuro brokerskie IB?
a jeżeli nie to jakie biuro to oferuje przy małych kosztach utrzymywania rachunku?

nie ma, chyba że jesteś rezydentem Szwajcarii, wtedy nie obowiązują regulacje EU.
odnośnie innych kont które dają ekspozycję na amerykańskie ETFy, to poszukaj w istniejących wątkach w tej kategorii, niektórzy z brokerów: sogotrade, tastyworks oraz inni (dif, exante).

kuba
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:19
Kontakt:

Re: Interactive Brokers

Post autor: kuba » 09 cze 2020, 08:33

Tak jak już mlubinski napisał, na ten instrument nie ma opcji. I nie chodzi o to, że w IB nie ma opcji, tylko tych opcji nie ma nigdzie. To czy dany ETF ma opcje można sprawdzić np. na Yahoo

SDEM nie ma https://finance.yahoo.com/quote/SDEM/options?p=SDEM
A np. SPY ma https://finance.yahoo.com/quote/SPY/opt ... c=fin-srch

ETFy, które można bezpośrednio (bez użycia opcji) kupić w IB możesz znaleźć na stronie justetf.com i są to ETFy notowane na giełdach europejskich.
Są tam również ETFy profilem zbliżone do SDEM, poszukaj w ETF Screener: Equity -> Region=Emerging Markets -> Strategy=Dividend

Jeśli chcesz kupować ETFy notowane w USA to poszukaj na forum o Sogotrade, TastyWorks (brokerzy z USA, którzy otwierają konta Polakom) oraz DIF broker i Exante (tych dwóch poleca Trader21, poszukaj info na jego blogu).

A jeśli potrzebujesz pomocy przy użyciu opcji do zakupu ETFów, to na blogu Tomka był artykuł pokazujący jak to zrobić w Lynx, a Lynx oraz IB to dokładnie ta sama platforma

Edit: mlubinski mnie wyprzedził, bo napisał krótszą odpowiedź ;)

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Interactive Brokers

Post autor: rebahas » 09 cze 2020, 10:08

mlubinski pisze:
09 cze 2020, 08:26
nie ma, chyba że jesteś rezydentem Szwajcarii, wtedy nie obowiązują regulacje EU.
odnośnie innych kont które dają ekspozycję na amerykańskie ETFy, to poszukaj w istniejących wątkach w tej kategorii, niektórzy z brokerów: sogotrade, tastyworks oraz inni (dif, exante).

No i niedługo pewnie UK :) A poza tym to jest trochę Państw gdzie nie ma UE np Ukraina, Białoruś etc

GPR
Posty: 85
Rejestracja: 18 kwie 2020, 19:12

Re: Interactive Brokers

Post autor: GPR » 10 cze 2020, 18:50

Ile zwykle "ucina" na wpłacie pieniędzy do IB?
Ponawiam tez pytanie:

GPR pisze:
08 cze 2020, 20:48
https://www.tradestation-international. ... ange-fees/

Podobno to jakiś internetowy oddział IB. Potwierdzacie?

Benefits and Backing of an
IB Universal Account®
A universal account for all your trading needs, backed by the financial strength and worldwide market coverage of Interactive Brokers.

https://brokerchooser.com/broker-review ... bal-review

🗺️ Country of regulation UK
💰 Minimum deposit $1,000

Wygląda na to że opłaty sa wyższe ale nie ma opłat za konto czyli tak jakby było uszyte dla tych co nie handlują za dużo.
Ciekawe jak z dostępem do ETF.

bo zdaje sie że taniej jest.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Interactive Brokers

Post autor: glina » 10 cze 2020, 18:51

Nic nie ucina przy wplacie do IB. Jest normalnie polskie konto w PLN do wplat.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Interactive Brokers

Post autor: rebahas » 10 cze 2020, 19:30

Przenoszę się z Degiro do IB (tylko akcje i dwa ETF). Dzisiaj dostałem taki info i jest to prawdopodobnie odnośnie LYC (Lynas na Australijskiej giełdzie):

Od Degrio:
"Our backoffice informed me that Interactive Brokers is not able to receive your position in LYNAS CORP LTD AU000000LYC6."

A od IB coś takiego:
"IBKR received a delivery of securities believed to be for your account xxx. However, we did not receive a deposit notification in Client Portal for the delivery. While these securities have been posted to your account based upon the information supplied by the delivering broker, we ask that you immediately contact your local Client Services Center via telephone or Message Center to confirm the accuracy of this transaction.

Please note that IBKR reserves the right to reverse this transaction should you fail to contact us or if the delivering broker subsequently notifies us that it was made in error. Any such reversal may reduce your equity below that which is required to remain margin compliant, thereby resulting in automatic liquidation of other positions in your account. Further note that clients will be held liable for actions they may take (e.g., withdrawals, transfers, loans, sales) to convert balances which are later determined to have been credited to their account in error.

To minimize confusion on future transfers, please provide us with prior notification of the transfer via the Transfer & Pay > Transfer Positions - FOP (US) menu option in Client Portal. Providing prior notification of a transfer facilitates matching the transfer to your account and helps reduce transaction delays or errors."


Napisałem już do support IB ale może ktoś przerabiał i wie o co chodzi. Przy zgłoszeniu przekazałem do IB listę moich akcji/etf i jaką ilość chcę przenieść. Żadnej gotówki nie deklarowałem, że przenoszę. Jedna i druga strona miała listę rzeczy do przeniesienia i moje potwierdzenie, po jednej i drugiej stronie rozpocząłem procedurę transferu. Z tego co napisali to rozumiem, że dostali moje akcje ale nie wiedzą na jakiej podstawie? Dobrze to rozumiem?

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Interactive Brokers

Post autor: rebahas » 11 cze 2020, 09:18

Okazało się że musiałem dodatkowo potwierdzić jeszcze raz, że tak to ja, przenoszę się do IB od innego brokera.

ODPOWIEDZ