Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Live o wszystkim

Post autor: rebahas » 01 maja 2020, 08:07

No to mamy swój FED i QE to infinity ;)

https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/aktualn ... -2020.html

"Docelowa skala programu skupu przez NBP wybranych dłużnych papierów wartościowych nie jest określona. Operacje tego rodzaju będą kontynuowane do odwołania, a ich harmonogram będzie udostępniany w kolejnych komunikatach NBP."

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald » 01 maja 2020, 11:07

As my colleague Srinivasan Sivabalan noted Thursday, foreign investors pulled out $37 billion from EM shares in April, taking total withdrawals over the past three months to a whopping $127 billion.

To tak na temat USA czy EM.

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Live o wszystkim

Post autor: Petrus » 01 maja 2020, 18:29

Jak przewidyjecie głębokość tej korekty? Mamy 30 milionów bezrobotnych w USA. Nie widzę tego aby ten kryzys minął w ciągu 4 miesięcy. Fala odbicia w 4 tygodnie jest niesamowita. Panom ludzie się przestawia znów na wydawanie pieniędzy trochę to potrwa. Earnings będą spadać. Za ładnie to wygląda.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 01 maja 2020, 18:58

Do ok 2700-2730 pkt S&P

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Live o wszystkim

Post autor: Petrus » 02 maja 2020, 05:28

Co myślicie o tym rozdawnictwie kasy przez nasz rząd? Bierzesz pożyczkę na Max potem Ci umorza 75%. Tacy wlasciciele moi znajomi co mają firmę. Kombinują jak wydymac rząd na tym projekcie mają po 5 osób , spadły im obroty na jednym miesiącu poniżej 50% . Złożyli wnioski na Max pożyczki. Mówią to jest kasa za darmo więc ja biorę biznesy mają dochodowe, zaskurniakow sporo . Mówi mi znajomy. Pensje już obnizylem pracownikom, korzystam z tego że rynek pracownika się zmienił. Swoją pensję nawet nie ruszylem;). Ta kasę nie mogę wypłacić sobie więc, robię konsulting umowę na konsultacje z członkiem mojej rodziny. Wypłacana mu kasę i kasa jest w rodzinie czyli u mnie;). Po roku staram się o umorzenie na Max 75%. Frajerzy zwykli podatnicy za to zapłacę. Ich wydymaja najbardziej.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Live o wszystkim

Post autor: sebo » 02 maja 2020, 08:37

Może rynki dlatego rosną, bo nie ma co z kasa zrobić. Teraz liczy się chwilowy zarobek, szybkie tempo kupna i sprzedaży, dlatego skoki powinny być gwałtowne. Później obsunięcie rynku.

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins » 02 maja 2020, 12:03

Petrus pisze:
02 maja 2020, 05:28
Co myślicie o tym rozdawnictwie kasy przez nasz rząd?

Osobiście wydaje mi się, że nie rozdawnictwo kasy jest tu problemem, ale buractwo i niedojrzałość polskiego społeczeństwa. Gdyby nikt nie cwaniakował i oglądał się tylko za swoją dupą, to może i ta kasa miałaby jakiś sens. U mnie wśród znajomych jest dokładnie ten sam scenariusz, który opisałeś Ty - biorą tylko dlatego, że dają. Ale to samo jest też z 500+, ludzie mają jachty w leasingu po półtora miliona EUR, a biorą 'zasiłek na dzieci'. Żenada.

A potem będzie płacz, że dobrali się do prywatnych depozytów jak na Cyprze jak kasy zabraknie. A gdyby brał tylko ten, kto na prawdę musi, to może by takiego scenariusza nie było (tzn. mam nadzieję że i tak nie będzie, ale kto wie bo się będzie działo w niedalekiej przyszłości).

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Live o wszystkim

Post autor: mlubinski » 02 maja 2020, 14:24

No niestety, januszy nie brakuje, nie da rady nic zrobic panowie (i panie), mozemy jedynie dzialac i probowac cos ugrac ;-)

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 02 maja 2020, 19:25

Panowie :) O czym Wy napisaliście ?:) Idealiści się znaleźli hahahaha :) jeżeli ktoś daje to nie liczcie, że jak można to ktoś nie weźmie :) Osobiście nie pobieram 500 + bo stary juz jestem :) Pamiętajcie iż tylko człowiek naiwny lub głupi nie korzysta z danych mu możliwości wyciągnięcia kasy. Zapamiętajcie sobie jedną zasadniczą kwestię: im człowiek jest bogatszy tym jest większym żydem i większym dusigroszem i każdą monetę ogląda nie z dwóch a z trzech stron wliczając krawędź, żeby była jasność nie oceniam tego, napisałem o faktach. Po co to oceniać to niczego nie zmieni ? A co do idealizmu wyleczyłem się z niego jakieś 20 lat temu:) i jest mi z tym dobrze bo przynajmniej przesłały mnie boleć ludzkie zachowania. PS Coins masz rację w polskim społeczeństwie każdy dba o własną dupę i to się nie zmieni !!!!!!!

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins » 02 maja 2020, 19:44

Kris pisze:
02 maja 2020, 19:25
w polskim społeczeństwie każdy dba o własną dupę i to się nie zmieni !!!!!!!

Pewnie masz rację, ale to jest troche przykre, tym bardziej gdy patrzy się na te bardziej dojrzałe społeczeństwa nawet tutaj, w Europie, jak Szwajcaria czy Norwegia. Nie wyobrażam sobie, żeby polacy kiedykolwiek odrzucili np. projekt dochodu podstawowego tak jak zrobili to szwajcarzy. Idealizm idealizmem, ale jakiekolwiek szczątki moralnego kompasu w dzisiejszych czasach chyba nie są tak do końca złe, nie?

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 02 maja 2020, 19:48

Coins: ja juz dawno straciłem nadzieję KROPA ! ale przestało mnie to boleć i to mój sukces. Popatrz jaką (nie ) klasę polityków Polska posiada zaznaczam z wszystkich dostępnych opcji :))) To obraz całego Społeczeństwa.... nie wiem czy się z nich śmiać czy płakać. Jeżli ktoś ma mniejszy majątek niż 20 mln zlotych nie powinien brać się za politykę ( to moja wizja polityki może się z tym ktoś zgadzać lub nie )

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 02 maja 2020, 20:54

Ja mam odmienne zdanie.. szczególny uśmiech na twarzy nabieram w momencie jak "te cwaniaki i wielcy ludzie sukcesu" nagle zapędzają się w kozi róg.. Potem żale.. potem płacz jak to jest źle, bo ktoś ich oszukał. Osobiście czekam na kolejne żale :>

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins » 02 maja 2020, 22:29

Kris pisze:
02 maja 2020, 19:48
Jeżli ktoś ma mniejszy majątek niż 20 mln zlotych nie powinien brać się za politykę ( to moja wizja polityki może się z tym ktoś zgadzać lub nie )

Ja mam taką wizję polityki, że jeśli ktoś robi sobie z tego sposób na życie i zostaje pełnoetatowym politykiem (bo poza polityką sobie nie radzi), to znaczy, że system nie działa. Politycy to powinni być specjaliści a nie populiści, ale za daleko to zabrnęło i to już nie jest realne.

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins » 02 maja 2020, 22:50

BTW, live streaming z BRK annual shareholders meeting się zaczął właśnie na Yahoo Finance.

GacoPL
Posty: 54
Rejestracja: 30 mar 2020, 15:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: GacoPL » 03 maja 2020, 20:53

Buffet sprzedal linie ... ciekawe co sie wydarzy w poniedzialek ? Myslicie, ze ludzie pojda za starym i zaczna wyprzedawac ?

ODPOWIEDZ