Covid-19 Market Crash

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Petrus » 27 mar 2020, 14:55

To co lecimy na południe, sp500 -》2200? Może 2000 dotknięty,

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Petrus » 27 mar 2020, 15:03

Pytanie czy jak sie posiada akcje w postaci ADR to też wypłacana są dywidendy?

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: glina » 27 mar 2020, 15:07

Delikatny risk-off przed weekendem. Widac po EM i DXY, ze skoczylo zapotrzebowanie na gotowke. Zadna niespodzianka :-)

Tak, od ADR tez dostaje sie dywidendy. Czasem potracane sa minimalne prowizje.

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Poczatkujacy » 27 mar 2020, 19:19

Może to mój wrodzony optymizm.. a może coś innego.. ale jakby pominąć fakt, że lekko popsuły się wskaźniki i to że jest źle to każdy wie.. to wydaje mi się, że ta panika lekko przesadza.. co za tym idzie.. jak rynek zacznie się odradzać to czekać nas może kolejne 10 lat hossy? (taka moja spekulacja)
Co jeszcze gorszego może się stać? Ci co mieli to już się scashowali. Czytając posty wiecznych pesymistów, na niektórych forach, wiem że zbłądziłem - nie ta strona internetu.. kolejna spekulacja... jest tak źle, że jest powód aby pojechać na nowe ath i przetrzymać wysoko tych shortujących.. nie wiem 5k?
Nic to.. ciekawe czasy - dużo emocji... a rynek robi swoje.

Moderacja: Mniej wielokropek w przyszłości, bo czyta się to jak wiersz biały. Następne posty w tym stylu będą przenoszone do kosza.

Online
Maro
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Maro » 27 mar 2020, 20:33

https://stooq.pl/n/?f=1344441

Nie mam więcej pytań zakaz zwalniania pracowników w Hiszpanii ,jest jakiś limit absurdu, który możemy zobaczyć wśród rządzących?

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Q'bot » 27 mar 2020, 20:51

Maro pisze:
27 mar 2020, 20:33
Nie mam więcej pytań zakaz zwalniania pracowników w Hiszpanii ,jest jakiś limit absurdu, który możemy zobaczyć wśród rządzących?

A jakby tak Trump wprowadził zakaz spadków na giełdach? ^^
Do tego stały brak inflacji, jak w PRL'u, brak niepełnosprawnych jak w Rosji i mamy komplet.

A Hiszpania mogłaby po prostu wprowadzić zakaz bezrobocia i tyle ;)

Nomad
Posty: 64
Rejestracja: 26 lis 2018, 13:03

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Nomad » 27 mar 2020, 21:00

Besso pisze:
27 mar 2020, 10:55
Wiemy tylko, że nie robi ruchów na kilku wymienionych przeze mnie spółkach.

Nie, no chyba robi, kupił DAL za $45M przy cenie $46,4

https://markets.businessinsider.com/new ... 1028959672

Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Besso » 27 mar 2020, 21:44

rebahas pisze:
27 mar 2020, 13:40
Ja ze swojej działki czyli sieci komputerowe odniosę się do tego "co robi Buffet" i powiem tak, że kompletnie nie ma co na niego patrzeć, bo raz, że to nie ta skala a dwa, że on jest sam jeden jedyny przypadek, który nie podlega żadnym regułom etc. To jest mniej więcej tak jak mam dużą sieć albo i bardzo dużą i będę się wzorował na sieci Amazon albo Netflix. Mogę? No mogę. Czy to mi pomoże i rozwiąże moje problemy w mojej sieci? Może jakiś kilka pobocznych ale i to nie jest pewne. Po prostu po przekroczeniu pewnego poziomu pozostaje nam tylko podziwiać względnie próbować wcielić w życie jakieś dobre praktyki czy tam powiedzonka (tu mam na myśli Buffeta) natomiast naśladować, podglądać i robić tak samo nie ma kompletnie żadnego sensu, bo to nie zadziała.

Mam całkiem inne zdanie, bo co nie zadziała? Kupno akcji Apple i uśredniona cena na poziomie 140$? Śledzenie dużych graczy i insiderów to dla mnie ważny punkt na checkliście przed kupnem. Wielkość portfela nie ma dla mnie znaczenia, bo to on ma ograniczenia, nie ja, a skoro mam taką samą filozofię inwestowania, to bardzo mnie interesuje, gdzie widzi okazję w danym momencie.

Nomad pisze:
27 mar 2020, 21:00
Besso pisze:
27 mar 2020, 10:55
Wiemy tylko, że nie robi ruchów na kilku wymienionych przeze mnie spółkach.

Nie, no chyba robi, kupił DAL za $45M przy cenie $46,4

https://markets.businessinsider.com/new ... 1028959672

Pisałem nawet na forum o tym ruchu, ale mnie chodziło o jakieś konkretne zakupy. Ten przytoczony, to tak jakby jego syn poszedł do sklepu po drożdzówkę za dwa dolce. Podążając za przykładem czekam na zakup kolejnego mieszkania (przejęcie dużej firmy) albo chociaż jakiś sprzęt RTV AGD do chaty (duże zakupy +5 mld $).

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Ryszard Wielkouch » 27 mar 2020, 22:23

Dolar wygląda jak papier toaletowy od ogłoszenia nielimitowanego skupu obligacji. Dobrze, że w IB/Lynx można nie mieć pozycji dolarowej mając akcje notowane na amerykańskiej giełdzie z czego mocno korzystam bo nawet jednego $ nie mam :-) Zaryzykuje twierdzenie, że dolar nie jest już save heaven. Jedyne co ich ratuje to status waluty rezerwowej.

Patrząc na raporty to słabo wygląda euro, ale wszystkie inne wszystkie inne pary walutowe do dolara wyglądają prowzrostowo.

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Kris » 27 mar 2020, 22:46

Ryszard: Z całym Szacunkiem Do Twojej osoby. Wymień mi chociaż jedną walutę, która ma faktyczną wartość........ Wszystkie są Fikcją i są nic nie warte. Jest w tym wszystkim natomiast małe ale! Otóż za jakiekolwiek ścierwo walutowe możemy nabyć pseudo realną wartość w postaci akcji lub innych aktywów. Otóż właśnie dlatego PARADOKSALNIE ! To papierowe Scierwo po mimo tak dużego dodruku stanowi dzisiaj najlepszy Aset.....W tym wszystkim pozostaje pytanie klucz w którym momencie pozbyć się waluty i kupić akcje (Dla mnie to jest najistotniejszy dylemat inncyh nie posiadam :) )

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Ryszard Wielkouch » 27 mar 2020, 23:17

Żadna waluta nie ma wartości. Obracamy pieniedzmi fiduncjarnymi co oznacza, że ich wartość jest oparta na wierze w emitenta. Fed właśnie poświecił dolara po to, żeby ratować swoje długi - obligacje. Inne kraje jeszcze tego nie robią.

Jedyne assety, które powinieneś mieć to te, które skupuje Fed i nie za pomocą dolara, którego bedzie nieskończona ilość. Jedyny dylemat, który może podnieść wycene dolara wiąże sie z tym, że ludzie lgną do dolara jak ćmy do światła myśląc o nim jak o najczystszej koszuli ze wszystkich fundując wujowi Samowi darmowe obiady :-)

Awatar użytkownika
Nigeryjski Książę
Posty: 52
Rejestracja: 24 lut 2020, 23:12

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Nigeryjski Książę » 27 mar 2020, 23:28

Kod: Zaznacz cały

EXCLUSIVE: YELLEN EXPECTS DOUBLE DIGIT UNEMPLOYMENT IN US FROM NEXT WEEK

W USA czynnych zawodowo jest ok 160 mln. Dotychczas stopa bezrobocia to 3,6% (5,8 mln). Ostatni czwartek to 3,2 mln, czyli do dwucyfrowego brakuje jeszcze ~7 mln. Osttani raz tyle było w 2009 i 1982 r. Grubo.

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Kris » 27 mar 2020, 23:29

Ryszard tak naprawdę na dzisiaj nie ma znaczenia w której walucie jesteśmy osadzeni. Istotne jest w którym momencie zamienić no nasze coś na akcje. Według mnie na giełdach zobaczymy jeszcze ciekawsze poziomy. Zabawa dopiero się zacznie a jeżeli komuś wydaje się, że już jest po spadkach to ja osobiście mam zgoła odmienną opinię. PS Według mnie to Chiny na dzisiaj juz tak wydymały USA, że Ci się tak szybko z tego nie podniosą....a Wszyscy dobrze wiemy że USA to Bankrut a obligacje USA to jest dopiero Bania wszech czasów. Wygranym tego kryzysu będą (juz są ) CHINY ! Szach i Mat

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Petrus » 28 mar 2020, 01:37

Zgadzam się z krisem w temacie dalszych spadków. To dopiero początek. Kolejne tygodnie to kolejne spadki. USA totalnie są rozjechane przez covin19. Super widać to każdego dnia jak totalnie się nie przygotowali. To początek ich wielkich problemów. Media w USA dopiero się rozkręcaja w tym temacie- A są w tym najlepsze. Cierpliwie czekam z cashem. Rączki kusi aby zacząć działać.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Plastic Tofu » 28 mar 2020, 03:00

Rezerwa bankowa zostala zniesona w Wielkiej Brytanii w 1981 r. W Kanadzie w '92 roku. Australia i Nowa Zelandia zniosly RB w latach '80. W ostatnich 15 latach wiekszosc krajow obnizala rezerwy i czesto wymogiem sa papiery rzadowe drukowane bez zadnych ograniczen.
Te wypowiedzi czesto powielane o smieciowym dolarze, nic nie wartym papierze nie tylko zamulaja dyskusje ale wedlug mnie sa brakiem szacunku dla milionow ludzi idacych do pracy kazdego dnia aby dostac te nic nie warte papierki. Zreszta tego typu hasla blyskawicznie morduja kazda merytoryczna dyskusje chociaz trudno jest mi sie temu dziwic po ostatniej mojej wymianie zdan na tym forum. Przeciez to emocje przyciagaja ludzi a nie fakty.
Dla zainteresowanych rezerwa w Wenezueli wynosi 57%.
https://www.ceicdata.com/en/indicator/v ... ment-ratio
A smieciowy dolar moze w koncu nie ma wymagan odnosnie rezerwy, mimo tego jego rezerwy bankowe ciagle rosna.
https://www.federalreserve.gov/monetary ... rvereq.htm

ODPOWIEDZ