Covid-19 Market Crash

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
domi
Stały bywalec
Posty: 235
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: domi » 22 mar 2020, 13:03

Nie wiem czy to jest w całości z teoria Grega natomiast wrzuć sobie w youtube milkshake theory.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: rebahas » 22 mar 2020, 15:25

Zgadzam się z tym co wrzucił Besso, że każdy kryzys jest inny. Jednak ten jest o tyle dziwny, że jak tak dalej pójdzie to mamy załamanie podaży ale też i popytu i tego jeszcze nie grali. Ja od początku powtarzam, że sam wybuch nam niewiele zrobi/zrobił ale tsunami/powikłania będą o wiele gorsze i tylko fantazja nas może ograniczać. Taki przykład - szkoły mają przerwę miesiąc czyli nauka potrwa do praktycznie końca lipca. Już pomijam fakt, kto utrzyma dzieciaki w środku lata w szkole ale całą letnią turystykę szlag trafi.
No i z tymi spadkami. Mamy kolejny cud, bo przy tym potężnym dodruku dolara jaki mamy, jednego z najbardziej zadłużonych krajów na świecie, okazuje się że waluta tego kraju czyli dolar zamiast się osłabić to się umacnia. Jak dla mnie wszystko już stanęło na głowie i ten Covid19 to może dobry katalizator aby zbudować coś od początku, bo nie oszukujmy się ale świat zabrnął w ślepą uliczkę.

Co do mojego portfela to niestety ostry minus -35% z racji górników i wtopy na LNG (to już przed ostrymi spadkami) i na razie czekam poza aż się wszystko wyjaśni i zaczną być widoczne jakieś oznaki powrotu do względnej normalności albo najlepiej totalnego resetu.

PS aktywnie agresywnie działam za to w krypto.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Q'bot » 22 mar 2020, 16:52

rebahas pisze:
22 mar 2020, 15:25
PS aktywnie agresywnie działam za to w krypto.

A obiecywałeś coś mądrego od siebie napisać dla urozmaicenia forum - nadal czekam ;)

Co do strat to chyba zbliżone do benchmarku, bo w okolicach 25-30% mam parę polskich spółek, które zaliczyły spadki o 60%...
Ze sporych kiszonych strat, to longi na DAX'ie i shorty na VIX'ie.

Hedge w postaci kopalni złota okazał się średnio skuteczny - w sumie jak i całe PM.

Pozostała gotówka to jakieś 60-70% portfela, poziom zaangażowania będzie zależał od postępu spadków - jeśli będzie spadać, będę uśredniać. Jeśli zacznie rosnąć, będę stał z boku.

Czy obecna sytuacja też się Wam głównie kojarzy z tym?
Obrazek

reuptake
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 18 sty 2020, 12:12

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: reuptake » 22 mar 2020, 17:01

No, zachęcam, ciekaw jestem co teraz można w krypto zadziałać "agresywnie". Moim zdaniem ryzyka podobne jak na innych rynkach.

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Kris » 22 mar 2020, 17:38

Greg. Jeszcze raz Tobie Bardzo Dziękuję (I nic więcej nie chcę tu dodawać )! Ps. Według mnie w obecnym czasie sztuką jest nie stracić a na zarabianie przyjdzie dopiero czas a najgorsze dopiero przed nami...

Awatar użytkownika
Nigeryjski Książę
Posty: 52
Rejestracja: 24 lut 2020, 23:12

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Nigeryjski Książę » 22 mar 2020, 23:41

Besso pisze:
22 mar 2020, 13:03


Maro pisze:
22 mar 2020, 01:28
(chyba Chiny nie mówiły światu prawdy odnośnie liczb).
W sumie, czy to ważne? Imo ważniejsze jak szybko sobie z tym poradzili i ile to u nich trwało. Powinniśmy w pierwszej kolejności na to patrzeć i z tego wyciągać wnioski. Wyciąganie modeli z tyłka, że umrze x milionów, to dolewanie oliwy, choć wiadomo, że niczego nie można wykluczyć.



Zdaje się że to scenariusz bazowy wiekszości graczy w tej chwili. Fakt - Chiny wracają już do życia ale oni zareagowali szybciej i zdecydowanie mocniej na samym początku niż wiekszość krajów EU. Do USA/UK nie ma już nawet co porównywać. Dlatego IMHO powrót do normy zajmie więcej czasu i pochłonie więcej środków i żyć niż w Azji.

Maro
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Maro » 23 mar 2020, 14:42

Nieograniczone QE wystarczyło na półtorej godziny optymizmu :)

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: rebahas » 23 mar 2020, 14:58

Q'bot pisze:
22 mar 2020, 16:52
rebahas pisze:
22 mar 2020, 15:25
PS aktywnie agresywnie działam za to w krypto.

A obiecywałeś coś mądrego od siebie napisać dla urozmaicenia forum - nadal czekam ;)


To chyba nie ja albo sobie nie przypominam ;)
Może górnolotnie to zabrzmiało to moje aktywno-agresywne krypto, bo to w stosunku do mojego giełdowego spokoju i kilku transakcji w miesiącu.
Aktualnie na krypto handluje sobie na tokenach BULL/BEAR na giełdzie Binance. Bardzo fajna sprawa do nauki na niedużych kwotach a średnio 10 dniówka czasami wyjdzie jak zagram.

reuptake
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 18 sty 2020, 12:12

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: reuptake » 23 mar 2020, 15:38

To jest jakoś lewarowane?

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: rebahas » 23 mar 2020, 15:59

reuptake pisze:
23 mar 2020, 15:38
To jest jakoś lewarowane?

Tak ale delikatnie (x3 więc jeszcze nie szulernia) więc spokojnie można to sobie ogarniać oczywiście jeżeli się wie co się robi :)
https://binance.zendesk.com/hc/en-us/ar ... 0038933471

myślę że wystarczy tego, bo to chyba nie miejsce na tego typu pogaduszki, bo to nie ten wątek.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: glina » 24 mar 2020, 08:27

Odwrocenie trendu, czy tylko bear market rally?
Nikkei225 +7.13% na ten moment. NIe przypominam sobie takiego obrazka.
To wszystko okraszone dosc gwaltownym spadkiem DXY i wzrostem ceny miedzi.

Gilfoyle
Posty: 53
Rejestracja: 07 kwie 2018, 08:10

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Gilfoyle » 24 mar 2020, 09:22

Nie chcę straszyć, bo mam już serdecznie dosyć "koronawirusa = paniki z powodu przeziębienia (corocznego)", ale biorąc pod uwagę jak emocjonalne są giełdy, to wspomnę, że za rogiem czai się kolejne giełdowe zło:
- chińczycy wracają do siebie z zarażonych krajów, co powoduje przyrost zarażonych w samych Chinach, a na wskutek rozluźniania kwarantanny zarażenia wewnątrz Chin tych co nie chorowali.
- amerykańce są już na 3 miejscu pod względem zarażenia. A ponieważ jest to lud podobny do włochów, francuzów, belgów i brytoli pod względem mentalnościowym, to czuję, że zło się w Ameryce dopiero rozkręci. W Stanach jest więcej tłustych ludzi, stosunkowo dużo osób chorych na przewlekłe choroby bez dostępu do nowoczesnej medycyny. Floryda bodajże to kraj emerycki, więc 80% domów będzie na sprzedaż jako, że właściciele je opuścili we śnie. Już widzę statki widmo pływające po Karaibach.

Po gwałtownych spadkach nie mieliśmy jeszcze porządnego odbicia, po którym następuje jeszcze większy spadek, tak jak to było przy poprzednich krachach.

Osobiście patrze na to z przymrużeniem oka :)

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: mlubinski » 24 mar 2020, 09:53

Europa dziś rozpoczęła na zielono, ale nie wiem na jak długo wystarczy optymizmu :D

Maro
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Maro » 24 mar 2020, 11:13

Po takich spadkach korekta się należy jak psu kość :)

korver
Posty: 14
Rejestracja: 11 mar 2019, 14:05

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: korver » 24 mar 2020, 20:55

Greg pisze:
22 mar 2020, 02:40
Pamiętajcie, wujek Greg temat założył 26 stycznia 2018 mówiąc - GAME OVER ...

Obrazek

Ja mam pytanie typowo w celach szkoleniowych, wyciągnięcia wniosków z tych ponad 2 lat, o których wspomniałeś. Zdradź proszę kiedy i dlaczego się wycofałeś z aktywów SOXS/ SQQQ / TLT, bo pamiętam, że mocno polecałeś owe aktywa, a potem śledząc Twojego Twittera (bo z forum się pożegnałeś) uciekł mi moment, kiedy się z tego wycofywałeś? TLT summa summarum dało piękny zwrot, cierpliwość się mocno opłaciła. Jednakże te lewarowane wynalazki pozostawiły dość negatywne wrażenie. Nie piszę tego złośliwie, a z czystej ciekawości i chęci dokształcenia. Teraz już wiem, że te instrumenty mają sens wyłącznie w krótkim terminie, ale ciekaw jestem jak to wyszło u Ciebie.

Będę wdzięczny za odpowiedź i mimo wszystko dziękuję za otworzenie oczu, że rynki mogą nie tylko rosnąć, dużo kapitału w ten sposób zaoszczędziłem. :)

ODPOWIEDZ