Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 18 mar 2020, 16:47

Poczatkujacy pisze:
18 mar 2020, 16:44
oj tam tylko 31%... chore..

Kolejne zakupy gdy spadnie 200% w ciągu sesji ;)

BTW. Co jest na poziomie 2360 dla SPX? Na razie się odbija od tego poziomu, ale czym dłużej tam konsoliduje, tym ryzyko wpadnięcia w przerębel wyższe...

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Live o wszystkim

Post autor: mlubinski » 18 mar 2020, 16:54

sorry, ale jak coś może spaść więcej niż 100%? :D spadek o 100% równa się wartość 0

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 18 mar 2020, 16:56

mlubinski pisze:
18 mar 2020, 16:54
sorry, ale jak coś może spaść więcej niż 100%? :D spadek o 100% równa się wartość 0

Za resztę zapłaci Trump swoim wyborcom ;P

A spadać poniżej zera można, wystarczy zastosować dźwignię, lub też kupić Niemieckie obligacje.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2020, 16:57 przez Q'bot, łącznie zmieniany 1 raz.

Maro
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: Live o wszystkim

Post autor: Maro » 18 mar 2020, 16:57

Q'bot pisze:
18 mar 2020, 16:47
Poczatkujacy pisze:
18 mar 2020, 16:44
oj tam tylko 31%... chore..

Kolejne zakupy gdy spadnie 200% w ciągu sesji ;)

BTW. Co jest na poziomie 2360 dla SPX? Na razie się odbija od tego poziomu, ale czym dłużej tam konsoliduje, tym ryzyko wpadnięcia w przerębel wyższe...

Dno zespadków 2018r ,jak to puści może być jazda bez trzymanki

Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Live o wszystkim

Post autor: Besso » 18 mar 2020, 17:01

Plastic Tofu pisze:
18 mar 2020, 13:08
@Besso
The point is, ladies and gentleman, that greed, for lack of a better word, is good. Greed is right, greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms; greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Gordon Gekko

Mógłbym w rewanżu zarzucić tekstem Buffetta o chciwości, ale wszyscy znamy ten cytat i jest wyeksploatowany. Generalnie to słowo jest pejoratywnie nacechowane. Masz inne zdanie? Ok.

Plastic Tofu pisze:
18 mar 2020, 13:08

Rozmawiamy o fundamentach a nie o chciwości czy timingu. Zakup CCL jest tylko wytrychem umysłowym, który odnosi się do innych wielu dziedzin gospodarki jak podroze, linie lotnicze, wydobycie ropy, kina, imprezy sportowe, kasyna i tak dalej. W dzisiejszej sytuacji, kiedy wirus szaleje, jest to fatalny zakup.

"Wytrych umysłowy", damn, bardzo ładnie piszesz. Bruno Schulz z Ameryki! (bez ironii). Wracając, to nie jest fatalny zakup. Masz potężny potencjalny upside, a mogę stracić "tylko" 100%. Wszystko rozbija się o zarządzanie ryzykiem i świadome wybory.

Plastic Tofu pisze:
18 mar 2020, 13:08
Sygnałem do zakupu nie jest sama cena, a cena w relacji do otaczającej nas sytuacji. Jeśli wierzysz w odbicie typu V i szybki powrót do normalności zakup ma sens. Ponieważ oceniam że sytuacja jeszcze się pogłębia, a nie zaczyna wracać do normalności na zakupy jeszcze nie czas.

To oczywiste, chyba nie masz nas, kupujących, za ludzi którzy nie wiedzą jaka jest sytuacja. Osobiście nie wierzę tu w odbicie typu V, za to w perspektywie kilku lat widzę zielony kolor - dlatego zainwestowałem.

Plastic Tofu pisze:
18 mar 2020, 13:08
Zresztą BA miał problemy z oprogramowaniem w MAXie i miało być 2-3 miesiące i pasażerowie będą bezpieczni a my inwestorzy bogaci. How about now? 102$ i leci na dół.

Akurat Boeing jest w końcu tam gdzie być powinien. Przez cały rok byłem zdziwiony obserwując kurs i śledząć nowe wiadomości. (nie, nie gram na spadki)

Plastic Tofu pisze:
18 mar 2020, 13:08
Wracając do wirusa, kolejna fatalna informacja może popchnąć rynek następne 20-30% na dół. Panikę już mamy, a media dolewają benzyny do ognia, dodatkowa kwarantanna, zerwanie łańcuchów dostaw i mamy kryzys w całej rozciągłości.
W tym momencie zamykają wieżę na Midway (drugie lotnisko Chicago) bo kilka osób ma virusa. Please, kto z inwestorów w linie lotnicze brał coś takiego pod uwagę?

Well, ja jestem w miarę przygotowany na wiekszą obsuwę. Co nie zmienia faktu, że jestem zaskoczony tempem rozwoju sytuacji i reakcją rynku. Benzyna jest dolewana, ale z drugiej strony Republikanin wkłada ludziom pieniądze do ręki. Co za czasy :D

Media rozdmuchują wszystko, w rzeczywistości nie jest tak źle. Śmiertelność z powodu wirusa jest na pewno dużo niższa. Jeśli u 80% osób choroba przechodzi łagodnie, to lwia część nie jest nawet świadoma, że ma wirusa i co za tym idzie nie jest ujęta w żadnych statystykach.

Cargo latało, lata i będzie latać. Nie ma żadnego spowolnienia, mamy tyle samo zleceń, co w poprzednich miesiącach. Jednie mamy czasem trudności ze znalezieniem rozwiązania, ze względu na fakt, że PAXy są uziemione (choć też nie wszystkie, są wyjątki). Teraz przykładowo całe cargo zwozimy truckami do Niemiec/Holandii itd i stąd towar wylatuje na cały świat. Stawki są wyższe, ale branża ma się dobrze. Poza tym w obecnej sytuacji większość dużych firm spedycyjnych wynajmuje chartery i konsoliduje towar w jednym miejscu. Piszę to wszystko z perspektywy osoby pracującej w globalnej firmie, która jest w top 20 całej branży. Siedzimy teraz wszyscy na home office.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 18 mar 2020, 17:50

Pewnie niektorzy z was zawalu dostana, ale uznalem ze dzis jest dobry dzien na zakup TUI1 oraz JETS co tez uczynilem. Najwyzej bede usrednial :-))

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 18 mar 2020, 17:54

CCL już po 7.9$ - czyli jesteśmy 84% od szczytów ze stycznia. Niby takie duże statki, a na bungee potrafią skakać.

Tesla przebiła opór wyznaczany przez szczyty z 2018 i 2019.

Virgin Galactic poniżej poziomów wejścia na giełdę 9.8%

SPX już poniżej 2350 - choć wykresy Trading View pokazują, że dołek z 2018 był e rejonach 2315, ale to pewnie futuresy.

Etap, w którym powinniśmy się zamknąć w piwnicy z konserwami coraz bliżej... Jakieś wróżby ktoś poczyni?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 mar 2020, 18:01 przez Q'bot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Plastic Tofu » 18 mar 2020, 17:59

@Besso
Mógłbym w rewanżu zarzucić tekstem Buffetta o chciwości, ale wszyscy znamy ten cytat i jest wyeksploatowany. Generalnie to słowo jest pejoratywnie nacechowane. Masz inne zdanie? Ok.
If the shoe fits...
Trzeba bylo. Forum finansowe bez tego cytatu jest jak zolnierz bez karabinu, a i troche wiary w kapitalizm w tych czasach kazdemu sie przyda.

"Wytrych umysłowy", damn, bardzo ładnie piszesz. Bruno Schulz z Ameryki! (bez ironii). Wracając, to nie jest fatalny zakup. Masz potężny potencjalny upside, a mogę stracić "tylko" 100%. Wszystko rozbija się o zarządzanie ryzykiem i świadome wybory.
Dzieki.
Jesli kiedy to pisalem nie byl to fatalny zakup to teraz jest to genialny zakup i 23% dywidendy :). Natomiast napisales ze juz nie kupujesz???? Jeszcze raz napisze, ze w obecnym klimacie jest to zly zakup, ale za chwile moze sie to zmienic.

To oczywiste, chyba nie masz nas, kupujących, za ludzi którzy nie wiedzą jaka jest sytuacja. Osobiście nie wierzę tu w odbicie typu V, za to w perspektywie kilku lat widzę zielony kolor - dlatego zainwestowałem.
Cisze sie, ze uzyles slowa nas. Nie mam nikogo za nic i bardzo staram sie nie korzystac z wycieczek personalnych. Bardzo prosilbym o traktowanie moich wypowiedzi jako odniesienie do problemu, zaistnialej sytuacji.
Moja perespektywa jest jedyna ktora mam i zyjac w USA czasem widzi sie rzeczy z bliska, badz co badz gielda amerykanska to polowa akcji swiatowych wiele informacji jest tu przekazywanych niejako naturalnie plus latwiej jest o odczucia tego spoleczenstwa w ktorym sie zyje. Z drugiej strony zyjac w tej perespektywie wypacza sie inne spojrzenie na swiat. Tak jak kazdy z nas.
Odnosnie odbicia bedzie ono b szybkie lub powolne. To sa dwa typy odbierania dzisiejszej sytuacji. Oczywiscie, ze kazdy widzi to wi nnej perespektywie czasowej oraz jasnym jest, ze niektore spolki wroca wczesniej inne pozniej. Natomiast jesli sadzisz ze odbicie bedzie powolne na ccl, to dlaczego nie poszukac instrumentow gdzie odbicie bedzie szybkie, zarobic i wtedy skupic ccl powolnie podnoszace sie z podlogi?

Akurat Boeing jest w końcu tam gdzie być powinien. Przez cały rok byłem zdziwiony obserwując kurs i śledząć nowe wiadomości. (nie, nie gram na spadki)
Gratuluje. Ja zaliczylem 60$ strate na kazdej jednej akcji, zanim to do mnie dotarlo. Natomiast ta roznica w pogladach czyni gielde fascynujaca.

Well, ja jestem w miarę przygotowany na wiekszą obsuwę. Co nie zmienia faktu, że jestem zaskoczony tempem rozwoju sytuacji i reakcją rynku. Benzyna jest dolewana, ale z drugiej strony Republikanin wkłada ludziom pieniądze do ręki. Co za czasy :D

Media rozdmuchują wszystko, w rzeczywistości nie jest tak źle. Śmiertelność z powodu wirusa jest na pewno dużo niższa. Jeśli u 80% osób choroba przechodzi łagodnie, to lwia część nie jest nawet świadoma, że ma wirusa i co za tym idzie nie jest ujęta w żadnych statystykach.
Tu sie zgadzamy. Najwieksza zaraza teraz sa media. Ich model biznesowy promuje panike i voila. Jesli czlowiek zachowuje troche rozsadku i nie biega po miescie lizac klamki to problemy zdrowotne, a w szczegolnosci utrata zycia sa naprawde rzadkoscia.

Cargo latało, lata i będzie latać. Nie ma żadnego spowolnienia, mamy tyle samo zleceń, co w poprzednich miesiącach. Jednie mamy czasem trudności ze znalezieniem rozwiązania, ze względu na fakt, że PAXy są uziemione (choć też nie wszystkie, są wyjątki). Teraz przykładowo całe cargo zwozimy truckami do Niemiec/Holandii itd i stąd towar wylatuje na cały świat. Stawki są wyższe, ale branża ma się dobrze. Poza tym w obecnej sytuacji większość dużych firm spedycyjnych wynajmuje chartery i konsoliduje towar w jednym miejscu. Piszę to wszystko z perspektywy osoby pracującej w globalnej firmie, która jest w top 20 całej branży. Siedzimy teraz wszyscy na home office.
Dzieki za info. :)

motokolo
Stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:11

Re: Live o wszystkim

Post autor: motokolo » 18 mar 2020, 18:01

ALL U.S. STOCKS HALTED AS S&P 500 FALLS 7%

przerwa na zrobienie herbaty

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 18 mar 2020, 18:02

glina pisze:
18 mar 2020, 17:50
Pewnie niektorzy z was zawalu dostana, ale uznalem ze dzis jest dobry dzien na zakup TUI1 oraz JETS co tez uczynilem. Najwyzej bede usrednial :-))

Ja wiem czy zawał... raczej niecierpliwość :> mogli by dla odmiany troszkę w górę, bo już lekko przesadzają... ps. znowu notowania ameryki zawieszone :> no lekko im odbija i tyle ;)

reuptake
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 18 sty 2020, 12:12

Re: Live o wszystkim

Post autor: reuptake » 18 mar 2020, 18:16

Q'bot pisze:
18 mar 2020, 17:54

Etap, w którym powinniśmy się zamknąć w piwnicy z konserwami coraz bliżej... Jakieś wróżby ktoś poczyni?


Wróżby to nie, ale jak sobie pomyśleć, że to przez nietoperza w pięciu smakach…

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Live o wszystkim

Post autor: Petrus » 18 mar 2020, 18:20

Panowie najciekawsze propozycje do zakupu z waszego punktu na teraz? Surowcowe spolki? Dodam że nie jest prawdą to że zamówienia nie siadają, samochodów na siada, huty siadają, wiem bo siedzę w branży związanej ze stałą gdzie raport produktów idzie na cały świat. Już przygotowują się na zwolnienia.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 18 mar 2020, 18:34

Pierwsza strzałka z mojego wykresu się sprawdziła... aż zanadto, gdyż przebiliśmy dołki z grudnia 2018... jeśli druga nie zadziała,to to oznacza apokalipsę.

Lecz by nie było tak smutno, CCL spada już mniej, bo -29% ;P

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald » 18 mar 2020, 20:22

Patrze sobie na spółki z wieloletnimi kontraktami. Czy ja czegoś nie rozumiem? Taki np. CXW. Ma wieloletnie kontrakty z rządem federalnym, agendami federalnymi i stanami. Wszystkiego może zabraknąć, ale kryminalistów i więźniów w USA nie zabraknie. A cena spada jakby CXW był linią lotniczą. Spadki poniżej dołku z 2016, spadki poniżej 10USD. Aktualnie P/E=7,45 i dywidenda 16,67%. Do każdej fabryki robotnicy mogą nie przyjść. Ale w więzieniu "klienci" mają wieloletnie "umowy" ;-) i nie mogą się z nich wycofać. Ha, ha...
Ale może ja głupi jestem i jakiś ryzyk nie dostrzegam.

Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Live o wszystkim

Post autor: Besso » 18 mar 2020, 20:48

Plastic Tofu pisze:
18 mar 2020, 17:59
Jesli kiedy to pisalem nie byl to fatalny zakup to teraz jest to genialny zakup i 23% dywidendy :). Natomiast napisales ze juz nie kupujesz???? Jeszcze raz napisze, ze w obecnym klimacie jest to zly zakup, ale za chwile moze sie to zmienic.
Napisałem, że "na razie" nie planuje zakupów. Będę uśredniał. Mam tu mniej niż 1% portfela, więc wciąż orzeszki.
Plastic Tofu pisze:
18 mar 2020, 17:59
Natomiast jesli sadzisz ze odbicie bedzie powolne na ccl, to dlaczego nie poszukac instrumentow gdzie odbicie bedzie szybkie, zarobic i wtedy skupic ccl powolnie podnoszace sie z podlogi?
Tak jak napisałem wyżej, to bardzo mała pozycja, poza tym nie chce bawić się w trading i spekulacje.

Q'bot pisze:
18 mar 2020, 18:34
Lecz by nie było tak smutno, CCL spada już mniej, bo -29% ;P

Widzę, że ostatni raz był na tych poziomach w.. 1996 roku.

Petrus pisze:
18 mar 2020, 18:20
Panowie najciekawsze propozycje do zakupu z waszego punktu na teraz?

Z tych których jeszcze nie mam w portfelu, a powoli pojawiają się na moim radarze to: Visa, Zoetis, Nike. Z tych które juz mam to Alphabet, JP Morgan i Berkshire Hathaway, no i linie lotnicze, jak lubisz ostrą jazdę :D
Damodaran kiedys wycenił Teslę na ~185USD za akcję, jak dojdzie do tej ceny, to pewnie się skuszę, ale muszę jeszcze poczytać.

ODPOWIEDZ