Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 17 mar 2020, 17:53

CVS był znowu do kupienia po $52, ale właśnie odjeżdza. Polecam obserwować inwestorom long-term.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 17 mar 2020, 18:07

@Reuptake, dzięki za rzeczowy komentarz! Jak można się domyślić po wczorajszym webinarze, moje myślenie jest nieco bardziej pozytywne. Nie nazwałbym go hurraoptymizmem, ale nie spodziewam się długotrwałego stłamszenia popytu. Raczej oczekiwałbym, że jak ci wszyscy ludzie, zamknięci przez miesiąc w domach, zostaną w końcu wypuszczeni na miasto, to ruszą masowo na zakupy ze zdwojoną siłą (w końcu oszczędzili trochę kasy przez ten czas!).

Nie będę się już natomiast odnosił do poszczególnych kwestii, bo wszystko, co chciałem powiedzieć, powiedziałem wczoraj. Nie wiem czy mam rację, ale wierzę, że tak, inaczej przecież nie wkładałbym swoich pieniędzy na stół, a to właśnie robię. Wrócimy do tematu za rok i zobaczymy.

@TomEn, Marathon Petroleum ciągle mam na rachunku z jakimiś 30% straty. Chciałem to sprzedać w tamtym roku, miałem dwukrotnie wystawioną siatkę CALL na poziomie 65-66 USD, ale nie weszły. Teraz uważam, że spółka jest skrajnie niedowartościowana. W normalnych warunkach bym uśredniał, ale zostało mi już tylko jakieś 20% gotówki i zastanawiam się czy nie lepiej było by ją włożyć w bardziej sexy aktywa działające wirtualnie, typu MSFT, NOW, CRM, ADBE, MA etc.

@Książe, nikt nie chce na weekend zostać niezabezpieczony, gdyby w poniedziałek po dwóch dniach kurs otworzył się luką do góry, dlatego hedge fundy zamykają swoje szorty w piątek odkupując akcje, a jak okazuje się przez weekend, że sytuacja z wirusem nie uległa poprawie, to w poniedziałek pozycje krótkie otwierane są na nowo. Nie mam na to żadnych danych ani raportów, ale po rozmowach ze znajomymi z tej branży wnioskuję, że takie zachowanie to od kilku tygodni u nich "no-brainer".

reuptake
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 18 sty 2020, 12:12

Re: Live o wszystkim

Post autor: reuptake » 17 mar 2020, 18:23

mlubinski pisze:
17 mar 2020, 17:36
Tak według mnie to będzie się odbywać. bo co innego? siedzieć w domu na dupie i oglądać TVN, ZDF czy inne badziewia? Kiedyśtam w przyszłości (dalekiej) pewno będą rozwiązania VR, gdzie nie będziesz ruszać dupska, a będziesz odczuwać wrażenia (jak w człowieku demolce :D). Także ten teges, obaczym co przyniesie los :-)

No właśnie nie wydaje mi się, żeby alternatywą dla rejsów jest oglądanie telewizji. O ile bardziej jestem optymistyczny jeśli chodzi o linie lotnicze (bo żaglowce raczej nie wrócą), to akurat wakacyjnych alternatyw jest wiele.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 17 mar 2020, 18:36

Tomek pisze:
17 mar 2020, 18:07
bardziej sexy aktywa działające wirtualnie, typu MSFT, NOW, CRM, ADBE, MA etc.

Jeśli mogę coś zasugerować, to aktywem, na które poluję, wreszcie w dobrej cenie jest Nemetschek - produkcja oprogramowania graficznego, od roku sprzedawanego także w formie sybskrypcji, tak jak Adobe czy Autodesk. No i Flagowa Cinema 4D współpracuje bezpośrednio z Adobe od pięciu lat ;)

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Live o wszystkim

Post autor: mlubinski » 17 mar 2020, 18:40

reuptake pisze:
17 mar 2020, 18:23
No właśnie nie wydaje mi się, żeby alternatywą dla rejsów jest oglądanie telewizji. O ile bardziej jestem optymistyczny jeśli chodzi o linie lotnicze (bo żaglowce raczej nie wrócą), to akurat wakacyjnych alternatyw jest wiele.

nie wiem stary na prawdę. Z tego co obserwuje u znajomych, to jak rozmawiamy o wycieczkach (nie Egipt za 999pln), to rodziny (które na to stać) jednak biorą sobie taki trip z wygody. masz sobie kabinę luksusową, pływasz po pięknych wodach, zawijasz do portów, żeby wydać kasę na cygara, pierdoły i zwiedzanie. Tak to działa w gronie ludzi, którzy mają "więcej niż średnia krajowa", i nie sądzę, że nagle przesiądą się na "alternatywy" w stylu trekking ;-)

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 17 mar 2020, 18:47

Spokojnie, za rok wszyscy będa twierdzić, że kupowali tutaj CCL i w ogóle kupowali akcje, ale nie chwalili się wyłącznie z wrodzonej skromności ;). Teraz właśnie okazuje się kto jest inwestorem długoterminowym, a kto zwykłym "graczem" giełdowym.

BTW: Oglądam właśnie webinar i w sumie wszystko co miałbym do powiedzenia w kontekście obecnej sytuacji tam jest, także polecam jak ktoś jeszcze nie widział.

BTW2: SPG i reszta REITów też jest właśnie masakrowana. Jest w czym wybierać.

BTW3: Zamiast EPD proponowałbym spojrzeć na ENB. Dało się kupić przy poziomie 9% dywidendy, a nie jest to LP.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 17 mar 2020, 19:08

@Rastignac
No ja mam CCL, ale ze średnią 29$ ;/

I chyba trudno rozróżnić kto jest kim, skoro pewnie każdy z tu obecnych stosuje ileś strategii różniących się również horyzontem czasowym... Ja się chyba czuję w większym stopniu spekulantem, bo na inwestora, to zbyt szybko ucinam zyski i potem tylko się dziwię dlaczego wciąż rośnie. W skrajnych przypadkach zamykam longi i otwieram shorty, a to rośnie dalej!

Maro
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: Live o wszystkim

Post autor: Maro » 17 mar 2020, 19:43

Co do reitów są jakieś strony im poświęcone? Np coś takiego jak etf.com czy etfdb.com dla etfów, takie "odpowiedniki"? Ceny pewnie są dobre A człowiek zielony i nie wie co wybrać

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Plastic Tofu » 17 mar 2020, 20:58

CCL w ciagu 5 dni spadl prawie 50%. Moze to jeszcze nie czas. W tym momencie czekam i obserwuje rynek majac do dyspozycji duzo wolnych srodkow. Ze wspomnianych CVS czy tech, mysle ze odbije sie relatywnie szybko. Linie lotnicze, firmy oferujace rejsy czy wycieczki beda musialy poczekac i obawiam sie, ze zajmie im troche dluzej powrot do normalnosci, aczkolwiek ich potencjal wzrostowy jest nieporownywalnie wiekszy.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 17 mar 2020, 21:11

Ja nie twierdzę, że to jest dno w CCL, ani że należy w to pakować sporo pieniędzy. Jeśli ktoś, w przeciwieństwie do mnie, nie ma póki co żadnych akcji CCL, a jest chętny akurat na taką spekulację, to wydaje mi się, że to jest dobry moment na rozpoczęcie zakupów. Ofc, szklanej kuli nie mam.

To trochę jak łapanie spółek finansowych w poprzednim kryzysie. Jeśli kupiłeś w dobym momencie to po roku byłeś 100% do przodu. No ale wtedy nikt tego nie chciał dotykać. Tak jak teraz CCL.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 17 mar 2020, 21:18

Ja na CCL mam stratę 60 % :) Ale nie zamykam ale tez nie dobieram , znaczy wystawiłem jednego puta po 7.5 już z czystej ciekawości :) A tak off topik to akcje HCR poproszę w formie papierowej bo się przyda w dzisiejszych czasach :)

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Plastic Tofu » 17 mar 2020, 21:25

Poniewaz nie ma jeszcze zadnych fundamentalnych przeslanek typu zmniejszenie sie ilosci zachorowan, szczepionka, czy nawet zmeczenie tematem to uwazam, jeszcze warto poczekac tym bardziej przy firmach najmocniej dotknietych wirusem. Zreszta dobry deal nie oznacza dobrego kupna, te akcje moga jeszcze spasc. Kiedy trend sie odwroci, mozna kupic te akcje gdy zaczna wskazywac na odbicie lub stabilne wzrosty. Poniewaz moja szklana kula zaszla mgielka, tez nie wiem czy to jest dolek, ale zamiast usredniac do dolu i wierzyc, lepiej jest kupic te spolki gdy trend na swiecie bedzie pozytywny i beda jasne przeslanki ze nastal czas prosperity.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 17 mar 2020, 21:31

Hubert pisze:
17 mar 2020, 21:18
A tak off topik to akcje HCR poproszę w formie papierowej bo się przyda w dzisiejszych czasach :)
Nie myślałem, że ktoś to jeszcze trzyma. Trzeba było się pozbyć i zapomnieć w momencie, kiedy wiadomo było, że lipa. Tak jak z KBLT.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Live o wszystkim

Post autor: mlubinski » 17 mar 2020, 21:53

Tez Trzymam dla potomnych :D nie wierze juz w nic przy tej spolce, bo jesli cos by tam wartosciowego bylo to przy tych poziomach zarzad lub insajderzy by skupowali garsciami. A tak jest nauczka na przyszlosc :)

Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Live o wszystkim

Post autor: Besso » 17 mar 2020, 21:59

Też siedzę w CCL, u mnie cena uśredniona na 26$ i czekam, na razie nie planuje zakupów.

Plastic Tofu pisze:
17 mar 2020, 21:25
Poniewaz nie ma jeszcze zadnych fundamentalnych przeslanek typu zmniejszenie sie ilosci zachorowan, szczepionka, czy nawet zmeczenie tematem to uwazam, jeszcze warto poczekac tym bardziej przy firmach najmocniej dotknietych wirusem. Zreszta dobry deal nie oznacza dobrego kupna, te akcje moga jeszcze spasc. Kiedy trend sie odwroci, mozna kupic te akcje gdy zaczna wskazywac na odbicie lub stabilne wzrosty. Poniewaz moja szklana kula zaszla mgielka, tez nie wiem czy to jest dolek, ale zamiast usredniac do dolu i wierzyc, lepiej jest kupic te spolki gdy trend na swiecie bedzie pozytywny i beda jasne przeslanki ze nastal czas prosperity.

To jest zawsze problem. Jak będziesz miał przesłanki o nastaniu czasu prosperity, to zapewne będzie już za późno. Jak przyjdzie pozytywny nius mający wpływ na fundamenty, to przy tej zmienności będziesz miał od razu +15% i nie zdążysz zareagować, komputery będą szybsze.


Ps. Enter Air +30% w jeden dzień. (wiem, że to nic nie znaczy, ale miło)

ODPOWIEDZ