Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Ekspata
Posty: 18
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:11

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ekspata » 07 mar 2020, 15:15

Ja kupiłem trochę Pan American Silver Corp - PAAS. Mają najlepszą ocenę (9) w Refinitiv Stock Raport Plus.Obrazek

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 07 mar 2020, 19:09

Ekspata pisze:
07 mar 2020, 15:15
Ja kupiłem trochę Pan American Silver Corp - PAAS. Mają najlepszą ocenę (9) w Refinitiv Stock Raport Plus.Obrazek

W zasadzie wszystko co ma silver w nazwie powinno fruwać gdy tygodniowe wzrosty % na srebrze beda przewyższały te na złocie.
Mógłbyś podać więcej info o tym raporcie?
Szukam strony z raportami/zestawieniami/klasyfikacja spółek wydobywczych pod względem posiadanych rezerw pod ziemią. Będę wdzięczny za pomoc.

Ekspata
Posty: 18
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:11

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ekspata » 07 mar 2020, 21:43

Adrian pisze:
07 mar 2020, 19:09
Ekspata pisze:
07 mar 2020, 15:15
Ja kupiłem trochę Pan American Silver Corp - PAAS. Mają najlepszą ocenę (9) w Refinitiv Stock Raport Plus.Obrazek

W zasadzie wszystko co ma silver w nazwie powinno fruwać gdy tygodniowe wzrosty % na srebrze beda przewyższały te na złocie.
Mógłbyś podać więcej info o tym raporcie?
Szukam strony z raportami/zestawieniami/klasyfikacja spółek wydobywczych pod względem posiadanych rezerw pod ziemią. Będę wdzięczny za pomoc.

Te raporty możesz zobaczyć w Interactive Brokers bez dodatkowej opłaty. Aczkolwiek ostatnio zauważyłem, że podczas sesji amerykańskiej często są nie dostępne. W szczegóły nigdy nie wnikałem. Tomasz kiedyś wspomniał o nich w którymś z webinarów. W IB znajdziesz to w zakładce New Windows (lewy górny narożnik) - Analyst Research - Refinitiv StockRaportsPlus.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 07 mar 2020, 22:09

Wielkie dzięki!

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 08 mar 2020, 01:39

Rano do kawy jakby ktoś chciał pospekulować . Jeżeli będzie odbicie V to można kupić kilka opcji na Energy Transport :)
https://investors-corner.bnpparibas-am. ... investors/

Awatar użytkownika
Nigeryjski Książę
Posty: 52
Rejestracja: 24 lut 2020, 23:12

Re: Live o wszystkim

Post autor: Nigeryjski Książę » 08 mar 2020, 01:51

Adrian pisze:
02 mar 2020, 15:05
Hej Tomek, czy mógłbyś powiedzieć o ile wzrosły obligacje 30 letnie (świeże i starsze o kilka lat dla porównania) od 20 lutego do teraz? Dzięki

Obrazek

A poza tym trzymanie 30-letnich obligacji (najnowszych serii) od początku lat 80 dało dużo lepszy zwrot z inwestycji niż amerykańskie akcje!

Obrazek

Awatar użytkownika
Nigeryjski Książę
Posty: 52
Rejestracja: 24 lut 2020, 23:12

Re: Live o wszystkim

Post autor: Nigeryjski Książę » 08 mar 2020, 02:00

Q'bot pisze:
06 mar 2020, 20:54
Jak ktoś handluje na ropie, to ma dziś okazję na zakupy najlepszą od kilku lat.


Saudi Arabia is launching the oil market equivalent of a declaration of war: plan for a big production hike, and offering huge discount for its crude

Spadki dopiero się zaczną. Co akurat ucieszy przy tankowaniu.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 08 mar 2020, 07:45

Dzięki Książę, z obligacjami to chodziło mi o to, o ile w tym konkretnym tygodniu podrożały i jaka byla różnica między nowszymi i starszymi seriami. Dalej szukam tej informacji, nie wiem jak to porównać na IB - bardzo mało intuicyjna platforma.
Co do ropy to uważam, ze powinna odbić bo dolar tanieje ale podczas załamania moze zjechac nawet poniżej $20

imjw
Posty: 42
Rejestracja: 23 gru 2018, 02:15

Re: Live o wszystkim

Post autor: imjw » 08 mar 2020, 09:36

Adrian pisze:
07 mar 2020, 00:12
Petrus pisze:
06 mar 2020, 18:33
Widzę że coronawirus pustoszy też forum. Mało wpisów nie widać ruchu;)
A tak serio to słabo to wygląda spółki surowcowe dostają po tyłku ostro. Ciekawe ile to potrwa.

Bardzo dobrze, sentyment szoruje po dnie. Jeszcze kilka tygodni temu nikt nie wierzył w korektę, a teraz nikt nie wierzy we wzrosty.
Spółki surowcowe, a konkretnie mam na myśli kopalnie złota i srebra, to wg mnie kandydaci na ogromne wzrosty. Złoto jest na poziomach najwyższych od 7 lat. W zeszłym kwartale średnia cena złota to ok $1500 a w tym juz ok $1600. To oznacza, ze za każdą wydobyta Oz kopalnia zarabia o $100 więcej - do tego dochodzi tańsza ropa, czyli niższe koszty wydobycia. Te spolki mocno oberwaly podczas tej korekty i uważam ze teraz jest świetny czas na zakupy. W dodatku dolar bedzie sie bardziej osłabiał ze względu na konieczność luzowania przez FED a zatem złoto będzie rosło. Wg mnie warto rowniez zwrócić uwagę na kopalnie srebra, gdyż srebro laguje w stosunku do złota i niebawem powinno sporo nadrobić. FSM, AG, AXU, IPT - lubię to :)

Nope. Gornicy uzywaja kontraktow wiec wzrosty sie nie przekladaja tak mocno. Patrzalbym na wolna gotowke i nav. Juniory warto spekulowac pod przejecia. PVG wygladalo na kandydata, ale raport ostatni byl bardzo slaby.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Live o wszystkim

Post autor: rebahas » 08 mar 2020, 11:31

Adrian pisze:
07 mar 2020, 19:09
W zasadzie wszystko co ma silver w nazwie powinno fruwać gdy tygodniowe wzrosty % na srebrze beda przewyższały te na złocie.
Mógłbyś podać więcej info o tym raporcie?
Szukam strony z raportami/zestawieniami/klasyfikacja spółek wydobywczych pod względem posiadanych rezerw pod ziemią. Będę wdzięczny za pomoc.

Tak o tym fruwaniu srebra to się mówi i mówi kolejny już rok i być może i kolejne 10 lat zejdzie. Rynek srebra nie jest zbyt duży w zasadzie to mały, więc zresztą tak samo jak ze złotem, można go po prostu kontrolować aby nie zrobił jakiegoś psikusa ;)

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Live o wszystkim

Post autor: rebahas » 08 mar 2020, 12:08

Tak sobie przeglądam zaległości to takie info jest ciekawe:

https://www.bloomberg.com/news/articles ... eak-stigma

Jeżeli to faktycznie prawda a nie jakiś blef to JP można powiedzieć stoi nad przepaścią. W UK pierwsza ofiara wirusa czyli Flybe:
https://www.reuters.com/article/us-flyb ... SKBN20S0CV
a i u nas dramat goni dramat:
https://www.money.pl/gospodarka/zalamal ... 5169a.html

Patrząc na statystyki wirusa to wypada raczej blado z rówieśnikami no ale marketing i zasięgi ma pierwsza klasa - pełen profesjonalizm. Pytanie tylko jak długo to jeszcze pociągnie i ile jeszcze potrwa ten "iwent", bo aktualnie to praktycznie wszystko jest w promocyjnych cenach :)

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 08 mar 2020, 12:09

Nic przecież nie stoi na przeszkodzie żebyście kupili co innego. Przypomnę tylko, ze spółki wydobywcze sa znacznie wyżej niz pod koniec 2018 - kiedy to zacząłem o nich pisać a zloto kosztowało wtedy $1200 - teraz $1650. Ci co stoją z boku i obserwują regularne wzrosty dołączą sie do trendu na sam koniec. Ja im te akcje wtedy z miłą chęcią oddam.

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Live o wszystkim

Post autor: Petrus » 08 mar 2020, 13:04

Nagonka na temat coranowirusa jest niesamowita. Przy takim parciu nie ma na chwilę obecną co liczyć na odbicie. Strasznie mnie dziwi że w takim Iranie tylu chorych w Indiach, Indonezji, Malezji nie wiele się dzieje. Zbieram gotówkę i czekam na zakupy od czasu do czasu coś kupuje. Wielgachne molochy nie padną, zawsze mogą liczyć na kasę od FED, EBC itd.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 08 mar 2020, 14:50

Petrus pisze:
08 mar 2020, 13:04
Nagonka na temat coranowirusa jest niesamowita. Przy takim parciu nie ma na chwilę obecną co liczyć na odbicie. Strasznie mnie dziwi że w takim Iranie tylu chorych w Indiach, Indonezji, Malezji nie wiele się dzieje. Zbieram gotówkę i czekam na zakupy od czasu do czasu coś kupuje. Wielgachne molochy nie padną, zawsze mogą liczyć na kasę od FED, EBC itd.

Przepraszam, że tak spamuje ale według mnie to idealny moment na odbicie. Sentyment jest na poziomie strachu a kryzys związany z wirusem jest przez rynki zdyskontowany. Wskaźniki takie jak DSI czy put/call rowniez wskazuja na odbicie. Przy odrobinie pozytywnych informacji czy większym luzowaniu przez FED powinniśmy szybko zobaczyć ATH na indeksach.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Live o wszystkim

Post autor: rebahas » 08 mar 2020, 15:49

Adrian pisze:
08 mar 2020, 12:09
Nic przecież nie stoi na przeszkodzie żebyście kupili co innego. Przypomnę tylko, ze spółki wydobywcze sa znacznie wyżej niz pod koniec 2018 - kiedy to zacząłem o nich pisać a zloto kosztowało wtedy $1200 - teraz $1650. Ci co stoją z boku i obserwują regularne wzrosty dołączą sie do trendu na sam koniec. Ja im te akcje wtedy z miłą chęcią oddam.

Tu nie chodzi o to czy kupować czy nie, po prostu słabo to wygląda jak ktoś gra znaczonymi kartami i jeszcze je rozdaje ;)

"a zloto kosztowało wtedy $1200 - teraz $1650" - a puśćmy wodzę fantazji i zgadnijmy ile by teraz kosztowało gdyby nie Londyn? 2000 czy może raczej już bliżej 3000?

ODPOWIEDZ