Złoto, srebro, platyna

Surowce przemysłowe, towary rolnicze, metale szlachetne. Od złota i platyny, przez lit i kobalt, po pszenicę czy soję. Króluje jednak ropa naftowa.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: rebahas » 21 sie 2019, 09:35

Wies miałem inne zamiary ale zobacz co Ci wyszło. Wrzuciłeś arta że złoto w dół i dolina a do tego podałeś świetne firmy co w złoto się bawią i w kolejny poście napisałeś, że przecież podajesz tylko informację i dorzucasz, że spółki które polecasz to właśnie sprzedałeś ich akcję? No to się kompletnie kupy nie trzyma :)
Owszem też jestem zdania, żeby posłuchać dwóch stron płotu i swoje zdanie mieć. Jednak ostatnio jest taka nawałnica artykułu strasznie skrajnych czyli złoto 700 albo 1700 w tydzień, że jakby komuś mocno zależało, żeby zrobić taki mętlik w głowie, że się już nikt w tym nie odnajdzie hi hi.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 21 sie 2019, 11:24

Napiszę na temat i nie temat, Panowie poznajcie te osoby co piszą artykuły, ja znam. Powiem tak ręce opadają jakie często to są tumany. Zresztą sami widzicie jak czytacie różne portale. Poznajcie osobiście a się przekonacie.
Złoto jest ciekawym tematem dla osób piszących, bo raz na jakiś czas jest o nim głośno, więc jak coś się dzieje to można napisać jakiś felietonik o nim i przytulić parę groszy od napisania.
Dla nas złoto jest świetną inwestycją jak kupiliśmy je w okolicach 4000-4600zł oczywiście fizyka, to samo tych różnych spółek jak kupiliśmy je jakiś czas temu, dzisiaj to się rozglądasz za sprzedażą a nie kupnem, więc dlatego raptownie post odżył, nie chwaląc się kto napisał, że złoto będzie bić rekordy w PLN, no Ja.
Jak to dziwne, że dwie osoby pojawiły się w podobnym przedziale czasowym, G i W.

wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: wies » 21 sie 2019, 18:23

rebahas pisze:
21 sie 2019, 09:35
Wies miałem inne zamiary ale zobacz co Ci wyszło. Wrzuciłeś arta że złoto w dół i dolina a do tego podałeś świetne firmy co w złoto się bawią i w kolejny poście napisałeś, że przecież podajesz tylko informację i dorzucasz, że spółki które polecasz to właśnie sprzedałeś ich akcję? No to się kompletnie kupy nie trzyma :)
Owszem też jestem zdania, żeby posłuchać dwóch stron płotu i swoje zdanie mieć. Jednak ostatnio jest taka nawałnica artykułu strasznie skrajnych czyli złoto 700 albo 1700 w tydzień, że jakby komuś mocno zależało, żeby zrobić taki mętlik w głowie, że się już nikt w tym nie odnajdzie hi hi.

------------------------------------------------------
Człowieku ile TY masz lat ,że NIE potrafisz czytać ze zrozumieniem-NIGDZIE nie pisałem ,że sprzedałem wymienione spółki ,tylko ,że je polecam -przeczytaj 10 razy może zrozumiesz ,kto pisał ,że sprzedał KL+RGLD.Może uda Ci się znależć tą osobę jest na tej samej stronie.Wcale nie dziwie się Gregowi ,że przestał pisać .

wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: wies » 21 sie 2019, 20:24

prognoza jakich wiele ,ale warto zobaczyć,a jak kto i co zrobi to jego sprawa.
https://goldpredict.com/archives/20935

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: rebahas » 22 sie 2019, 00:18

wies pisze:
21 sie 2019, 18:23
Człowieku ile TY masz lat ,że NIE potrafisz czytać ze zrozumieniem-NIGDZIE nie pisałem ,że sprzedałem wymienione spółki ,tylko ,że je polecam -przeczytaj 10 razy może zrozumiesz ,kto pisał ,że sprzedał KL+RGLD.Może uda Ci się znależć tą osobę jest na tej samej stronie.Wcale nie dziwie się Gregowi ,że przestał pisać .

Wiek chyba niewiele tutaj ma do rzeczy. Napisałeś coś takiego:

wies pisze:
20 sie 2019, 19:20
KL + 150%, RGLD +75% od tamtego czasu. W zeszłym tygodniu sprzedałem większą część akcji w tych spółkach, ale tylko dlatego, że to są pozycje spekulacyjne i zwroty tego rzędu zawsze zabieram ze stołu. Nie wiem co dalej ze złotem, ale na wszelki wypadek wolałem się ewakuować.

Chyba, że w Twoim poście rozjechało się cytowanie i to co powyżej to nie jest info z teraz tylko po prostu z tego cytatu sprzed roku. No ale to chyba nie moja wina i te krzyki z twojej strony są raczej nie na miejscu jak mamy normalnie dyskutować i wymieniać poglądy, uwagi i informacje, nie sądzisz?

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: Rastignac » 22 sie 2019, 00:28

rebahas pisze:
22 sie 2019, 00:18
Chyba, że w Twoim poście rozjechało się cytowanie i to co powyżej to nie jest info z teraz tylko po prostu z tego cytatu sprzed roku. No ale to chyba nie moja wina i te krzyki z twojej strony są raczej nie na miejscu jak mamy normalnie dyskutować i wymieniać poglądy, uwagi i informacje, nie sądzisz?
To chyba moja wina, bo przy wysyłaniu posta coś się pochrzaniło i nie widziałem go po wysłaniu. Dopiero za drugim razem "wskoczył". A teraz widzę, że mój post widnieje dwa razy, raz jako ja a raz jako post wiesa. Nie mam pojęcia skąd taki błąd. Już usuwam i przepraszam za zamieszanie.

wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: wies » 24 sie 2019, 21:48

rebahas » 22 sie 2019, 00:18 --No i co teraz napiszesz? niechcę Cie tu nazywać słowami nicezurowalnymi.Po prostu naucz się czytać .Sebo -napewno NIE będę się tu Uaktywinał jak napisałeś./W+G/-szkoda bloga ,bo ucieka z tąd coraz więcej osób.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 24 sie 2019, 22:57

wies pojawiasz się i znikasz jak moda na złoto.
Szkoda, że nie piszesz nic od siebie, tyle lat na rynkach.
Fora, blogi by przetrwać muszą być dynamiczne, jak kasa, tylko, przetrwa pisanie o forex, AT, lewar - bo to szybka kasa i narybku dużo, kogo interesuje inwestowanie na stare lata, tutaj może trzy osoby. Każdy żyje tutaj i teraz (dzisiaj) kasa jest zaraz jej nie ma.
Ja chciałem jak Greg w wieku 40 lat być rentierem, nie pracować, udało mi się nie pracuję :) Do rentiera każdemu daleko.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: Plastic Tofu » 27 sie 2019, 21:51

sebo pisze:
24 sie 2019, 22:57
wies pojawiasz się i znikasz jak moda na złoto.
Szkoda, że nie piszesz nic od siebie, tyle lat na rynkach.
Fora, blogi by przetrwać muszą być dynamiczne, jak kasa, tylko, przetrwa pisanie o forex, AT, lewar - bo to szybka kasa i narybku dużo, kogo interesuje inwestowanie na stare lata, tutaj może trzy osoby. Każdy żyje tutaj i teraz (dzisiaj) kasa jest zaraz jej nie ma.
Ja chciałem jak Greg w wieku 40 lat być rentierem, nie pracować, udało mi się nie pracuję :) Do rentiera każdemu daleko.

Myślę, że inwestowanie na stare lata interesuje tu wiele osób, jednak jest nie medialne, nie wywołuje emocji co objawia się wpisami pobudzającymi do dyskusji. Jest to poza tym tylko ułamek portfela bo martwienie się czy będzie się miało kupę kasy jak jedyną wycieczką będzie spacer do parku jest trochę nie na miejscu. Stąd przydałoby sie więcej o tradingu niezależnie od poglądów.

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: eranet » 29 sie 2019, 08:54

Wygląda, że srebro ma jeszcze kawałek miejsca do podejścia w ramach tej fali
Załączniki
XAGUSD.png

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 29 sie 2019, 10:26

I co później z tego wykresu wynika?

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: eranet » 29 sie 2019, 17:35

Jak dojdzie to ci powiem, że korektę czas zacząć... Póki co patrz, to nie jest granie pod fizyczny metal tylko pod kontrakty, a to inna zabawa..

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 29 sie 2019, 19:59

No to tak, dojdzie do tzn w okolice 20$ i spadnie do 16,5$ a później się odbije. Jestem blisko z tego wykresu?
Oczywiście, że nie fizyk, fizyk jest zbyt cenny.

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: eranet » 30 sie 2019, 17:09

sebo pisze:
29 sie 2019, 19:59
Jestem blisko z tego wykresu?
Jesteś mistrzem AT i guru forum... :-)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 30 sie 2019, 17:17

Pytam Ciebie bo uważam, że się znasz na tych pterodaktylach itd.

ODPOWIEDZ