Przelew do Sogotrade

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: rebahas » 05 sie 2019, 10:32

Thorwald pisze:
31 lip 2019, 10:19
Ja przelew przychodzi z twojego konta bankowego do Sogotrade może odczytać, że przelew przyszedł np. od Jana Kowalskiego.
Ja przelew przyjdzie z Revoluta do Sogotrade to Sogotrade może przeczytać, że przelew przysłał "CurrencyCloud" i nie ma potwierdzenia, że osoba taka jak Jan Kowalski istnieje.

Tu jest chyba inny problem. W Revolut albo Transfer Wise mam w swoim koncie rachunek USD i mam wszystkie dane, że jest mój nr etc. Jednak przelew wychodzący może być z zupełnie innego rachunku aby możliwie najmniej zapłacić za niego, szczególnie jak idzie SWIFT. No pomijam, że wszystkie fintech mogą mieć etykietkę, że to dziwny nowy twór i może być pralnią dlatego dużo firm ich po prostu blokuje.

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Thorwald » 05 sie 2019, 20:33

Revolut nie robi przelewu z twojego konta Swiftem.
On pobiera z twojego konta kwotę i zleca firmie CurrencyCloud dokonanie w USA przelewu z ich rachunku na rachunek który ty zleciłeś. Twoje pieniądze nie opuszczają UK (gdzie w banku z tego co pamiętam Loyds faktycznie się znajdują).

ODPOWIEDZ