Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Live o wszystkim

Post autor: Krzych_option fun » 17 lip 2019, 07:47

@ Ryszard

Też jestem short, ale moim zdaniem jeszcze za wcześnie żeby "odtrąbić" większą korektę. Mam nadzieję, że się mylę :)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 17 lip 2019, 14:20

@Krzych

Nic nie jest pewne, a szortowanie jest najtrudniejszą formą zarabiania pieniędzy na giełdzie. Formowanie się szczytu jest długotrwałym procesem, a spadanie z niego szybkim. Jak w tym powiedzeniu byki wchodzą po schodach, a niedźwiedzie zjeżdżają windami. Dlatego jakoś mocno nie zachęcam do szortowania. Przy tak niewielkiej zmienności na indeksach szortuje głównie przez ten poniewierany forex z ciasnym stoplosem na daxie. Dlaczego na daxie - bo rok temu jako pierwszy spadał dax, a giełdy usa były w stanie jeszcze długo rosnąć :)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 17 lip 2019, 22:16

Netflix nieźle się spisał -11%. To właśnie w FANGu jest najwięcej funduszy i jak dla mnie tu będzie lała się krew.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 17 lip 2019, 22:41

Ten Netflix to pewnie trochę dłużej poświęci się na czerwono, bo jeśli już teraz traci subskrybentów w USA, to co będzie, jak w drugiej połowie roku do gry wejdą Disney i Apple ze swoimi serwisami streamingowymi?

IBM za to na osłodę pobił oczekiwania EPS-ów z nawiązką. Prognozy na resztę roku tez bardzo dobre.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 17 lip 2019, 22:51

Zrobiłem taki mały risercz jakie akcje są najbardziej popularne w robinhoodzie i nie chciałbym ich trzymać w przypadku jeśli earningsy pójdą w złą stronę lub będzie większa wyprzedaż:

acb 492 648
ge 272 955
f 261 999
apple 219 000
msft 205 619
netflix 93 209

Otóż to Netflix ma dużą szansę na obniżenie lotów

Marti
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2018, 20:29

Re: Live o wszystkim

Post autor: Marti » 17 lip 2019, 22:58

Tomek pisze:
17 lip 2019, 22:41
Ten Netflix to pewnie trochę dłużej poświęci się na czerwono, bo jeśli już teraz traci subskrybentów w USA, to co będzie, jak w drugiej połowie roku do gry wejdą Disney i Apple ze swoimi serwisami streamingowymi?

IBM za to na osłodę pobił oczekiwania EPS-ów z nawiązką. Prognozy na resztę roku tez bardzo dobre.

ale netflix przeciez pobił prognoze eps 0,56 majac 0,6 a mimo to takie spadki

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 17 lip 2019, 23:03

Oczekiwania były na 0.77$ EPS, ale to nie ma znaczenia, bo rynek dyskontuje przyszłość, a nie przeszłość, a przyszłość jest taka, ze skoro globalnie zwalnia wzrost liczby subskrybentów o 50%, to zwolnią tez wzrosty przyszłych EPS-ów.

eBay pobił właśnie wyniki i jest +5% w AH. Na razie oprócz Netfliksa wyglada to całkiem dobrze :)

Awatar użytkownika
Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:32

Re: Live o wszystkim

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 18 lip 2019, 02:29

Ale warto zauważyć, że poprzedni kwartał był absolutnie rekordowy jeśli chodzi o subskrypcje - 9,6 miliona. Podobno wtedy urosło za bardzo i teraz część ludzi odpłynęła jak już obejrzeli swoje premiery, stąd pewna sezonowość.

Rynek USA jest już bardzo nasycony i tutaj raczej cudów już nie będzie, natomiast sytuacja na rynku globalnym jest jak najbardziej otwarta. Co do konkurencji to nie wydaje mi się, żeby istotnie wpłynęła ona na biznes, na pewno nie tak istotnie jak jest to przedstawiane. Te serwisy streamingowe oferują w większości zupełnie inny content i tak to sobie wyobrażam, że docelowo w każdym domu zamiast kablówki będzie kilka abonamentów wykupionych i tyle. Jeśli Netflix tylko zdoła utrzymać zainteresowanie i jakość usług, to wątpię żeby nastąpił jakiś znaczny odpływ, bo mają sporo swojego contentu jak i opłata jest naprawdę niska w krajach rozwiniętych, wręcz niezauważalna dla domowego budżetu.

Kurs w sumie stał w miejscu przez ostatni rok, ciężko powiedzieć czy to co się stało jest już zdyskontowane i jutro te -12% wykorzystają pod akumulację czy to raczej początek dłuższego trendu spadkowego. Na pewno z tego co patrzyłem to na Netflixie nierzadko działy się jaja i pierwsze reakcje były zupełnie przeciwne co do nowego trendu, więc nie zdziwiłbym się bardzo, gdyby teraz też tak było. Dużo pewnie zależy tradycyjnie od SP500, ale tutaj co się stanie to jeszcze większe wróżenie z fusów. :)

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 18 lip 2019, 10:50

Z takiego czysto konsumenckiego punktu widzenia, to w dłuższej perspektywie też nie wydaje mi się, żeby rozwój konkurencji zmniejszył przychody, bo ogólnoświatowy hype odnośnie streamingu czy wejście 5G powinno przyciągnąć nowych odbiorców. Jednak w krótszej perspektywie tego roku, to uruchomienie z wielką pompą serwisów Apple i Disneya (o innych nie wspominając, np. Flex od Comcasta) powinno spowodować, że sporo osób będzie chciało je przetestować. Dzisiaj bariera przejścia od jednego serwisu do drugiego nie istnieje, bo abonament możesz przestać płacić z miesiąca na miesiąc, a potem w każdej chwili do niego wrócić. Dlatego wydaje mi się, że druga połowa roku powinna być kiepska dla Netfliksa właśnie z uwagi na to, że sporo osób będzie chciało obejrzeć wszystkie nowości od Apple'a i Disneya i tymczasowo Netfliks pójdzie w odstawkę. Zwłaszcza, że nie szykuje się u niego żadna duża premiera.

Ot, ale to tylko taka moja prywatna opinia jako subskrybenta Netfliksa :)

Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Live o wszystkim

Post autor: Besso » 18 lip 2019, 11:49

Ray Dalio z nowym artykułem? Zawsze, wszędzie i w każdych ilościach. Polecam: https://www.linkedin.com/pulse/paradigm ... 5270528000

tl;dr: buy gold

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hermetic » 19 lip 2019, 09:34

Ryszard Wielkouch pisze:
14 lip 2019, 14:44
WhyNot pisze:
14 lip 2019, 10:54

Tutaj masz mniej więcej timing zawalenia db.

https://mobile.twitter.com/HenrikZeberg ... 7170083841

Bądźmy poważni. Obserwowałem Henrika przez jakiś czas, fundamentalnie tak jak i Greg może mieć rację, ale timing to nie jest ich dobra strona. Henrik blokuje każdego kto wytyka mu jego błędne prognozy, a było takich wiele odnośnie złota czy dolara :)


Gdybym był złośliwy, napisałbym że sam zacznę pobierać 70 Euro (bo właśnie tyle sobie życzy za swoje prognozy) i byłyby bardziej użyteczne ;)

Greg to chyba od Henrika brał też prognozy albo się nimi sugerował, bo dużo się pokrywa z jego twittami, to co pisał. To przecież Henrik twierdził chyba już ponad rok temu, że czeka na złoto po 700 $ i że już niedługo taka cena będzie.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 23 lip 2019, 20:50

Trochę to zaskakujące nawet dla mnie, ale póki co ze spółek, które zaraportowały wyniki za Q2, to... 80% firm pobiło prognozy:

11CC69A4-1D1F-435E-8B83-AD8B16204282.jpeg

Chociaz tu trzeba poczekać, co będzie dalej, bo na razie tylko niecałe 20% raportów ujrzało światło dzienne.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Live o wszystkim

Post autor: Krzych_option fun » 24 lip 2019, 14:58

Dane PMI z Niemiec słabiutkie, a DAX w górę, kompletne pomieszanie z poplątaniem :)

WhyNot
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2018, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: WhyNot » 24 lip 2019, 15:11

Im gorsze wyniki tym większa nadzieja na obniżkę stóp i luzowanie.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Live o wszystkim

Post autor: Krzych_option fun » 24 lip 2019, 16:59

Ale ile można ciąć i tak ujemne stopy procentowe? Strefa Euro leży i kwiczy, potrzebna jej jeszcze większa biurokracja i super pomysły tej całej załogi:)

ODPOWIEDZ