Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 18 cze 2019, 14:27

Będą ciąć stopy procentowe nawet jak są minusowe, dawać kredyty i za to dopłacać bo już tak nawet w Danii jest. Ludzie za to będą kupować najbardziej ryzykowne aktywa np. kryptowaluty i tworzyć kolejne bańki. Właśnie w takim świecie żyjemy gdzie nikt nie ma prawa zbankrutować ani żadna bańka pęknąć. Rozliczenie przyjdzie za jakiś czas w momencie gdy banki centralne stracą resztki wiarygodności o ile jeszcze jakąś mają.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Live o wszystkim

Post autor: Krzych_option fun » 18 cze 2019, 14:49

Draghi dołącza kroplówkę pacjentowi w ciężkiej asystolii :) Tylko adrenalina mu jeszcze pozostała, bo na elektrowstrząsy już jest za późno :)

neverar00
Posty: 46
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:37

Re: Live o wszystkim

Post autor: neverar00 » 18 cze 2019, 15:28

Grubo.
Załączniki
Screenshot_29.png

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 18 cze 2019, 15:45

To jeszcze na dodatek Trump zatwitował, że odbył bardzo miłą rozmowę z prezydentem Chin i spotkają się w następnym tygodniu w Japonii. To teraz jest impuls dla złota, żeby zrobiło korektę. Chiny mogą zacząć rosnąć pod tą rozmowę i tak samo wszystko inne.

Zobaczymy co jutro powie Powell z rynkami blisko szczytu.

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Rastignac - portfel emerytalny

Post autor: Petrus » 22 cze 2019, 21:01

A co myślicie o niemieckich spółkach. Dojechano Bayern. ZAkup Monsanto przyciągnął spółkę. Pytanie czy dorzucilibyscie ja do portfela czy zbyt duże jeszcze ryzyko.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 22 cze 2019, 21:53

Ja staram się wyjść z Bayera z jak najmniejsza strata, bo póki co przegrali trzy procesy, a w kolejce czeka jakichś... jedenaście tysięcy innych. Zakup Monsanto to był strzał w kolano.

Jestem właśnie w Luksemburgu, gdzie wczoraj rozmawiałem z pracownikiem Bayera z managementu, który mówi, ze obecnie główny target działu finansowego na ten rok to zrobić jak największe rezerwy na potencjalne przegrane procesy... Downside zatem ciagle moim zdaniem jest o wiele większy niz upside.

Ciekawa za to może być konkurencja Bayera na polu produktów wspomagania rolnictwa, np. Mosaic, o którym wspominał Ryszard.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 22 cze 2019, 22:24

Lubię powiadomienia od Interactive Brokers / Lynx przychodzące na skrzynkę pocztową odnośnie ruchów insajderów na aktywach, które mam w portfolio. Dzisiaj dostałem informacje o kolejnym zakupie MOS przez kogoś z zarządu, a nie ma tej informacji jeszcze w innych serwisach.

mos.png

Fioletowa linia oporu została pokonana, teraz pora na czerwoną :)

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 24 cze 2019, 13:29

Bardzo, bardzo gorąco polecam przeczytać całość lub chodź rady na końcu. Kawał solidnego materiału jako przestroga na przyszłość.

https://www.bogaty.men/anatomia-irlandz ... zyszlosci/

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Live o wszystkim

Post autor: Krzych_option fun » 24 cze 2019, 13:58

Mam szwagra w "budowlance" i twierdi że może za rok lub 2 wszystko to pieprznie z hukiem, wszystko na kredyt...

"Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa."
- Mayer Amschel Rothschild (1744-1812)

"Nie obchodzi mnie, jaka marionetka zasiada na tronie brytyjskim (...) człowiek, który kontroluje podaż brytyjskiego pieniądza, kontroluje zarówno podaż pieniądza jak i brytyjskie imperium".
- Nathan Mayer Rothschild

"Gdyby moi synowie nie chcieli wojen, to by tych wojen nie było."
- Madame Gutte Rothschild

"Francuski Dom Rothschildów jest mocniejszy od rządów."
- książę austriacki Von Metternich-Winneburg.

"Podział Stanów Zjednoczonych na federacje północną i południową postanowiono na długo przed wojną secesyjną. Bankierzy obawiali się, że Stany Zjednoczone będą przeciwne ich dominacji nad światem, gdzie Rothschildowie mieli decydujący głos."
- Kanclerz niemiecki Otto von Bismarck.


"Pierwsza Wojna Światowa przyniosła Rothschildom więcej niż 100,000,000,000 $"
- Carski Generał księcia Mikołaja II Romanowa i znajomy prezydenta Theodore'a Roosevelta, Count Cherep-Spiridovich, "The Secret World Government or the Hiddden Hand", 1926.

"Brytyjska Rodzina Królewska rządzi światem, jednak nie robią tego samodzielnie. Istnieją trzy inne podmioty: banki centralne, dziedzictwo Cecila Rhodesa, oraz ogromne siły finansowe najpotężniejszej bankierskiej rodziny świata: Rothschildów."
- Joan Veon, Światowe Forum Ekonomiczne, Światowa Organizacja Handlu, Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, Bank Rozrachunków Międzynarodowych, Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy. - to jest niszczycielska machina !!!

"Ekonomiści od brudnej roboty są wysoko opłacanymi profesjonalistami, którzy wyduszają z różnych krajów świata miliardy dolarów. Przelewają pieniądze z Banku Światowego, Amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego i innych organizacji 'pomocy dla zagranicy' do skarbców olbrzymich korporacji i kieszeni nielicznych bogatych rodzin, które kontrolują naturalne zasoby planety. Narzędzia ich pracy stanowią kłamliwe sprawozdania finansowe, fałszowane wybory, przekupstwo, wymuszenia, seks i morderstwa. Uczestniczą w grze tak starej jak Imperium, lecz takiej, która przybrała nowe i zatrważające wymiary w czasie globalizacji."
- John Perkins, Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), Bank Światowy.

"Świat jest rządzony przez całkiem inne osoby, niż się to wydaje i tylko ci, którzy potrafią zajrzeć za kulisy wiedzą kto to jest."
- Benjamin Disraeli, Premier Wielkiej Brytanii.

"Rządy nie rządzą, a jedynie kontrolują machinę rządową, same będąc kontrolowane przez niewidzialną rękę."
- Benjamin Disraeli, Premier Wielkiej Brytanii.

"Istnieje potężna, zakulisowa siła, która ma własną tajną armię, lotnictwo i flotę."
- Raport Senackiej Komisji USA badającej aferę CIA Iran-Contras.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Live o wszystkim

Post autor: Krzych_option fun » 24 cze 2019, 14:02

I jeszcze kilka fajnych powiedzeń możnych tego świata :)

http://krecikowaty.blogspot.com/2013/05 ... ytaty.html

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Live o wszystkim

Post autor: mlubinski » 24 cze 2019, 20:28

Dzieki dammad, solidny artykul bez zbednego pier***enia

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald » 25 cze 2019, 16:27

AbbVie Inc (ABBV) spada już 15% i leci dalej. W ciągu ostatnich 5 miesięcy 43% spadku.
Taka solidna była... :-)

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 25 cze 2019, 16:55

Ogłosili zakup AGN dzisiaj i stąd ten spadek. Osobiście mam trochę ABBV w portfelu i zastanawiam się teraz co z tego zakupu wyniknie... Za to Abbott, z której Abbvie się wydzieliła, ma się znakomicie.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 30 cze 2019, 16:21

Wykres na niedzielę :)
Obrazek

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 01 lip 2019, 09:50

Kilka ciekawszych pozycji COT (w tym na złocie) na moim blogu: https://marketontime.pl/raport-cot-lipiec-2019/

Indeksy cały czas w strefie 3 topu, bez rozstrzygnięcia jak na razie. Na G20 nic nowego w kwestii trade war, poza standardową gadaniną, więc czekamy na FED.

ODPOWIEDZ