Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 13 maja 2019, 17:50

Scenariusz którego się spodziewasz dammad miał miejsce w czwartek/piątek. Tylko wtedy wychodziły "pozytywne newsy" odnośnie umowy handlowej. To była tylko ściema dla algorytmów. Rynek szedł w górę po informacjach typu "piękny list od prezydenta Chin" czy "konstruktywna rozmowa". Jak jest w rzeczywistości właśnie widać. Na Chiny nie działają groźby, liczą na wywalenie rynku akcji w USA lub przeczekanie prezydentury Trumpa.

Teraz następny ruch należy do Trumpa, który już zapowiedział odwet za ewentualną odpowiedź Chin na sankcje, która ma właśnie miejsce. Nie sądzę, żeby ze swoim ego Trump miał w zamiarze się poddać i odpuścić. Lecimy jeszcze niżej chyba, że nastąpi jakaś fundamentalna zmiana.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Live o wszystkim

Post autor: Krzych_option fun » 13 maja 2019, 18:03

Też tak sądzę, że to nie koniec spadków, może jakieś odbicie "zdechłego kota" będzie :) Dzisiaj opcje PUT ekstremalnie drogie, to chyba się wstrzymam z odkupieniem wystawionych i dalej trzymam BEAR PUT spready. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Z longami był bym ostrożny.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 13 maja 2019, 18:18

Tak odbicie zawsze jest możliwe i teraz nie kupywałbym szortów.

Nie realizuje też zysków chociaż mogłem to zrobić już 2 razy na wyprzedanym rynku i odkupić puty taniej na wykupionym.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 13 maja 2019, 18:24

Nie zgodzę się Ryszard, mówimy o czymś różnym. Ty o ulicy, która gra pod spóźnione informacje, a ja o panach w garniturkach, którzy zawiadują tym cyrkiem. Możliwe, że mam kiepski timing o 1-2 dni (co zdarzało się już kilkukrotnie, bo brak mi cierpliwości :p) ale sądzę, że na tą chwilę kierunek to góra na retest topu.

A co do kwestii ceł i Trumpa, pełna zgoda, dobrze prawisz :)

Zresztą opisałem oba scenariusze w prasówce dzisiejszej:

Midterm nr 1 – Do końca czerwca będziemy formować top (niższy lub wyższy), kolejny kwartał szansa na silne spadki, a po wrześniu czyli na 4Q będzie odwrotnie niż rok temu, a mianowicie odbijemy w górę. Nawet nie próbuję prognozować zasięgów, bo jeszcze nie czas na to, ale kluczowa jest dolna banda czyli cała strefa wokół 2600~

Midterm nr 2 – Polecimy zaraz jak tylko skorygują tą falę spadkową z ostatnich dni, świadczy o tym zachowanie DJI, który stworzył już niższy top, choć jeszcze nie w pełni potwierdzony, a także Nasdaqa, który wrócił pod zeszłoroczne ATH. Spadki wówczas do końca czerwca z finalnym dołkiem na wrzesień i odbicie.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 13 maja 2019, 18:46

Jeszcze dwa grosze, dodam na bazie tego co widzę dzisiaj intraday.

Mogą się zamknąć naprawdę nisko, aby wywalić te wszystkie słabe longi zebrane w ostatnich dniach. A potem zwyczajnie wrócić do góry na retest. Jest to jedna z opcji. 2780 to byłby wówczas potencjalny poziom na dołek z kilku powodów (o ile wybiją 2800+)

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Live o wszystkim

Post autor: eranet » 13 maja 2019, 19:00

Temat jest poważniejszy moim zdaniem, mamy nowe sankcje, reakcję Chin, i nie wiadomo co jeszcze w zanadrzu, bo przecież Trump będzie chciał swoje na wierzchu, a że rynek tego to się nie spodziewał, więc spodziewam się zjazdu 15-20% w najbliższym czasie na indeksach

scyther5
Posty: 92
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:58

Re: Live o wszystkim

Post autor: scyther5 » 13 maja 2019, 19:16

Nie piszcie o zjeździe 15-20% bo GREG przyjdzie i powie ... "a nie mówiłem, że będą spadki" :)

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 13 maja 2019, 19:21

Lawina naście procent będzie wówczas jak zostanie przekroczony próg bólu w funduszach i departament ryzyka powie stop Panowie. Tak to widzi mój znajomy przynajmniej :)

A co do Grega, napiszę ponownie. Ja mu jestem wdzięczny, bo pchnął mnie na początku 2018 w dobrym kierunku. Ma świetne makro, ale słaby timing, brak technicznej wiedzy i często niedocenienia przeciwnika. I te biasy z którymi każdy z nas walczy. A poza tym swój człowiek :)

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Live o wszystkim

Post autor: Krzych_option fun » 13 maja 2019, 19:29

Greg wiedzę ma tylko z timingiem słabo. Tak samo jak Trader21, moim zdaniem wiedzę ma bardzo dużą tylko znowu problem z timingiem.

scyther5
Posty: 92
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:58

Re: Live o wszystkim

Post autor: scyther5 » 13 maja 2019, 20:26

Dobrze mówicie, tylko Czarek przyznaje w czym jest słaby i o tym wie. Greg wszedł na forum, świętował swoją koncepcje, że coś dobrze przewidział, po czym jak się okazało, że totalnie sie pomylił z drugim topem zniknął. Może jeszcze były inne powody, ale to nie ważne. Dla mnie zawsze to będzie człowiek arogancki bez POKORY.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 14 maja 2019, 00:00

The market is now pricing in a 73% chance of a Fed rate CUT by the end of this year.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 14 maja 2019, 09:52

I taka jest prawda. Trump znów tweetuje, że wszystko ok, a Chiny realizują po prostu swoje plany.
Załączniki
a1.png

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 14 maja 2019, 09:57

Oficjalne info rządowowe, kolejne cła 300mld~, 25% - https://www.facebook.com/marketontime/p ... =3&theater

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 14 maja 2019, 12:27

Nowe FMSy.
Załączniki
fms2.jpg
FMS1.jpg

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Live o wszystkim

Post autor: Krzych_option fun » 14 maja 2019, 14:39

Chyba Goldman Sachs chce się pozbyć akcji i wieszczy nowe topy, jakoś im nie wierzę, a Wy?

https://finance.yahoo.com/news/retail-i ... 00385.html

ODPOWIEDZ