Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Rysiek
Posty: 75
Rejestracja: 13 paź 2017, 19:53

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rysiek » 04 maja 2019, 10:12

Przez cały kwiecień Trump przygotowywał grunt pod zbliżające się większe spadki - korektę wysyłając kilka twittów krytykujących Powella i jego politykę monetarną. Jest analogicznie jak we wrześniu i październiku 2018r. Trump przedwcześnie zrzuca winę za zbliżające się spadki na FED. Druga analogia do sierpnia i września 2018r. to zakup przez Buffeta akcji Amazona, która ma dać poczucie pewności rynku. Bodajże w sierpniu 2018r. Buffeta kupował akcje Appla o czym wszyscy trąbili. Ktoś widzi jeszcze jakieś psychologiczne analogie?

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Live o wszystkim

Post autor: Krzych_option fun » 05 maja 2019, 10:46

Też liczę na spadki. Połowę portfela mam w bear PUT spreadach. Reszta to gotówka. W piątek założyłem kolejnego i chyba ostatniego PUT bear spread na akcje Unated Technologies Corp. Mam czas do 21.06.2019, wtedy większość otwartych pozycji wygasa. Mam też PUTy na Technology Selekt SPDR XLK @76, 2. Spread'y na SPY500 i CHKP, ale na lipiec i spread na Sturbacks.

Bardzo mnie ciekawi czy ten kwietniowy rajd doczeka się korekty? Przydałoby się jakieś 5% do 7% w dół od obecnych poziomów i będzie git. Czy rzeczywiście będzie dla mnie git to się okaże. Misie do ataku :)

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald » 05 maja 2019, 11:03

Jak widzicie USD/PLN na 30.06.2019 i 31.12.2019 ?

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Live o wszystkim

Post autor: Krzych_option fun » 05 maja 2019, 11:14

Thorwald pisze:
05 maja 2019, 11:03
Jak widzicie USD/PLN na 30.06.2019 i 31.12.2019 ?

Nikt nie jest w stanie przewidzieć takich danych. Chyba wróżka ze szklaną kulą :) Ale czy można jej wierzyć:)?
Kontroluj ryzyko, to jedyne co mogę powiedzieć.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 05 maja 2019, 12:51

Coś trzeba założyć bo inaczej nie idzie. Dolara ciężko wyczuć ale jeżeli chodzi o EUR to do wyborów raczej złotówka się nie umocni przez zwiększający się deficyt.Jeżeli partia rządząca przegra wtedy obstawiam znaczące umocnienie się złotego.

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Live o wszystkim

Post autor: eranet » 05 maja 2019, 18:44

Trump pozamiatał, powinno byc taniej, może nawet dużo taniej?
For 10 months, China has been paying Tariffs to the USA of 25% on 50 Billion Dollars of High Tech, and 10% on 200 Billion Dollars of other goods. These payments are partially responsible for our great economic results. The 10% will go up to 25% on Friday. 325 Billions Dollars of additional goods sent to us by China remain untaxed, but will be shortly, at a rate of 25%. The Tariffs paid to the USA have had little impact on product cost, mostly borne by China. The Trade Deal with China continues, but too slowly, as they attempt to renegotiate. No!....

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hermetic » 05 maja 2019, 19:37


sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Live o wszystkim

Post autor: sebo » 05 maja 2019, 21:04

wies pisze:
04 maja 2019, 08:53
Zaległy rynek niedźwiedzi wciąż nadchodzi, nie popełnij błędu. Zapewniają to ekstremalne parametry techniczne, sentymenty i wyceny. Inwestorzy naprawdę muszą rozjaśnić swoje portfele o dużym obrocie akcjami i chronić się gotówką i złotem. Trzymanie gotówki na 50% rynku niedźwiedzim pozwala inwestorom na odkupienie swoich akcji po połowie ceny, podwajając ich udziały. Ale w przeciwieństwie do gotówki złoto w rzeczywistości docenia wartość podczas niedźwiedzi, rosnących odchodów .
Więcej w tym artykule.http://www.zealllc.com/2019/dgrstmkt.htm

wies wiesz dobrze ile on już nadchodzi a kasa musi pracować, szkoda sprzedawać, lepiej uzbierać kolejną porcję $ pod inwestycję.
Co się nie odzywasz, spisz.

Co do dolara to coraz będzie droższy i droższy, tutaj na razie nie widać zmian.

Blade
Posty: 79
Rejestracja: 30 paź 2017, 20:53

Re: Live o wszystkim

Post autor: Blade » 05 maja 2019, 22:31

Aktualnie rysuje sie nam Wyckoff nr 1 i jestesmy gdzies na UTAD w fazie C:
Wyckoff 1.JPG

pytanie ile to potrwa i czy nie pójdziemy jeszcze trochę wyżej na ponad 3k:
SPX.JPG
W końcu dodatkowe 100pkt na inedksie to niewiele ponad 3%

Commercialls na przestrzenie ostatnich 3 lat są rekordowo LONG, a Large spec rekordowo SHORT:
VIX.JPG

Większa zmienność prędzej czy później musi się pojawić, jak zawsze, pozostaje pytanie kiedy.
Jeżeli szukać analogii z jesienią ubiegłego roku to może być kwestia dni.
Jeśli natomiast porównywać z lutym 2018 to widzę miejsce na kilka tygodni zanim nastąpi jakieś cofnięcie. To cofnięcie moim zdaniem powinno przerodzić się w wiekszą korektę przy obecnym wykupieniu, ale w sumie tyle już widziałem teorii co indeksy powinny zrobić, że wolę patrzeć i reagować na bieżąco jak to się rozwinie :)

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Live o wszystkim

Post autor: Krzych_option fun » 05 maja 2019, 23:02

I właśnie przeszedłeś do meritum w ostatnim zdaniu. Trzeba reagować do panującej sytuacji. I tego wszyscy się trzymajmy

motokolo
Stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:11

Re: Live o wszystkim

Post autor: motokolo » 06 maja 2019, 04:03

No i dealu z Chinami nie bedzie, hahahahaha. Juz mial byc, juz tuz tuz, juz w tym tygodniu, juz za pare dni... Chiny maja w dupie deal. Przemysleli sprawe i stwierdzili, ze im sie nie opłaca. Trump koszty ceł przerzucił na obywateli Amerykańskich, a ogłosił jak by to on na tym najlepiej wyszedl. Teraz juz wiadomo skad bylo nawolywanie Trumpa o obnizke stóp o 100 pkt, wiedzial juz od miesiąca, że dealu nie bedzie. Zresztą deal sril, wszystko zwalą na deal, a nie na to, ze caly świat zwalnia

Blade
Posty: 79
Rejestracja: 30 paź 2017, 20:53

Re: Live o wszystkim

Post autor: Blade » 06 maja 2019, 08:27

Jeden twit Trumpa i mamy gap w dół. Ciekawe jak będzie na otwarciu. Jesli cena zostanie wyciągnięta w górę, to dobry sygnał dla byków, ale tutaj chyba musiałby się pojawić jakiś dobry news. Póki co, ładnie widać wyłamanie z klina zwyżkującego:

SPX gap.PNG

Dywidendowy
Posty: 77
Rejestracja: 08 kwie 2019, 11:16

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dywidendowy » 06 maja 2019, 10:36

Dobra Pany, wszystko piknie, ale je te wykresy wieszczące armagedon, kataklizm i czarną ospę na raz obserwuję od 2012 jak nie wcześniej. Na ich podstawie powinienem czekać z moimi spółkami dywidendowymi na krach i tak bym czekał i czekał, a czas do emy leci.

Zostaje chyba robić swoje, kupować i jak to Rastignac ujął, przyjąć krach z dobrodziejstwem inwentarza. I ładować do wora rzecz jasna wtedy ;))))

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Live o wszystkim

Post autor: sebo » 06 maja 2019, 12:54

Dodam, mieć na innym koncie odłożoną jakaś kwotę, najlepiej wartości portfela albo x2 x3 i jak te niby spadki się pojawią aktywować te konto w celu dokupienia pozycji, ale siedzenie na kasie i czekanie 6 czy 8 lat to już istna głupota a są tacy i dalej piszą swoje farmazony.
Zobaczcie, że nawet jak przychodzą spadki to są chętni na zakupy, ja np jestem i dokupuję pozycję, nie sprzedaje nic raczej dokupuję, moim zdaniem rynek zmienił się od paru ładnych lat, tylko jeszcze nikt nie pisze (oprócz mnie) o tym ani nie została wydana książka. Tak więc te wszystkie teorie wykresy można wsadzić sobie w ...

Blade
Posty: 79
Rejestracja: 30 paź 2017, 20:53

Re: Live o wszystkim

Post autor: Blade » 06 maja 2019, 17:15

Czy armagedon, kataklizm, tego nie wiem. Nawet jesli rzeczywiscie jestesmy w fazie C Wyckoffa, to cholera wie ile to potrwa. Póki co, na podstawie powyższego to obstawiałem jedynie wzrost zmienności + kilka shortów, ale nie spodziewałem się, że aż tak dziś wystrzeli.
Czy przerodzi się to w wiekszą korektę? Na chwilę obecną cięzko powiedzieć. Równie dobrze za jakiś czas może być nowe ATH.
Zobaczmy jak dziś dzień się zakończy i co przyniesie następny.
Jeśli spadnie trochę bardziej możliwe, że też coś dokupię. Aczkolwiek Sebo trochę przekornie dodam, że część Twojej wypowiedzi przypomina mi powiedzienie: "This time is different" ;)

ODPOWIEDZ