Przelew do Sogotrade

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
scroll18
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2017, 15:21

Przelew do Sogotrade

Post autor: scroll18 » 01 kwie 2017, 15:42

Witam
Na wstępie chciałem serdecznie wszystkich przywitać i przeprosić (pierwszy post i od razu pytanie) :) Otóż założyłem konto w Sogotrade i mam problem z transferem gotówki. Posiadam konto walutowe w Alior Banku realizujące przelewy do USA jednak na stronie sogotrade.com nie mogę znaleźć numeru konta, na które mógłbym przelać środki. Zapoznałem się ze strona i załączona instrukcją "powiązywania kont" (ACH relationship) jednak alior bank nie posiada numeru ABA potrzebnego do realizacji/odbioru przelewów z/do USA (realizują za pomocą banku korespondującego posiadającego takowy numer - NY Mellon Bank) stąd moje pytanie do doświadczonych inwestorów, jak zrealizować takowy przelew z polskiego konta?


Ps. Nie chciałem zakładać nowego tematu żeby nie zaśmiecać forum takimi pierdołami
Pozdrawiam
Scroll18

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Tomek » 01 kwie 2017, 16:05

Cześć, witaj! Sogo rzeczywiście powinno popracować nad lepszym udostępnianiem takich informacji na stronie. Tutaj ukrywa się numer konta, na który trzeba zrobić zwykły przelew w USD: https://content.sogotrade.com/pdf/sogot ... eposit.pdf

Ważne tylko, żeby przelew pochodził z rachunku należącego do tej samej osoby, na którą założone jest konto w Sogotrade. Musi się zgadzać imię i nazwisko. Że niby takie zabezpieczenie przed praniem pieniędzy :)

PS. Przeniosłem ten post jednak do innego tematu, może w przyszłości ktoś też będzie potrzebował odpowiedzi, to łatwiej mu go będzie znaleźć.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Ryszard Wielkouch » 01 kwie 2017, 16:45

Tak wygląda przelew do sogotrade wykonany z nestbanku. Nie polecam do wykonywania przelewów zagranicznych za duża prowizja :) Czas zaksięgowaniu w moim przypadku 4 dni. Najważniejsze jest tytuł przelewu, który musi zawierać imię i nazwisko oraz numer konta. Pozostałe dane przelewu powinny być takie jak w załączonym obrazku, pomijając kwotę ;)

przelew do sogotrade.jpg

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Tomek » 01 kwie 2017, 17:41

Ryszard, a jak sam proces zakładania konta na Sogo, bez żadnych problemów się obyło?

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Ryszard Wielkouch » 01 kwie 2017, 18:02

Nie było problemów. Jedyne co mi umknęło to, że mogłem podać osobę polecającą, która dostałaby 25 darmowych transakcji :>

https://account.sogotrade.com/Home/Refe ... Terms.aspx

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Tomek » 01 kwie 2017, 18:16

O, to super. Nie wiedziałem nawet, że jest tam taki program. A pamiętasz jakie dane osoby polecającej trzeba podać, żeby ta osoba otrzymała gratisowe transakcje? Utworzyłbym jakiś nowy wątek na stronie, żeby wszyscy zakładający konto podawali dane swoich poprzedników i zostawiali potem własne namiary dla kolejnych osób :)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Ryszard Wielkouch » 01 kwie 2017, 18:44

Nowy użytkownik musi się zarejestrować z linka z unikalnym id użytkownika. W moim przypadku jest to https://apply.sogotrade.com/NewAccountS ... ?rf=521174
gdzie 521174 to moje id :)

Szczegóły znajdują się tu https://account.sogotrade.com/Account/Refer.aspx

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Tomek » 01 kwie 2017, 18:49

Ekstra, dzięki! Zaraz pomyślę jak to rozpropagować. W każdym razie będziesz pierwszy na liście do darmowych transakcji :)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Ryszard Wielkouch » 01 kwie 2017, 20:48

Dzięki czuję się wyróżniony prawie tak jak pierwszy uczestnik piramidy finansowej typu Bernard Madoff ;)

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Tomek » 01 kwie 2017, 22:17

Pierwsi w łańcuszku zawsze wychodzą na tym najlepiej :)

TomekSerafin
Posty: 47
Rejestracja: 15 mar 2017, 15:45

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: TomekSerafin » 02 kwie 2017, 09:48

Też już niestety założyłem konto i nie pomyślałem o tym żeby podać numer, za późno :-( Mogę teraz zostawić swój numer na wypadek gdyby ktoś zakładał rachunek po mnie?

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Tomek » 03 kwie 2017, 15:24

Jasne, zostaw tutaj albo wyślij mi w prywatnej wiadomości. Jak się już w końcu wyśpię, to jakoś ten temat ogarnę :)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: sebo » 03 kwie 2017, 17:48

scroll18
Alior kantor walutowy policzył Ci prowizję, za przelew?
Wysyłałeś go jako UOR ?

scroll18
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2017, 15:21

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: scroll18 » 03 kwie 2017, 18:28

sebo pisze:scroll18
Alior kantor walutowy policzył Ci prowizję, za przelew?
Wysyłałeś go jako UOR ?

Witam
Przelewu nie robiłem, czekam na odpowiedni kurs dolara aby przewalutowac złotówkę. Jak zrobię przelew dam znać ile policzą, będę wybierał opcję SHA. Z tego co się dowiadywałem za odbiór w sogo nie płacimy prowizji, w opcji kosztowej SHA alior też nie pobiera prowizji. Bankiem pośredniczącym między aliorem a Sogo jest NY Mellon Bank, dzwoniłem do nich na infolinię to powiedzieli ze detalicznego klienta nie obsługują i nie udziela mi informacji ile taki przelew może kosztować, jeśli ktoś przelewał z aliora dajcie znać ile ten pośrednik skasował.

Ps. Tomek dzięki za info oraz za utrzymanie porządku na forum ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Przelew do Sogotrade

Post autor: Tomek » 03 kwie 2017, 18:42

Hej, banki pośredniczące zazwyczaj ściągają około 0,35% od przelewanej kwoty. Dodam może, że to dotyczy kwot od kilku tysięcy dolarów w górę. Przy mniejszych przelewach w wielu bankach jest jakieś minimalne flat fee 10-50 USD. Żaden bank pośredniczący nie ujawnia dokładnych kwot, ani metodologii ich wyliczania.

ODPOWIEDZ