Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 05 mar 2019, 10:03

Hey,

Pełne zestawienie pozycji commercials wrzuciłem na bloga: https://marketontime.pl/raport-cot-luty-2019/

Spójrzcie szczególnie na indeksy, złoto/srebro, palad, dolara, peso, obligacje i sok pomarańczowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Live o wszystkim

Post autor: Krzych_option fun » 05 mar 2019, 14:42

Hej. A o co chodzi z tym commercials ? Jak to interpretować ? Z góry dzięki za odpowiedź

rufi01
Posty: 99
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:43

Re: Live o wszystkim

Post autor: rufi01 » 05 mar 2019, 18:48

Krzych_option fun pisze:
05 mar 2019, 14:42
Hej. A o co chodzi z tym commercials ? Jak to interpretować ? Z góry dzięki za odpowiedź

z tą interpretacją to jak z dziurą w dup... każdy ma swoją :-)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 05 mar 2019, 19:12

Krzych_option fun pisze:
05 mar 2019, 14:42
Hej. A o co chodzi z tym commercials ? Jak to interpretować ? Z góry dzięki za odpowiedź

Commercials to największe banki inwestycyjne. Rzadko się mylą, mają nieograniczone pokłady gotówki. To taka odwrotność Robin Hooda. Zabierają biednym inwestorom, a dają bogatym czyli sobie. Jak grają na spadki historycznie dużymi pozycjami to znaczy, że spadki prędzej czy później będą gwarantowane.


W czwartek jest sporo danych z EuroZony zdaje się, że pod to dolar zaczyna już wyrywać się do góry, a giełda walczy dalej :)

rufi01
Posty: 99
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:43

Re: Live o wszystkim

Post autor: rufi01 » 05 mar 2019, 20:42

Ryszard Wielkouch pisze:
05 mar 2019, 19:12

Commercials to największe banki inwestycyjne.

już to kiedyś pisałem - commercials to nie są banki inwestycyjne

Commercials: primary producers and processors of commodities

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 05 mar 2019, 20:45

Spadki przed nami moim zdaniem. Czekam na strzał podaży, który przebije wczorajsze low. Negacja powyżej UTAD, wówczas gridujemy dalej w górę.
Załączniki
WYCKOFF.png

rufi01
Posty: 99
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:43

Re: Live o wszystkim

Post autor: rufi01 » 05 mar 2019, 20:59

psychologia inwestowania :)
Załączniki
D06ESggXgAAeJ1_.jpg large.jpg

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 05 mar 2019, 21:31

Odnośnie mojego wykresu i schematu wyckoffa to kolega opisał szerzej kampanię, gdzie za nami UT, a nie UTAD jak u mnie i czekają nas testy 2805-2810. Każdy widzi rynek po swojemu, a monopolu na rację nie ma nikt.

Natomiast nie zmienia to faktu, że całość wygląda jak strefa dystrybucyjna z której zaczną się jakieś spadki. Trudno tutaj o dokładność, bo maskują się jak mogą z kolejnym ruchem, ale bazę zbudowali solidną przez ostatnie dni. W mojej opinii to będzie korekta, a nie wyjście na ATH, ale to rynek ma rację, a nie ja więc poczekajmy cierpliwie :)

Kluczowy poziom do wybicia 2765 jak i cała strefa w tych okolicach, warto poczekać na udany retest z pozycjami short. Generalnie ostrożnie, bo wcześniej mogą sięgnąć po stopy powyżej 2820 dosłownie lekko wybijając i wrócić na dół tego samego dnia na spadkowym wolumenie, mała bo mała szansa na to, ale zawsze.

Miłego~

motokolo
Stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:11

Re: Live o wszystkim

Post autor: motokolo » 06 mar 2019, 03:00

Widać, że Smart money zaczyna iść w drugą stronę niż gielda


Obrazek

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 06 mar 2019, 07:09

Tak, ale pamiętajmy, że dziś już index SM jest mocno przekłamany.

motokolo
Stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:11

Re: Live o wszystkim

Post autor: motokolo » 06 mar 2019, 08:15

dammad pisze:
06 mar 2019, 07:09
Tak, ale pamiętajmy, że dziś już index SM jest mocno przekłamany.

Mógłbyś rozszerzyć ? - dlaczego jest przekłamany? Tak serio bez sarkazmu chciałbym się naprawdę dowiedzieć bo pierwszy raz słyszę takie określenie, że jest przekłamany.

Milop84
Posty: 56
Rejestracja: 21 paź 2018, 12:37

Re: Live o wszystkim

Post autor: Milop84 » 06 mar 2019, 09:22

dammad pisze:
05 mar 2019, 21:31
Kluczowy poziom do wybicia 2765 jak i cała strefa w tych okolicach, warto poczekać na udany retest z pozycjami short. Generalnie ostrożnie, bo wcześniej mogą sięgnąć po stopy powyżej 2820 dosłownie lekko wybijając i wrócić na dół tego samego dnia na spadkowym wolumenie, mała bo mała szansa na to, ale zawsze.
A jeśli Faza C będzie w trendzie spadkowym, czy nie oznacza to definitywnie dystrybucji ?

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 06 mar 2019, 09:28

Rozmawialiśmy kiedyś o tym na forum z @Tomek i @Rastignac, a wówczas byłem jeszcze mocnym fanem SMI. Jednak po ich postach, trochę poczytałem i generalnie wychodzi na to, że SMI nie działa już tak jak kiedyś. Owszem w dalszym ciągu pokazuje trend, ale z m.in z powodu ETFów i potrzeby rebalansowania się w początkowych i ostatnich godzinach handlu cała idea została zaburzona.

Poczytaj np. tutaj: https://bullmarkets.co/problem-with-the ... low-index/

Sam osobiście używam wielu "wskaźników" z różnych grup, więc w celu uzupełnienia SMI np.

Dark Index

Obrazek

Dumb Money

Obrazek

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 06 mar 2019, 09:44

Milop84 pisze:
06 mar 2019, 09:22
dammad pisze:
05 mar 2019, 21:31
Kluczowy poziom do wybicia 2765 jak i cała strefa w tych okolicach, warto poczekać na udany retest z pozycjami short. Generalnie ostrożnie, bo wcześniej mogą sięgnąć po stopy powyżej 2820 dosłownie lekko wybijając i wrócić na dół tego samego dnia na spadkowym wolumenie, mała bo mała szansa na to, ale zawsze.
A jeśli Faza C będzie w trendzie spadkowym, czy nie oznacza to definitywnie dystrybucji ?

Mówisz o całej dystrybucji od stycznia 2018? Dziś nikt! nie wie czy to jest "ostatni" top czy też wyjdziemy wyżej w 2019 roku. Za jednym i drugim wariantem mogę podać wiele argumentów, a szklanej kuli nie mam co wybierze rynek, więc nie stawiam na to kasy. Gram to co widzę po prostu.

Kiedy będzie decydujący moment? A zasadniczo dwa. W momencie kiedy zacznie się korekta tego całego odbicia i dotrze do wsparcia. Mówię tutaj o interwale W1. Specjalnie nie podaję poziomów, bo nie są aż tak istotne. Po zachowaniu ceny i wielkości wolumenów na końcu korekty będzie można wysnuć pierwsze wnioski. Dopiero wtedy otrzymamy część informacji, konkretów, a nie wróżenia z fusów. I po tym odbiciu czy zrobią niższy szczyt (d1, w1) i jak tam zachowa się wolumen (wygaśnie popyt, uaktywni się podaż). W tamtym momencie, będziemy wiedzieć z dużą dawką prawdopodobieństwa czy to koniec dead cat bounce czy jednak popyt ma na tyle siłę, że pociągnie wyżej testować ATH+, bo wciąż podaż się nie uaktywniła.

Jeśli ktoś ma jeszcze sporo akcji do sprzedania to chce to zrobić po możliwie najwyższych cenach, przy pozytywnym sentymencie. Wyobraźcie sobie jaka euforia zapanowałaby po przebiciu 3k+? Pozytywne newsy wylewające się z portali, optymizm w kosmosie dosłownie. Ile ludzi pukałoby się w czoło, że krach/kryzys itd. Kto otwierałby longi nowe, nie wspominając już o pozamykanych shortach na stracie (w międzyczasie shortsqueeze), itd.

Ja na dziś mam dwa scenariusze mid term na ten rok~ Bardziej prawdopodobny NA TĄ CHWILĘ, że będzie korekta i pójdziemy w górę jeszcze w tym roku. I drugi, który jest rezerwowym, że to jest koniec odbicia i właśnie robimy "ostatni" top.

Pamiętajcie, że najważniejsze jednak nie jest to co ktoś myśli, a co wy sądzicie o tym wszystkim. Czy macie opracowany plan dotyczący ryzyka straty kapitału przy tak ogromnej zmienności. Czy rozsądnie zarządzacie pozycjami? Czy mentalnie radzicie sobie z przetrzymywaniem stratnej pozycji? Czy chronicie swój kapitał i dorobek życia? Myślcie samodzielnie, a podobne opinie jak moje traktować jak "wskaźnik", a nie prawdę objawioną~ wówczas będzie wam łatwiej sobie ze wszystkim radzić.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 06 mar 2019, 09:54

I spojrzenie longterm dla tych co wciąż są po jasnej stronie mocy :)
Załączniki
Screenshot_2019-03-06 sentimenTrader - Bear Market Probability Model.png

ODPOWIEDZ