W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Czytałeś ostatnio dobrą książkę? Znalazłeś fajny webinar? Odkryłeś ciekawy artykuł w prasie lub wpis na innym blogu? Wpadł Ci w ręce wartościowy raport lub newsletter? Podziel się wrażeniami.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Post autor: Tomek » 22 sty 2019, 17:26

Zapraszam na kolejny webinar, który odbędzie się w czwartek 24 stycznia 2019 roku o godzinie 19.00 i poświęcony będzie temu, w co warto inwestować w 2019 roku.

W trakcie spotkania wybierzemy i przeanalizujemy najbardziej obiecujące aktywa z międzynarodowych rynków finansowych, w które warto zainwestować w 2019 roku, a następnie zbudujemy z nich w pełni funkcjonalne portfolio inwestycyjne.

Podczas webinaru omówione zostaną następujące zagadnienia:
  • Taktyczna alokacja portfela (podział na różne klasy, waluty i regiony pochodzenia aktywów)
  • Utrzymanie odpowiedniego balansu portfolio pomiędzy pozycjami typu LONG i SHORT
  • Trzy kryteria analizy atrakcyjnych spółek do portfela (zyskowność, fundamenty, wycena)
  • Proces wyboru odpowiednich akcji krok po kroku na aktualnych przykładach
  • Ocena potencjału inwestycyjnego i stopnia niedowartościowania ETF-ów na całe gospodarki
  • Kalibracja i zarządzanie portfelem w trakcie roku (kiedy ucinać straty, kiedy realizować zyski)
Webinar jest darmowy, aby się na niego zapisać, należy kliknąć w ten link: https://www.lynxbroker.pl/webinary/na-c ... 2019-roku/

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Post autor: sebo » 22 sty 2019, 17:31

Nagrywaj proszę niech to nie idzie w kosmos.


There is a user already registered under the email address you entered.
Nie rejestrowałem się na ten webinar na inne wcześniejsze tak.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Post autor: Tomek » 22 sty 2019, 18:13

Jesteśmy w Polsce, tu wszystko jest nagrywane :) Wideo będzie udostępnione później w wersji offline, ale wiadomo że lepiej być na żywo, bo zawsze można o coś dopytać, coś doprecyzować itd.

Spróbuję dowiedzieć się w LYNX o co chodzi z tym, że nie możesz się zarejestrować drugi raz na ten sam e-mail. Nie powinno być z tym problemu, ale zaraz się jeszcze upewnię.

EDIT:
Sebo, napisz na info@lynxbroker.pl w tej sprawie podając swoje dane, postarają się sprawdzić o co chodzi.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Post autor: Tomek » 25 sty 2019, 11:07

Na webinar zawitało co prawda kilkaset osób, ale dla tych, którzy nie dali rady, podrzucam link do nagrania:

https://youtu.be/jVyy7UPEVjo

Nomad
Posty: 64
Rejestracja: 26 lis 2018, 13:03

Re: W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Post autor: Nomad » 25 sty 2019, 11:31

Tomek, genialny webinar!

Przedstawiona wiedza systematyzuje kilka kwestii, z którymi miałem problem - czy to w kwestii opracowania wyników spółek, wykorzystania narzędzi (ycharts.com) czy to "chmury myśli". Super!

PS. Mam prośbę o podlinkowanie exceli, o których wspominasz.

Ten powyższy niestety nie działa.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Post autor: Tomek » 25 sty 2019, 11:46

Dzięki! Cieszę się, że mogłem podrzucić parę inspiracji na poukładanie tego wszystkiego :)

Dla mnie ta chmura myśli była kiedyś niezłym game-changerem. Od tej pory staram się zapisywać sobie w notatniku jednozdaniowe podsumowanie każdego artykułu czy newsa, który czytam, żeby zapamiętać jaki wniosek z niego płynie. To potem bardzo fajnie łączy się w logiczną całość, jak tych wniosków trochę się uzbiera i łatwiej zapanować nad całym tym chaosem informacyjnym, a przy okazji prościej wychwycić pojawiające się trendy. Duże hedge fundy mają od tego algorytmy, no ale my musimy sobie radzić ręcznie :)

Linki podane w prezentacji działają, tylko trzeba uważać na wielkość liter w nazwie pliku.

PS. Usunąłem z forum ten link, który wkleiłeś, bo nie chcę żeby korzystały z niego osoby, które wcześniej nie obejrzą i nie dowiedzą się, o co w nim chodzi.

Nomad
Posty: 64
Rejestracja: 26 lis 2018, 13:03

Re: W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Post autor: Nomad » 25 sty 2019, 11:55

Piękne dzięki!

Dostęp, ilość informacji jest tak ogromny, że niestety często brakuje czasu aby to wszystko przeczytać, aby być na bierząco. Nie wspominając już o jakieś książce czy poradniku... "Obróbka" tego to już kolejna kwestia...

To co zaproponowałeś jest mega proste i mam nadzieję, że okaże się skuteczne w przypadku moich działań.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Post autor: Tomek » 25 sty 2019, 11:57

Ja swojego czasu korzystałem w ogóle z różnych aplikacji do mind mappingu (dobra była: https://mindnode.com/mindnode/mac), ale ostatecznie okazało się, że w moim przypadku lepiej sprawdza się po prostu notatnik Moleskine+pióro :)

No a te gotowe kryteria oceny spółek też potrafią zaoszczędzić masę czasu, bo kiedyś to wszystko trzeba było ręcznie liczyć ze sprawozdań finansowych. Dzisiaj dzięki takim serwisom jak yCharts wystarczy kilka kliknięć, żeby w parę minut odwalić robotę, która Warrenowi Buffettowi zajmowała długie tygodnie. To naprawdę ułatwia życie.

Nie wspominając już o integracji tych aplikacji z własnym Excelem i o automatycznym zaciąganiu i aktualizowaniu danych w czasie rzeczywistym, czy o automatycznych alertach, kiedy jakiś wskaźnik zacznie się świecić na czerwono. To uwalnia kupę czasu i daje poczucie jakiejś realnej kontroli sytuacji we własnym portfolio.

weynrob
Posty: 26
Rejestracja: 23 gru 2018, 00:30

Re: W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Post autor: weynrob » 25 sty 2019, 12:13

Świetna robota Tomku - dzięki za wczorajsze spotkanie - pozdrawiam
To ja pytałem o Graga jakby co :)

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Post autor: Tomek » 25 sty 2019, 12:31

To ja dziękuję za obecność i za aktywny udział! :)

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Post autor: dammad » 25 sty 2019, 14:32

Czapki z głów Tomek! Będę wracał do tego webinaru nieraz, dzięki serdeczne za to co robisz.

szymon
Posty: 11
Rejestracja: 09 gru 2018, 07:43

Re: W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Post autor: szymon » 25 sty 2019, 16:09

Super sprawa , dopiero dzisiaj oglądałem ale i tak jestem zadowolony. Pobrany i pewnie nie raz bedę wracał do oglądania. Dzięki raz jeszcze.

P.s. czy jeszcze linki na końcu webinaru są dostępne?? próbowałem różnych kombinacji i jakoś nie moge zobaczyć .

Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
Makaron
Stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:04

Re: W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Post autor: Makaron » 25 sty 2019, 16:22

A ja, przyznam, mam mętlik.
Jeżeli chodzi dywersyfikację (i różne jej warianty) to wszystko jest zrozumiałe, to potem przestaje być kolorowo.

Naprzód autor wspomina o SPY jako o ETF przekrojowym, który w ciągu ostatniego roku dał zarobić -7%, to potem omawia pojedyńcze spółki "best of the best" zamiast inwestowania w ETF.

Fajnie się też omawia taktykę kupuj na dołku, sprzedaj na górce, na gotowym wykresie, podczas gdy nie wiadomo kiedy jest szczyt, bo przecież akcje mogą być jeszcze droższe, albo i jeszcze tańsze.
Delta Air coś ostatnio nie odbija...

W sumie taki misz-masz, dla zielonych i zawansowanych w jednym.
Co prawda nadal nie wiem kiedy unikać akcji, a kiedy unikać obligacji, ale sam webinar był fajnie zrobiony.
Może trochę za mało slajdów, ale to moja prywatna opinia.

Tomku, dziękuję za świetny webinar.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Post autor: sebo » 25 sty 2019, 17:30

A ja zaspałem wiem był o 20.

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: W co warto inwestować w 2019 roku? (webinar)

Post autor: Poczatkujacy » 28 sty 2019, 14:43

Webinar jak zwykle prze kozacki. Wiedza - szkoda się rozpisywać... ale jest przepaść i widzę jak dużo lat mi brakuje aby chociaż być w połowie tej wiedzy...

Ja to mam inny problem - jak zaznaczę sobie opcje, które mnie interesują to w 90% spółka na wykresie wygląda fatalnie - rzekłbym trend spadkowy... a niby zyski są.. spółka zarabia..dowozi eps-y... forecasty też ok... z 2giej strony.. może o to chodzi aby nie kupić... wystraszyć inwestora..

Tomek nagrywaj więcej.. najlepiej codziennie :P

ODPOWIEDZ