Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Matthias
Posty: 52
Rejestracja: 23 lis 2018, 21:12

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Matthias » 24 gru 2018, 14:39

Dzięki za dobrą robotę, Greg.

I nie przejmuj się krytyką. Trudno być prorokiem we własnym kraju :-)

Adam78
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2018, 16:21

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Adam78 » 24 gru 2018, 21:54

Greg, wielkie dzięki za wszystkie wpisy i analizy. Cieszę sie ze wróciłeś do nas! Pozdrawiam i życzę Wesłych Świąt !

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Greg » 24 gru 2018, 23:27

Tak się to robi :D Nikt nic nie widział, a bear market zaczął się 26 stycznia 2018 ...

Obrazek

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: sebo » 25 gru 2018, 11:26

Wszyscy czekają na odbicie a tu go nie ma.
Mimo takich zachowań, dolar stabilny.

Awatar użytkownika
Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:32

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 25 gru 2018, 11:56

Wczoraj była Wigilia, czyli niższa płynność - w takie dni zawsze spekulacja lubi przejechać się po stop lossach. Dodatkowo kto chciałby zaangażować się long na święta.

Oficjalnie bessa, ale ja mam małe deja vu. Kiedy jakiś czas temu ogłosili na bankierze bessę na WIGu 20 to był to najlepszy moment żeby go kupić i dokładny dołek spadków. Myślę że bardzo o to chodziło żeby ogłosić bessę i wystraszyć kogo się da.

https://fred.stlouisfed.org/series/USSLIND
https://www.conference-board.org/data/b ... .cfm?cid=1

Leading indexy nie pokazują żeby uciekać. Czekałem na ten moment, żeby ewentualnie w ostatniej chwili mieć sygnał ucieczki, ale giełda spada a leading indexy lekko nawet rosną. W prognozach zysków też nie widać jakiegoś mega cofnięcia. Także ja uważam, że nawet jeśli to krach to nie z powodów ekonomicznych. A jeśli nie ma powodów ekonomicznych to raczej mam prawo myśleć, że to nie krach.

Greg zapowiadałeś masakrę na EEM, a zobacz jakie są mocne. Na Shanghai composite zrobili na ostatniej sesji pin bara i wyglądają jakby szykowali się do odbicia, są bardzo niewrażliwi od jakiegoś czasu na spadki z zewnątrz. USD miał wywalić w kosmos, a ostatnio zaczął spadać zamiast rosnąć podczas spadków. Coś tu nie gra.

W dodatku widać wyraźnie działania władzy, żeby zapobiec krachowi. Zastanawiam się nad tym od wczoraj - czy uważacie, że to możliwe iż uruchomią znowu dodruk? Bo wydaje mi się, że tak. Wtedy wszystko trafia do kosza co obecnie myśleliśmy. A mam przeczucia, że politycy chętnie przesuną problem na późniejsze czasy. Inna opcja jest taka, że nic nie zrobią, a Trump już szuka winnego w postaci Powella. Pamiętajcie, cokolwiek złego by nie było, winny zawsze musi być. :D

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Greg » 25 gru 2018, 18:54

Oj Patryk ... żyj dalej marzeniami. To Twoje pieniądze ... Strong conviction to masz ... To się nazywa "DENIAL" Phase u Ciebie póki co... czyli "The dip takes a little bit longer than expected"

Bull markets punish discipline and reward conviction Bear markets punish conviction and reward discipline.

Wszystkim korektowcom i zaprzeczającym należą się duże spadki w portfelu abyście poszli po rozum do głowy :) Mam nadzieje, że Was to będzie kosztowało trochę - nauka w końcu kosztuje ... :) Zapewne 90% przeżywa pierwszy bear market w historii (dla mnie to drugi) i poziom ignorancji i lekceważnie praw ekonomi jest porażający póki co, ale kupujcie dip i P/E=3.0 :) Nie rozumiecie, że nic nie ma wpływu na to co się dzieje. Rynek przeleciał w bear market i się z niego NIE COFNIE.

Natomiast oczywiście będą bounce'y do góry na fali euforii, ale błagam Was po raz n-ty - nie ogłaszajcie bull-marketu ponownie, bo znowu się srogo przejdziecie. A wigilia i low-liquidity zostało tradycyjnie wykorzystane, aby retail puścić w skarpetach. Klasyka gatunku bear marketu.

Co do EEM - to poczekaj ... Tam to się jazda zacznie za chwilę... Bo Chiny chyba koniecznie chcą stracić kontrolę nad wszystkim.

Patrz się dalej na Leading Index ... I patrz się jak topnieje Twój portfel ... Good Luck with that...

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: sebo » 25 gru 2018, 19:05

Ja czekam na wybicie bo muszę z pary EEM zrobić ucieczkę ale muszą być lepsze kursy, mam nadzieję, że styczeń i luty to będzie euforia na rynkach i uda mi się pozbyć trochę papieru.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Greg » 25 gru 2018, 19:06

Level do obicia jest zmiejszony ... 2520-2600... SP500 Futures. To max co zapewne ten dziadowski rynek będzie w stanie zrealizować.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Greg » 25 gru 2018, 19:52

obserwator pisze:
24 gru 2018, 10:16
Dlaczego będzie trzeba podwyżki stóp w Polsce? Przy deflacji przecież się właśnie tnie?

Dlatego, że jak się zacznie melt-down to deflacja w USA zamieni się na inflację poza USA = recesja spowodowana inflacja = trzeba podwyższyć stopy bo musimy pożyczyć aby postymulować gospodarkę, to da jeszcze większy melt-down.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Greg » 25 gru 2018, 20:06

I mówie Wam, że mamy rozgrzewkę dopiero w spadkach ... Przyzwyczajajcie się powoli ...

https://vimeo.com/308095776

Chociaż mamy najgorszy Grudzień od 1931 roku, ale jeszcze spadków nie widzieliście ... wierzcie mi ... Jeszcze nie było stopów aby ochłonęli wszyscy. To też nas czeka.

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Petrus » 25 gru 2018, 21:25

Greg dalej trzymasz pozycję 2250-2350 jako miejsce przejścia w longi na akcje us.? Odbicie okreslam na styczen luty marzec później znów jazda do dołu.

Andrewin
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2018, 00:06

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Andrewin » 26 gru 2018, 11:56

Dzięki Greg za wiedzę którą się dzielisz. Pełen szacun i jeszcze raz podziękowania!

W mojej ocenie sytuacja nie jest tak "beznadziejna". Wciąż odbieram to jako korektę i czy to będą okolice 2300 czy 2000 na S&P500 to wciąż jest to korekta. Masz rację, że wkrótce czeka nas recesja, ale to jeszcze nie ten moment.

Bardziej przemawia do mnie taki scenariusz.... patrz załącznik.

To co będzie powodem realizacji takiego scenariusza to jak sam wiesz tego nie wiemy - bo rynek wie lepiej niż my sami.

Możemy sobie pogdybać, że to co wyzwoli ten scenariusz to np.:

- usunięcie Powella,
- dodruk kasy
- kasa pójdzie na giełdę i stąd S&P500 znów w górę,
- kryzys w UE i dalsza ucieczka kapitału do USA,
- itd. itp.
Załączniki
Bez tytułu.jpg

Sadur
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2018, 22:12

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Sadur » 26 gru 2018, 14:31

Witam wszystkich.
Moj pierwszy post i chcialbym goraco podziekowac Gregowi za cala wiedze jaka zdobylem przez ostatni rok czytajac jego posty(wielki szacun Greg) jak i za poswiecony czas.WIELKIE DZIEKI GREG.
Jestem poczatkujacy i bylo mi bardzo trudmo wytrwac na pozycjach,ale sie oplacilo:)
Nie uchronilem sie od bledow(zbyt szybkie wyjscie zropy)ale porcja wiedzy jaka zdobylem WOW.
Poszlo 1:1 z wykresem Gega jestesmy w "BREAK THE ICE",ale to tylko moja opinia.
Podziekowania naleza sie Tomkowi bo bez jego zakladu z Gregiem nie bylo by calego watku.DZIEKI TOMEK.

bart
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2018, 20:01

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: bart » 26 gru 2018, 17:36

Ja mam również pytanie do Grega - czy kupujesz ETFy, CFD, odwrócone ETFy, lewarowane ETFy, itd. czy tylko opcje?

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Petrus » 26 gru 2018, 17:41

Dobra spadki w grudniu były mocne z początkiem stycznia podjazd do góry. Patrząc na sentyment do akcji jest mocny na spadki, czas chwilowej odwilży się zbliża. Zejdziemy na chwilę dla zasady poniżej 2300 aby ruszyc stoplost y.

Zablokowany