Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 13 gru 2018, 17:18

Wspominał o tym dawno, tak jak przy iluś tam aktywach, nie zawsze to się sprawdza, spodziewa to się też ileś osób tutaj piszące, jednak te odbicie na razie nie przychodzi, sam czekam, ogólnie dolar coraz mniejsze wahania robi, ale za to WIG20 pokazuje nam kierunek od paru dni.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 13 gru 2018, 17:22


Czyli jednak apple szykuje się pod kupno tej wspaniałej spółki, dwie fajne spółki, dwie w jednym czyż to nie piękne będzie.
(Greg pewnie już sobie z głowy włosy wyrywa...z klaty)
Tesla sobie świetnie radzi i to przy braku newsów.

Kris Lira nie ma żadnego znaczenia, jeszcze to do Ciebie nie dotarło, nie ma co śledzić proroka w ciemno, nie kopnąłeś się jeszcze w palec o kamień w tej jaskini jak idziesz ślepo za nim?
Ostatnio zmieniony 13 gru 2018, 17:25 przez sebo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 13 gru 2018, 17:24

SELL! :P

"Gartman: Prepare For A Breakout In The Dow Above 30,000"

Marek
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Marek » 13 gru 2018, 17:28

Co do Tesli to poniżej link do artykułu w którym są sugestie, że po przejściu 390 USD możemy doczekać się małego short squeeze, który wywinduje kurs 30-40 procent do góry...

https://www.cnbc.com/2018/12/10/if-tesl ... rally.html

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Ryszard Wielkouch » 13 gru 2018, 17:30

Wykres Tesli wygląda jakby chciał wyjść z konsolidacji. Za dobrze dla niedźwiedzi to nie wygląda.
tesla.png
Liczba pozycji krótkich na Tesli się zmniejsza. Dane z 30 listopada w porównaniu z 15 listopadem to zmniejszenie liczby szortów o 5%. Potencjał do short squeza jeszcze jest 21%.
tesla2.png
dammad pisze:SELL! :P "Gartman: Prepare For A Breakout In The Dow Above 30,000"
To z przed kilku dni, ale ostatnio częściej miał rację niż się mylił ;)
Ostatnio zmieniony 13 gru 2018, 17:39 przez Ryszard Wielkouch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 13 gru 2018, 18:13

Dla mnie Tesla wygląda dystrybucyjnie i zacznę szukać shorta. Nawet lepiej jakby wybili up :)

Dam znać jak się zapakuje w dziale Shortville

Marek
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Marek » 13 gru 2018, 20:21

Bałbym się obecnie na Tesli założyć longa, jak i shorta. Podobnie jak na AMD jakiś czas temu - kurs wtedy w ramach short squeeze "wypalił" z 10 na 33 USD. Ale z drugiej strony w cenach Tesli jest już wiele, a pierwszy kwartał zapowiada się nieco gorzej (konwersja bondów, zmniejszenie dotacji EV, nasycenie w USA rynku droższymi wersjami M3). Więc short w pewnym momencie na pewno będzie interesujący, pytanie - czy już, czy po short squueze i czy w ogóle będzie short squeeze?

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Adrian » 13 gru 2018, 20:29

Ryszard Wielkouch pisze:Wykres Tesli wygląda jakby chciał wyjść z konsolidacji. Za dobrze dla niedźwiedzi to nie wygląda.
tesla.png

Liczba pozycji krótkich na Tesli się zmniejsza. Dane z 30 listopada w porównaniu z 15 listopadem to zmniejszenie liczby szortów o 5%. Potencjał do short squeza jeszcze jest 21%.
tesla2.png
dammad pisze:SELL! :P "Gartman: Prepare For A Breakout In The Dow Above 30,000"
To z przed kilku dni, ale ostatnio częściej miał rację niż się mylił ;)
Ryszard,

Wlasnie mialem pisac ze Tesla to jest zbiorowy short. Caly Twitter shortuje Tesle! Rowniez oczekiwalbym tutaj "niespodzianki" w postaci short squeeze. To samo jest ze zlotem. Zbyt duzo ludzi oczekuje spadku ponizej $1000, tymczasem od kilku ladnych tygodni zarowno zloto jak i GDX idzie pomalutku do gory, shortujacy zapewne czuja lekki niepokoj :). Tu tez spodziewam sie wystrzalu, po ktorym twitter zapewne bedzie huczal o nowych rekordach i zlocie po $5000 - to z kolei bedzie oznaczalo ze jestesmy o krok od scenariusza Grega:)

Podoba mi sie Twoj sposob rozumowania! Moge podpytac z jakiej strony wziales te dane? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 13 gru 2018, 20:31

Od tego mamy właśnie SL, money management i risk to reward :)

Mnie nie interesuje co jest w newsach, nie ulegam też presji. Nie shortowałem ani razu Tesli, ponieważ nie widziałem tam tego co pozwoliłoby mi spełnić warunki otwarcia pozycji.

Natomiast zgadzam się co do tego, że Tesla jest ryzykowna znacznie bardziej niż inne spółki, "porównałbym" ją do grania ropy~

Marek
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Marek » 13 gru 2018, 20:34

Przepraszam, że się wtrącam ale jestem przy komputerze i dane dotyczące short covering i short interest znajdziesz na stronie: http://shortsqueeze.com/

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Adrian » 13 gru 2018, 20:42

Marek pisze:Przepraszam, że się wtrącam ale jestem przy komputerze i dane dotyczące short covering i short interest znajdziesz na stronie: http://shortsqueeze.com/
Dzieki Marek za stronke

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Ryszard Wielkouch » 13 gru 2018, 20:47

Adrian pisze: Ryszard,

Wlasnie mialem pisac ze Tesla to jest zbiorowy short. Caly Twitter shortuje Tesle! Rowniez oczekiwalbym tutaj "niespodzianki" w postaci short squeeze. To samo jest ze zlotem. Zbyt duzo ludzi oczekuje spadku ponizej $1000, tymczasem od kilku ladnych tygodni zarowno zloto jak i GDX idzie pomalutku do gory, shortujacy zapewne czuja lekki niepokoj :). Tu tez spodziewam sie wystrzalu, po ktorym twitter zapewne bedzie huczal o nowych rekordach i zlocie po $5000 - to z kolei bedzie oznaczalo ze jestesmy o krok od scenariusza Grega:)

Podoba mi sie Twoj sposob rozumowania! Moge podpytac z jakiej strony wziales te dane? Pozdrawiam
Strona z danymi:
http://www.wsj.com/mdc/public/page/2_30 ... tml#shortF
Dane są trochę opóźnione więc sytuacja w tym momencie może przedstawiać się inaczej może właśnie jesteśmy w trakcie tego squeza.

Odnośnie złota to commercials szortują w tym momencie, ale nie musi to nic znaczyć. Chociaż widać opór na 1250$ i trudno wyjść wyżej bez dodatkowego bodźca. Taki bodziec może pojawić się już 19 grudnia gdy FED ma spotkanie.

W dniu spotkania spodziewam się wzrostów na giełdzie/złocie bo Powell widząc co się dzieje będzie tak gołębi jak tylko się da :) Tylko czy indeksy to kupią i na jak długo.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Adrian » 13 gru 2018, 21:06

Dzieki za odp. Podwyzka stop wydaje sie byc juz wyceniona wiec w momencie gdy ich nie podniosa lub obniza mozna spodziewac sie zmiany sentymentu co z kolei moze spodowowac short covering. Przebicie $1260 to dopiero bedzie turbo!

Obrazek

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Hermetic » 14 gru 2018, 09:32

PMI we Francji i Niemczech spadają. Dzisiaj jeszcze dane z całej strefy Euro.

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 14 gru 2018, 13:03

sebo pisze:
Czyli jednak apple szykuje się pod kupno tej wspaniałej spółki, dwie fajne spółki, dwie w jednym czyż to nie piękne będzie.
(Greg pewnie już sobie z głowy włosy wyrywa...z klaty)
Tesla sobie świetnie radzi i to przy braku newsów.
Ja tu bardziej niż Appla to rozważam takie scenariusze związane z siłą Tesli względem rynku:
- nieoczekiwany news o podniesieniu limitów 200k aut - razem z GM złożyli wniosek
- trzymanie kursu przez głównych udziałowców powyżej 360 żeby poszła konwersja, a nie kasa - przy dużym portfelu może im się to bardziej opłacać
- zaskakujący super info o dopracowaniu autonomicznej jazdy (ale słabo to widzę)
- 4Q na plus (pewnie znowu niezidentyfikowana sprzedaż certyfikatów, amortyzacja ect)

Z drugiej strony to nie pierwszy raz na Tesli taka sytuacja, że nagle ilość shortów w dół, bearsy siedzą cicho a do około przebijanie 420$, 450$ 1000$ i tak dalej. Za każdym razem kończyło się zwałą w dosyć krókim okresie, a zwycięzcą zostawał jakiś fund, który nieoczekiwanie zmniejszył udziały o ileś tam procent.

Ja mam dwie małe paczki short - 320 i 359 i nie czuje stresa (dlaczego bear to już było wałkowane). Kilka paczek większych jeszcze mogę dokupić jeśli moje nastawienie się nie zmieni pod wpływem jakichś konkretów, a Tesla dalej będzie cisnąć w górę.

Obrazek
http://finra-markets.morningstar.com/Bo ... SLA4530907

BTW jakiś kolejny executive odszedł, ale w przypadku Tesli to już statystyka tylko

Zablokowany