Certyfikaty strukturyzowane

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
hank
Posty: 20
Rejestracja: 14 sie 2018, 19:49

Certyfikaty strukturyzowane

Post autor: hank » 11 lis 2018, 18:00

Witam

Mam szybkie pytanie dotyczące certyfikatów strukturyzowanych.
Czy certyfikatami takimi jak bonusowe i dyskontowe można handlować jak akcjami tzn. można je zbywać i kupować przed terminem zapadalności . Czy moze sa one wystawiane na określony czas bez możliwości sprzedażny przed terminem zapadalności?

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Certyfikaty strukturyzowane

Post autor: Thorwald » 13 lis 2018, 13:21

Czy piszesz o certyfikatach ING i Raiffaisen którymi handluje się na giełdzie ?

hank
Posty: 20
Rejestracja: 14 sie 2018, 19:49

Re: Certyfikaty strukturyzowane

Post autor: hank » 13 lis 2018, 22:00

Miedzy innymi

hank
Posty: 20
Rejestracja: 14 sie 2018, 19:49

Re: Certyfikaty strukturyzowane

Post autor: hank » 14 lis 2018, 07:05

Czy ktos wie czym jest :

Discount Certificates (Common) i Quanto Discount Certificates

Czy to sa normalne klasyczne certyfikaty ?

BartoszS
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2018, 09:38

Re: Certyfikaty strukturyzowane

Post autor: BartoszS » 06 gru 2018, 09:58

>>>>Czy certyfikatami takimi jak bonusowe i dyskontowe można handlować jak akcjami tzn. można je zbywać i kupować przed terminem zapadalności .

Zależy czy animator kwotuje sprzedaż. W części instrumentów się da, w innych nie.

>>>>Discount Certificates (Common) i Quanto Discount Certificates

Powiedziałbym, że różnią się w kwestii ryzyka kursowego przy walucie innej niż PLN. W common występuje, w quanto nie.
A sam discount możesz sprawdzić tutaj: https://eusipa.org/governance/#EusipaDMap

kod 1200. Kupujesz instrument bazowy taniej niż obecna cena rynkowa, ale masz ograniczony potencjał zysku. Tak w skrócie.

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Certyfikaty strukturyzowane

Post autor: Thorwald » 06 gru 2018, 12:24

Certyfikaty strukturyzowane mają jedną ciekawą zaletę. Można nimi (Turbo) grać z lewarem na kontach IKE na których lewar nie dopuszczony. Swego czasu używałem ich z zyskiem do gry na spadek kursu Euro z lewarem przez konto IKE. Aktualnie mam (ze stratą) trochę certyfikatów ING Turbo na srebro i złoto.
Kiedyś wiele lat temu zagrałem na spadek giełdy rosyjskiej przez certyfikat Raiffeisena. Jak obserwowałem stopniowy zysk, bo giełda rosyjska spadała to w pewnym momencie zawiesili zmianę ceny. Nie wiem czy wycofali certyfikat czy jak to nazwali, ale kwotowanie po jakim był wykupywany nie odpowiadał zmianie ceny giełdy rosyjskiej.
Nie polecam tych instrumentów, chyba że ktoś całość swoich inwestycji robi przez IKE i nie ma dostępu w żaden inny sposób do rynków zagranicznych i surowców. Jeżeli już to tylko ING, a nie Raiffeisena.

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Certyfikaty strukturyzowane

Post autor: Hermetic » 06 gru 2018, 21:54

Kris pisze:Osobiście nie dotknąłbym żadnego produktu, który w swojej nazwie miałby słowo Strukturyzowane a Słowo Certyfikat kojarzy mi się z Raiffaisen Bank i ich Certyfikatami na złoto i też budujące nie jest. A połączenie tych dwóch słów to nic innego jak kuriozum inwestycyjne.
Przecież to ETP, takie jak w Stanach na gaz, czy ropę itd. z dźwignią.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Certyfikaty strukturyzowane

Post autor: sebo » 07 sty 2019, 19:12

To są zazwyczaj instrumenty dla ludzi bez pieniędzy.
Więc powiem tak, to są instrumenty dla dziadów.

ODPOWIEDZ