Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
karkalis
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:19

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: karkalis » 28 lis 2018, 20:39

@Gregory
Cena gazu rośnie pod oczekiwanie, że zima będzie mrozniejsza oraz zapasy gazu są niższe niż rok temu. Na moje Nord Stream to longterm wpływ, nie mający wpływu na short term cena.

Z innej beczki. Wig20, mwig40, swig80 i wiele innych spółek odbiło od swoich minimow. Wykres plws pokazuje średnia amrytmetyczna - widać, że w PL bessa trwa długo już.
Czy to odbicie to możliwy początek pod ppk? Ustawa podpisana, czyli można robić skup pod napływ świeżej gotówki od października 2019? Tak mógł pomyśleć duży kapitał?

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 28 lis 2018, 20:39

Już nam się tworzy ukryta dywergencja prospadkowa na D1. Zastanówcie się sami kto kupował na dole przy 2630, a kto ładuje się od wczoraj, bądź na wybiciu dzisiaj. A jak do tego dodacie jeszcze chętnych, którzy wejdą na górce, bo rośnie... Przecież komuś ten towar trzeba oddać w pewnym momencie, a tego typu newsy zawsze stanowią idealną zasłonę dymną, opartą na emocjach i chciwości.

Jednak na wszystko potrzeba czasu, a jak powtarza mój kolega zadaj sobie proste pytanie: Czy ten co kupił na dole już sprzedał całość? Dopiero wtedy rynek może zacząć spadać. Dopasuj do tego interwał od najmniejszego do największego (najsilniejszych graczy) i otrzymasz odpowiedź.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 28 lis 2018, 20:41

I nie zawsze trzeba mieć pozycję. Stanie poza rynkiem określoną ilość czasu i czekanie na okazje jest bardzo słuszne. Na przykładzie DAXa

Obrazek

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Hermetic » 28 lis 2018, 20:45

Jeden skok na giełdzie, a niektórzy chcą negować cały cykl ekonomiczny .....
Patrzcie na ropę, jaka jest zmienność, ja obserwuję cały czas, ostatnio w ciągu jednego dnia potrafi zmieniać się na plus i na minus kilka razy.
A pomimo euforii na indeksach teraz leci mocno w dół.
Po za tym z gazem dzieje się to co w kryzysach 2000 i 2008.
Zaraz euforia minie, może jeszcze dociągną do końca roku, a później wiadomo.

rydzo
Posty: 33
Rejestracja: 27 wrz 2018, 10:25

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: rydzo » 28 lis 2018, 20:54

karkalis pisze:@Gregory
Cena gazu rośnie pod oczekiwanie, że zima będzie mrozniejsza oraz zapasy gazu są niższe niż rok temu. Na moje Nord Stream to longterm wpływ, nie mający wpływu na short term cena.

Z innej beczki. Wig20, mwig40, swig80 i wiele innych spółek odbiło od swoich minimow. Wykres plws pokazuje średnia amrytmetyczna - widać, że w PL bessa trwa długo już.
Czy to odbicie to możliwy początek pod ppk? Ustawa podpisana, czyli można robić skup pod napływ świeżej gotówki od października 2019? Tak mógł pomyśleć duży kapitał?
To nadal niemal rok czasu do tego momentu. A nagle też miliardy z tego nie będą szły.
Poza tym ciągle działa suwak OFE więc też nie ma co liczyć, że popyt będzie nie wiadomo jaki.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 28 lis 2018, 21:40

Daniel Lacalle

The biggest mistake that investors can make is to believe that if Fed delays rate hikes it will be a buying opportunity.

If you think investment, consumption or credit will soar, think again.

The message that action would convey is “the economy is in much worse shape, run away”

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Ryszard Wielkouch » 28 lis 2018, 21:51

Może się okazać, że dwie największe zmory rynków w tym roku mogą zniknąć w tym samym tygodniu.
Pierwsze stopy procentowe, a drugi to wojna handlowa. Jeśli to się ziści będzie piękny rajd świąteczny i może nawet ATH.

Tylko w styczniu/lutym trzeba będzie wykazać dużą ostrożność. Wtedy jest mniejsza ilość buybacków, a co robi brak buybacków było widać w październiku ;) Poza tym perspektywy na przyszłość wyglądają blado, recesja na horyzoncie.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 28 lis 2018, 22:33

eleste pisze:
Rastignac pisze:Black Friday i XOM, CVX, RDSA po przecenach.
Zakładasz odbicie na ropie na tych 50$? Bo ja jak patrzę gdzie co jest to bardziej się skłaniam do wersji Grega, że ropa powinna już na 40 zjeżdżać. A że ostatnie wydarzenia potwierdziły słowa gospodarza tematu, że ropa leci pionowo to nie wiem czy uda się wyłapać jakieś odbicie
XOM od tamtego czasu +5%, RDS.A +4%, CVX prawie +6%. Ropa dalej na poziomie $50. Zamiast czarować, lepiej kupować jak jest tanie. Zwłaszcza tak świetne firmy jak Exxon.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 28 lis 2018, 22:46

Kris pisze:Rastignac. Jaki procent Twojego portfela zajmuje XOM ? (Jak mniemam masz go w części emerytalnej )
6%. Staram się nie przeznaczać więcej niż 5%, ale tutaj musiałem dokupić. Mam jeszcze Enbridge (TSX:ENB) z energetyki. Płaci ładną dywidendę.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 28 lis 2018, 23:01

Kris pisze:Bardzo rozsądnie (co do wielkości pozycji). Napisz mi proszę czy nie korciło Ciebie pozamykać pozycje, które masz na plusie i odkupić je po spadkach (chyba, że zakładasz iż ich nie będzie) ?
Timing jest bardzo ciężką sprawą, więc raczej nie sprzedaję (w emerytalnym), chyba, że coś wzrosło ponad target. Wtedy sprzedaję 20% (np. ostatnio pozbyłem się 20% O na rzecz MO) albo kupuję jakieś opcje. Zwłaszcza, jeśli coś wzrosło w krótkim czasie, jak np. spółki techniczne w tym roku. Pisałem wcześniej, że pozbyłem się prawie całego growth z portfela spekulacyjnego i akurat mi się udało. W emerytalnym po prostu covered call i dokupiłem po spadkach (INTC, MSFT).

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Adrian » 29 lis 2018, 06:17

Ryszard Wielkouch pisze:
Ryszard Wielkouch pisze:Scenariusz na kolejne dni :)

Jutro swoje wystąpienie ma Powell i podobny scenariusz już był rozgrywany w przeszłości. Dzień przed wystąpieniem są spadki na złocie/giełdzie, wzrosty na dolarze po to, żeby po wystąpieniu złoto/giełda poszła w górę.

W weekend dokładnie w sobotę mamy spotkanie G20. Do spotkania wszystko jest możliwe, straszenie ze strony Trumpa, żeby jeszcze zmiękczyć Chiny. Jak miało to miejsce wczoraj i dzisiaj. Na samym spotkaniu powinno dojść do jakiegoś porozumienia, które pozwoli giełdzie rosnąć. W końcu Trumpowi zależy na wzrostach na giełdzie. W końcu powinno przyjść trochę spokoju na giełdę, przynajmniej do końca roku. Jest to zdecydowanie bardziej prawdopodobne niż dalsze spadki.
;)
Dobre, ja oczywiscie wszedlem w zloto tuz przed spadkami wiec jestem na 0 :) ale mam nadzieje ze to wystapienie to impuls do solidnego wzrostu zlota!
Ryszard, zdecydowanie za malo sie udzielasz na forum a masz bardzo trafne spostrzezenia - popraw sie! :)

rydzo
Posty: 33
Rejestracja: 27 wrz 2018, 10:25

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: rydzo » 29 lis 2018, 08:13

Dziś Chiny ponad 1proc w dół i spora czarna świeca.
Ciężko wnioskować z tego pozytywne rozwiązanie wojny celnej. A już na pewno nie pozytywne dla samych Chin.
Trump raczej chce Chinom dać nauczkę więc tutaj uśmiechy do prasy ale plan pewnie taki, że ich przyciśnie i nic dobrego nie zaoferuje. A Chiny też się nie będą płaszczyc więc do dogadania daleka droga ...
Przecież Chiny nie wpuszcza Google czy FB na swój rynek a pewnie tego też by chciał Trump ...


Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Hermetic » 29 lis 2018, 09:49

Patrzcie Państwo, a ropa znowu spada. A miało być tak pięknie.

bart
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2018, 20:01

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: bart » 29 lis 2018, 10:16

Przyznam że trochę dziwi mnie ten entuzjazm i twierdzenie że za kilka dni będą nowe szczyty. Wg Grega (i wg mnie również) to wkrótce się dopiero rozkręci ta "korekta". Ale każdy ma oczywiście prawo wyrażać swoje zdanie. Pozdrawiam

Zablokowany