Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Salvo
Posty: 28
Rejestracja: 14 lis 2018, 12:10
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Salvo » 23 lis 2018, 16:11

Ja też mam coś o PMI -DE, Chiny,USA
Obrazek

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 23 lis 2018, 16:15

Obrazek

arku
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: arku » 23 lis 2018, 16:35

Greg pisze:Patrzcie jakie fachowe porównania zaczynają się pojawiać ... (nie, że Was nie uprzedzałem)... I to bloomberg tak porównuje Appla do Nokii :P

Obrazek
Greg twierdzisz że bloomberg prezentując wykres porównujący kapitalizację nokii i appla potwierdza Twoja tezę o rychłym upadku Appla?

Moim zdaniem ten wykres pokazuje przede wszystkim że Apple zastąpił Nokię w roli lidera na rynku telefonów i że zbiegło się to z "rewolucją" smartfonową. To automatycznie tłumaczy przyczynę upadku Nokii - zbyt długo trzymali się swojego symbiana, gdy na rynku zaczynał dominować Android i iOS, a potem chcąc się ratować postawili na Windows Phone na którego nawet sam Microsoft nie miał pomysłu i siły aby dźwignąć malejące udziały rynkowe.
Paradoksalnie to co było słabą stroną Nokii i przyczyną upadku czyli system operacyjny jest atutem i to wielkim dla Appla. Nie wyobrażam sobie aby nagle całe rzesze użytkowników appla porzuciły ich produkty i ekosystem i przesiadły się na produkty konkurencji.
Oczywiście pełna zgoda że spowolnienie sprzedaży prawdopodobnie nastąpi, kurs jest mocno przegrzany więc zapewne się mocno skorekci, ale dlaczego przewidujesz bankructwo i upadek tej firmy tego nie rozumiem i nie zgadzam się z tą tezą.
-

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 23 lis 2018, 17:32

Jak wrzucacie screeny, weźcie je kompresujcie albo chociaż jakiś resize, bo po 5 mb mają ;)

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eranet » 23 lis 2018, 17:50

Greg twierdzisz że bloomberg prezentując wykres porównujący kapitalizację nokii i appla potwierdza Twoja tezę o rychłym upadku Appla?
Oczywiście pełna zgoda że spowolnienie sprzedaży prawdopodobnie nastąpi, kurs jest mocno przegrzany więc zapewne się mocno skorekci, ale dlaczego przewidujesz bankructwo i upadek tej firmy tego nie rozumiem i nie zgadzam się z tą tezą.
Generalnie to myślenie o końcu Apple lub jego bardzo mocnym spadku nie jest głupie i jakieś podstawy ma w historii. Bo kiedyś oprócz Nokii na rynku były telefony Motoroli, Siemensy, Black Berry, Philipsy, Alcatele, a dziś już nie ma lub mają marginalne znaczenie. Nie twierdzę, że tak będzie z Apple, bo mają jeszcze inne rzeczy, ale historia zna już takie przypadki

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 23 lis 2018, 18:06

Black Friday i XOM, CVX, RDSA po przecenach.

wojtek997
Posty: 27
Rejestracja: 28 sie 2018, 13:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: wojtek997 » 23 lis 2018, 18:08

Ja trochę z innej strony. Jeśli scenariusz spadkowy miałby się zrealizować, jak sądzicie, które sektory, oprócz semiconductors i FAANG (pomimo że sporo już straciły) mają duży potencjał do spadków? Jak już ktoś zauważył, SP500 spadł zaledwie o 10% podczas gdy FAANG-i o 25+. Kapitał został przeparkowany i niektóre branże są bardzo wysoko. Napewno staples ale one mogą nie chcieć zbyt dynamicznie spadać, przynajmniej w pierwszej fazie bessy. Widzę że linie lotnicze nie ucierpiały za bardzo a np DAL wręcz na maksimach. Na logikę, jak miałaby być wkrótce recesja, to zarówno biznesowe jak i turystyczne połączenia ucierpią.

Co jeszcze? Macie jakieś typy na dynamicznie rokujące shorty ;) ?

EDIT:
Pewnie instytucje, które trzymają duże ilości obligi korporacyjne mogłyby być dobrymi kandydatami, zwłaszcza te, które gustują w ryzykownych obligach, co sądzicie? Jakie spółki to mają, banki inwestycyjne?

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 23 lis 2018, 19:14

arku pisze:Greg twierdzisz że bloomberg prezentując wykres porównujący kapitalizację nokii i appla potwierdza Twoja tezę o rychłym upadku Appla?

arku, jezu no :)... Nigdy nie powiedziałem, że Apple upadnie ... Jak już cytujecie to normalnie. Powiedziałem, że Apple wróci do wyceny realnej, czyli podzieli los wyceny Nokii więc ma z 75-90% do spadków... i nie w dzień i nie w dwa...

A ja z Apple walczę dalej na spadki i nie sprzedaje :

Obrazek

Nokia przegapiła system, a Apple wyłoży się na tzw. "mobile phones saturation and no more innovation in general". Generalnie następny cykl będzie value, więc wiadomo, że Tech mocno dostanie w tyłek, a to oznacza, że cały świat żegna się z semiconductors i tech (jak w 2001 roku) i niedługo znajdzie sobie jakąś inną value potrzebę i na pewno nie będą to telefony komórkowe i tym bardziej serwisy Apple... Może za następne 20 lat wrócimy do tego, bo tyle ostatni TECH bubble trwał ... 17 lat dokładnie rynek wracał do wycen z semiconductors...

Dziś, standard, wywalili jak zwykle na końcu ...

Updated map... Pojawia się pojęcie DEATH CROSS.

Obstawiam, że jak ropa tąpnęła spready kredytowe do góry = oj już takie 0.4 w dół na ISM i PMI w USA nie będziemy mieli, tylko powinno znacznie teraz przyspieszyć..


Obrazek

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Hermetic » 23 lis 2018, 19:31

A ropy coraz więcej będzie i to z Hameryki ;)
https://forsal.pl/finanse/aktualnosci/a ... Z5XBrRw_nU

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 23 lis 2018, 19:52

Straszą te świeczki weekly :) To co? Przyszły tydzień w dół i up, żeby miesiąc zamknąć w okolicach low z lutego? Będzie się działo.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 23 lis 2018, 20:20

Tu pokazuje gość jak to było widać w 2008 roku. Na topie shortowali a na bottom robili cover ... Nie znam go, ale niech to będzie dowód jak takie rzeczy widać i dokładnie można wymierzyć :

https://vimeo.com/302486652


eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 23 lis 2018, 21:05

Rastignac pisze:Black Friday i XOM, CVX, RDSA po przecenach.
Zakładasz odbicie na ropie na tych 50$? Bo ja jak patrzę gdzie co jest to bardziej się skłaniam do wersji Grega, że ropa powinna już na 40 zjeżdżać. A że ostatnie wydarzenia potwierdziły słowa gospodarza tematu, że ropa leci pionowo to nie wiem czy uda się wyłapać jakieś odbicie

Poniżej dla przykładu RJA vs CL

Obrazek

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 23 lis 2018, 21:06

Dobry filmik, dzieki Greg

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 23 lis 2018, 21:10

Kolejna złota myśl wujka Grega ... Nie, że nie ostrzegałem Was...

To cytat nie ode mnie, żeby nie było, że jestem stronniczy ...
There were big names trumpeting the buyback BS the last 1.5 months, including a few we respect suggesting that buybacks were commitments and not cancellable...we completely contradicted both assertions - guess what...BUYBACKS ARE BEING CANCELLED!
Obrazek

Zablokowany