HCR - kurs

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
marttin
Posty: 43
Rejestracja: 25 kwie 2017, 08:14

HCR - kurs

Post autor: marttin » 30 paź 2017, 17:19

Cześć

Panowie do tej pory dywidendy z amerykańskiego rynku dostawałem tylko z ETF-ów. Aktualnie posiadam akcje HCLP i otóż zadziwiła mnie cena zamknięcia z piątku w różnych serwisach czy ktoś może mi to wytłumaczyć. Bo rozumie że bloomberg odciął dywidendę a reszta serwisów? skąd takie rozbieżności z ceną zamknięcia z poprzedniej sesji?? A w DeGiro gdzie mam akcje jest 10,15???
Załączniki
yahoo.png
stoo.png
bloo.png

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: HCLP - kurs

Post autor: Tomek » 30 paź 2017, 19:06

Wszystko jest OK, tylko w Yahoo trzeba zerknąć na Historical Data i tam pokazana jest cena zamknięcia z 27 października na poziomie 10.15 USD:

Zrzut ekranu 2017-10-30 o 19.01.33.png

Stooq i Yahoo nie odcięły jeszcze tej 0.15 dywidendy, pewnie jutro to zrobią, bo dzisiaj jest ex-dividend day.

marttin
Posty: 43
Rejestracja: 25 kwie 2017, 08:14

Re: HCLP - kurs

Post autor: marttin » 30 paź 2017, 20:44

Oki Tomek ja to rozumie w takim razie dlaczego yahoo jako Previous Close podaje inne kwotę. Jest to kwota z pre-market ? Kojarzysz może bo to jest takie zaskakujące i ciekawe dla mnie.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: HCLP - kurs

Post autor: Tomek » 30 paź 2017, 21:10

Nie mam pojęcia. Na pre-market były tylko trzy transakcje też po $10.15, więc to nie to. Ale to nie jest nic nietypowego, że te darmowe serwisy czasem pokazują różne dane, bo one mają różnych dostawców notowań. Widywałem już odmienne notowania u Yahoo Finance i Google Finance na przykład. Zawsze najlepiej sprawdzać u brokerów lub na nasdaq.com czy nyse.com jakie były oficjalne ceny zamknięcia. Yahoo ma też kupę błędów i często przez chwilę pokazuje kompletne bzdury, nawet jeśli chodzi o aktualne notowania, więc nie ma się na nich za bardzo co opierać.

marttin
Posty: 43
Rejestracja: 25 kwie 2017, 08:14

Re: HCLP - kurs

Post autor: marttin » 30 paź 2017, 21:48

Dzięki. To mnie tak zainteresowało bo duża różnica . Dziękuje za info

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: HCLP - kurs

Post autor: Tomek » 01 lis 2017, 18:53

Fani piasku, nie wiem czy wyłapaliście co dzisiaj powiedziała CFO HCLP o tym, że będą występowali po zgodę na kolejny buyback za kwotę 400 mln USD. Dzisiaj maja już zgodę na pierwsze 100 mln. I to samo w sobie jest już super wiadomość, zwłaszcza w połączeniu z dywidenda 6%, ale...

Kapitalizacja HCLP po dzisiejszym kursie wynosi 950 mln USD, a wiec buyback za 500 mln wyeliminuje z obiegu polowe akcji, co automatycznie podniesie EPS-y dwukrotnie, co z kolei oznacza spadek forward P/E do poziomu... 2.

Nie trzeba chyba dodawać o wzroście przychodów za Q3 o 250% YoY i wzroście cen piasku za tonę z 43 do 68 USD, ani o wzroście wolumenu sprzedaży.

W tym momencie to chyba jest najbardziej niedoszacowana spółka na całej amerykańskiej giełdzie...

A gdyby sie ktoś zastanawiał czemu kurs leci po takich wynikach, to niech zerknie na wolumeny transakcji, które go kształtują. To są transakcje po kilkaset dolarów zawierane przez jakieś dzieci :) Tradelog z dzisiejszego pre market: http://www.nasdaq.com/symbol/hclp/premarket

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: HCLP - kurs

Post autor: Greg » 01 lis 2017, 19:39

Nie ma to jak buyback :) 400MLN$ za kredyt, bo z działalności operacyjnej raczej nie ma co liczyć na zyski, choć po 2Q2017 zanotowali +20M$ z działalności operacyjnej a za cały 2017 TTM ok -80M$ w plecy, więc ciekawe skąd te 400MLN$ wzięli na ten buyback. To jest potęga 0% stóp procentowych.

Oczywiście buyback to bullish dla cen akcji, ale tragedia dla firmy, bo to najgorszy i najmniej produktywny sposób lokowania kapitału, w szczególności, że dużo kasy potrzebują na bieżące inwestycje bo cały 2017 rok bimbali i lecieli na stratach, a jak zobaczycie w marcu 2017 jest pozycja Cash Flow from Financing i kwota 411M, żeby zrobić buyback :) Super! Co nie znaczy, że to zła inwestycja - bo kto teraz dba czy firma jest dochodowa.

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: HCLP - kurs

Post autor: Tomek » 01 lis 2017, 19:54

No jasne, że buyback z kredytu, a skąd :) czekają teraz tylko na zgodę od pożyczkodawców, bo zarząd już klepnął decyzje. Ale za Q3 jest już pozytywny cashflow, w kasie zostaje teraz +23 mln, z pozytywnego cashflow w przyszłym roku planują spłacić nawet cześć długoterminowych zobowiązań; w dodatku 2017 to był rok dużych inwestycji w nowa fabrykę, a w 2018 capex ma spaść o jakieś 70%. Powinno im zostać sporo kasy w kasie. Zwłaszcza, że sprzedaż cały czas rośnie (i wolumen i ceny transakcyjne).

No i ja tam nie patrzę na zadne wskaźniki TTM, bo rok temu to cena ropy była na poziomie 45 USD, a cena piasku 43 USD. Q2 piasek był już po 64, w Q3 po 68, a w Q4 prognoza na 71 USD. W dodatku oni maja zakontraktowaną już z góry sprzedaż na 2018 po cenach o wiele wyższych, bo wszyscy (odbiorcy też) spodziewają sie deficytu. Tylko nie wiem czy HCLP nie podaje po jakiej cenie ma te kontrakty podpisane czy to ja nie mogę znaleźć. No ale dla mnie grunt, że sprzedaż jest już zhedgowana po stałej wyższej cenie i przy rosnącym wolumenie.

marttin
Posty: 43
Rejestracja: 25 kwie 2017, 08:14

Re: HCLP - kurs

Post autor: marttin » 01 lis 2017, 20:05

Właśnie buyback buyback-iem ale wyniki przyzwoite i cały rok powinien zamknąć się cashflow-em na niezłym + , a dzisiejsza zabawa kursem jest ciekawa. Chyba ludzie kupujący pod dywidendę kilka sztuk akcji zobaczyli ładne otwarcie bo tam z rana było chyba już po ok 11$ postanowili swoje kilka akcji po spieniężać.

neverar00
Posty: 46
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:37

Re: HCLP - kurs

Post autor: neverar00 » 01 lis 2017, 20:08

Ale takiego rollercoasteru nie widziałem jeszcze :) Dzień +6% post market -10%, otwarcie na 0% poźniej +2% i w czasie sesji -5%. Takie EMES przebiło sporo EPS i od razu 15% a i tak maja sporo niższe P/V. Dziwnie to wygląda z tym buybackiem ale możliwe że tak w hameryce to MLP działa...

Btw. skąd to info o 400mln $ buybacku? Conferance call? Bo newsow nie widziałem żadnych.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: HCLP - kurs

Post autor: Tomek » 01 lis 2017, 20:13

Tak, mówiła dyrektorka finansowa na Conference Call, że to jest ich plan, jeśli pożyczkodawcy się zgodzą, żeby na ten cel wydać pieniądze.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: HCLP - kurs

Post autor: Greg » 01 lis 2017, 20:26

Smieję się trochę z tego HCLP, ale gdy HCLP był na poziomie z 7.30$ co akurat pisałem, że bym wlazł w to to wszedłem w odpowiednik od gazu czyli $FCG. Sam gram długo na pochodnych pozycjach, a jak wiecie do pewnego czasu nie liczy się czy firma robi zyski czy straty - grunt, że robi buy-back. Trzeba też wiedzieć kiedy sprzedać niż kupić - to jest 100x ważniejsze ;)

marttin
Posty: 43
Rejestracja: 25 kwie 2017, 08:14

Re: HCLP - kurs

Post autor: marttin » 01 lis 2017, 20:33

wiadomo że najważniejsza jest sprzedaż to ona determinuje czy koniec końców jest zysk czy strata:D

Dante
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 28 lip 2017, 21:55

Re: HCLP - kurs

Post autor: Dante » 22 mar 2018, 17:39

Temat odszedł w zapomnienie, ale wiele osób ma akcje, więc może warto odświeżyć.

Tylko mnie martwi obecna sytuacji widoczna na wykresie?
Do tej pory kurs respektował MA50, jednak ostatnio się to zmieniło i nie wygląda to teraz zbyt optymistycznie.
Jeśli Greg ma rację co do spadków na szerokim rynku (a pewnie ma) to może warto teraz zamknąć pozycję i odkupić po spadkach.
Niby fundamenty są mocne, ale jak rynek poleci to w przypływie emocji każdy będzie sprzedawał co tylko ma a na kursie już teraz widać oznaki słabości.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: HCLP - kurs

Post autor: Tomek » 22 mar 2018, 19:58

Ja tam cały czas widzę trend rosnący :)
hclp.png

ODPOWIEDZ